Sta rade mrtvi ljudi?

Mrtvi ljudi u katoličkoj crkvi, dalje žive i zagovaraju ljude pred Bogom. Citiram

Asiški biskup objasnio je da Carlovu grobnicu otvaraju "kako bi njegovo tijelo bilo vidljivo onima koji su privučeni njegovim likom i žele tražiti njegov zagovor" te je dodao da nas Carlo poziva da s njim gledamo"lice Božje“, jer konačno „ ne traži da se na njemu zaustavi naša pažnja, već je to samo poziiv kako bi se naše okrenule k Bogu"

HTML:
https://www.medjugorje-info.com/hr/vijesti-iz-crkve/foto-video-otvorili-grobnicu-carla-acutisa-tijelo-je-neraspadnuto?fbclid=IwAR0VtWGOYdb-oriYKjDWPlj5R_GJgxz-ozWGep59d1qMQl01FEt6f8QGl1Y
 
Samo bezbožnici i adventisti sedmog dana ne vjeruju da čovjekova duša živi i nakon zemaljske smrti. Najžešći antikristi, francuski revolucionari, na ulazu u groblja stavljali su natpis: Smrt je vječni san. Na koga vas ovo podsjeća?

Kako na koga, pa na Mileritske nasrtljive "racionaliste", kojima je Bog u stvari mašina koja se odmara.... eto na koga.
 
Po bibliji smrt je san bez snova, jer tako kaze biblija.

Isus kaze za mrtvog lazara "NAS PRIJATELJ LAZAR ZASPA< NEGO IDEM DA GA PROBUDIM"

Ovaj san nije vecan, vec do trenutka kada Isus dodje i vaskrsne mrtve, jedne da povede sa njim na nebo, a druge na sud o drugom vaskrsenju.

Mrtvi se do tada nalaze u grobu u besvesnom stanju, i nisu ni na nebu, ni u bilo kakvim drugim sferama postojanja.



MRTVI NE ZNAJU NISTA, NE POSTOJE I NISU NIČEGA SVESNI:

"Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dela nikada ni u čemu što biva pod suncem"
( Jeremija 9. 5 - 6 )


"A čovek umire iznemogao; i kad izdahne čovek, gde je? Kao kad voda oteče iz jezera i reka opadne i usahne,Tako čovek kad legne, ne ustaje više; dokle je nebesa neće se probuditi niti će se prenuti oda sna svog. O da me hoćeš u grobu sakriti i skloniti me dokle ne utoli gnev Tvoj, i da mi daš rok kad ćeš me se opomenuti!Kad umre čovek, hoće li oživeti?Sve dane vremena koje mi je određeno čekaću dokle mi dođe promena.Zazvaćeš, i ja ću Ti se odazvati; delo ruku svojih poželećeš" ( knjiga o Jovu 14. 10 - 15 )

MRTVI SU U GROBU I NE ZNAJU ŠTA SE DEŠAVA NA ZEMLJI:

"Zaista, kao što gora padne i raspadne se, i kao što se stena odvali s mesta svog,
I kao što voda spira kamenje i povodanj odnosi prah zemaljski, tako nadanje čovečije obraćaš u ništa.
Nadvađuješ ga jednako, te odlazi, menjaš mu lice i otpuštaš ga.
Ako sinovi njegovi budu u časti, on ne zna; ako li u sramoti, on se ne brine"
( knjiga o Jovu 14. 18 - 21 )

ČOVEK UMIRE - BOG GA TRAŽI, NJEGA NEMA NIGDE:

"Zašto mi ne oprostiš grijeh moj i ne ukloniš moje bezakonje? jer ću sad leći u prah, i kad me potražiš, mene neće biti"
( knjiga o Jovu 7. 21 )

MRTVI NE HVALE BOGA:

"Jer neće grob tebe slaviti, neće te smrt hvaliti, i koji siđu u grob ne nadaju se tvojoj istini.
Živi, živi, oni će te slaviti kao ja danas: otac će sinovima javljati istinu tvoju.
Gospod me spase, zato ćemo pjevati pjesme moje u domu Gospodnjem dok smo god živi"
( knjiga proroka Isaije 38. 18 - 20 )

MRTVI NE SLAVE BOGA I NE POMINJU ISTINU:

"Kakva je korist od krvi moje, da siđem u grob? Hoće li Te prah slaviti ili kazivati istinu Tvoju?" ( psalam 30. 9 )

MRTVI NE VIDE ČUDESA BOŽJA, NE SLAVE BOGA, NE VIDE MILOST I PRAVDU BOŽJU I NE GOVORE O NJOJ:

"Eda li ćeš na mrtvima činiti čudesa? ili će mrtvi ustati i tebe slaviti?
Eda li će se u grobu pripovijedati milost tvoja, i istina tvoja u truhljenju?
Eda li će u tami poznati čudesa tvoja, i pravdu tvoju gdje se sve zaboravlja?"
( psalam 88. 10 - 12 )

MRTVI SU U GROBU I ČEKAJU DAN VASKRSENJA:

"I mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se,jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni" ( knjiga proroka Danila 12. 2 )

"Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda"
( Jevandjelje po Jovanu 5. 28 - 29 ).

SVI MRTVI ĆE ZAJEDNO OTIĆI NA NEBO, I NI JEDAN ČOVEK NECE OTIĆI PRE DRUGOGA:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada;
Jer ako verujemo da Isus umre i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s Njim
Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utešavajte jedan drugog ovim rečima"
( 1 poslanica Solunjanima 4. 13 - 18 ).

SASTANAK VERNIH NA NEBU TEK NAKON HRISTOVOG DRUGOG DOLASKA:

"Ali vas molimo, braćo, za dolazak Gospoda našeg Isusa Hrista, i za naš sastanak u Njemu,
Da se ne date lasno pokrenuti od uma, niti da se plašite, ni duhom ni rečju, ni poslanicom, kao da je od nas poslana, da je već nastao dan Hristov.
Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,
Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.
Ne pamtite li da sam vam ovo kazivao još kad sam kod vas bio?
I sad znate šta zadržava da se ne javi u svoje vreme.
Jer se već radi tajna bezakonja, samo dok se ukloni onaj koji sad zadržava.
Pa će se onda javiti bezakonik, kog će Gospod Isus ubiti duhom usta svojih, i iskoreniti svetlošću dolaska svog"
( 2 Solunjanima 2. 1 - 8 )

VERNI ĆE UĆU U CARSTVO BOŽJE I DOBITI VENAC PRAVDE TEK NAKON VASKRSENJA PRILIKOM HRISTOVOG DOLASKA U SLAVI:

"Jer ja se već žrtvujem, i vreme mog odlaska nasta.
Dobar rat ratovah, trku svrših, veru održah.
Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji će mi dati Gospod u dan onaj, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku"
( 2 poslanica Timotiju 4. 6 - 8 )
 
Nije tako po Bibliji. Tako je samo po vama adventistima i bezbožnicima.

Upravo tako.

Uostalom, zar bi iko mogao da poveruje u to da je Bog, svemoćni tvorac, Neko bez koga ništa ne postoji niti može postojati, ograničen vremenom, prostorom, zakonima, Neko ko se odmara? Ta slika, taj opis Boga, koji nude MIleriti je isuviše ljudska, isuviše ograničena.

Setimo se samo šta je Isus rekao Sadukejima i Farisejima kada su mu prigovarali zbog Njegovog ne poštovanja shabata, setimo se samo kako je rekao da Njegov Otac i dalje radi, te da i On radi. Bog koga Isus razotkriva ljudima, dakle nije biće koje je ograničeno, nije biće neaktvinosti. Bog koga Isus otkriva, jer On i Otac jedno su biće, jedna suština, nije daleki, usukani sudija, koji dela samo šest zemaljskih dana, da bi se odmarao sedmog dana, nije statičan. Uostalom, Bog je Duh, a Duh ne miruje.
 
Nije tako po Bibliji. Tako je samo po vama adventistima i bezbožnicima.

Onda ti nisi Hriscanin, jer pravilo vere Hriscana je rec Bozja, a ti ko zna sta ucis, jer tvoja nauka nije biblijska.

Dakle, Stvarnoslap kaze da po bibliji smrt nije san.

Da vidimo sta kazu Bog i Gospod Isus:


"Ovo kaza, i potom reče im: Lazar, naš prijatelj, zaspa; nego idem da ga probudim.
Onda mu rekoše učenici njegovi: Gospode! ako je zaspao, ustaće.

A Isus im reče za smrt njegovu, a oni mišljahu da govori za spavanje sna.
Tada im Isus kaza upravo: Lazar umrije" ( Jovan 11. 11 - 14 )

"I mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se,jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni" ( knjiga proroka Danila 12. 2 )



Dakle, Bog i Gospod Isus smrt nazivaju SNOM.

Kome verovati, Stvarnoslapu, ili Bogu i Gospodu Isusu?

Dokaze da mrtvi nakon smrti ne odlaze ni u raj ni u pakao, da ne znaju nista, i da se nalaze u grobovima do casa vaskrsenja - dao sam u mom predhodnom komentaru.
 
Lk 23,4-43: Onda reče: »Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje.« A on će mu: »Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju

A onda dodju Mileriti i počnu da postavljaju znakove intepunkcije, menjajući smisao Božijih reči, jer ne odgovaraju njihovim materijalističko "racionalističkim" bulažnjenjima koje kao "teologiju" prodaju onima kojima vera počiva na Pismima, koji nikako u svojoj "budalastosti" ne mogu da shvate da Hrišćanstvo ne počiva na ljudskom rukom pisanim tekstovima, nego na veri u Uskrslog Gospodina.

Sledeći logiku Mileritskog otpada, umesto Isusovih reči, neizmenjeih svih ovih 2000 godina, imamo sledeće:

"Zatista ti kažem danas, bit ćeš sa mnom u raju", gde ne samo da su biblijom posednuti "racionalisti" (koji ni jezika ne poznaju, Russel je pred sudijom priznao da ne prepoznaje slova grčkog alfabeta, a tvrdio je da je, kao i Jovan što nalazi, pronašao novi prevod, novi tekst na grčkom, koji negira postojanje duše:") dodali u originalu nepostojeće znakove interpunkcije, nego su i redosled reči izmenjali.

Što je možda najgore od svega, svakome ko se usudi da im prigovori ove blasfemije, serviraju svoje optužbe, ili se ljigavo koriste svojim već poznatim: "Zašto ne voliš Isusa, Pismo je sve, Zašto nećeš da dokažeš svoju ljubav Bogu tako što ćeš slediti "zakon" i tome slično.) Mučno je, posebno nekome ko svakodnevno čita Sveto Pismo, da sluša njih i blasfemije koje sipaju, nastale navodnim "proučavanjem" Svetog Pisma.


Zamisli ako se tako oseća neko kome je vera čvrsta, kako li se onda oseća neko ko o veri ne zna ništa? Poveruje im, ili jednostavno mu se čitavo Pismo, doslovno zgadi, i postane ateista, radikalni ateista.
 
Natrag
Top