Superliga Srbije 2014.

Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Nikolić: "Najverovatnije se povlačim"
10 jun 2014 22:13
Trener Radničkog Miroslav Nikolić izjavio je posle poraza od Partizana da se najverovatnije povlači sa mesta trenera tima iz Kragujevca.

muta-nikoili.jpg

Radnički je čitave sezone bio u velikim finansijskim problemima, a Nikolić je izjavio da ne može više tako.

Videćemo sledeće godine, ali ovako se finansijski ne može. Ekipa ne može da se održi na okupu. Ne primamo ništa duže vreme. Igrači su slobodni i oni koji su potpisali višegodišnje ugovore. Najverovatnije ću i ja da se povučem. Ne pada mi na pamet da ovako radim sledeće godine

rekao je Nikolić koji je naglasio da je izuzetno zadovoljan sezonom:

Ja sam prezadovoljan. Prošli smo u drugi krug u Evrokupu. Bolje je što se nismo plasirali dalje, znate zašto. Dobro smo se borili protiv Partizana. Trebali smo u Beogradu da pobedimo. Igrači su cele sezone izgarali i na tome sam im zahvalan,

zaključio je Nikolić.​
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.709
Košarkaški derbi, reakcije


Posle sramotnog košarkaškog derbija u finalu plej-ofa, obe strane traže krivce. Vujošević: Sve je počelo kada su vlast u zemlji preuzele vođe navijača Crvene zvezde. Ristović: Ovo je bruka i sramota, da nas napadaju navijači, ljudi iz obezbeđenja. Bogdanović: U ovoj ligi izgleda ne pobeđuje najbolji, ne sudi se tako šampionima.

Trener Partizana Duško Vujošević ocenio je da su sve tenzije u domaćoj košarci proizvod "koncepta" da se crno-beli "bace na prosjački štap", i da je to počelo kada su "vlast u zemlji preuzele vođe navijača Crvene zvezde".

Derbi-tuca2.jpg

"U suštini, sve ovo je plod jedne ogromne tenzije koja proizilazi iz koncepta da se Partizan baci na prosjački štap. Da li sa idejom da se rasproda ovaj tim, i da odem ja, kao neko ko objavljuje ovakve stvari, umesto da ćuti i da dozvoli da se te stvari dešavaju nemo", rekao je Vujošević novinarima posle utakmice u hali Pionir.

"Zamislite ovaj tim bez svih ovih igrača i bez mene. E, onda će da bude realizovan koncept onih koji su ga uspostavili. Onda će Zvezda da bude zaista velika i košarka da bude onakva kakva treba da bude", dodao je on.

Sportski direktor košarkaškog kluba Partizan Dragan Todorić rekao je da su krivci za incidente u hali Pionir ljudi koji vode ligu i sudijsku organizaciju.

"Desilo se to što se očekivalo i što je duže vreme bilo u najavi. To su uradili ljudi koji vode računa o ligi i o delegiranju sudija. Pokušali su da zataškaju ovakve stvari kaznama našem klubu. Žao mi je što je došlo do ovoga, ali to je možda trebalo da se desi kako bi se neke stvari raščistile. Ti ljudi iz sudijske organizacije i udruženja lige bi trebalo da odu i ustupe mesto drugima", rekao je Todorić.

Direktor košarkaškog kluba Crvena zvezda Davor Ristović rekao je da je njegova ekipa doživela linč na utakmici sa Partizanom na startu finalne serije plej-ofa u hali Pionir.

"Ovo je bruka i sramota, da nas napadaju navijači, ljudi iz obezbeđenja. Član uprave Partizana je udario pesnicom sa leđa našeg igrača Marka Tejića. Loše je što su naši navijači izbaceni, a nisu pravili incidente. Ovo što se desilo ne treba da se gleda istim očima", rekao je Ristović novinarima u hali Pionir i kao direktnog krivca za incidente okrivio trenera Partizana Duška Vujoševića.

Košarkaš Crvene zvezde Boban Marjanović rekao je da je večerašnja utakmica sa Partizanom bila korektna dok nije izbila tuča i da sukobi dva kluba moraju da prestanu.

"Utakmica je bila krajnje korektna, i navijači i pristup na terenu, sve dok nije došlo do tuče. Ovo mora da prestane, moramo više da se fokusiramo na basket, nego na ovo sa strane. Košarka je sada pala u drugi plan, došli smo da igramo košarku, a ne da budu neka sr....", rekao je Marjanović novinarima posle utakmice u hali Pionir.

Košarkaš Partizana Bogdan Bogdanović rekao je da će posle prve finalne utakmice domaćeg prvenstva razmisliti da li će igrati za reprezentaciju Srbije.

"Za sebe mislim da sam pravi Srbin i da igram za tu reprezentaciju, ali sada ću razmisliti da li ću igrati za tu državu. Ovde ne pobeđuje uvek najbolji, ali pošto imam veliko poštovanje prema selektoru Aleksandru Đorđeviću, razmisliću i posavetovaću se i sa njim. Nek se onda licencira Čarls Dženkins. Da se razumemo, ne vređam nikoga, mogu da igraju i Branko Lazić i Marko Simonović", rekao je Bogdanović novinarima posle utakmice u Pioniru.

"Ovo je bio katastrofalan ambijent i sve što se izdešavalo. Kriterijum suđenja nije bio fer i korektan. U ovoj ligi izgleda ne pobeđuje najbolji, ne sudi se tako šampionima i nema se takav kriterijum prema igračima koji su 12 puta uzastopno šampioni. Ne tražim da me neko štiti kao belog medveda, ali da je bilo fer suđenje, ne bi bilo incidenata. Razumem da se pogreši, i ja grešim, ali očiglednih grešaka ne sme da bude", istakao je Bogdanović.

Bek crveno-belih Jaka Blažič rekao je da je njegova ekipa zabeležila vrlo bitnu pobedu.

"Za nas je ovo vrlo bitna pobeda, a ostalo neću da komentarišem. Ovo je moje prvo finale i znao sam da će biti ludo. Sad znam kako je i u sledećim utakmicama sam spreman na sve. Igra se za titulu i reakcije možda nekad nisu kako treba, ali ako oni udare, udarićemo i mi", rekao je Blažič.

Košarkaš Partizana Nikola Milutinov rekao je da se ne seća najbolje incidenta sa igračem Crvene zvezde Demarkusom Nelsonom zbog koje je došlo do prekida utakmice i masovne tuče.

"Ne sećam se najbolje tog događaja, možda sam izgubio svest, svi smo krivci zbog toga što se desilo. Prevlika nervoza je dovela to toga. Moramo da ohladimo glavu da bi znali kako da funkcionišemo", naveo je on.

Ivan Radenović je kazao da "apsolutno više nema smisla igrati".

"Imam utisak da neko pokušava da namerno degradira prvenstvo iz nekog razloga. Osećam se prazno, u meni nema ni trunke sreće zbog ove pobede. Imamo svoj cilj, idemo u sledećoj utakmici na pobedu. Biće teško, a kako će se ta utakmica organizovati, to stvarno ne znam. Ja niti sam bilo koga pokušao da udarim, niti sam bilo koga udario, nego sam razdvajao vinovnike tuče i stvarno ne znam zašto sam isključen", rekao je Radenović.

Naredna utakmica finala igraće se u ponedeljak, a domaćin će biti Crvena zvezda.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.540
KRAJ: Crvena zvezda - Partizan 62:82
Novosti online | 16. jun 2014. 19:46 > 21:59 | Komentara: 5
Crno-beli košarkaši uspeli su da savladalu večitog rivala pred njihovim navijačima i izjednače rezultat u finalnoj seriji plej-ofa na 1:1




Lovernj pod košem Crvene zvezde Foto Tanjug



Crvena zvezda vodi sa 1:0 u finalu plej-ofa prvenstva Srbije i večerašnjim trijumfom na korak bi se približili osvajanju titule, prve još od 1998.

Od subotnjeg prvog meča do danas uglavnom se pričalo o incidentima i sramnim scenama, ali nadamo se da će večeras sve proći u fer i sportskom duhu.

Partizan će igrati bez suspendovanih Aleksandra Pavlovića i Nikole Milutinova, Zvezda bez Demarkusa Nelsona.

Utakmica u dvorani "Pionir" počinje u 20 časova.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Šampioni! 13. titula u nizu, 21. u istoriji! 21.06.2014.

1627.jpg
KK Partizan NIS najbolji je tim u Srbiji! Osvojena je titula prvaka države, u četvrtoj utakmici finalne serije savladan je veliki rival Crvena zvezda rezultatom 95:87 (21:22, 15:13, 15:17, 21:20, 23:15). Bogdan Bogdanović proglašen je za MVP, a bio je i najbolji strelac finalne serije.

Partizanovi centri su overili svoje pozicije u napadu već na startu za vođstvo 0:4. Crveno-beli su se oslonili na prodore, na drugoj strani sa penala i van linije 6,75 počeo je da pogađa Bogdanović 6:10. Odgovor na niz crno-belih imali su Marjanović i Dženkins 10:12. Posle razigravanja saigrača Mitrović je vezao pet poena za vođstvo svoje ekipe nakon sedam minuta igre. Uzvratili su to Bertans i Bogdanović, ali je i Lazić bio siguran u svom šutu za tri i 18:17. Prvu deonicu zaključili su Mitrović i Tepić za minimalnu rezultatsku razliku 22:21.

Veliku borbu pod obručima, čvrsta odbrana zaustavila je lagane poene i jednih i drugih. Usledilo je prodor Nelosna, potom šut spolja Dženkinsa, u timu Partizana NIS Pavlović se odlučio na šut sa distance i uspešno rešio svoje zamisli, a imao je i podršku kapitena u ofanzivi za 26:27. Siguran skok u odbrani crno-belih doneo je sigurnost i u napadu, za atraktivne poene raspoloženog Gagića. Nalet kluba iz Humske uspešno su odbili Dragićević i Dženkins šutem spolja za 31:33. Bogdanović je još jednom rešenje u napadu preuzeo na sebe i pogodio brzu trojku za 31:36. Iznova poenima iz reketa domaćin je u finišu, smanjio rezultatski deficit 35:36.

Dženkins je vezao dva uspešna napada za preuzimanje vođstva. Dobre reakcije u odbrani, uz trojku Bertansa i kontranapad koji je istrčao Lovernj, vratile su prevagu na stranu aktuelnog šampiona 39:41. Greške izabranika trenera Vujošević, odmah je kaznio Marjanović za 43:41. Strpljivom igrom u odbrani, klub iz Humske je proizveo i tečniji napad, koji je rešavao preko sigurnog Bogdanovića za 43:46. U 26. minutu Dragićeviću je douđena tehnička greška, ali crno-beli nisu izvukli maksimum iz tog poteza. Skokovima u napadu i novim šansama crveno-beli su se vrtili i preuzeli minimalno vođstvo 49:48. U 28. minutu nesportka lična dosuđena je Katiću. Vezale su se i greške crno-belih, ali nisu ih koristili ni domaći igrači, do trojke Lazića za 52:50. Polovičan učinak Bogdanovića sa penala dao je zaključak treće četvrtine i ulazak u odlučujući period 52:51.

Bolje su startovali u nastavku domaćini, ali ubrzo su stigle odlične reakcije Bogdanovića i Tepića u prodorima 58:55. Simonović je pogodio spolja, a Katić je bio siguran u reketu za 63:56. Od blokade Gagića razvio se kontranapad koji je Pavlović rešio trojkom za 63:59. Katić je nakon novih poena u sledećem napadu zaradio petu ličnu i morao van parketa. Dugo su crno-beli bili bez poena iz igre, ali je Tepić uradio sjajan posao u odbrani i vezao četiri poena sa penala za 67:64. Pavlović je odlično ispratio napad i poentirao pod faulom za 67:66. Greške na obe strane, konačno je prekinuo Bogdanović i doneo vođstvo 67:68. Seriju aktuelnog šampiona nastavio je Lovernj, važnim poenima za 67:70. Niz crno-belih od 9:0 prekinuo je Nelson. Bogdanović je probio odbranu za 69:72, ali je Blažič u narednom napadu izjednačio van linije 6,75 72:72, što je bilo dovoljno za produžetak, jer napade za pobedu nisu realizovali ni jedni ni drugi.

Trojka Tepića na startu, i sjajna reakcija Lovernja pod košem za važnih 74:80. Odličan posao u odbrani materijalizovali su crno-beli. Nelson je efektim prodorom prekinuo niz rivala. Bogdanović je još jednom pogodio neverovatan koš, a mirna ruka sa penala i 78:84. Crveno-beli su se vraćali trojkama Nelsona i Simonovića, uz prodor Blažiča, ali Pavlović je preuzeo odgovornost na sebe, mirnom rukom sa penala, prodorom i asistencijom Gagiću za 87:92. Slavlje je moglo da počne, aktuelni šampion Partizan NIS je i dalje najbolji tim u Srbiji!

Crvena zvezda Telekom: Rebić, Mitrović 9, Lazić 14, Blažič 7, Simonović 6, Marjanović 10, Radenović, Katić 8, Nelosn 14, Dženkins 16, Lipovij, Dragićević 3.

Partizan NIS: Tepić 11, Lovernj 15, Pavlović 11, Marinković, Dalo, Milutinov 1, Bogdanović 36, Gagić 12, Andrić, Bezbradica, Bertans 9, Šalić.
 
Natrag
Top