Sta blokira Portove ?

Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Od skoro je nesto pocelo da mi blokira neke portove koji su radili skroz normalno.
Isprobao sam sve i svasta ali dzaba.
Firewall podesen da ne blokira te portove , na ruteru sve lepo podeseno , antivirusa nemam, imao sam malwarebytes i njega sam deinstalirao ali opet nece.
Ajmo ekipo pomagajte :D Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Proveri u Device Manageru,da li imas neko upozorenje na portovima,obicno zuti upitnik,ili uzvicnik.Ako ih bude idi desnim klikom na njih jednu po jednu i apdejtuj drajvere,jer je veoma moguce da su drajveri u pitanju.Ako nije to onda je moguce da ti je Hub za portove otisao.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.02.2016
Poruka
674.105
Mozes li mi objasniti kako provjeravas da li ti je port otvoren i za sta ti treba.
Pretpostavjam da znas provjeriti je li port otvoren jer kazes da si koristio prije normalno.
Moras staviti socket da slusa taj port da bi uopste bio otvoren, u suprtonom je samo odobren.
Mozda su ti bas ti portovi zauzeti, tj neki proces ih koristi.
Pokusaj sa ovim programcicem da pobijes sve procese na tom portu ako postaje

Kod:
http://www.nirsoft.net/utils/cports.html

pozdrav
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Mozes li mi objasniti kako provjeravas da li ti je port otvoren i za sta ti treba.
Pretpostavjam da znas provjeriti je li port otvoren jer kazes da si koristio prije normalno.
Moras staviti socket da slusa taj port da bi uopste bio otvoren, u suprtonom je samo odobren.
Mozda su ti bas ti portovi zauzeti, tj neki proces ih koristi.
Pokusaj sa ovim programcicem da pobijes sve procese na tom portu ako postaje

Kod:
http://www.nirsoft.net/utils/cports.html

pozdrav
Znam znam kako se proverava nije mi prvi put. Evo sad isprobao ovaj program sto mi dao ali ne postoji nista sto koristi te portove. Sad sam probao na komsijskom ruteru , otvorio isti port i proverio radi. Na mom ruteru ne.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.02.2016
Poruka
674.105
Znaci do rutera je ako si probavao na svom racunaru preko komsinog rutera i radi????
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.02.2016
Poruka
674.105
Ako znas podesiti ruter ponovo, odradi mi restart na fabricka pa vidi onda jer zaglupi to brzo pogotovo ako je made in China :p
Cudno mi je to da neke portove hoce a neke (bas te koji tebi trebaju) nece.
Sad kad znamo da je ruter u pitanju mozda da napises model rutera i kako je trenutno podesen (neki screenshot) pa ce neko malo strucniji da ti objasni.
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Zvao ove likove iz kablovske ljudi dosli pogledali i naravno nemaju pojma :D Odustao sam od toga , nego lepo ubodem antenu kazem komsiji da cu povremeno koristiti njegov net i toliko. ;)
 
Natrag
Top