Šta on kaže, a šta ona čuje

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.007
11. 10. 2010 PRESS

Šta on kaže, a šta ona čuje


Muškarci oprez! Ponekad je bolje dva puta da razmislite pre nego što otvorite usta

1.jpg


Muškarci se često nađu u čudu kada neke za njih potpuno bezazlene opaske izazovu bujicu gneva kod njihove bolje polovine. Nije tu ipak reč o tome da su žene komplikovana bića. Ono što bi svaki muškarac trebalo da zna je kako da spreči takve situacije. Da bi ih izbegli bilo bi dobro da znaju šest stvari koje žene zapravo čuju umesto onoga što muškarac izgovori. Ponekad je zato bolje dva puta da razmisle pre nego što otvore usta.

1. Muškarac kaže:
Izgledaš umorno

2. Muškarac kaže:

Stvarno si smršala

3. Muškarac kaže:

Izgledaš odlično
za svoje godine

4. Muškarac kaže:

Šta si radila s kosom?

5. Muškarac kaže:

Sada stvarno nemam vremena za razgovor

6. Muškarac kaže:

Meni izgledaju isto

1. Žena čuje: Ne izgledaš privlačno
Ova izjava ženi odmah ukazuje na to da nije u svom punom sjaju i da ne izgleda dobro. Svaka od nas voli da izgleda privlačno i ta izjava će najverovatnije da je uvredi. Dobro je pokušati s malo suptilnijim pitanjem poput: „Da li je sve u redu?"

2. Žena čuje: Pre si bila debela

Ženi koja je radila na sebi i uspela da izgubi poprilično kilograma ovo bi moglo da zvuči kao da ranije niste mislili da je lepa. Bolje je da joj kažete „Izgledaš fantastično!".

3. Žena čuje: Izgledaš odlično s obzirom na tvoje godine

Ženine godine su zabranjena tema, to piše i u bontonu. Bilo da je reč o šali ili komplimentu nikad, ali baš nikad ne spominjite godine.

4. Žena čuje: Ova nova frizura ti je katastrofa

Komentare poput „izgledaš drugačije" ili „nešto si promenila na sebi" sakrijte duboko u sebi i ne dozvolite da izađu napolje. Žena to može da shvati kao vašu nezainteresovanost i da je ne primećujete. Pokušajte bolje sa: „Nova frizura ti odlično stoji!"

5. Žena čuje: Imam pametnijeg posla nego da slušam tvoje brbljanje

Uvek postoji bolje rešenje, posebno kada je reč o razgovoru. Ako želite to da izvedete kako treba radije joj objasnite da ste usred posla i da ćete je pozvati čim završite.

6. Žena čuje: Ne zanima me

Ako vas žena upita koja joj majica bolje stoji pokušajte da odgovorite bilo šta. Čak i ako vam je svejedno ili doista ne vidite razliku izaberite bilo koju. „Ona prva ti bolje stoji" biće dovoljno.




 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Po ovome muškarac bi trebao govoriti ne ono što misli, već ono što žena želi čuti. E, neće moći.

Ako si u vezi sa pravom, iskrenom ženom koja zna da je voliš, i da ti je stalo do nje i prva grupa odgovora će proći. I u takvoj bi se ja vezi svim snagama nastojao zadržati.

Međutim, za neku cendravu narcisu niti druga grupa odgovora nije zadovoljavajuća, jer će ona na svaku tvoju nešto naći. Meni netreba veza da nakon svakog razgovora sa partnericom moram "ići na psihoterapiju", pa bi iz takve veze zbriso glavom bez obzira. Ma nebi u nju ni stupio.





2luugdk.gif
 
Poslednja izmena:
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Čujem ono što mi kaže...Ne čitam između redova kada su ti odnosi u pitanju...T.j.ne želim da ''čitam''..., neću da mislim... šta on misli...
Nisam opterećena svojim izgledom, svesna sam sebe i svoje pojave, nemam komplekse nikakve, bar kada je fizički izgled u pitanju...a i inače...

Nesigurnost pojedinih ženskih osoba upravo dovodi do situacije, da stalno morate da joj govorite:''Baš si lepa, lepa ti je frizura, e danas super izgledaš...'' Meni je to ''smaranje''...
 
Natrag
Top