Uklanjanje i deinstaliranje aplikacija u Start prozoru metro menija

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
UKLANJANJE

Ako zelite ukloniti neku od aplikacija iz Start prozora mozete to jednostavno i uraditi.Posto odabrali aplikaciju koju zelite ukloniti desni klik misa na nju......broj 1 a zatim posto je obelezili,pojavice vam se novi meni sa vise opcija...Klikom misa na opciju Unpin from start ...broj 2,uklonicete zeljenu aplikaciju iz startnog menija.....

OcyBVx.png


DEINSTALIRANJE

Ako zelite deinstalirati neku od aplikacija iz Start prozora mozete to jednostavno i uraditi.Posto odabrali aplikaciju koju zelite deinstalirati desni klik misa na nju......broj 1 a zatim posto je obelezili,pojavice vam se novi meni sa vise opcija...Kliknite zatim misem na opciju Uninstall...broj 2

V6grL.png


Otvorice vam se zatim novi prozor a vi samo kliknite misem na dugme Uninstall...broj 3 i zeljena aplikacija bice deinstalirana iz vaseg racunara...

bCE5xm.png


SMANJIVANJE I POVECAVANJE VELICINE PROZORA

U ovom meniju postoji i opcija smanjivanje i povecavanje velicine prozora.Verovatno ste primetili da u Start prozoru ima aplikacija koje su i pravougaonog oblika u odnosu na vecinu koja je u kockastom obliku u start prozoru.Posto odabrali aplikaciju koju zelite smanjiti velicinu prozora desni klik misa na nju......broj 1 a zatim posto je obelezili,pojavice vam se novi meni sa vise opcija...Kliknite zatim misem na opciju Smaller....broj 2

K8IXl9.png


Kroz par trenutaka smanjice se velicina prozora za zeljenu aplikaciju.....

xSr8MKvcwO.png


Isti postupak je i ako zelite povecati velicinu prozora stim sto cete klikom misa izabrati Larger dugme...
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.....

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%211824&authkey=AC0H0YV21qCzQGM&em=2" width="476" height="288" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Natrag
Top