tehnicki fakultet cacak

Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
Ovde naka pisu svi oni koji su studirali i koji studiraju i koji ce vec studirati na ovom fakultetu...
vasi utisci, dogadjai, zanimljivosti i sve ostalo:)
veliki pozzz za zve:blum3:

Dodato posle 1 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

факултету


рајска башта, како је питому чачанску долину назвао знаменити средњовековни путописац, с правом се може сматрати једним од школских центара у нашој земљи.

враћајући се у блиску и даљу прошлост, наћи ће се многобројна сведочанства о развоју културе и писмености на овим просторима. у непосредној близини чачка налази се комплекс овчарско-кабларских манастира познатих по преписивачкој школи која ће изнедрити надалеко чувено никољско јеванђеље. од школа, а многе су прославиле више од сто година, свакако треба поменути чачанску гимназију, једну од најстаријих школа тог типа у србији. она је 2002. прославила 165 година постојања.

захваљујући богатом историјском наслеђу у области културе и образовања не представља изненађење што је чачак у другој половини xx века постао и факултетски град.

на факултету постоје следећи акредитовани студијски програми:

• електротехничко и рачунарско инжењерство,
• техника и информатика,
• индустријски менаџмент,
• информационе технологије,
• мехатроника и
• предузетнички менаџмент


паралелно са образовном делатношћу на техничком факултету се одвија и интензивна научно-истраживачка делатност која ја кулминирала одбранама већег броја магистарских и докторских теза. факултет је током свог постојања оствари плодну сарадњу са многим домаћим и иностраним институцијама из домена науке и привреде. посебно треба нагласити дугогодишњу сарадњу са српском академијом наука и уметности у области савремених материјала.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ima li ko da studira na ovom faxu interesujem se za njega? Molim vas, ako ima neko, a hte bi da mi odgovori na par pitanja bio bih mu zahvalan.
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
a sta te interesuje?
ja ne studiram jos uvek, ove godine upisujem, ali znam nekoliko studenata sto studiraju tamo...
postavi pitanje, pa cu ih ja pitati, pa ci tu odg...pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Poslao sam ti PP ne znam da li je uspelo slanje, forum baguje...

Interesuje me vise stvari, evio ja cu postaviti pitanja, a ti, ako ista saznas ok, ako ne opet je ok.;)

1.Koliko je bodova trebalo da se upadne na budzet?
2.Koliko kosta godina samofinansiranja?
3.Da li znaju koliko je priznat fakultet? (posto neki kazu da sa tom diplomom mogu du*e da obrisem, izvinjavam se na izrazu)

Eto to bi bilo to za sad, a videcu da dodjem do cacka sad u sredu ili cetvrtak, tako da ne moras da se opterecujes...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
a odakle si?
1. da upadnes na budzet, treba ti minimum 50 bodova, a sad zavisi od ostalih...na budzet primaju oko 70 brucosa...otprilike, treba ti oko 70 bodova...
2.za samofinansirajuce studente, godina kosta oko 700e
3.fakultet je pre 2 godine dobio akreditaciju, tako da je priznat, i kod nas a i u svetu...
znam da su neki studenti prosle godine isli u nemacku u siemens na praksu...samo ti to govori koliko je fakultet priznat...
od smerova imas sledece:
racunarsko inzenjerstvo...
Мехатроника
Инжењерски менаџмент
Информационе технологије
Предузетнички менаџмент
za prijemni se polaze matematika, osnove elektrotehnike ili fizika...
koji bi smer upisao?
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Iz Uzica sam. Pokusacu Informacione tehnologije to me najvise privlaci. Ti?
Matematiku sam bio poceo da spremam pa sam prekinuo, ali cu sad morati ponovo da pocnem, da nebi propustio poslednji voz.
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
ja cu racunarsko inzenjerstvo...
sad u subotu pocinjem pripreme, posto cu ja osnove elektrotehnike...
informacione tehnologije ti traju 3 godine, ali vanredno mozes zavrsiti i 4...pa bicemo kolege)))...
i imas na faksu da kupis zbirku zadataka iz matematike, mislim da kosta oko 300 din...
ali za informacione tehnologije mislim da mozes i informatiku da spremas, to ti je dosta lakse)))
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Samo 300 din, a na fonu je 700 ili 900 nisam 100% siguran jos je nikakva. Docicu za koji dan, nadam se da cemo postati kolege.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Trebao sam da odem sad u cetvrtak do faxa, ali sam imao neke obaveze, pa nisam otisao, medjuti bio mi je drugar i on mi kaze da zbirke jos nisu izasle?! Mozes li da se raspitas kad izlaze? I jos jedno pitanje, ako bi mogao da mi proveris ima li master posle ove 3 godine na Inf. teh. poz
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
Trebao sam da odem sad u cetvrtak do faxa, ali sam imao neke obaveze, pa nisam otisao, medjuti bio mi je drugar i on mi kaze da zbirke jos nisu izasle?! Mozes li da se raspitas kad izlaze? I jos jedno pitanje, ako bi mogao da mi proveris ima li master posle ove 3 godine na Inf. teh. poz
Za matematiku nisu izasle?
ja sam jos pre mesec dana, licno bio sa drugom koji je kupio zbirku zadataka za pripremu prijemnog iz matisa.(zbirka se kupuje u fotokopirnici u okviru faksa, ali moguce je da nisu radili zbog raspusta)
a ovih dana je izasla zbirka i iz osnova elektrotehnike, bas sam jutros isao na pripremnu nastavu na faks...
a za mastet mislim da treba prvo da polozis 4 godinu, pa tek onda da upises master, ali cu se raspitai, pa ti javljam...
 
Natrag
Top