Strasan problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Ovako radi se o iskljucivanju operativnog sistema windows vista
Kada kliknem na dugme shut down computer nista se ne desi 1 minut samo mi izadje iz start menija.Onda mi potamni ekran i pise mi

Taskeng are still running and you can.t shut down your computer please choose option
i ima sada dole
shut down computer ili cancel ja kliknem na shut down computer i 10 minuta gasi kompjuter i jedva ga ugasi pa ako neko zna sta je neka mi molim vas pomogne
hvala!!!
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
98
Probaj da ugasiš računar tako što ćeš u cmd ukucati "shutdown -s -f -t 0"
Ako ovo uspe objasniću ti kako da to staviš za default.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
De ti lepo probaj da iskopiraš sa root ( uglavnom C: ) particije na onu drugu ili treću, koliko ih već i imaš, sve podatke koje ne bi želeo da izgubiš a nakon toga ubaciš Windows 7 Ultimate X64 ili x86, zavisi od hardvera koji imaš i formatiraš lepo celu particiju, te fino i na te nane instaliraš dotični pomenuti Windows 7. Sve što Vista nije, a trebala je biti, jeste rešeno sa Win7. Veruj. Te dečije bolesti više ne postoje. Neverovatno ali istinito, M$ je konačno uspeo da napravi kompletno zdrav i dobar OS.

Vista, cista, glista..... i tako....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.07.2009
Poruka
44
ama ljudi nesto mu se nije iskljucilo pre gasenja neka vidi sta mu je podignuto i to nek iskljuci i onda ce to sve da radi
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Bez obzira.... Vista je u svakom slučaju test-primerak OS-a. I kao takva je i izdata, samo što niko nije obavešten o tome. Windows 7 je zapravo trebao izaći mnooogo ranije, ali definitivno je nešto zaškripelo, ili su rešili da izdaju "Glistu" kako bi napunili džepove usput, dok ovo ne skockaju do kraja.

Dakle, code name Longhorn, Vista, Win7... Da je sve kako treba, Vista ne bi ni postojala...

Operativni sistem koji ti pojede 20GB u startu, samo za sistem... da se overbloat ražljebi po particiji... fuck that.... preteraše ga bre...
O razlici u performansama i da ne pričamo, u korist Windows 7.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Covek ima virus u sistemu.
Instaliraj Malwarebytes, i izaberi neki AV, kao ESET SSE, AVAST!PRO 4.8 ili Kaspersky, pa lepo preskeniraj msinu.
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Covek ima virus u sistemu.
Instaliraj Malwarebytes, i izaberi neki AV, kao ESET SSE, AVAST!PRO 4.8 ili Kaspersky, pa lepo preskeniraj msinu.
Ma bre ljudi nemam virus imam kaspersky 2010 i skeniram kompjuter skoro svaki dan nije do virusa vec neki windowsov fajl nece da se izgasi.I to se desava obicno kada internet strasno uspori zove se
taskeng
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Vjerovatno ti je neka gamad ušla u komp. Instaliraj neki dobar anti-virus, ja koristim BitDefender Total Security 2010 i još mu nisam našao manu. Skeniraj i sa jednim i sa drugim pa reci da li je pomoglo. Ako ne instaliraj Windows 7 Ultimate jer Vista je najveća greška Microsofta od Windows ME.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
uzmi disk od viste, bootaj ga i napravi repair, sa tim nista ne gubis
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
uzmi disk od viste, bootaj ga i napravi repair, sa tim nista ne gubis
Pazi nije to do toga da mi se sistem skroz naskroz pokvario vec mi neki fajl uvek s..e i neda mi da izgasim kompjuter jedino da ga nadjem na netu i da vidim u cemu je problem.

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Evo nasao sam sta mi tacno pise

TaskEng - Task Schedule Engine Process

i dole
please save any your work all unsaved work will be lost.
shut down cancel

Etacno tako mi pise
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top