Svi vernici su - ateisti :)

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Svi ste vi 99.99999% ateisti. Razlika izmedju vas i nas je onih 0.00001%

Hriscani ne veruju u Allaha, ne veruju u Shivu, ne veruju u Thora, ne veruju u Ganesh, Athenu, Herkula
Muslimani ne veruju u JHWH, ne veruju u Shivu, ne veruju u Thora, Zevsa, Posejdona, Ra

Mi isto ne verujemo u njih, a ni u tog vaseg, specijalnog. Eto, to je cela razlika izmedju nas, i vas.

MISLITE O TOME!
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pozdrav kolega cvrle77
nije u redu to što pišeš
jer ima nas pravih kršćana
koji smo pravi vjernici i ne spadamo u isti koš sa ostalima
pravi vjernici su oni koji poštuju Boga i Božji Zakon svih 10.zapovijedi
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Мени је смешно да се неко бори против нечега за што тврди да не постоји.
Ја нпр. не верујем да постоји Бабарога и да сад смарам људе да не постоји Бабарога, да износим доказе о њеном непостојању.....
Ипак сваки атеиста има у дубини душе мисао, а шта ако Бог ипак постоји ....
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Pitanje je vrlo jednostavno, da li verujete u druge bogove? Ne verujete. Pa onda ste u tome isti sa ateistima, te znate TACNO kako je biti ateista, te ne pratiti toliko drugih religija. Mi samo na spisak dodajemo i tu vasu.

Мени је смешно да се неко бори против нечега за што тврди да не постоји.
Ја нпр. не верујем да постоји Бабарога и да сад смарам људе да не постоји Бабарога, да износим доказе о њеном непостојању.....

Religija je vrlo realna i postoji, tako da se ne borim protiv nepostojeceg. Ja mojoj deci nikada nisam usadjivao strah, kako od babaroge, tako ni od lucifera, boga, pakla... za tebe to sto je smesno, za mene je ozbiljan problem. Ako procitas moje postove, tacno ces videti zbog cega imam takav agresivan stav prema religiji.

1. Moral se crpi iz knjige, koja pise o svemu osim moralu. Opravdava kamenovanje, silovanje, genocid, ubistva, ugnjetavnje zena, itd.. moralna vrednost knjige je -9000
2. Zasticenost crkve i crkvenjaka, te njihovih bezocnih nedela koje pojedinci izvrsavaju.
3. Parazitiranje crkve na racun poreskih obveznika, nas.
4. Protiv sam zagovaranja ideje da se u skoli pored nauke, MOZE ikako uciti i teizam, koji je u potpunoj suprotnosti sa svim prirodnim naukama.
5. Religija je alat kojim se upravlja masama ljudi vekovima unazad. Verske knjige su upravo napisane sa idejom, da imaju sledbenike, kojima se moze reci da im je ovaj zivot samo usputna stanica do raja, te iste takve zaludjene sledbenike, poslati u rat da ginu za necije ciljeve. To je unikatno za sve najvece religije.
6. Biblija savetuje da sve sto se kaze van nje, nije tacno. Ovde naravno mislim na nauku. Znaci, ubedjuje ljude da su ljudi glupavi i sve sto rade i postizu nije tacno, jer ona nekako to zna bolje bez ijedne reci, samo zato sto ona tako kaze. To sto pise u knjizi ne bi bilo opasno, da LJUDI nisu ti koji zauzimaju tako opasan stav, i spremni su da ga agresivno brane.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Па си ти одлучио да спасеш свет од зле религије :dance2:

У СЗ има доста сурових ствари, али су оне примерене добу кад су настале, кад су се цели народи истребљивали, кад је постојало робовласништво, убијала се слаба деца..... На Б92 иде серија о Спартаку , у добу где су људи ишли у арену да гледају како се људи касапе, што је сматрано за разоноду. Или кад су Спартак и побеђени робови разапети и то је било дело правне казне тог доба.
Уместо Ламеховог да се свети 7 пута уводи се код Мојсија Око за око....
Насупрот томе Христос уводи закон праштања и љубави према ближњем. Кад би се људи држали 10 Божјих заповести не би било посла ни за суд ни полицију.
Нигде нису црквењаци како ти кажеш заштићени, ако се погледа историја увек је било гоњења хришћана. И данас људи су више склони да осуђују кад виде свештеника на улици, него што ће му прићи за благослов.
Не знам који порез плаћаш, али слабо Црква од тога има користи. Већина људи су религиозни и ако неку мрвицу добије Црква од државе ту је у мањем износу новац атеиста.
Треба знати да је СПЦ после рат одузето доста имања, новца, Пензиони фонд и да се тек после 60 година нешто врати или удели нека милостиња.
Да ли би ти пристао да ти неко узме стан и локал и да после твојим унуцима дар пар хиљадарки за сладолед ?
То поређење науке и теизма је пролазило некада у доба комесара. Сад већина људи зна да вера и наука нису у супротности, да је доста научника, у ствари већина религиозна и да се атеизам сврстава уз диктаторске режиме, нарочито у комунизму. И данас у Сев.Кореји је на власти атеистички диктатор чији поданици од благостања једва дишу :p
Јеванђеља су написана не са сврхом да обману будуће генерације, него да се пројави Истина о науци Христовој. Да им је било до лажи сакрили би то да су се апостоли свађали међусобно, да су осим св.Јована напустили Христа , да Га се Петар 3 пута одрекао.... И својом мученичком крвљу су показали истинитост свега написаног.
Има доста начина да се управља људима, а држава кад те шаље у рат не пита да ли си верник или неверник, знам то из искуства.
Библија није једино мерило знања, јер да је тако не би смео нико псоле ње ништа ново да напише, што није истина. Сам св.ап. Јован каже да кад би се описало све оно што је учинио Христос , да у свет не би могло стати. Свети оци раног доба су завршавали класичне школе, нису бежали од знања и образовања....
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Ono sto ti ne shvatas je da ja ne podrzavam ni diktatorski rezim koji vlada u severnoj koreji. Ja sam za razdvajanje crkve od drzave, i obrazovanje utemeljeno na cinjenicama, a ne za diktaturu. Vec sam to jednom napisao ali izgleda da u nedostatku argumenata ne znas nista bolje nego da se ponavljas.


Kod:
http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_crkvama_i_verskim_zajednicama.html

Najveci problem je ovo:

Verska sloboda se ne sme koristiti tako da ugrožava pravo na život, pravo na zdravlje, prava dece, pravo na lični i porodični integritet i pravo na imovinu, niti tako da se izaziva i podstiče verska, nacionalna ili rasna netrpeljivost.

Sto se to ne postuje. Deca imaju pravo da obrazovanje. Verispovest ne spada u obrazovanje. Niti u pravu dece pise da se dete treba indoktrinirati sa roditeljskom dogmom.

Takodje ovo: "Ne postoji državna religija."
sudeci po tvojim odgovorima, sve smo osim sekularne drzave. UPRAVO OVO mora da garantuje razdvojenost crkve i drzave. Posto ne postoji drzavna religija, niti je drzava povezna sa crkvom, samim tim pare iz budzeta ne mogu ici ni za kakve renovacije crkava, dzamija i slicno. Oni koji veruju neka se sami organizuju i obnavljaju ono sto njima treba, nema nikakve potrebe da drzava bude umesana u to.

Sva ta crkvena imovina je bila oduzeta od naroda na prvom mestu, zato je i vracena. Sta ti mislis odakle su se te crkve gradile? Iz dzepa vernika? Ili iz dzepova gradjana?

OVO je ono sto mi bode oci:

"Radi unapređivanja verske slobode i saradnje sa crkvama i verskim zajednicama, u obostranom interesu, država može da materijalno pomaže crkve i verske zajednice."

Ne moze drzava ni u kakvom interesu da materijalno pomaze crkvi.

Sveštenici, odnosno verski službenici imaju pravo na zdravstveno i penzijsko i invalidsko osiguranje, u skladu sa zakonom.

A ko placa porez na ovo?

Radi unapređivanja verske slobode, u saglasnosti sa crkvama i verskim zajednicama, sredstva za zdravstveno i penzijsko i invalidsko osiguranje sveštenika odnosno verskih službenika mogu se obezbediti u budžetu Republike Srbije, u skladu sa zakonom.

A kako je crkva razdvojena od drzave, ako se iz budzeta, koji je napravljen od taksi koje placamo SVI odvaja novac za njihova zdravstvena osiguranja? Samo drzavne institucije mogu da se finansiraju na ovaj nacin iz drzavnog budzeta, a ne da se fiktivno naziva sekularizam. Ne moze drzava koja nema veze sa crkvom, da finansira nicije plate, i penzije niti socijalna osiguranja.


Prilikom obavljanja delatnosti i obezbeđivanja prihoda u skladu sa ovim zakonom crkve i verske zajednice mogu biti potpuno ili delimično oslobođene poreskih i drugih obaveza, u skladu sa zakonima kojima se uvodi odgovarajući javni prihod.

Ne mogu biti potpuno oslobodjena, ako imaju prihode. I ne moze se zvati sekularna drzava, ako se ovakvi iluzorni lopovski zakoni primenjuju.
Ovde se direktno govori da je crkva iznad zakona, te oni ne moraju placati porez, a dotle ce drzava da ih finansira. A satro su drzava i crkva razdvojeni. Znaci, smesno. Ako ne moze da se finansira iz prihoda vernika, onda ne treba ni da postoji. Ako ti isti vernici ne mogu da sakupe sredstva, o cemu onda pricamo? Sta imam ja da placam bilo sta za crkvu, ma kako to simbolicno bilo?

Član 40

Jemči se pravo na versku nastavu u državnim i privatnim osnovnim i srednjim školama, u skladu sa zakonom.

Ovo jednostavno ne moze da postoji u drzavnoj obrazovnoj ustanovi, niti je skola mesto za molitvu. Sta se radi u privatnim skolama, bas me briga, ali ako se zakonom garantuje razdvojenost crkve i drzave a skola je drzavna institucija, onda je ovo opet licemerje.

SVE sto mogu da izvedu sa svojim novcem, koji same generisu, nemam nikakav problem sa tim. Oni su kao firma i treba da budu tretirani upravo tako.

Jedino sto bi dozvolio a ovde ne pise, jeste da besplatno mogu koristiti popis stanovnistva i dobiti uvid u to koliko ljudi veruje u koju religiju tako da mogu da se organizuju, da ne pisu tako nesto sami, kada vec moze da se napravi o istom trosku. Ali nametati harac, nametati bilo sta, i mesati se u bilo koju delatnost, dobiti bilo kakve drzavne povlastice, direktno govori da je crkva u neispravno povlascenom polozaju, te da su crkva (interesantno da se uvek pominje crkva, a ne dzamija recimo, ili verski molitveni objekat)
Tacno se iz zakona LEPO vidi da je zakon sarada. Smejurija.
Nista ne moraju a sve dobijaju. Pa gde to ima, ko je to u srbiji toliko povlasten osim crkve?
Ovi navedeni clanovi daju VLAST crkvi da radi sta hoce, i da ne odgovara nikome.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Мени је смешно да се неко бори против нечега за што тврди да не постоји.
Ја нпр. не верујем да постоји Бабарога и да сад смарам људе да не постоји Бабарога, да износим доказе о њеном непостојању.....
Ипак сваки атеиста има у дубини душе мисао, а шта ако Бог ипак постоји ....


Ovo je dobra misao.
Ako je neko 100 % uveren da nikakav Bog i duhovni svet ne postoje, on bi u tom slucaju trebao da bude ravnodusan prema onima koji veruju u te stvari, jer on veruje da vernici obmanjuju sami sebe, i prema tome propasce u svakom slucaju kao i on sam verovali ili ne verovali, pa u tom slucaju pitanje je sta je smisao njegove borbe protiv Vere i vernika, i pokusaj da im objasni da Bog ne postoji i da je njihova vera uzalud.

To bi bilo kao kada bi jedan prekookeanski brod na sred okeana poceo da tone, i svi ljudi prisutni na brodu poceli bacvama i posudama da izbacuju vodu sa palube u more kako brod ne bi potonuo i oni se spasli , a jedan od putnika svim snagama pokusavao da im objasni kako ce brod ipak potonuti i da ce svi izginuti.

Dakle, ako ja verujem da brod tone, i da nema spasa ni meni ni drugima, zasto bi se borio protiv nekoga ko taj spas ipak trazi, ako sam uveren da je to trazenje uzalud.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Zato sto da si procitao odgovor, ne bi ni nastavljao ono sto je tvrdi zapoceo...
Bas mene briga da li TI verujes ili ne verujes. Poenta je u nametanju tog verovanja, dizanja iznad zakona, mesanja crkve i drzave.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zato sto da si procitao odgovor, ne bi ni nastavljao ono sto je tvrdi zapoceo...
Bas mene briga da li TI verujes ili ne verujes. Poenta je u nametanju tog verovanja, dizanja iznad zakona, mesanja crkve i drzave.


Procitao sam i smatram da su to samo izgovori.

Ja sam licno odavno sa zemaljskim zivotom i pomenutom drzavom raskrstio, sto ce reci, moj zivot u odnosu na cisto ovozemaljsko bitisanje i zanimanje za ovaj svet je tekao do 90 - 91 godine.
Od tog perioda tacno u vreme kada sam upoznao istinu, a to je bilo u prolece 93 godine, ja zivim potpuno nezavisno u odnosu na bilo kakve zemaljske prilike i okolnosti, i bilo cega sto se tice ovoga sveta.
Moj princip je isti onaj koji je zapisan u Bozjoj reci koja kaze "NE GLEDAJTE ONO STO JE NA ZEMLJI NEGO ONO STO JE NA NEBU ODAKLE SPASITELJA GOSPODA ISUSA OCEKUJEMO"

Ako ti verujes da nema Boga i da je sve nistavilo i da sve ide u propast, onda je tvoja borba u svakom slucaju uzaludna i besmislena, jer ce i onako sve jednoga dana nestati.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Osim sto koristis internet... i raspravljas se ovde sa mnom..

To je zavera naucnika protiv tebe i tvoje vere. Internet je sotonina rabota.
 
Natrag
Top