Šta je čovek?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jokshir, naglasio sam da je to bio metaforični izraz. U ovom kontekstu, u kome mi raspravljamo, ja ništavilom smatram sve ono što nije život. Dakle, ništavilo je sve ono gdje nema života. Prema onome što današnja oficijlna nauka kaže, prvo je nastala planeta Zemlja. Tek, milijardama godina kasnije, na njoj je pojavio neki oblik života. Kako i na koji način, to se još tačno ne zna. To, međutim, nije ni bitno za ovu našu priču, nego je bitno da se život pojavio, iz nečega što prije nije bilo život - iz ništavila. Eto, na to sam mislio kada sam rekao da je čovjek došao iz ništavila. Nadam se da je sada posve jasno i kakvo je to ništavilo u koje se vraća. To je smrt!
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2009
Poruka
59
Buda kaže:
Postoji patnja, ali ne onaj ko pati,
postoje dela, ali ne onaj ko radi,
postoji oslobođenje,
ali ne onaj ko slobodan biva,
postoji put, ali na njemu putnika nema.
To je put oplemenjivanja ćutnje ili svesti o NIŠTAVILU. Cilj ili "plod" tog puta je "GAŠENjE BEZ OSTATKA"
 
Član
Učlanjen(a)
26.08.2010
Poruka
1
Kazu da je covek nastao od majmuna. Mada u zadnje vreme sve je vise onih koji veruju da je covek postao majmun...:???:
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
" Malo rukah, malena i snaga, jedna slamka među vihorove,sirak tužni bez iđe ikoga." Preko njegove, nema drugih riječi.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Čovjek je osim što je fabrika goana - ništa, para koja se malo digne pa nestane.
 
Natrag
Top