Šta se ne prašta???

Član
Učlanjen(a)
15.06.2011
Poruka
88
fizicko zlostavljanje nije nesto sto se desi samo jednom,pa da se oprasta ono se po pravilu uvek ponavlja tako da nema govora po meni o bilo kakvoj diskusiji na tu temu,znaci ljudi fizicko zlostavljanje se ne sme trpeti ni pod kakvim izgovorom.Sto se tice mene ja bih se slozila sa BLACK WIZARDom,mislim da jednu vezu ne moze nista vise ugroziti nego lazi,za mene je to nepodnosljivo i neoprostivo jer zasto biti sa nekim kog cemo lagati i varati pa cemu sve to.Temelj za dobru i zdravu vezu su iskrenost i poverenje naravno podrazumevam ljubav na prvom mestu tako da ja licno nikad ne oprastam laz.Mogu da razumem ali da prastam ne.

Dodato posle 1 29 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Moram da dodam jos i ovo posto sam ponovo procitala sve komentare.Nije sve isto u teoriji i u RZ kao sto rece TMAKS ali mislim da tema jasno postavlja jedno ljudsko sustinsko pitanje "sta zaista onako intimno ne biste nikada oprostili",Mozemo u nedogled raspredati o realnom zivotu okolnostima deci itd itd,ali pitanje je jasno svi smo mi razliciti i svi imamo svoju Ahilovu petu.I kada kazem da iskreno ne bih nikada oprostila laz i prevaru bilo fizicku bilo emotivnu{ovu jos i gore},to zaista i mislim,znaci razumela bih,mozda bih i preko svega presla zbog napred spomenutih okolnosti iz RZ ali nikada vise nista ne bi bilo isto_Ozil;jak ostaje vecno,sumnja takodje,poverenje uveliko ugrozeno ako ne i nestalo a sve to ubija ljubav.Dakle ako nekog volis znaci i da ga sustinski poznajes samim tim znas i njegovu slabu tacku i nikad, nikad ne rizikuj da povredis to osetljivo mesto.Eto na kraju dadoh i savet...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Sad i ja prornjah detaljnije sve 3 strane...
Ukratko, samoljublje je davno ostalo iza mene, jednostavno postoje i neki drugi prioriteti...
NIKAD NEĆU DOZVOLITI DA MI SE DETE UGROZI NA BILO KOJI NAČIN!!! Pa da je roditelj na 1000ti stepen!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Postoji gomila stvari koje bi mi smetale i koje se ponavljaju iako mi smetaju, tako da, na kraju, sve se da oprostiti ako postoji jasno opredeljenje i prisećanje zbog čega je veza nastala i/ili zašto i dalje postoji. Znači naglasak je na razumevanju i opraštanju a ne na popuštanju i liniji manjeg otpora. Duša može da zaboli, životni principi na iskušenju ali cilj i motiv ulaska u vezu su tu. Zato je sve moguće na putu traganja za srećom pa i odstupanje od onoga od čega se mislilo da se nikad neće odstupiti.
 
Natrag
Top