SMTube - youtube alternativa za slabije racunare

Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
jednostavan a odlican "programcic", na koji ne treba trositi puno reci :D
Screenshot from 2015-06-12 20-28-45.png Screenshot from 2015-06-12 20-31-30.png

instalacija:
arch
i686
Kod:
pacman -U https://www.archlinux.org/packages/community/i686/smtube/download/
x86_64
Kod:
pacman -U https://www.archlinux.org/packages/community/x86_64/smtube/download/

ubuntu
Kod:
apt-get install smtube
 
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
594
Isto ovo možeš i u Pot playeru. Kopiraš link sa YT i ubaciš u pot i izabereš quality koji ti odgovara i cepaš :D
 
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
Isto ovo možeš i u Pot playeru. Kopiraš link sa YT i ubaciš u pot i izabereš quality koji ti odgovara i cepaš :D
То што ти спомињеш може скоро сваки плејер, овде је разлика у томе што ти вршиш претрагу и преглед Ју туба из самог плејера без потребе за покретање веб прегледча...
Можда и боље решење у односу на Мини тубе..
 
Učlanjen(a)
19.01.2014
Poruka
12
Inače ako na ubuntu probate sa:

Kod:
sudo apt-get update
sudo apt-get install smtube

on će vam instalirati stariju verziju smtube-a i kad pokrenete smtube pisaće vam: "Unable to connect to youtube server", a da bi se rešio ovaj problem treba uključiti i repozitor pre gore navedenih naredbi:

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:rvm/smplayer

da bi se dobila najnovija verzija smtube-a koja može da se konektuje na youtube server.

p.s. Inače slazem se, jako dobar program koji omogućava vlasnicima slabijih konfiguracija da bez problema gledaju youtube sadržaj na nešto većim rezolucijama.
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poruka
3.797
Inace slazem se, jako dobar program koji omogucava vlasnicima slabijih konfiguracija da bez problema gledaju youtube sadrzaj na nesto vecim rezolucijama.

Brale, problem je u tome što vlasnici slabijih računara uglavnom "idu glavom kroz zid", tj. koriste zahtevnija okruženja po svaku cenu, pa onda "čupaju kosu" kad im počne sve živo da "zaštekava", a umesto da instaliraju lagana okruženja kao što su XFCE ili LXDE, na kojima im uopšte nebi ni trebali programi poput SMTube-a, jer bi sasvim normalno i bez problema (iz svog browsera) gledali video na Youtube-u u visokoj rezoluciji. ;) :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.01.2014
Poruka
12
Brale, problem je u tome što vlasnici slabijih računara uglavnom "idu glavom kroz zid", tj. koriste zahtevnija okruženja po svaku cenu, pa onda "čupaju kosu" kad im počne sve živo da "zaštekava", a umesto da instaliraju lagana okruženja kao što su XFCE ili LXDE, na kojima im uopšte nebi ni trebali programi poput SMTube-a, jer bi sasvim normalno i bez problema (iz svog browsera) gledali video na Youtube-u u visokoj rezoluciji. ;) :)
Pošto ja (nažalost) spadam u ovu grupu ljudi koji imaju slabe konfiguracije(CPU:AMD Sempron 2800+ 1.61GHz, GPU:ATI Radeon 9600 256MB, RAM:3GB DDR1) mogu ti reći da za ovoliko stare racunare (9+ godina) nema spasa u lightweigth okruženjima. Koristim Lubuntu i Xubuntu (na 2 HDD odvojeno) i isprobao sam sve browser-e koji postoje za linux,a najviše što sam uspeo da doguram sa ovom konfiguracijom je 480p na youtube-u u browser-ima kao što su Midori i Ubuntu Web Browser ( uz povremeno seckanje) dok u Mozili i Chromiumu je 360p plafon, a nekad i na 360p secka, i više od toga nije moglo. Probao sam jos lakše distribucije, kao što je Puppy Linux ali i tu nije moglo preko 480p. Sa SM Tube-om bez problema 480p, a 720p može ali i tu zasecka.
Upravu si kad kažeš da većina korisnika starih konfiguracija pokreće (ili bar pokušava) zahtevna okruženja, ili što je još gore prikljuce svoj stari kompijuter na novi monitor(koji je 22+ inca), pa se posle čude što im kompijuter storo radi.
 
Poslednja izmena:
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
Okruzenje XFCE, konfiguracija sledeca:
CPU: AMD Sempron @ 1.806GHz
GPU: GeForce4 MX 440 AGP 8x
RAM: 512MiB
I ne moze youtube preko browser-a nikako, ali ovde lagano 720p.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.01.2014
Poruka
12
Mala ispravka u odnosu na moj prethodni post, može bez problema da pokreće 720p, čak i 1080p preko SM Tube-a, ali kad koristim 64 bitni Xubuntu,dok kod 32 bitnog Lubuntu-a to nije slučaj, tu je ograničenje na 720p uz seckanje. Zašto je to tako zaista ne znam :(
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top