Sygic Navigacija

Probao sam da instaliram ver. 14.6.4 na androidu 2.3.5 - neće ni da počne instalaciju - prijavi grešku. Na 4.0 i 4.2 radi bez greške na aparatima koje ja posedujem
 
Dragi prijatelji. Želeo bih ovde da podelim sa vama svoje oduševljenje Sygic GPS android navigacijom. Putovao sam do Atomske Banje. Pravio sam izlet iz Gornje Trepče do Ovčar Banje, preko Čačka. Ovo sam postavio kao komentar na svom fejsbuk profilu (Srba Kuzmanovic).
***
Zašto se toliko oduševljavam GPS navigacijom. Iz prostog razloga što smatram da je savremenom vozaču neophodna. Mnogi mi kažu : "Meni ne treba. Valjda poznajem svoj grad. Toliko godina vozim". Njihov rezon bio bi identičan tvrđenju, "Šta će mi kalkulator. Valjda znam da sabiram i množim". Prijatelji, niste u pravu. Nedovoljno poznajete ulice svoga grada. Čak i u neposrednoj blizini svog mesta stanovanja. Zbog naše čuvene pameti, inertnosti, tj. teškog prihvatanja novih tehnologija, mnogi tvrdoglavo i dalje voze putem na koji su navikli. To sam, do skoro, radio i ja. Naravno, navigacija se ne koristi baš u svakoj vožnji. Sećam se vremena kada je jedan kolega, pre par decenija, polagao ispit za taksistu. Pao je na pitanju "Najkraći put od Terazija do Trga Nikole Pašića", naravno sa vožnjom po propisima...A zašto baš Sygic ? Zato što koristi preciznu i najdetaljniju Navteq "srb.nt.2013.09" mapu čitave Srbije. Nije dovoljno samo "pokrivanje" nekoliko velikih gradova. Voleo bih da me neko demantuje. Uverio sam se i putem do Atomske Banje. Poznata "Garmin" navigacija nema ucrtan taj kraj. IGo, takođe...Jednostavno, testiranjem više njih sam došao do zaključka da je, za našu Srbiju, ubedljivo najbolja. Još da mi Sygic plati za ovu reklamu...Naravno, šalim se.
***
Ko želi, može pogledati slike koje ilustruju moj zaključak da je Sygic ubedljivo najbolja navigacija. Postavio sam album "Sygic navigacija (Atomska Banja - Ovčar Banja)", otvoren za sve. Sve ovo je posledica dobrih komentara i preporuka na našem forumu. Inače, testiram već 2 meseca navigacije: Sygic, CoPilot, iGO, Gogle Maps. Ostale sam već u startu odbacio. Kao zanimljiv detalj, po izlasku iz Atomske Banje, vozać iz suprotnog smera me je pitao da li je na dobrom putu. Koristio je navigator "Garmin". Na njemu je samo "ponosno" bio prikazan logo. Nema ucrtan predeo jugozapadno ispod Gornjeg Milanovca. Mapa koju koristim, Navteq "srb.nt.2013.09", je na osnovu mog testiranja najpreciznija i najdetaljnija.
Pozdrav svim članovima foruma a administratoru srdačna zahvalnost na pomoći u početku.
 
Koliko sam ja primijetio NQ i TA karte za iGO i Sygic su gotovo identične, neka me ispravi neko, ako griješim. Drugo oslanjati se samo na jednog distributera mapa nije preporučljivo jer je dokazano da nijedna mapa za Srbiju trenutno nije savršena.
 
@ navigas
imas li kucne brojeve u Atomskoj Banji i Gornjem Milanovcu? ako ne.. da pobijemo tu reklamu.
 
@Nidzo80
Slažem se da su NQ i TA karte za iGO i Sygic su gotovo identične.
Međutim, ja bih prednost dao NQ. Evo zašto. (Copy-Paste sa mog fejs profila, da se ne mučim. Nadam se da se preko ovog linka mogu videti i komentari i slike :
https://www.facebook.com/srba.kuzmanovic/posts/10204652719296155
Ako ne, ponoviću :
Sygic android GPS navigacija. MAPE. TA vs NQ.
Poređenje mapa TeleAtlas (TA) i mapa Navteq (NQ). Na svakoj slici, levo su TA a desno NQ. Primetna je razlika u kvalitetu. Navteq mape, iako su od prošle godine, znatno su preciznije i detaljnije od najnovijih TeleAtlas iz 2014 godine, koje Sygic zvanično nudi na Play Store. Još jedan dokaz da nije toliko bitno od kada su mape, već koliko su kvalitetne. Ipak se putevi, mostovi, kružni tokovi, bar kod nas, ne prave svakog meseca. A, ni u svetu...
I
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204652668174877&set=pcb.10204652719296155&type=1&theater
Još jedan primer značaja prikaza traka. Ispred Autokomande je prekršaj ako se vozi levom trakom a želi nastaviti pravo. Leva traka služi ili za ulaz u Vojvode Stepe ili za polukružno okretanje. I NQ mape, za razliku od TA, prikazuju jednosmerne i dvosmerne ulice.
 
Cek sad, u ranijem postu si tvrdio da je Sygic najkvalitetnija nav. Sad vec pricas o mapama. ;)


HERE.png TT.png

Ovaj deo mape TT je pravilan. HERE (NQ) gresi. Prvi screenshot je HERE - los. Drugi TT - dobar.
 
Natrag
Top