Teretana

Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
1
pokušaj da na youtube-u ukucaš excercises i pullover. Možda ti izbaci video sa vežbom koja ti treba. Ako ne, onda da pokušam da objasnim: legneš na klupu sa glavom blizu ivice, u obe ruke uzmeš jednu bučicu (jednoručni teg) ali tako da ti palac i kažiprst obe ruke bude na šipci a dlanovi na unutrašnjoj strani tega, ruke podigneš u početni položaj koji je u visini grudi (ruke su blago savijene u laktovima) i onda kreneš da ruke spuštaš iza glave što više možeš. Radiš za početak 3 serije sa po 12 ponavljanja a kasnije broj serija povećaš na 5. Pauza između serija ne bi trebalo da bude veća od 2 min. Nadam se da sam uspeo da objasnim :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2010
Poruka
192
u kom smislu da utice?...ako mislis na onu "pametnu" da ce da ti zaustavi rast....:) ....nece ne boj se
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
u kom smislu da utice?...ako mislis na onu "pametnu" da ce da ti zaustavi rast....:) ....nece ne boj se

Tacno nece da zaustavi rast, ali zato utice na razvoj kostiju i zglobova, djecak moze da krene s vjezbanjem ali prvo su to sklekovi, trbusnjaci, pa kada malo ojaca onda moze pocet sa manjim kilazama ali na masinama da razvija tijelo, tek onda na red dolaze benc, bucice i sli. i to ce ga svako tako posavjetovati...
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
tesko da ce svao tako posavetovati ko ti.Daj mi jedan dokaz na osnovu cega ce ojacati od sklekova i trbusnjaka a nece od masina i slobnog opterecenja u teretani?
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
tesko da ce svao tako posavetovati ko ti.Daj mi jedan dokaz na osnovu cega ce ojacati od sklekova i trbusnjaka a nece od masina i slobnog opterecenja u teretani?

Vidi ovako, da sada ne trazim necije textove na internetu i ne radim copy-paste pronadji sam i uvjeri se da sam ja upravu... Kada malo ocvrsne da nekazem drugacije, onda moze prec na masine i sprave da vjezba i to uz pratnju trenera, nikako na svoju ruku... Znam vrlo dobro sta pricam svaki dan provedem 2 do 3 sata vjezbajuci vec 5 godina...
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
kako resiti problem povijenih ramena,odlaskom u teretanu.Da li posotje neke vezbe koje mogu da poprave drzanje tela,i dali su to vezbe joge,treba mi misljenje iskusnih vezbaca.

Ovako moje misljenje je da bi ti veslanje moglo da pomogne u tome... Ono ti definitivno mora popravit drzanje... E sada da li ti oduvjek imas povijena ramena ili se to vremenom pojavilo... Trebao si postavit jednu sliku da vidimo na sta tacno mislis kad kazes povijena ramena...
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Nemam vremena za teretanu (previse obaveza u RL) pa me interesuje neka kucna verzija zatezanja zadnje loze i butina?
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
Nemam vremena za teretanu (previse obaveza u RL) pa me interesuje neka kucna verzija zatezanja zadnje loze i butina?

Izvini sto do sada nisam vidjeo ovo pitanje, ali nadam se da cu ti makar malo pomoc..

1. CUCANJ

squatbottlegalya13tw.jpg
squatbottlegalya22ut.jpg


Stanite pravo sa nogama razmaknutim u sirini ramena i rukama ispruzenim ispred sebe,drzeci u njima neku knjigu. Iz tog polozaja se polako spustate dole, kao da sedate na stolicu, i opet se vracate u prvobitni polozaj.Vezbu uradite 3 serije po 10 ponavljanja.


2. ISKORACI


Ovo je mozda najefikasnija vezba za? butine i zadnjicu za njihovo kompletno zatezanje.Vezba se lako izvodi u kucnoj varijanti.
Uzmite u ruke dve flase napunjene vodom.

lungebottlesgalya12hq.jpg
lungebottlesgalya20hj.jpg


Napravite jedan veci iskorak desnom nogom, trudeci se da raspodelite ravnomerno tezinu tela na obe noge. Polako se spustite na dole ostajuci u raskoraku i ponovo se ispravite u pocetni polozaj ne pomerajuci noge. Pri tome je levo koleno na podu a peta ispravljena u vis, a prstima leve noge smo na podu. Desno koleno je savijeno a stopalo je pripijeno na podu.Vezbu ponovite i sa drugom nogom. Uradite tri serije od
12 ponavljanja.


3.BUGARSKI CUCANJ

squatbulgariangalya10zm.jpg
squatbulgariangalya24gz.jpg


Za ovu vezbu potreban vam je jedan nizak sto da mozete da stavite na njega svoju nogu.
Pomerite se od stola jedan metar i postavite vrhove prstiju jedne noge na njega.



Polako se spustate na zemju,kao da radite cucanj.,dodirujuci sa jednim kolenom pod,a drugo savijte kao kod cucnja. Vratite se u pocetni polozaj.Vezbu ponovite i sa drugom nogom. Uradite tri serije od 12 ponavljanja.


4. CUCANJ IZ RASKORAKA

pliebasketgalya10va.jpg
pliebasketgalya24tm.jpg


Stanite ispravljenih ledja u raskorak ,u ruke uzmite neki tezak predmet i usmerite pogled pravo.Polako se spustate dole kao da sedate,zadrzite se malo u tom polozaju nekoliko sekundi i opet se ispravite i vratite u pocetni polozaj.Vezbu uradite u tri serije po 12 ponavljanja.

5. Klupko
Vježba za core mišiće, stražnjicu i mišiće zadnje lože
pilates01.jpg

Sjednite na pod sa nogama savijenima u koljenima, stopala su na podu razmaknuta u širini kukova. Uhvatite se za bedra malo iznad koljena, uvucite trbuh, glavu primaknite koljenima. Zatim se polako ispravljajte prema unatrag, koliko god nisko možete, a da vam stopala ostanu na podu. Tri puta duboko udahnite i vratite se u početni položaj. Ponovite dva puta bez odmora.


6. Istezanje s obje noge
Vježba za core mišiće, leđa, stražnjicu i noge
pilates02.jpg

Legnite na leđa. Podignite koljena prema prsima i uhvatite se za goljenice. Napnite trbušne mišiće. Dok podižete glavu, vrat i ramena s poda, ispružite noge. Držite ih tridesetak centimetara iznad poda i ispružite ruke iza glave s dlanovima okrenutima prema gore. Vratite se u početni položaj. To je jedno ponavljanje, a vi napravite 8.


7. Bočni krugovi nogom
Vježba za core mišiće i unutarnja i vanjska bedra
pilates03.jpg

Legnite na desni bok, s desnom rukom podbočeni na pod, a glavom na dlanu. S ispruženim koljenima, lagano se savijte u boku, tako da su vam noge (koje su malo ispred ostatka tijela) s trupom pod malim kutom. Dignite lijevu nogu od 15 do 20 centimetara i napravite 8 malih krugova nogom u smjeru kazaljke na satu, dižući s svakim krugom nogu sve više. Iz tog položaja radeći krugove u smjeru suprotnog od kazaljke na satu spuštajte nogu u početni položaj. To je jedno ponavljanje, vi napravite tri i onda ponovite s drugom nogom.


8. Rotacije kralježnice
Vježba za ramena, leđa, bočne trbušne mišiće, stražnjicu i noge

pilates04.jpg

Sjednite na pod s ispruženim nogama, koljena ravna, prsti na stopalima prema gore. Ispružite ruke sa strane u visini ramena, s dlanovima prema dolje. Zarotirajte gornji dio tijela koliko možete ulijevo, bez da narušavate poziciju tijela, pomaknete kukove ili noge. Dva puta se u tom (okrenutom prema lijevo) položaju pokušajte dva puta još jače okrenuti na lijevo (mali pokreti). Vratite se u početan položaj i isto ponovite na desnoj strani. To je jedno ponavljanje, vi napravite 5. Kako biste si otežali, uzmite bučicu u svaku ruku.

Ja sam ovo preuzeo odavde: http://www.womenshealthmag.com/ pa pogledaj i ti mozda pronadjes jos nesto zanimljivo...:roll:

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top