SP 2014 Brazil- (Vesti do 10.juna)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
"Švajcarac" Džaka indirektno priznao da je namerno promašio gol pro

"Švajcarac" Džaka indirektno priznao da je namerno promašio gol protiv Albanije! VIDEO

Blic



Švajcarska je pobedom nad Albanijom od 2:0 u 2. kolu kvalifikacija za SP zasela na čelo svoje grupe, a javnost u ovoj zapadnoj zemlji odahnula je posle pribojavanja da petorica momaka poreklom iz Albanije neće dati pun doprinos timu Otmara Hicfelda. Najkontroverzniji detalj viđen je u 84. minutu kada je Granit Džaka promašio nemoguće.

Za Švajcarsku su od početka igrali Džerdan Šaćiri, Granit Džaka i Valon Behrami dok su u nastavku u igru ušli Memedi i Džemaili.


Svi oni "nagrađeni" su gađanjem predmetima od čak 10.000 albanskih navijača u Lucernu. Toliko švajcarski mediji procenjuju da je bilo pristalica Albanije na stadionu koji je kapaciteta od 17.000 mesta.

Džaka i drugovi verovatno su se osećali kao da nastupaju u Tirani, ali to nije smetalo Šaćiriju da postigne prvi gol i dobije epitet "izdajnika" kod gostujućih navijača.

Izdajnik sigurno neće biti Džaka koji je u 84. minutu promašio ono što se ne promašuje. Dok je švajcarski komentator Saša Rufer čupao kosu pitajući se zašto Džaka nije samo prosledio loptu iza leđa golmana Albanije za 3:0, dotle je švajcarski reprezentativac na Fejsbuku uredno, doduše indirektno priznao da je namerno promašio gol!

272652_ww_f.jpg


"Odigrao se jako težak i emocionalan meč. U mnogim trenucima nisam znao šta da radim i kako da postupim. Za vas sam možda izdajnik ali se osećam potpuno kao Albanac", napisao je Džaka.

Pre toga je SF televiziji posle meča rekao da nije mogao da iskotroliše loptu, odnosno da mu je nezgodno prešla preko noge.

Ostaje da se vidi da li će Hicfeld ili neko iz Fudbalskog saveza Švajcarske potegnuti pitanje ovog promašaja Granita Džake.





 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Sve manje šanse da dodatne sudije iza golova budu i na Mondijalu u

Sve manje šanse da dodatne sudije iza golova budu i na Mondijalu u Brazilu

Tanjug |



Predsednik Svetske fudbalske federacije (FIFA) Sep Blater rekao je da su male šanse da dodatne linijske sudije iza gola budu korišćne na Svetskom prvenstvu u Brazilu 2014. godine.

232682_sudija-601-reuter-tony-gentile_f.jpg


"Širom sveta počele su kvalifikacije u kojima se koristi glavni sudija, dva pomoćna i četvrtog arbitra koji obavlja pomoćne poslove. Ne kažem da je ovo konačna odluka, ali ako je jedan sistem uspostavljen na početku, trebalo bi tako da bude i na kraju", rekao je Blater.


On je dodao da mnoge fudbalske federacije ne mogu da priušte sebi veliki broj kvalitetnih sudija.


"Sudija iza gola mora da bude podjednako dobar kao glavni arbitar, to je prvo pravilo. Predlažem da sačekamo malo i vidimo koliko liga će koristiti dodatne sudija i kako će sve to funkcionisati", poručio je prvi čovek svetskog fudbala.


Blater se, za razliku od predsednika Evropske fudbalske unije (UEFA) Mišela Platinija, zalaže za uvodjenje gol tehnologije na utakmicama.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Belorusima po 10.000 dolara ako pobede Španiju

Belorusima po 10.000 dolara ako pobede Španiju

Blic



Fudbalski savez Belorusije odlučio je da dodatno motiviše igrače nacionalnog tima pred duel sa svetskim i evropskim prvakom Španijom, obećavši im premije od po 10.000 dolara.

256353_mdf63988_f.jpg



Belorusija i Španija se sastaju sledećeg meseca u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.


"Svaki igrač će dobiti 10.000 za trijumf nad Španijom. Oni će biti nagrađeni i u slučaju remija", rekao je potpredsednik Saveza Sergej Safarijan.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Karadžić pomaže "orlovima", neće na Marakanu na meč sa Belgijom

Karadžić pomaže "orlovima", neće na Marakanu na meč sa Belgijom

Blic



Prvi čovek Fudbalskog Saveza Srbije Tomislav Karadžić odlučio je da preskoči meč reprezentacije sa Belgijom koji će se 12. oktobra igrati na stadionu Crvene zvezde.

241474_tomislav-karadzic-sinisa-mihajlovic-foto-mmetlas_f.jpg


Karadžić ovu odluku nije doneo zbog vređanja navijača i poruka "Tole lopove", koje mu, prema sopstvenom priznanju nimalo ne smetaju, već da ne bi skretao pažnju publike na sebe.


Selektor Siniša Mihajlović otkrio je da Karadžić neće obračun sa navijačima na ovako važnoj utakmici, pošto želi da se oni fokusiraju isključivo na bodrenje ekipe.

"Bilo mi je žao bata Toleta posle meča sa Velsom. Bio je toliko srećan da je posle četvrtog i petog gola i sam zapevao 'Tole lopove'", rekao je Mihajlović za Žurnal.

Ostaje samo da se reši pitanje odnosa dela navijača i golmana Partizana Vladimira Stojkovića, pošto će mu neki, posebno oni sa severne strane stadiona sigurno ponovo zviždati.

Mihajlović je posle pobede Srbije nad Velsom u Novom Sadu rekao da ako čuje ponovo zvižduke u Beogradu, reprezentacija tu više neće nastupati, dok god je on selektor.





 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Belgijski "drim tim" u punom sastavu: Azar, Kompani i ekipa stižu n

Belgijski "drim tim" u punom sastavu: Azar, Kompani i ekipa stižu na Marakanu

Blic



Selektor Belgije Mark Vilmots odredio je igrače na koje računa za mečeve sa Srbijom i Škotskom u oktobarskom ciklusu kvalifikacija za Mondijal u Brazilu 2014. godine.

272484_mdf12127_f.jpg


Kao što se očekivalo, Belgija u najjačem sastavu stiže na Marakanu na okršaj sa "orlovima" koji je na programu u 12. oktobra.


"Tim snova" u nastajanju predvode fenomenalni Eden Azar, kapiten Vensan Kompani, golman madridskog Atletika Tibo Kurtoa, i posle dva kola imaju četiri boda, koliko imaju Srbija i Hrvatska.

Pred izabranicima Siniše Mihajlovića je do sada najteži zadatak, a nakon duela sa Belgijom, četiri dana kasnije očekuje ih gostovanje Makedoniji.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Miha naknadno pozvao Jorgačevića

Miha naknadno pozvao Jorgačevića

IZVOR. B92 | JT



Selektor Srbije Siniša Mihajlović naknadno je u reprezentaciju pozvao Bojana Jorgačevića za predstojeće mečeve u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.



19854398585071be2f4250b920933972_orig.jpg


‘Orlovi’ u petak dočekuju Belgiju, a četiri dana kasnije gostuju Makedoniji, a Jorgačević je dobio poziv pošto je prvi golman našeg tima Vladimir Stojković doživeo težu povredu.

Stojković se povredio u prvom poluvremenu duela Partizana i Javora, kada je pri padu doživeo prelom ključne kosti, zbog čega će duže vreme odsustvovati sa terena.

Mihajlović je u nedelju saopštio spisak na kojem su se pored Stojkovića na poziciji golmana našli i Željko Brkić i Damir Kahriman, ali se selektor odlučio da za svaki slučaj pozove i Jorgačevića.

Jorgačević od dolaska Mihajlovića nije dobio priliku u reprezentaciji, a poslednji meč u dresu ‘orlova’ odigrao je u kvalifikacijama za ovogodišnje Evropsko prvenstvo u Mariboru, protiv Slovenije. Taj susret, odigran pre godinu dana, odlučila je baš njegova greška, kada je primio gol sa oko 40 metara.

Za Mihajlovića Jorgačević bi mogao da bude poseban adut, pošto već godinama igra u Belgiji, a trenutno brani za Klub Briž.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
"Ne plašimo se nikoga u Srbiji"

"Ne plašimo se nikoga u Srbiji"

IZVOR. B92



Belgija je na papiru favorit, ali u Srbiji niko ne može da računa na tri boda, kažu reprezentativci Zoran Tošić i Milan Biševac.



2090686532505ab6785d387483992356_orig.jpg



Utakmica trećeg kola A grupe kvalifikacija za prvenstvo sveta u Brazilu igra se u petak od 20.30 na stadionu Crvene zvezde.
Posle dva kola takmičćenja tri najjača tima u grupi imaju po 4 boda, a naša selekcija je na prvom mestu zahvaljujući ubedljivom trijumfu nad Velsom.

"Belgija je veoma ozbiljan rival, oni su izgleda, svesno žrtvovali odlazak na nekoliko velikih takmičenja da bi stvorili zaista moćan tim. I jesu favorit na papiru, kao što mnogi misle, ali mi veoma dobro znamo da imena i klubovi u kojima se igra nisu garancija za uspeh. Kad počne meč sve se zaboravlja, tako da bi najbolje bilo da ne preteramo u poštovanju rivala, niti da previše mislimo na druge", rekao je Tošić na konferenciji za medije u Staroj Pazovi.

Na njegove reči nadovezao se Biševac, koji tvrdi da bez obzira na neosporan kvalitet Belgijanaca, nema razloga za strah, posebno na "Marakani".

"Odavno sam rekao da su oni favorit za prvo mesto u našoj grupi i ostajem pri tom stavu. Istovremeno, ne plašimo se, niti ima potrebe za to kad igramo na našem terenu. Od nas sve zavisi, to je suština", poručio je Biševac.

On je dodao da odlično poznaje Edena Hazara, jer je često igrao protiv njega dok je najbolji igrač Belgijanaca nosio dres Lila.

"Mnogo puta igrao sam protiv njega. Neverovatno hitar, ima dobar udarac, već je svetski nivo, a može još da napreduje. Belgija, ipak, ne zavisi samo od njega. Kolektiv je uvek bitniji od pojedinca", poručio je Biševac.

Srpski reprezentativci naglasili su značaj podrške sa tribina.

"Kad nas navijači bodre, to je veliki plus za nas, a minus za protivnika. Voleli bismo da budu uz nas i protiv Belgije. Na taj način dobijaš tih nekoliko procenata koji često budu presudni. Ne bih govorio o gradovima, stadionima gde volimo ili ne volimo da igramo. Samo imam želju da uvek budemo svi zajedno, da predstavljamo Srbiju na najbolji mogući način, jer nam je svima isti cilj - da se reprezentacija plasira na Svetsko prvenstvo", rekao je Tošić.

Biševac je dodao da je uvek lakše igrati sa "vetrom u leđa".

"Podrška navijača daje vetar u ledja, igraš sa 12 igrača... Želja nam je da tako bude i ovaj put, a mi ćemo se potruditi da pobedimo", poručio je on.

Napadač Partizana Marko Šćepović imao je jednu molbu za navijače na "Marakani".

"Voleo bih da se ne zviždi belgijskoj himni. Oni su tim sa puno odličnih pojedinaca, ali mislim da je kolektiv ipak važniji. Pričao sam sa bratom Stefanom, on je igrao u Belgiji, dobro ih poznaje i rekao mi je neke korisne detalje. On tamo nije dobio pravu šansu, tako da imam poseban motiv, ako tako mogu da kažem, revanširam", rekao je Šćepović.
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2012
Poruka
14
LIVE PRENOSI pod Sports.
www.NetRaja.net ce prenositi kvalifikacione utakmice nogometnih reprezentacija za SP Brzil 2014. Pored reprezentacija s Balkana tu ce biti i ostale.
Nogomet:Kvalifikacije za SP 2014 na www.NetRaja.net
12.10.2012. Grčka – BiH
16.10.2012. BiH – Litvanija
12.10.2012. Makedonija - Hrvatska
16.10.2012. Hrvatska - Wales
12.10.2012 Srbija - Belgium
16.10.2012 FYR Macedonia MKD - Srbija
12.10.2012 Slovenija - Ciper
16.10.2012 Albanija - Slovenija
16.10.2012. Ukrajina - Crna Gora
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Belgijanci stigli na Marakanu, Vilmotsu dobar i remi

Belgijanci stigli na Marakanu, Vilmotsu dobar i remi

Blic



Fudbaleri reprezentacije Belgije stigli su u Beograd oko 14 časova i imaju trening od 18 časova na Marakani. Selektor "đavola" Mark Vilmots rekao je da meč sa Srbijom neće odrediti sudbinu te dve selekcije u mondijalskim kvalifikacijama, kao i da bi na kraju bio zadovoljan bodom.

271587_azar-vimoc01-reuter-laurent-dubrule_f.jpg


Belgijanci su imali mnogo kadrovskih problema pred meč sa "orlovima" (petak 20:30), pa u Beograd nisu doputovali povređeni Romelu Lukaku i Maruan Felaini.


"Nema potrebe da pričam o onima koji nisu tu, doveli smo 26 igrača i sa njima ćemo se boriti. Svaki problem ima rešenje pa tako i njihovo odsustvo", rekao je Vilmots u obraćanju novinarima i ponovio da je Srbija favorit.

"Oni su favoriti. Reč je o ekipi sa puno kvalitetnih tehničara, opasni su po bokovima, najviše zbog Ivanovića i Kolarova. Imaju jak patriotski duh koji pokazuju i na terenu i van terena", istakao je selektor Belgijanaca.

Srbija, Hrvatska i Belgija imaju po četiri boda posle prva dva kola, a Vilmots smatra i da nerešen ishod ne bi bio neuspeh.

"Sve zavisi od situacije. U ovom trenutku ne mogu da procenim, puno zavisi od naše igre, ali na kraju, remi može biti dobar ishod za nas", veruje Vilmots i naveo da ne zavisi sve samo od naše i njihove selekcije.

"Postoje četiri ekipe koje su u borbi za odlazak na Mondijal i puno će zavisiti od tih rezultata, ali se sudbina Belgije i Srbije neče sada rešiti. Ali smo svesni da će nam na tom putu biti potrebna i sreća, pa tako i u petak", poručio je Vilmots i otkrio da će njegovi izabranici igrati i napadački.

"Tu smo da igramo našu igru, biće momenata i za ofanzivu, međutim, najbitnije da ne grešimo i da ne gubimo loptu u ključnim delovima terena ili igre", ističe Vilmots koji zna šta ih očekuje na Marakani.

"Respektujemo beogradsku publiku kao i činjenicu da dolaze da podrže reprezentaciju u velikom broju, ali to neće uticati na nas. Navikli smo da igramo pred punim stadionom, kao protiv Engleske kada smo igrali pred 90.000 ljudi na Vembliju", završio je Vilmots.

Kapiten Belgije Vensan Kompani zbog povrede je bio pod znakom pitanja, ali će gotovo sigurno igrati protiv Srbije.

"Došli smo u Srbiju da ostvarimo pozitivan rezultat, pokušaćemo da forsiramo našu igru. Razgovarao sam sa Kolarovim i Nastasićem, znam šta nas čeka. Poželeo sam im puno sreće, ali se nadam da ćemo na kraju mi biti zadovoljniji. Nije mi prvi put da igram na Marakani, tako da znam kakva nas atmosfera čeka, ali to nas neće uplašiti", rekao je Kompani.





 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Lampard propušta meč sa San Marinom

Lampard propušta meč sa San Marinom

IZVOR. B92, TANJUG | NS



Reprezentativac Engleske Frenk Lampard propustiće kvalifikacioni meč grupe H protiv San Marina zbog povrede kolena.


43424879850769b257da90682618857_orig.jpg

"Lampard se vratio u Čelsi zbog daljih pregleda i neće biti u konkurenciji za utakmicu protiv San Marina. On će se vratiti u nacionalni tim u nedelju, kada će stručni štab proceniti da li će biti spreman za meč protiv Poljske", saopštila je Fudbalska asocijacije Engleske.

U nastavku kvalifikacija za SP, Engleska u petak na Vembliju dočekuje San Marino, dok četiri dana kasnije gostuje selekciji Poljske u Varšavi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top