Sygic Navigacija

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Ne trudite se
Na A14 ne može nijedan. Zapravo, FV je samo delimično uspevao da prikaže saadržaja data foldera (ne kompletan), do nekog apdejta androida, nakon toga ništa i ni na jednom urešaju
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
67
Kako kaže moj drug @david0vich..preostaje samo #root

Hvala Boki i ostali...na napomeni da ne lomimo koplja uzalud.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
Sygic почео да се бави политиком. Још од 2014-те имам трајну лиценцу Европа+Русија. Пошто живим у Русији, Sygic готово и да не користим јер је Яндекс навигација за Русију урађена одлично, плус, што је годинама у њу убачена Алиса, AI.
Пре пар месеци, променио сам телефон и пада ми на памет ова навигација. Реко, ајде да је пробам и видим колико је напредовала.
Кад оно, међутим:
viber_slika_2024-03-11_11-41-08-055.jpg viber_slika_2024-03-11_11-41-08-036.jpg

Немам доступ. Ок, рестартујем је и она се појави. Одем на скидање мапа и ништа, не могу ни једну да скинем. Обратим се подршци и добијем одговор:

сѕ.PNG

Олош прешла на политику и то селективно. Одговорим им питањем, ок, ако сте такви пацифисти, да ли сте увели санкције САД за окупацију Ирака, Либије, за незаконити присуство њихове армије у Сирији, за нама од њих отето КиМ?
Наравно, одговор нисам и нећу доботи, Словаци су вековне слуге крвницима Словена (Германима и Англо саксонцима).Deja Vu!
Да не мисле да су њихове санкције нешто моћне, одговорио сам им:

od.PNG

Мејл сам допунио линковима за скидање мапа као и линковима за инсталирање навигације!
Оно, чисто да знају да су се гадно за*бали!
Идиоти, уместо да се баве навигацијом, кренули су да се баве политиком а не знају ни једно ни друго!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
67
FULL EUROPE (SCDB iTruck Europe + Turkey Speedcams) - 13.03.2024 - 3 KATEGORIJE KAMERA 32,34,36
Hvala kolegi Andrey_Form

Broj kamera koje se nalaze u file na dan 13 Mart 2024
46342 - Radar Static Speed
9524 - Radar Static Red Light Speed
3361 - Radar Static Red Light

HTML File gdje mozete provjeriti lokaciju kamera.
HTML FILE




Ako koga zanima na stranom forumu nasao sam super...kamere (bar po meni) jer imaju samo 3 osnovne kategorije.

1 - (32 Speed Camera),
2 - (34 Built-in Camera),
3 - (36 Red Light),


Eh prednost mi je sto je file tezak samo 2.5mb. Koliko sam uspio da provjerim ima sve nove kamere cak i one od skora u HR i SLO Gatso koje inace postavlja zasebno.

Kao sto smo vec ustanovili kamere se mogu ubacivati u Sygic Truck BETA ali u verzijama nizim od Android 14 i UI6.

Ja sam ubacio na S9+ u folder Android/Data/Sygic/com.sygic.profi.beta/files/speedcam

Kamere sam konvertovao koristeci Python skriptu. Inace su objavljenje u kategoriji za iGO ali zahvaljuci kolegama koje su napisale Python skriptu u par koraka uradi se konvert. Vise txt file (spc files) sam spojio u jedan file koristeci TEXT FILE JOINER da bih izbjegao manuelno kopiranje itd.

Na slikama mozete vidjeti primjere kamera i lokacije...spc rade kao Audio upozorenje...za TTS morate malo teme proroviti...

LINK NA KAMERE EUROPA - 3 KATEGORIJE SISTEM KAMERA

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 

Prilozi

  • KAMERE.jpg
    KAMERE.jpg
    131,3 KB · Pregleda: 14
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
FULL EUROPE (SCDB iTruck Europe + Turkey Speedcams) - 13.03.2024 - 3 KATEGORIJE KAMERA 32,34,36
Hvala kolegi Andrey_Form

Broj kamera koje se nalaze u file na dan 13 Mart 2024
46342 - Radar Static Speed
9524 - Radar Static Red Light Speed
3361 - Radar Static Red Light

HTML File gdje mozete provjeriti lokaciju kamera.
HTML FILE




Ako koga zanima na stranom forumu nasao sam super...kamere (bar po meni) jer imaju samo 3 osnovne kategorije.

1 - (32 Speed Camera),
2 - (34 Built-in Camera),
3 - (36 Red Light),


Eh prednost mi je sto je file tezak samo 2.5mb. Koliko sam uspio da provjerim ima sve nove kamere cak i one od skora u HR i SLO Gatso koje inace postavlja zasebno.

Kao sto smo vec ustanovili kamere se mogu ubacivati u Sygic Truck BETA ali u verzijama nizim od Android 14 i UI6.

Ja sam ubacio na S9+ u folder Android/Data/Sygic/com.sygic.profi.beta/files/speedcam

Kamere sam konvertovao koristeci Python skriptu. Inace su objavljenje u kategoriji za iGO ali zahvaljuci kolegama koje su napisale Python skriptu u par koraka uradi se konvert. Vise txt file (spc files) sam spojio u jedan file koristeci TEXT FILE JOINER da bih izbjegao manuelno kopiranje itd.

Na slikama mozete vidjeti primjere kamera i lokacije...spc rade kao Audio upozorenje...za TTS morate malo teme proroviti...

LINK NA KAMERE EUROPA - 3 KATEGORIJE SISTEM KAMERA

[Hidden content]
Lijepo od tebe sto si nam ovo prezentovao. Medjutim, kada se izadje preko HTML fajla i pogledaju detaljno kamere, od toga gdje su postavljene i koja im je funkcija onda se moze vidjeti da nije sve upisano odnosno tacno obiljezeno. U Sarajevu imam u malom prstu svaku raskrsnicu i svaku kameru. Skoro na svakoj raskrsnici su postavljene kamere za oba smijera, medjutim ovdje su u većini slucajeva obiljezene samo na jednoj strani. Kad su postavili kameru kod RTV Doma to je nama prezentovano kao revolucija u tehnologiji. Prva kamera u Sarajevu koja hvata brzinu i prolazak kroz crveno svjetlo. Ovjdje je oznacena samo za crveno svjetlo. Nisam dalje istrazivao, samo glavnu saobracajnicu.
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
67
Ne znam druže...ja sam ih samo preuzeo, konvertovao i spremio za ST.
Eh kao i ostalo...to radi drug Andrey_Form i tko jos.

Meni je bitno da me upozori da ima nesto...a jedne godine imat ćemo Balkan SPC file :)

Meni su ove ok...gledao sam neke kamere po DE gdje znam gdje su kao i po Bosni i HR sto znam gdje su i unesene su. Eh sada da li je sve kako treba uneseno....nažalost ne znam


Naša neka prava/tačna balkanska baza je nažalost postala nemoguća misija.
Imas li možda netko verziju/bazu koju smatraš boljom od ove koju sam konvertovao?
Na stranom forumu imamo brdo raznih verzija ..mada manje vise sve su to kombinacije istih baza...SCDb itd...

Mogu probati iduću bazu da složim sve

Average
Mobile
Fix
RedLight
itd

Ili ako možda imas drugu ideju...


P.S Ako je Forum spreman da jos jednom svi zajednickim snagama probamo da se udruzimo i za Balkan napravimo jedan SPC file. Svatko za svoj grad ili u slucaju velikih gradova Sarajevo, Beograd itd vise clanova.

Realno ne trazi se znanje tehnicko nego jednostavno informacija tj potvrda


  • GDJE SE KAMERA NALAZI
  • O KAKVOJ KAMERI SE RADI
  • U KOM SMJERU MJERI
  • KOJA BRZINA

Eventualno slika kao potvrda.

Evo ja sam prvi ZA.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Pa i u Srbiji je nekoliko entuzijasta pravilo domaću tekstualnu bazu kamera ... fajlovi su stari već dve-tri god, pitanje i koliko su tačni (znam da dobar deo njih nije).
Stanje se menja, ne možeš ni da propratiš.
Druga je stvar npr Italija koja ima oko 7000 kam i sve informacije o njima su javno dostupne.
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
67
Pa i u Srbiji je nekoliko entuzijasta pravilo domaću tekstualnu bazu kamera ... fajlovi su stari već dve-tri god, pitanje i koliko su tačni (znam da dobar deo njih nije).
Stanje se menja, ne možeš ni da propratiš.
Druga je stvar npr Italija koja ima oko 7000 kam i sve informacije o njima su javno dostupne.
Zato bi mozda i trebalo druze...da se udruzimo....vjerujem da na ovom forumu bar GPS sekciji ima manje vise clanova iz svih dijelova EXYU. Pa ako vidimo da se pojavila nova kamera...valjda nije toliko tesko...pa svi profitiramo do toga.

Napomena radi dosta tih kamera bar stacionarnih vidi BLITZER.DE sa svojom SCDB bazom. Kategorije mozda upitne ali ipak neki info ima nesto.
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
67
EUROPE SPEEDCAM - Post - 14 MART 2024 - Datum Kamera 08 Mart 2024

Hvala Andrey_Form

Na ideju kolege @Dubioza Kolektiv vratio sam i kroz program dodao novu kategoriju kamera ali i filtrirao mobilne kamere. Kolega mozes mozda opet provjeriti da li je ovaj file nesto bolji kvalitetom od proslog ipak je razlika dupla u velicini.


Ovaj speedcam file sada ima 5.644Mb i sadrzi sledece kategorije



1 - (32 Speed Camera),
2 - (34 Built-in Camera),
3 - (36 Red Light),
4 - (35 Average Speed Camera + Finish 5 km h)
KATEGORIJU 5 SAM IZBACIO - MOBILNE KAMERE




Ubacite samo u Android/Data/Sygic/com.sygic.profi.beta/files/speedcam


BROJ KAMERA PRISUTNIH U FILE JE - 123,089


Link na kamere kao i na HTML file preko kojeg mozete provjeriti lokaciju kamera.
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
2.jpg
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
Не знам како је у Србији, нисам био 8 година, али у Русији готово да нема аутомобила без камере, регистратора, и радар детектора. Тај радар детектор није у правом смислу радар детектор него детектор са базом који упозорава на приближавање камери са контролом брзине али исто и на лажне камере. Оно што је најважније, сваки произвођач нуди ажурирање базе. Ја годинама користим корејски Sho-Me који је у врху по оценама на тестовима и по одзивима корисника.
Такође, најпопуларнија навигација, Яндекс, редовно добија ажурирање мапа, камера, ограничења и још има гласовну подршку Алиса. Толико сам се привикао тој опцији, да сам, када сам поново пробао Sygic, одустао после пар минута што због далеко мање информација а на првом месту са смарањем куцања. Навикао сам да кажем шта ми треба и Алиса све одради и још ми прави друштво, пошто одговара на сва питања. Колико пута у вожњи сам је питао, Алиса, где је најближи ресторан са добром кухињом или да ми нађе продавницу са одређеном робом. Све одрађује, нуди алтернативе и гласовно наводи.
 
Natrag
Top