Sta se desava.....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Bravo jurivaka sad napadni coveka sto je otvarao temu, samo trazis izgovore da bi na nekoga nasrnuo. Kako te bre nije sramota? Do sada si pricao kako svii mogu da otvaraju teme o cemu hoce i da nije bitno da li je pravoslavac, katolik, musliman, budista, ateista ili sta vec, a sad se tu nesto pravis pametan. Pogledaj koliko si samo dvolican i koliko ustvari i sam napadas ljude bez ikakvog razloga, a pitas se ko koga napada.

hteo bih jos da te pitam da li si cuo nekad za poredjenje?

Koju on to hrabrost treba da pokazuje, tacnije, koga on to treba da se plasi, mozda tebe, decka iza drugog ekrana koji moze samo da prica i napada. Ili mozda ne znas da citas, pa nisi procitao tri puta da NECE da ti kaze ime osobe, a ti, niti bilo ko drugi ni na jedan moguci nacin ne mozete da ga naterate da postupi suprotno.

imenjace samo napred...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Mislim da je nas urednik Jurivaka Musliman po nacionalnosti i veliki vernik pa tako da nema vise potrebu da se pravi ateista vec neka postavi nesto iz kurhana da mozemo komentarisati.:)
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
164
Tačno, nema aždaja ali postoji vampir .
Miloše ja više i ne tražim da kažeš to ime jer ga znam . Kao što rekoh u nekim od predhodnih postova, rukopis je prepoznatljiv i ne može se sakriti - neko se povampirio a vampiri obično traže krvi, zato bežim iz ove teme :vampire:

Mali savet: Manje gledaj filmove

Jurivaka i Sumadinac nisam ja ovu temu otvorio da bi dokazivao hrabrost i da bi se neko smejao.... yes3
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Bravo jurivaka sad napadni coveka sto je otvarao temu, samo trazis izgovore da bi na nekoga nasrnuo. Kako te bre nije sramota? Do sada si pricao kako svii mogu da otvaraju teme o cemu hoce i da nije bitno da li je pravoslavac, katolik, musliman, budista, ateista ili sta vec, a sad se tu nesto pravis pametan. Pogledaj koliko si samo dvolican i koliko ustvari i sam napadas ljude bez ikakvog razloga, a pitas se ko koga napada.

hteo bih jos da te pitam da li si cuo nekad za poredjenje?

Koju on to hrabrost treba da pokazuje, tacnije, koga on to treba da se plasi, mozda tebe, decka iza drugog ekrana koji moze samo da prica i napada. Ili mozda ne znas da citas, pa nisi procitao tri puta da NECE da ti kaze ime osobe, a ti, niti bilo ko drugi ni na jedan moguci nacin ne mozete da ga naterate da postupi suprotno.

imenjace samo napred...
O čemu ti trabunjaš, čovječe? Gdje sam to nekoga napao? Ako sam milošu rekao da nije pokazao neku hrabrost, da li ti to smatraš napadom? Teme, naravno, može svako da otvara. Zar i miloš nije otvorio temu? Što se nekome sviđa ili ne sviđa kako se ponašao u toj temi, to je posve druga priča i nema nikakve veze ni sa napadanjem ni sa nasrtanjem, ali ima veze sa različitim mišljenjima koja svako ovdje može iznostiti.
A ti nemaš pojma ni šta je sram ni šta je dvoličnost, jer si upravo ovim postom pokazao svu svoju besramanost. Tebi je isključivi cilj izručiti pogrde na onoga ko drugačija razmišlje od tebe, a imaju li te pogrde ikakavog osnova, ni najmanje te nije briga, jer ako nema osnova tih ih izmisliš. No, ne mogu da vjerujem da si toliko ograničen pa da ne razmišlješ o tome da ovo ne čitamo samo ja i ti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
148
Ne možete tako na silu da saznate ime od Miloša. Treba da kažete Miloše mooolimo te kaži koje je ime i onda će on lepo da kaže :). Lepa reč i gvozdena vrata otvara.
 
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
80
Šta se dešava?:thinking:
Pa ovako... Miloš za NN lika, Kota za Miloša, Simi za Kotu, itd.. Isčupaše Jurivaku. :oops:

Alooo, pravoslavni-cyber-fundamentalisti, ako se ne slažete sa stavovima nekog lika (čitaj: sa Jurivakom) to je ok, ali prosto i jednostavno on je duže od vas na SF-u.:dntknw:
 
Učlanjen(a)
25.05.2010
Poruka
74
Baš stoga - A minore ad maius vs. A fortiori argument

Jako mi je drago da se napokon uzima u obzir da ovde zapisano još ko god bi mogao pročitati do uvek svagda i vazda sebičnih nas.

Sve u ovom postu navedeno je duboko i neraskidivo vezano i to kao prvenstveno - sa Pravosalvljem i sa religijom - uopšte - pa molim da se to uzme u obzir.

Ne bih se ovim niko bavio da nije bilo prozivki da se neki momenti - dole navedeni - smetnu s' uma - zanemare zarad budućnosti i mira u sveopštoj Džordž-Orvelovskoj tolerantnosti.

To jest - vidim - ima ko bi da napravi alternativu sledećem:

Da je ponavljanje majka mudrosti a

Historia magistra vitae est + Repeticio mater studiorum est!

Istorija je učiteljica života i majka mudrosti

- jer se - nažalost - usled ljudske nemoći da nauči na tuđim greškama - npr. pad Vizantijskog carstva - kao vizantijske lekcije - ako ne već Sodome i Gomore - tj. pade, pade stari Vavilon - istorija ponavlja.

Naravno - uz lišenost svake namere da vređam - Onu izreku iz Jevanđelja po Metaeji tj. iz Besede sa Gore:

Nolite iacere margaritas ante porcos

neću shvatiti doslovce baš jer će - kao što već i ima - možda opet naići ovuda neko bisera mudrosti vredan.

Ali - bukvalno bi značilo:

HTML:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Margaritas_ante_porcos
Znajući da je i religija neraskidiva sa istorijom kao i istorija sa religijom (to jest - od kada je čoveka postoji i njegov uvid u to da sam i samostvoren nije).

Na stranu to što je jezik ima najbolje i najduže pamćenje pa bi se iz našeg jezika još moglo zaključiti i to da je Istorija dobila ime po grčkoj reči historija što je značilo znanje stečeno raspitivanjem i slušanjem - i što je :

че = извор

- извор вечности из кога тече
почетак
(нека тако буде)
че
ло
начело

тј. извор идеје и свега

и да је створен+је
и человек= човек =извор му у вечности
тако што му сем Оца који га Роди
мајка би при+ Роду

- и да му Свети Дух

Ду
ну у нос
и человек удахну ваздух (нажалост - све од нас зависи :) дал' и вазда Дух)


Ovo je moj zakljačak - a usput pominjem Vinčansko pismo - nažalost ne i detaljnije - najstarije pismo koje su potom Kirilo i Metodije modifikovali da bi u prevodu na naš današnji jezik sa našeg starog (zahvaljujući masonskom delovanju Vuka Karadžića) zvučao:

Az - Ja
Buki - Bog
Vedi - Vidim
Glagolje - reči
Dobre - dobre

...

A da ne dužim - Ja Bog Vidim reči dobre, Jesam Živa Sila Zemljinog prostora i Znam kako ljudi misle... Oče Naš Vaseljenski - Reci Slovo Istinitog učenja...

Primer se može videti na tabelama:

HTML:
http://bs.wikipedia.org/wiki/Glagoljica
HTML:
http://cv.wikipedia.org/wiki/глаголица

VINČANSKO:


vincansko-pismo02.gif


u kom se može primetiti da je Srbsko ocilo - sa krstom - tu čak i pre našeg Spasitelja - Isusa Hrista:

gimbutasvincaschriftle4rs8.jpg




Glagoljica

glagoljica300.gif



tj. u hrvatskom tumačenju:

glagoljica_obl_map.gif


glagoljica_ugl_map.gif


Baščanska ploča:

800px-Bascanska_ploca.jpg


A - precizno poređenje:

vincansko-pismo02.gif


ili:

Podeđenje etrurskog, latinskog i vinčanskog pisma

Vinca_uporedna.jpg





E sad - bavili se neki ljudi istorijskim smislom.

Npr. iz dela pok. Nikole Miloševića:

Ima li istorija smisla?

O tome - kako nas indoktriniraju - ne baš članovi demonhrišćana već drugih - po pitanju istorije - može se videti na:

HTML:
http://www.mail-archive.com/sin@antic.org/msg06041.html
A o tome kako zvuči jedno od razmišljanja na:

HTML:
http://www.mycity.rs/Filozofija/Ima-li-istorija-smisla.html
E, da - samo da se zna - pre par nedelja - imadoh 3 pokušaja hakerskih upada u sistem mog computora :)



 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne možete tako na silu da saznate ime od Miloša. Treba da kažete Miloše mooolimo te kaži koje je ime i onda će on lepo da kaže :). Lepa reč i gvozdena vrata otvara.
Niti je ko na slilu zahtijevao, niti je molio miloša (a nadam se da i neće), da kaže ime onoga ko je proganjan. Čovjek je postavio temu i rekao što je rekao, a ljudi su normalno očekivali da kaže o kome se radi, jer nisu vidjeli svrhe postavljanja teme i pisanja o tome, ako se to ne uradi. Zato su reagovali na različite načine, To je sve. Dakle, ne radi se ni o kakvom prisiljavanju, nego o očekivanju da se čovjek ponaša normalno, to jest, ako kaže: ovdje ima proganjanja, da kaže i ko proganja i koga proganja.

Šta se dešava?:thinking:
Pa ovako... Miloš za NN lika, Kota za Miloša, Simi za Kotu, itd.. Isčupaše Jurivaku. :oops:

Alooo, pravoslavni-cyber-fundamentalisti, ako se ne slažete sa stavovima nekog lika (čitaj: sa Jurivakom) to je ok, ali prosto i jednostavno on je duže od vas na SF-u.:dntknw:
Prosto i jednostavno, počastovan sam što se ovi koje si nabojao ne slažu sa mnom, ili, ne dao Bog, ja sa njima! Tu ne vidim nikakav problem. Ali vidim problem u nekulturnom i neargumentovanom napadu, kakav je izveo Simi. On je time samo pokazao na šta su sve ovi ljudi spremni! Eno, kota me proglašava muslimanom. Očekujem da sutra budem jevrejin, a prekosutra..., vidjećemo!
 
Učlanjen(a)
25.05.2010
Poruka
74
Reč stvori sve

:)

Osim prethodnog mog posta a akonto baš potonjeg tj. bukvalno ovom prethodnog:

Neću da mi UDBA bude sudba
ni kad OZNA za me dozna
jer - samo On Istinu Zna
ko ne traži Nju - to mu dovoljna kazna.

Može to u nedogled - kazna za nepoštovanje Istinite Reči što Je kazana - može da bude bućkanje u toploj vodi kazana :)

Al' daleko bilo da npr. ja mrzim nit muslimane nit jevreje (Isus Je Bio Jevrej i Išao Je u sinagogu kao kuću Oca Svoga i Našega - samo - posle njega je počelo Hrišćanstvo - i to jer je On Put Istina i Život i ko ne bude išao kroz Njega - neće moći do Oca nam svih nas doći.)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top