Transformacija Ubuntu u Windows 7

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ako ste ikada pozeleli da pretvorite Ubuntu u Windows 7 izgled, onda to mozete uraditi pomocu paketa Win2-7 Pack.Ovaj paket je inace najtemeljitiji za pretvaranje Ubuntu u Windows 7. Pomocu Win2-7 Ubuntu nece bas stopostotno izgledati kao Windows 7, ali ce se transformirati sasvim dovoljno, tako da ako imate naviku u koriscenju Windowsa u svakom slucaju bice vam mnogo lakse nego kada koristite Ubuntu bez transformacije.

Potrebno je pvvo downloadovati paket koji imate na adresi.....

Kod:
https://hotfile.com/dl/163602323/f59ad73/Win2-7Pack_v6.8.3_Multilang_Aero_MD5_14f6a20dee3a4355cf0df01631487853.tar.lzma.html

Posto downloadovali ovaj paket,desni klik misa na njega te u padajucem meniju kliknite misem na Open With Archive Manager....broj 1

564V3.png


U novom prozoru kliknite misem na Extract......broj 2.Posto vas se takodje otvori novi prozor klikom misa izaberite Desktop...broj 3 a zatim kliknite misem na Extract....broj 4

YgX0G.png


Posto se paket raspakuje na vas desktop kliknite misem na dugme Close....

ewN7J.jpg


Sada mozemo krenuti na instalaciju ovog paketa.Dupli klik misem na raspakovani folder na vasem desktopu....broj 1,a zatim posto se otvori novi prozor pronadjite fajl GUIInstall.sh i takodje dupli misem klik na njega.Otvorice se novi prozor gde cete kliknuti misem na dugme Run in Terminal...broj 3

dqgUt.png


Otvorice se zatim terminal i instalirati ovaj paket.Po zavrsenoj instalaciji resetujte racunar i imacete izgled vaseg Ubuntu kao windows 7

T6Jam.jpg


Vi3en.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.....


[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%21502&authkey=AMbLkUf94d0tajI" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2010
Poruka
3
Poz, pratio sam pažljivo vaša upustva ali nisam uspio.Terminal je izbacio sledeću poruku

# Initializing Win2-7 Installer... [ OK ]
# Initializing Language Support... [ OK ]
# Initializing Python Modules... [ OK ]
# Initializing Variables... [ OK ]
# Initializing Functions... [ OK ]
# Detecting Processes... [ OK ]
# Detecting Access Level... [ OK ]
# Indexing GPG Public Keys... [ OK ]
# Verifying GPG Signatures... [ OK ]
# Detecting Program Locks... [ OK ]
# Detecting Linux Distribution & Version... [ WARN ]
# Detecting Package Manager... [ OK ]
# Detecting Internet Connection... [ OK ]
# Detecting Installed Programs... [ OK ]
# Detecting GDM Version... [ OK ]
# Detecting Current Desktop Environment... [ FAIL ]
# Installation Aborted!...
#
# Please Press [ ENTER ] To Close...
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
A ako hocu da se vratim na stari izgled, obrisem paket ili?

Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2013
Poruka
14
Prvi put se srecem sa Linuxom. Instalirao sam Ubuntu Desktop 12.04 LTS, a kada sam pokusao da instaliram Win2-7Pack nisam uspeo. Da li je greska u starijoj verziji Linux-a?
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2013
Poruka
14
Prvi put se srecem sa Linuxom. Instalirao sam Ubuntu Desktop 12.04 LTS, a kada sam pokusao da instaliram Win2-7Pack nisam uspeo. Da li je greska u starijoj verziji Linux-a?
 
Član
Učlanjen(a)
08.12.2010
Poruka
35
Ta verzija od 12.04.2012 ima podrsku narednih pet godina - stabilna verzija,
 
Natrag
Top