US Open 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.692
Ali,imaće i sreću da ne ide na Rodika,nego na Španca,mislim da je Verdasko,onaj Izner,ljubim ga u Reket.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.692
Čilić eliminisao Marija

20507492884aa6c05a302fb170521171_big.jpg

Beta​
Hrvat Marin Čilić napravio je veliko iznenađenje pobedom nad drugim teniserom sveta Endijem Marijem i plasmanom u četvrtfinale US opena.

Čilić je do trijumfa došao u tri seta, rezultatom 7:5, 6:2, 6:2, i u borbi za polufinale će se sastati sa Argentincem Huanom Martinom del Potrom, koji je u osmini finala bio bolji od Huana Karlosa Ferera iz Španije, takođe maksimalnim rezultatom, po setovima 6:3, 6:3, 6:3.
Posle deset gemova u kojima su i Čilić i Mari ostajali poene na svoje servise hrvatski teniser je napravio brejk i uz osvojen gem došao do vođstva od 1:0. Potom je usledila potpuna dominacija Čilića koji nijednog trenutka nije dozvolio protivniku da se vrati u meč, i sa po dva brejka u dva preostala seta eliminisao je drugog nosioca na poslednjem Gren slem turniru.

Del Potro je agresivno ušao u meč sa Fererom i sa četiri brejka tokom cela meča rešio je svaki set identičnim rezultatom 6:3, i osigurao plasman među osmoricu najboljih na poslednjem Gren slemu sezone.

Čilić i Del Potro su do sada odigrali samo jedan meč, i to u četvrtoj rundi ovogodišnjeg Otvorenog prvenstva Australije, na kojem je trijumfovao Argentinac.




Izvor:http://www.b92.net/
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
US Open: Nole na Federera najverovatnije u nedelju!

US Open: Nole na Federera najverovatnije u nedelju!
12. septembar 2009.


00009617.jpg


Polufinalni duel između najboljeg srpskog tenisera Novaka Đokovića i Švajcarca Rožera Federera zbog problema organizatora Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku sa vremenskim neprilikama, koje uslovljavaju kiša i jak vetar, biće umesto danas odigran, najverovatnije, u nedelju uveče.

Iz istih razloga, program 12. dana takmičenja - polufinala u ženskoj konkurenciji između danske teniserke Karoline Voznjacki i Belgijanke Janine Vikmajer, odnosno Amerikanke Serene Vilijams i belgijske teniserke Kim Klajsters, kao i završetak prekinutog četvrtfinalnog meča između Španaca Rafaela Nadala i Čileanca Fernanda Gonsalesa (7:6, 6:6), morao je biti prebačen u današnji raspored.

Ukoliko ne bude novih iznenađenja, današnji program na turniru u Njujorku otvoriće Nadal i Gonzales u 17 časova, potom sledi finale muškog dubla u kojem se sastaju Lukas Dluhi (Češka/ Leander Paes (Indija) - Mahseš Bupati (Indija) - Mark Nouls (Bahami).

Zatim bi, prema optimističkim najavama organizatora, usledili polufinalni mečevi u konkurenciji žena i na kraju drugo polufinale ženskog dubla Kara Bek (Zimbabve)/Lajza Huber (SAD) - Samanta Stosur (Australija)/Rene Stabs (Australija). Prethodno, mesto u fInalu igre parova obezbedile su Amerikanke Venus i Serena Vilijams.

Neočekivani razvoj događaja neminovno je uslovio je i promene u samoj završnici poslednjeg godišnjeg gren slem turnira, tako da će se finale u ženskoj konkurenciji igrati u nedelju uveče, a u muškoj u ponedeljak.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
US Open: Kim Klajsters na korak od trofeja
13. septembar 2009.


00009673.jpg


Belgijska teniserka Kim Klajsters igraće u finalu Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Americkih Država, pošto je u polufinalu bila bolja od Amerikanke Serene Vilijams. Klajsters je Vilijamsovu pobedila sa 2:0 u setovima (6-4, 7-5).

U finalu poslednjeg Gren-slema sezone Klajstersova će igrati sa danskom teniserkom Karolinom Voznijacki, koja je u drugom polufinalnom meču pobedila mladu Belgijanku Janinu Vikmajer sa 2:0 u setovima (6-3, 6-3).

---------------------------------------------------------------------------------

US Open: Nole večeras protiv Federera
13. septembar 2009.


00009672.jpg


Srpski teniser Novak Đoković večeras igra protiv Švajcarca Rodžera Federera meč polufinala Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku. Duel prvog i četvrtog nosioca igraće se na stadionu „Artur Eš" i ne bi trebalo da počne pre 22.30h po srednjeevropskom vremenu.

Dvojica tenisera do sada su se sastajala 12 puta. Federer je zabeležio osam pobeda, dok su četiri meča završena trijumfom Srbina. Đoković, koji je trenutno na četvrtom mestu ATP liste, i prvi reket sveta Federer, dva puta su igrali na US Openu i oba puta je uspešniji bio Švajcarac. Prvi put se to desilo 2007. godine u finalu kada je bio bolji sa 3:0 (7:6, 7:6, 6:4), dok je drugu pobedu zabeležio godinu dana kasnije u polufinalu - 3:1 (6:3, 5:7, 7:5, 6:2).

U drugom polufinalu sastaće se Španac Rafael Nadal i Argentinac Huan Martin del Potro.

Otvoreno prvenstvo SAD igra se za ukupni nagradni fond od 20 miliona dolara.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.692
Finale Klajsters - Voznijacki


Belgijanka Kim Klajsters i Dankinja Karolina Voznijacki igraće u finalu ovogodišnjeg US Opena.

U jednom od najbizarnijih finiša mečeva u istoriji Kim Klajsters je savladala branioca trofeja Amerikanku Serenu Vilijams sa 6:4, 7:5. U poslednjem gemu meča Belgijanki je na meč loptu dodeljen poen zbog toga što je prethodno Vilijamsova pretila linijskom sudiji koji je dosudio prestup tokom njenog drugog servisa.
U drugom polufinalu, u duelu dve 19-godišnjakinje, Karolina Voznijacki bila je bolja od još jedne Belgijanke Janine Vikmajer sa 6:3, 6:3.

Vilijamsova je linijskom sudiji zapretila rečima "kunem ti se bogom uzeću ovu lopticu i zabiću je u tvoje grlo, jel čuješ? Kunem se bogom", rekla je Vilijamsova nakon što je sudija dosudio prestup kod drugog servisa pri rezultatu 5:6 i 15:30.

Nakon što je linijski sudija (inače azijatkinja) to prijavio glavnom, Vilijamsova je dodala: "Nisam rekla da ću te ubiti, da li si ozbiljna?"

Ovaj epilog sjajnog polufinala je možda više štete naneo pobednici Kim Klajsters koja bi verovatno trijumfovala i bez dva poklon poena. Bio je to praktično duel dva branioca trofeja. Vilijamsova je osvojila titulu prošle godine, dok je Kim Klajsters na US Openu pobedila 2005. godine, ali se nakon toga povukla iz tenisa.

"Očigledno je da sam pomalo zbunjena zbog onoga što se dogodilo, samo zato što sam bila veoma skoncentrisana na tenis. Htela sam da osvojim taj poslednji poen. Stvari su se ipak završile malo drugačije", rekla je Belgijanka




[YOUTUBE]NjRBM7Og2Vg[/YOUTUBE]





20630246264aaca7c39a32f742162975_big.jpg

Beta​
Kim Klajstes je prva majka koja je stigla do finala gren slema nakon Evon Gulagong koja je to uradila 1980. na Vimbldonu. Na kraju duela Klajsters - Vilijams izostalo je radovanje pobednice.

"Kada igrate poslednji poen meča, bez obzira da li je to greška protivnika ili viner, osećaj je sjajan. Što se toga tiče, izostao je normalan osećaj dobijanja meča", dodala je Klajsters.

Serena Vilijams, koja je ove godine trijumfovala na Australijan Openu i Vimbldonu, nije mogla da veruje šta se dogodilo.

"Cele godine igram i nijednom mi nije dosuđen prestup tokom servisa, a na ovom turniru odjednom su počeli da sude to. Rekla sam nešto zbog čega sam dobila kaznu. Na moju nesreću to je bilo na meč loptu", rekla je Vilijamsova.

U meču koji je zbog kiše odložen za više od sedam sati 19-godišnja Janina Vikmajer napravila je 40 neiznuđenih grešaka, najviše iz svog najboljeg udarca – forhenda. Sa druge strane njena vršnjakinja Karolina Voznijacki čekala je priliku, napravila je samo 14 grešaka i u relativno laka dva seta je prošla u finale.

Karolina Voznijacki je tako ušla u istoriju svoje zemlje pošto je postala prva teniserka iz Danske koja je ušla u neko finale gren slema.

"Ušla sam u finale US Opena, ne mogu rečima da opišem moje osećanje. Toliko sam uzbuđena, ovo je ostvarenje sna", rekla je Voznijacki. "U finalu nemam apsolutno ništa da izgubim", dodala je.


Izvor :
B92 - Internet, Radio i TV stanica; najnovije vesti iz Srbije
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.692
Đoković za B92: "Sitnice odlučile"

17546296344a8bbd224ff64976602497_big.jpg
Novak Đoković razočaran posle poraza od Federera, ali zadovoljan američkom turnejom. Sledi odmor od 7 dana, pa nastavak priprema za Aziju.

Novak Djoković ponovo je odigrao odličan i izjednačen meč sa Rodžerom Federerom, ali je ponovo u Njujorku Švajcarac bio nepremostiva prepreka. Sitnice su odlučivale, ali kada je bilo potrebno Federer nije grešio. Ipak, srpski teniser izjavio je za B92 da je zadovoljan celokupnom američkom turnejom, i da mu sledi jednonedeljni odmor pred sezonu u Aziji.
Novače,nije izgledalo kao da si imao problema sa igranjem tenisa. I taktički si bio ok, sve je funkcionisalo u igri, odlučilo je malo sreće:

"Sitnice su odlučivale u ovom meču, kao i u nekim prethodnim duelima koje smo odigrali 2007. i 2008.godine u finalu i polufinalu US Opena. Nažalost, nisam pobedio, kažem to, jer ja nisam jedan od igrača koji izlazi na teren protiv Rodžera sa namerom da odigraju što bolje, nego da ga pobedim. Ranije sam uspevao to da postignem, osvojio sam Gren slem, i imao sam dovoljno razloga da verujem da mogu da ga dobijem. Razočaran sam, iz prostog razloga što mislim da sam imao prilike u sva tri seta. Posle 0-2 bilo je vrlo teško vratiti se, pogotovo psihički. Zadovoljan sam situacijom oko psihe, tokom celog meča, čak i kada sam bio 0-2 uspeo sam sebe da motivišem i da ubedim da mogu da se vratim. Fizički nije bio nikakav problem, odmorio sam se ova tri dana i bio sam spreman za ovaj duel"

Novak Djoković je ipak zadovoljan učinjenim na američkoj turneji:

"Ne želim da tražim izgovore u vetru, suncu, sreći, ali sigurno da je neki spoljni faktor imao uticaja na današnji meč. Ipak, polufinale gren slema je jako dobar rezultat, gledajući sezonu u Americi, mislim da sam je odigrao na jako zadovoljavajućem nivou".

Situacija kod čelendža i rasprava sa sudijom:

"Što se tiče glavnog sudije i linijskih sudija, imali su jako loš dan i odradili su loš posao. Ali, to nije obrazloženje i opravdanje za moj poraz, oni nisu uticali na moj posao, i zato podržavam čelendž, jer može da ispravi njihove greške".

Koliko je ovaj turnir ohrabrenje za tebe, vratio si se u vrh:

" Imao sam dosta oscilacija, ali sam uspevao da budem uspešan u svim periodima godine, Dubai, uspešna sezona na šljaci osim RG, finale Halea, četvrtfinale Vimbldona. Zadovoljan sam, da sam mogao bolje , verovato jesam. Nisam izgubio poziciju jer sam loše igrao, već zato što Mari, sada i Del Potro igraju izvanredno. Današnji muški tenis je u procvatu, imamo više kandidata za osvajanje Gren slemova, velikih turnira, što znači više publike i pažnje.

Planovi?

"Malo ću da se odmorim. Nisam siguran da dolazim na Uzbekistan da bodrim drugare. Ali, verujem da ćemo dobiti taj meč jer je Srbiji mesto u Svetskoj grupi. Sledi mi kraći odmor, psihološki sam iscrpljen. U dogovoru sa stručnim štabom idem na odmor od 6-7 dana, a onda sledi priprema za deo sezone koji se odvija u Aziji".


Izvor:B92 - Internet, Radio i TV stanica; najnovije vesti iz Srbije
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.692
Sereni za sada samo novčana kazna

8381905314aa3ee9bcb927709685808_big.jpg
Američka teniserka Serena Vilijams kažnjena je sa 10.000 dolara zbog nedoličnog ponašanja na polufinalnom meču Otvorenog prvenstva SAD protiv Kim Klajsters.

Medjutim, ovim istraga nije završena, već se nastavlja, i postoji realna mogućnost da Amerikanka bude dodatno kažnjena. Kazna od 10.000 dolara nije maksimalna za nesportsko ponašanje na grend slem turnirima. Teniseri mogu da dobiju tri odsto kazne od ukupne zarade na turniru, a Serena je za plasman u polufinale u Njujorku zaradila 350.000 dolara.
U saopštenju organizatora poslednjeg grend slem turnira navodi se da će direktor grend slem komiteta "utvrditi da li je nesportskim ponašanjem Serena Vilijams ozbiljno prekršila pravila, zbog čega bi mogla da bude dodatno kažnjena".

Vilijams, koja je branila titulu u Njujorku, kažnjena je i sa 500 dolara jer je razbila reket u prvom setu polufinalnog meča protiv Kim Klajsters. Belgijanka je pobedila sa 6:4, 7:5, a zatim i osvojila trofej pobedom nad Karolinom Voznijacki.

U drugom setu, prvi vodjstvu Klajstersove od 6:5 i 15:30, Vilijams je napravila duplu servis gršku, nakon što je pomoćni sudija presudio da je prilikom drugog servisa nagazila osnovnu liniju.

Belgijska teniserka tako je povela sa 40:15, a meč poen osvojila je zato što je Vilijams, umesto da ponovo servira, počela da viče i psuje linijskog sudiju koja je ukazala na njenu grešku.:

"Da mogu uzela bih ovu... loptu i nabila ti je u tvoje... grlo", kazala je Vilijamsova i nastavila da viče i reketom pokazuje u pravcu sudije.

U saoštenju organizatora Ju Es opena dodaje se da teniseri ne bi smeli sebi da dozvole nedolično i neprosfesionalno ponašanje, bez obzira na okolnosti.

Takođe, oglasila se i Serena Vilijams. Ona je u saopštenju navela da su je savladale emocije, zbog čega je neprikladno reagovala.

"Svi ste mogli da vidite sa koliko strasti igram tenis. Sada, kada sam se sabrala, shvatila sam da su me emocije savladale prilikom komunikacije sa linijskim sudijom i neslaganja sa njegovom odlukom. To se desilo u žaru borbe, zbog toga sam tako reagovala", navodi se u saopštenju.

"Htela bih da zahvalim mojim navijačima koji shvataju da sam i ja samo čovek. Radujem se nastavku zajedničke saradnje sa navijačima,
profesionalne i lične, a iz ove situacije ću svakako izvući pouke
", poručila je Serena navijačima.


Izvor:B92 - Internet, Radio i TV stanica; najnovije vesti iz Srbije
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.692
Kim Klajsters osvojila US Open!

13405222524aadb4e1c050a909981778_big.jpg

Beta​
Belgijanka Kim Klajsters pobedila je Karolinu Vozniacki 7:5, 6:3 i osvojila US Open posle samo mesec dana od povratka na teniske terene.

Klajstersova je do svoje druge gren slem titule došla posle 93 minuta igre protiv 19-godišnje Karoline Vozniacki koja nije uspela da postane prva teniserka sa četiri titule u 2009. godini. Klajstersova se vratila posle dvogodišnje pauze i već na trećem turniru, za koji je dobila vajldkard, došla do titule, i to najveće. Ona će od ponedeljka biti 19. teniserka sveta.
Meč je mnogo bolje otvorila Klajsters koja je već u prvog gemu napravila brejk i došla do 2:0. Međutim, mlada Vozniacki se brzo vratila u meč i sa četiri vezana gema preokrenula na 4:2, ali je iskusnija Klajstersova ponovo preokreunla i dobila pprvi set sa 7:5.

U drugom je Klajstersova mnogo lakše došla do pobede, napravivši jedan brejk ali sasvim dovoljan da savlada nervoznu Karolinu Vozniacki koja je imala manje iznuđenih grešaka od protivnice (21-34) ali i mnogo manje vinera (10-36).

Klajstersova je mnogo bolje koristila svoj servis i sasvim zasluženo došla do druge titule u Njujorku i nagrade od 1,6 miliona dolara.


Izvor:B92 - Internet, Radio i TV stanica; najnovije vesti iz Srbije
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.692
Neverovatni Del Potro uzeo trofej!

16234662164aa98a9bd935a731531330_big.jpg
Argentinski teniser Huan Martin del Potro osvojio je prvu Gren slem titulu u karijeri, pobedom u finalu US opena nad Rodžerom Federerom 3:6, 7:6, 4:6, 7:6, 6:2.

Argentinac je lagano izgubio prvi set, potom je Federer servirao za vođstvo 2-0, ali se Del Potro izvukao i slavio u taj brejku. Potom je Del Potro sa dve uzastopne duple greške izgubio treći set, u četvrtom je ponovo bio maestralan u taj brejku, a hrabrom i agresivnom igrom dominirao je u petom i došao do titule.
Federer je treću godinu uzastopno za rivala u meču za titulu u Njujorku imao debitanta u Gren slem finalima (Đoković, Mari i sada Del Potro), ali ovaj put nije izdržao nalet izazivača iz Argentine.

Globalno, presudio je neverovatan karakter Del Potra, forhendom mu je sve polazilo za rukom i uspevao je da bude konstantan. Sa druge strane, Federera servis nije najbolje služio (11 duplih grešaka i dva izgubljena taj brejka, u kojima mu je obično servis glavno oružje) i nije uspeo da dotuče protivnika kada je već bio ’na konopcima’.

Jedino je u prvom setu Del Potro bio stegnut pod utiskom prvog Gren slem finala, pa nije pružio očekivanu igru, što je uslovilo lak gubitak startnog seta.



Mnogi su pomislili da će finale biti ekspresno završeno kada je Federer napravio brejk na početku drugog seta. Švajcarac je prednost održavao do kraja, ali se Argentinac nije predavao – sa dva ’pasinga’ iz forhenda i frapantno dobrim kretanjem anulirao je brejk zaostatka.

U taj brejku je sav pritisak bio na Argentincu, ali ga je on izneo na leđima i izjednačio u setovima. Imao je tri set lopte, propustio fantastičnu priliku na prvoj, ali to ga nije pokolebalo – pri rezultatu 6:5 Federer je odlično riternirao na drugi servis, ali je Del Potro ’insajd-aut’ forhendom neverovatno pogodio kratku dijagonalu i direktnim poenom osvojio set.

U trećem setu situacija je bila obrnuta – Del Potro je napravio brejk prvi, ali je Federer slavio osvojivši tri uzastopna gema (od 3:4 do 6:4). Nakon napravljenog brejka, nervi su proradili kod Del Potra, odigrao je traljav gem i Federer koristi treću, poslednju brejk loptu za 4:4.
17974636144aaee739c4ce3059407911_big.JPG

FoNet​
Potom Švajcarac lagano osvaja servis-gem, a zatim Del Potro na 30:30 pravi dve duple servis greške u nizu i poklanja Federeru treći set.

Četvrti set takođe je bio vrlo neizvestan, a Del Potro je ponovo ispustio prednost brejka. Ipak, Federer nije igrao na očekivanom nivou, suparnik ga je ’izgurao’ iza osnovne linije i diktirao tempo. Prvi teniser sveta je taktički mudrom igrom dolazio do poena ili je vrebao šansu iz kontre, ali je Argentinac bio taj koji je imao inicijativu u većini poena.

Ušlo se u novi taj brejk, a odlučila je Rodžerova dupla servis greška na početku poena. Federer je ceo taj brejk odigrao loše, forhend ga je izdao i Del Potro je ponovo uspeo da izjednači.

Neverovatni Argentinac ’čitao’ je Federerove servise kao retko ko, a riterni su skoro uvek završavali duboko u terenu, što ga je stavljalo u poziciju da moćnim forhendom diktira poene i u Rodžerovim servis-gemovima.

Na taj način došao je do brejka za 2:0 u petom setu. Federer je imao priliku da napravi ribrejk, nije je realizovao i igra mu se potpuno raspala. Del Potro je bio suveren na svom servisu, ali do trijumfa je došao novim brejkom. Argentinac je materijalizovao treću meč loptu i u meču dugom 246 minuta okončao petogodišnju dominaciju Federer terenima Flašing Medouza.


Izvor:B92 - Internet, Radio i TV stanica; najnovije vesti iz Srbije
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top