Stigla najnovija svetlos u kulu strazaru!

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ovo je zaista iznenadjujuce!

Nijedan JS jos se nije usudio da izadje na videlo i da odbrani ucenje Kule strazare!

Da li je to zbog toga sto ni nema cime da ga odbrane pa jedino imi i preostaje da se sakriju i cute?


Ili je to zbog toga sto se ne slazu sa Upravnim telo koje je vise puta izjavilo da je neogresivo?
Da li je nepogresivi ili je ne zasluzno da imamo u njega poverenja?
 
Član
Učlanjen(a)
11.03.2013
Poruka
98
Umesto da izadje na mesto na koje ga je Poelbuster pozvao, nas kolega Spedy i dalje pokusava da skrene sa teme o kojoj se ovde raspravlja.
Javi se coveku tamo gde te je pozvao, a ovde odgovori na pitanja koja su postavljena ako znas.

Što spedy12, ima dolazit se nekome ispovjedat, svašta si vi umišljavate. Jel ti je lijepo čovjek rekao da se JS ne drže Zakona Božjega, Subota je daleko od njih. Za Isusa govore da je obješen o drvo, a dobro se zna kako su rimljani primijali ljude-na križ.
Ne jedu nečisto, samo čiste životinje dobro ocjeđene od krvlju. Ništa, bolje nego vi adventisti, koji ste odavno trebali svi od reda biti vegani. A ne "vagati" čisto - nečisto. Ludilo, brale.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Kod:
[COLOR=#0000ff]E bratko pa sada si posejao zaista "vredno" seme.
Duhovnost na visini.
Da li si i ti usvojo duhovnu i zdravstvenu refiormu?
 
Ako jesi, kad si sada tako "ljubazan" kakav si tek bio pore "reforme"?
 
Presretni smo sto tebe i Sedya imamo.
 
Samo nastavite, uspeh vam je "zagarantovan".[/COLOR][URL="http://serbianforum.org/members/mika32.html"][COLOR=#0000ff]
 
A[B] da ti otkrijem tajnu zasto pisem velikim slovima, zato sto mi se cini da ste kratkovidi.
 
Duhovi su se uznemirili, mora da za to ima velikog razloga.
 
 [/B][/COLOR][/URL][B][COLOR=#0000ff]Sve najbolje[/COLOR]
 [/B]


Nisam ti ja bratko a posebno brat. (ZASTO?) Jer se ti ne držiš Zakona Božjega.

Polako bratko, nesto si mnogo zapenio.

Ovo ti je odgovor:

"Dva covek udjose u crkvu da se mole Bogu, jedan farisej a drugi carinik.
I farisej stade i moljase se u sebi ovako: Boze hvalim te sto ja nisam kao i ostali ljudi, hajduci i nepravednici, preljubocinci ili kao ovaj carinik. Postim dvaput nedeljno, dajem desetak od svega sto imam....
A carinik izdalek stajase, i ne htede ni ociju podignuti u nebo, nego bijase prsi svoje govoreci: Boze! milostiv budi meni gresnome.
KAZEM VAM DA OVAJ OTIDE KUCI SVOJOJ OPRAVDAN, A NE ONAJ." Luka 18,10-14.


Zelim ti brate svako dobro
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam ti ja bratko a posebno brat. Jer se ti ne držiš Zakona Božjega. Tako da braća ne možemo biti. Osim, ako se obratiš pravome Bogu - Jedinome. Kojem toliko mrzite da Mu sveto Ime sakrivate pred svijetom. Sramota. Koji otpad.
Braća su ti jedino oni mafijaši iz adventističke crkve tvoje. Koja tuku ljude po crkvama. I onda kopkaju veze preko policije da to sve zataškaju. Ne, nećete ništa sakriti, jer je sve dokumentirano u Nebu. Sve su to Božji anđeli snimili, za Sud.
A ženskice vaše fino ulickane s modernim frizurama i hlaćama. Zbilja se držite zapovijedi Boga, nema što.
I onda se još usudite napadati JS, koje licemjerje. Fujjjj...

Mi mozemo danas bacati drvlje i kamenje na bilo koju crkvu sto se tice i samog svestenstva i vernika, time se nece nista postici, jer cinjenica je da je greh svuda prisutan.

Adventisti imaju istinu, jedinu pravu cistu, to je cinjenica koja je dokazana pismom u mnogim slucajevima diskutovanja sa protivnicima.
I pored ovoga, nece svi Adventisti biti spaseni, vec samo ostatak - oni koji stvarno drze sve Bozje zapovesti i koji su doziveli novorodjenje Duhom Svetim i dopustili Bogu da ih promeni i duhovno izgradi za carstvo nebesko, koji svakodnevno prakticno zive u zajednici sa Bogom i idu stazom posvecenja iz dana u dan iz trenutka u trenutak ispunjavajuci se njegovim Svetim Duhom i njegovom ljubavlju.

"Остатак ће се обратити, остатак Јаковљев, к Богу силном.
Јер ако буде народа твог, Израиљу, као песка морског, остатак ће се његов обратити. Погибао је одређена, разлиће се правда" ( Isaija 10. 21 - 22 )

"А Исаија виче за Израиља: Ако буде број синова Израиљевих као песак морски, остатак ће се спасти.
Јер ће Он извршити реч своју, и наскоро ће извршити по правди, да, испуниће Господ наскоро реч своју на земљи" ( Rimljanima 9. 27 - 28 )


Greh moze biti prisutan u crkvi ali to ne znaci da ta crkva nema istinu, vec je greh prisutan iz razloga sto ljudi zive u licnom grehu i ne zele da ga napuste i da se obrate Bogu, vec zive u verskom formalizmu.
Bog ipak salje svoje sluge da ukore ovakve pojave u crkvi, da osude greh, i pozovu crkvu na vracanje zivoj poboznosti.
On je to cinio u proslosti, on to cini upravo i danas, kako bi se crkva duhovno probudila i verno obavljala misiju radi koje je i podignuta.

Hvala Bogu sto biblija govori da ce na kraju ipak biti vernih ljudi u njegovoj zajednici, koji ce u poslednjem vremenu silom i ljubavlju Svetoga Duha objaviti istinu koju poseduju celom svetu, i svako ko cuje ovu istinu prihvatice je, obratiti se Bogu, i biti deo spasenih koji ce docekati Hrista kada se pojavi u slavi.. Amin!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Nisam ti ja bratko a posebno brat. Jer se ti ne držiš Zakona Božjega. Tako da braća ne možemo biti. Osim, ako se obratiš pravome Bogu - Jedinome. Kojem toliko mrzite da Mu sveto Ime sakrivate pred svijetom. Sramota. Koji otpad.
Braća su ti jedino oni mafijaši iz adventističke crkve tvoje. Koja tuku ljude po crkvama. I onda kopkaju veze preko policije da to sve zataškaju. Ne, nećete ništa sakriti, jer je sve dokumentirano u Nebu. Sve su to Božji anđeli snimili, za Sud.
A ženskice vaše fino ulickane s modernim frizurama i hlaćama. Zbilja se držite zapovijedi Boga, nema što.
I onda se još usudite napadati JS, koje licemjerje. Fujjjj...

Ma sta kazes?Ma nije moguce?Hocel li malo da ti pricam o clanovima tvoje sekte JS koji su mi rodbinski bliski sta su sve ucinili u svom sektaskom zivotu prema svojim najrodjenijima?Nego jel ti krivo sto JS nisu tako lepe i doterane nego te ove mame pa se navodno gadis?Mada je moguce sinko da si pokusao kod neke pa popio korpu tako da te razumem u potpunosti,sta ce verno Bozje dete sa nekim tamo sektasem ciji osnivac bio mason i grob mu masonski i nikom nista.Polako,proci ce te,to je mala ljubavna patnja,samo se poveri staresinama i oni ce ti lepo objasniti kako si "postradao zbog jehove" i da je to "djavolja zamka" ali je "jehova izvukao iz nje".Mada kad pogledas sta te i briga po novom ucenju ocito da nikada neces biti u 144000.Evntualno ako se potrudis pa imas dovoljno sati kuckanja po vratima dobijes status pionira pa te posalju u daleke krajeve da siris "jehovinu volju".
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@mika32
nemam ja vremna za raspravu sa neposvećeneim ljudima
koja bi se toliko otezala i rastezala do u besvijest
ako netko nešto želi saznati, neka pita ovdje
ono što znam - odgogovaram
bez da pametujem

ako netko želi detaljnije saznati, čuti nauk Krostov Biblijski koji iznosim, naučavam
tu je i skype pa možemo licem u lice pričati kao ljudi
neznam što još da ponudim ljudima da im pojasnim, približim Kristov nauk

@didgeridoo
adventistkinje su nekada noslile hlačice,
danas im je i taj veš toliko skračen da su gore od ovosvjetskih neposvečenih žena idolopokolničkih i neobraćenih
a da li nešto imaju ispod, o tome nebih
da im je garderoba na slavu - nije definitivno
žalosno ali istinito

o svjetlosti u kuli stražara se ne miješam, jer znam da tamo nema ni Boga ni Krista
ali vjerujem čvrsto da če se između j.s. naći pravih i poštenih ljudi koji kada upoznaju Biblijsku istinu,
počinju slijediti pravi Kristov put
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Spedy,
da ne zelis da diskutujes o JS to te mogu razumeti, ali ova tema je posvecena smao jednoj od najnovijih njihovih izhava, onda ne znam zasto se i javlajs na ovu temu. A vrati se gore pa posmatraj sta ste ti i ti tvoji istomislejnisi izbljuali o adventistima iako tema nema veze sa njima. To pokazuje da nisi dosledan, ne iznosih istinu za koju tvrdis da je iznosis,nego nesta sasvim suprotno.

Ako te ova diskusija ne zanima, onda jednostavno idi na one teme koje te zanimaju, a nemoj neprestano skretati diskusiju sa teme.


Nemam nista protiv ako tebe ne zanima "svetlost" Kule strazare, ali mene zanima.
Voleo bih da nam neki od JS objasni, da li odsada veruju u Ponovni Hristov dolazka u slavi ili ne?
Ako su zaista poverovali biblijskim istinama, ja bih se zajeno sa njioma radovao tom njihovom napretku.

42176d1373478783-stigla-najnovija-svetlos-u-kulu-strazaru-fb.jpg


SVI SMO SVEDOCI KAKO OVCE SLUSAJU SVOGA "PASTIRA". RAZBEGOSE SE KAO RIBE U MUTNOJ VODI.
I jeste obeshrabrujuce za JS da slusaju o tolikim promasajima.

Postovanje prijatelju Ametovicu,

a da li je dobro za duhovno zdravlje onih koji su vam verovali u toku vise od sto godina da je Hristos dosao nevidljivo 1914. i da je preuzeo carstvo ovde na zemlji? A sada ispada kao da ste se salili.

Da li je korisno za douhovno zdravlje kada ste decenijama propovedali da ce 1975. godine da bude Armagedon u kom ce svi nejehovisti biti unisteni, a samo vi ostati na zemlji? I da ce te godine poceti Hristovo carstvo na zemlji.

Sta bi sa temom Paruzija, koju je RIS KAO AKTUELNU TEMU POSTAVIO PRE NEKOLIKO SEDMICA?
Eto doziveli smo da ste se i te slavne paruzije odrekli. GDE SI RISE DA NAM OVO SADA OBJASNIS?
Ima velikog razloga zadsto si poibegao.

Kakvo je to duhovno zdravlje koje vi propagirate?

Sta ce biti sa onima koji su vas slusali i sledili vasa prorocanstva i pomrli u toj laznoj nadi?
Ko ce pred Bogom odgovarati za njihovu propast?

Zanam da bi i ovo rado izbrisao, ali ne mozes, ovo ce vam svedociti na sudni
dan da vam je propovedana istina i da ste je odbacili.


Samo i dalje bezite sto brze mozete!

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
@mika32
nemam ja vremna za raspravu sa neposvećeneim ljudima
koja bi se toliko otezala i rastezala do u besvijest
ako netko nešto želi saznati, neka pita ovdje
ono što znam - odgogovaram
bez da pametujem

Spedy odgovori ti meni na ovo pitanje:

Zasto J.S. u svom prevodu Novog Zaveta ubacuju Bozje ime Jehova, a ni u jednom manuskriptu hriscanskih grckih spisa, do danas, to ime nije sacuvano, i ne postoji u tekstu..
Da je Bog smatrao da je to ime bitno, on bi ga sacuvao i u Novom Zavetu. Jer je obecao da ce cuvati svoju rec od kvarenja.
Rekao je: ''Nebo i zemlja ce proci ali moje reci nece proci''..
Dakle tvrditi da se u Novom Zavetu nekad nalazilo Bozje ime, i da je cudom nestalo, znaci tvrditi da BIBLIJA NIJE BOZJA REC!
Sto se tice imena, najverovatnije je da se nikad i nije nalazilo u tekstu Novog Zaveta..
Sta ti to govori o tvojoj teoriji o Trojstvu?

Ti tvrdis da je Bog Jehova, a Isus stvoreno bice koliko sam razumeo? Gde ti je Jehova u novom Zavetu?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
UPRAVO SAD SU ME PONOVO POSETILI JEHOVINI SVEDOCI, bracni par, koji mi je doneo clanak o
najnovojoj svetlosti Kule strazare. To su zaista dobri ljudi i moji dobri prijatelji.

Medjutim, veoma su se iznenadili mojim pitanjima u vezi ovoga clanka. Nisu bili o stanju da odgovore ni na jedno od mojih pitanja.
Obecali su da ce sami to prouciti i da ce mi iduceg puta doneti odgovore.

Meni je poznat njihov sistem. Kad naidju na pitanja na koja neznaju sta da odgovore, oni traze odgovor od staresina ili zovu
Betel, centar njihove uprave za ceo svet u Brooklynu.

Posto su i sami uvereni, da ono sto je izneto u clanku, ne odgovara njihovom verovanju i shvatanju ni sami ne znaju sta da kazu.
U nekim pitanjima su se cak suprotstavili muz i zena, ona veruje jedno, a muz to odrice.
Obecali su da ce mi doneti i druga dva clanka u kojima su i druge novotarije.
 
Natrag
Top