Tražiti Boga srcem i umom

Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Mislim da nije važno da li se jede meso i upotrebljavaju muzički instrumenti koliko je važno da se ispovijeda isto vjerovanje. Jedan Gospodin, jedna vjera, jedan krst (krštenje).





Dobro je jesti i dobro je ne jesti meso. Reći ću da je bolje ne jesti, ali samo zato što ja nisam ljubitelj mesetine. :)
Ipak ovo kako se danas promiče i nameće vegetarijanstvo i veganstvo smatram pretjerano i često puta agresivno.
Pitala sam jednu redovnicu zašto one ne jedu meso. Rekla mi je da ne jedu zbog zavjeta siromaštva, ali pravi razlog je da mogu bolje moliti i meditirati/razmatrati. To me je iznenadilo, ali kasnije sam čula da ima puno smisla jer ako se čovjek napuni trbuh s mesom, energija/ krv ide u želudac i to može biti velika smetnja molitvi. Tako nekako.
Tu praksu nemrsa imali su svi redovnici pred par stoljeća, ali su muški jako brzo uveli meso u jelovnik, redovnice su postepeno uvodile, ali ima još nekoliko zajednica koje ne jedu meso.
Amen.
vegetarijanka sam , nisam znala da su naše redovnice isto, baš zanimljivo :)

Isto nisam da se nekome gleda u tanjur tj. za agresivno promicanje vegetarijanstva/veganstva.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Amen.
vegetarijanka sam , nisam znala da su naše redovnice isto, baš zanimljivo :)

Nisu sve, nego one što žive zatvorene. Kontemplativni redovi.
Ne znam kako je s pravoslavnim monahinjama. Pitat ćemo MIreta, ali mislim da je to u redovništvu prije bilo tako.

P. S. I ja sanjam o jednom malom komadiću zemlje gdje bih sadila i uzgajala svoje povrće....i slavila Boga!:)
Povrće i voće je sasvim dovoljno za život. Uz proteinski kruh.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Nisu sve, nego one što žive zatvorene. Kontemplativni redovi.
Ne znam kako je s pravoslavnim monahinjama. Pitat ćemo MIreta, ali mislim da je to u redovništvu prije bilo tako.

P. S. I ja sanjam o jednom malom komadiću zemlje gdje bih sadila i uzgajala svoje povrće....i slavila Boga!:)
Povrće i voće je sasvim dovoljno za život. Uz proteinski kruh.
Jest to je divan san, sanjamo isto.Amen
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Jest to je divan san, sanjamo isto.Amen

Bog ne ulijeva nedostupne želje, nego one koje nam želi dati.

P. S.Znaš da se obično kaže da žene više vole slatka jela, a muškarci meso. Pitala sam jednom o tome koliko je to istina i kažu da je tako, da muški više vole jesti meso jer ih smiruje. :)
Ne znam što Slap misli o tome, možda katolici neće biti složni po tom pitanju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
P. S.Znaš da se obično kaže da žene više vole slatka jela, a muškarci meso. Pitala sam jednom o tome koliko je to istina i kažu da je tako, da muški više vole jesti meso jer ih smiruje. :)
Ne znam što Slap misli o tome, možda katolici neće biti složni po tom pitanju.

Ja od svih vrsta kolača jedino pršut mogu pojesti.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
Ovo je istinita priča, pričao mi brat, on bio sa tim likom. Došao bosanac na more u HR, i vozili se barkom i ovi ga upitaju - "Voliš li morske plodove?" - a on veli: "Samo ako janje upadne u more"
 
Natrag
Top