Sygic Navigacija

Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Pogledaj # 1631.
Radi sa verzijama 15.x.x.

Settings2.dat iz poruke 1631 sam isprobao i to sam opisao u svojoj prethodnoj poruci. Bila je tada u pitanju ruta Novi Sad - Subotica. Nisam tada napravio skrinšot, ali sećam se da nije išla autoputem i da sam mogao uncheck-irati samo neasfaltirane puteve.

Sada sam ponovio to sa verzijom 15.2.0, settings2.dat je ponovo iz poruke 1631 i ruta je ista, Novi Sad - Subotica. Ruta se vidi na sledećoj slici

shot1.jpg

Dakle, deo rute, u bilo kojoj kombinaciji, ne ide autoputem.

Na slici koja sledi ruta je napravljena sa originalnim settings2.dat iz Sygic 15.2.0.

shot2.jpg

Cela ruta ide autoputem. Zaključke napravite sami.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Već sam pokazao da settings2.dat iz posta # 1631 korektno radi u verziji 14.7.7

Evo slika iz najnovije verzije Sygic 15.2.2 koje potvrđuju da je @nenadsenn podesio settings2.dat za verzije posle 14.3.4, tj. za 14.7.7 i 15.X.X. Rutiranje je OK, sa korišćenjem autoputa. Glasovna obaveštenja rade: "približavate se prekršajnoj kameri", "prekoračili ste brzinu"... Nažalost, i dalje ne funkcioniše postavljanje rute sa adresama iz spiska "Favoriti".

1522 S.jpg

Danas sam išao iz Bgd do Novog Sada i nazad. Koristio sam verziju 14.7.7. Sve je funkcionisalo kako treba. Navigacija me lepo dovela do izabrane adrese. Nažalost, rerutiranje me ponovo razočaralo. Pri povratku iz Novog Sada, bila je gužva na autoputu. Isključio sam se na prvom kružnom toku, kod "Arene" (posle prve slike). I Sygic je ostao "dosledan". Insistirao je da se vratim. Kada sam zatvorio aplikaciju, ponovo aktivirao i postavio istu destinaciju "HOME", navigacija je ponovo radila lepo (poslednja slika).

1477 S.jpg

Dakle, kao da je navigacija Sygic namenjena samo za "poslušne" korisnike. Međutim, pitanje je šta mogu da urade ovih meseci ljudi na Autokomandi, kada dođu iz drugog grada. Autokomanda je od kružnog toka pretvorena u dve jednosmerne ulice sa po jednom trakom. Nema prolaska pored Zvezdinog stadiona...Izgleda, ovaj nedostatak Sygic nikada neće otkloniti. Kada bi i to rešili, navigacija bi zaista bila najbolja...Dakle, ne smeta mi nemogućnost pravljenja rute sa dvema adresama iz spiska "Favoriti". Smeta mi ovo neshvatljivo loše rerutiranje. Verovatno će neko reći da "tražim dlaku u jajetu". Ipak, nije tako. U Novom Sadu sam preko dana malo eksperimentisao. Svesno sam propustio jedno skretanje i zaglavio se. Nije mi bilo do pravljenja skrinšotova. Novosađani su, opravdano, počeli da mi sviraju kada sam se zaustavio da bih podesiodestinaciju. "Izvukao" sam se na već opisano "fazon". Isključio sam aplikaciju, ponovo pokrenuo, izabrao već upamćenu adresu i lepo stigao na isto mesto...

EDIT 1 : Komentar posta @lavaback
Verujem ja tebi, ali verujem i sebi. Rutiranje autoputem kod mene ne radi ni na 15.2.2 verziji, a u prilogu je skrinšot iz verzije 14.7.7. Na verziji 14.3.4. settings2.dat iz poruke 1631 izgleda radi OK. Ostajem kod ranijeg zaključka da je problem kod verzija sa novim grafičkim interfejsom (14.7.7 i 15.x.x).
Druže, odgovaram ti ovde da ne bi smo ovom diskusijom, u vezi rutiranja, prepunili forum. Evo, ovo su slike rutiranja u verziji 14.7.7 sa originalnim i settings2.dat iz posta #1631 koji je konfigurisao @nenadsenn :

1477 Set S.jpg

Prve dve su sa originalnim settings2.dat. Druge dve sa settings2.dat iz #1631. Kao što se vidi, kod mene, i sa jednim i sa drugim setingsom, verzija 14.7.7 radi ispravno. Prema tome, zaključak je : nenadsenn je korektno podesio.
U verziji 15.2.2 sam već testirao novi settings2.dat iz #1631. Kao što se na prvoj velikoj slici vidi, rutiranje je OK.

EDIT 2 : Odgovor na post @lavaback

@navigas
Da li si nešto od onoga što opisuješ pokušao i sa originalnim settings2.dat ?
Druže, mislim da sam sve ono što sam pobrojao, kao primedbe na funkcionisanje različitih verzija navigacije Sygic, primetio i sa originalnim settings2.dat. Međutim, kada budem u prilici, ponoviću još jednom. Za svaki slučaj. Ukoliko sam ja nešto pogrešio, sigurno ću to napisati.
Pozdrav !
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
@lavaback
Sygic 15.2.0
settings2.dat iz # 1631.

Verujem ja tebi, ali verujem i sebi. Rutiranje autoputem kod mene ne radi ni na 15.2.2 verziji, a u prilogu je skrinšot iz verzije 14.7.7.
shot3.jpg

Na verziji 14.3.4. settings2.dat iz poruke 1631 izgleda radi OK. Ostajem kod ranijeg zaključka da je problem kod verzija sa novim grafičkim interfejsom (14.7.7 i 15.x.x).
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
[B je napisao(la):
EDIT 1 : Komentar posta @lavaback
Kao što se vidi, kod mene, i sa jednim i sa drugim setingsom, verzija 14.7.7 radi ispravno. Prema tome, zaključak je : nenadsenn je korektno podesio.[/B]
U verziji 15.2.2 sam već testirao novi settings2.dat iz #1631. Kao što se na prvoj velikoj slici vidi, rutiranje je OK.

OK, ali ja i dalje verujem i sebi. Settings2.dat iz poruke 1631 kod mene izgleda rutira na autoput samo u verziji 14.3.4. Kažem "izgleda" jer nemam ni vremena ni entuzijazma da sve detaljnije testiram.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
OK, ali ja i dalje verujem i sebi. Settings2.dat iz poruke 1631 kod mene izgleda rutira na autoput samo u verziji 14.3.4. Kažem "izgleda" jer nemam ni vremena ni entuzijazma da sve detaljnije testiram.
Primećujem da već ponestaje volje da se "cedi suva drenovina". Sygic nas baš muči. Vidim da rutiranje, sa istim setttings2.dat, ne daje isti rezultat kod tebe. Zato, ako ipak nađeš vremena, instaliraj verziju 14.7.7 sa ovog linka. Tu su root folder i apk fajl. Posle instalacije zameni dobijeni (originalni) fajl settings2.dat sa onim koji je u #1631 postavio nenadsenn. U folderu Res su folderi icons i sounds koje je takođe odradio naš drugar nenadsenn. Zahvaljujući njemu i ova verzija mnogo lepše izgleda.


Ukoliko i tada dobiješ različite rute od onih, koje @nenadsenn i ja dobijamo sa njegovim settings2.dat iz #1631, onda ne znam koji bi razlog mogao biti. Nije valjda da i ovo "zavisi od android verzije i od uređaja", kako to Sygic na marketu naglašava ...

Druže, evo i odgovora na tvoje pitanje "@navigas, Da li si nešto od onoga što opisuješ pokušao i sa originalnim settings2.dat ?"

Juče sam u realnoj vožnji proverio rerutiranje verzije 14.7.7 sa originalnim settings2.dat. Svestan sam da sam mnogima dosadio sa ovim. Ali, dragi prijatelji, pogledajte sami, pa donesite zaključak. RERUTIRANJE JE KATASTROFALNO. Sygic nije navigacija. Sygic je simulacija navigacije. I kada neko kaže, i na našem, a i na stranim forumima, kako sve radi lepo, kao sat, bez greške...primite to sa rezervom. Dok se navigacija ne testira u realnoj vožnji, ništa se ne može zaključiti.

Reruting 1 S.jpg

Nisam izabrao rutu sa prve slike, već onu sa druge. A krenuo sam, tj. vozio tačno po maršruti sa prve slike. I počeo je haos...Dodao sam još 2 velike slike da bih kompletirao dešavanja na putu "Filmski grad - Čukarička padina". Tek poslednje 2 male slike (u prilogu) su sa korektnim navođenjem. Sve do tada je nešto što ni ja nisam očekivao. Iako sam više puta testirao rerutiranje Sygic...Žao mi je što je sve ovako. Međutim, ovo može proveriti svako ko bi izvozio istu rutu u Beogradu... Dakle, samo realna vožnja. Ovo se ne može proveriti u simulciji !
 

Prilozi

  • Reruting 2 S.jpg
    Reruting 2 S.jpg
    246,6 KB · Pregleda: 52
  • Reruting 3 S.jpg
    Reruting 3 S.jpg
    263,9 KB · Pregleda: 50
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Primećujem da već ponestaje volje da se "cedi suva drenovina". Sygic nas baš muči. Vidim da rutiranje, sa istim setttings2.dat, ne daje isti rezultat kod tebe. Zato, ako ipak nađeš vremena, instaliraj verziju 14.7.7 sa ovog linka. Tu su root folder i apk fajl. Posle instalacije zameni dobijeni (originalni) fajl settings2.dat sa onim koji je u #1631 postavio nenadsenn. U folderu Res su folderi icons i sounds koje je takođe odradio naš drugar nenadsenn. Zahvaljujući njemu i ova verzija mnogo lepše izgleda.

Već sam to sve probao ranije. Koristio sam verziju 14.7.7, settings2.dat iz poruke 1631, kao i nenadsenn-ove icons i sounds foldere. Rutiranje kod mene tada ne ide preko autoputa. U jednoj od ranijih poruka sam poslao i sliku iz tog pokušaja sa verzijom 14.7.7.

Pored ovoga, već ranije sam napisao da se kod mene sve verzije Sygica sa novim grafičkim interfejsom blokiraju u određenim momentima ako nije isključena opcija "Fullscreen". U verziji 14.3.4 (stari grafički interfejs) opcija "Fullscreen" radi iako je tamo označena kao "Experimental" :))

Ovo sve važi za Sony Xperia Z Ultra sa Androidom 4.4.4. Kad nađem vremena, isprobaću verziju 14.7.7. i ostalo na tabletu Samsung Galaxy Tab 2 (GT-P5100) sa (takođe) Androidom 4.4.4.
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Evo šta sam dobio na Samsungu Galaxy Tab 2(GT-P5100), sa Sygic-om 14.7.7 iz poruke 1643 i sa nenadsenn-ovim icons i sounds:

Dve slike koje slede prikazuju rutiranje uz upotrebu nenansenn-ovog settings2.dat iz poruke 1631:

nsenn02.jpg nsenn01.jpg

Rutiranje ovde je od Novog Sada do Beograda i od Novog Sada do Subotice. Rutiranje do Subitice ne ide preko autoputa, slično kao ni kod drugih verzija Sygica u mojim ranijim porukama. Rutiranje do Beograda nudi 3 alternative od kojih je jedna autoputem, i to je već korektnije.

Slede rutiranja koja sam dobio sa originalnim settings2.dat, koji program sam generiše prilikom prvog starta programa:

orig02.jpg orig01.jpg

Vidi se da u oba slučaja (od Novog Sada do Beograda i od Novog Sada do Subotice) rutiranje ide preko autoputa.

Takođe, iz par testova koje sam napravio, zaključujem da nema razlike u rutiranju ako se koriste tt mape umesto nq mapa. To se odnosi i na originalni i na nenadsenn-ov settings2.dat.
 
Natrag
Top