Školske uniforme

Član
Učlanjen(a)
25.05.2009
Poruka
2.938
Maloprije sam na vijestima čuo da je u jednoj školi pokrenuta inicijativa da se opet uvedu školske uniforme.

Neko će misliti da je to nazadno i degradirajuće, ali po meni je to dobra ideja.

Interesuje me vaše mišljenje kao roditelja i budućih roditelja, a ne kao učenika.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Gledajući današnju decu kako se oblače kada idu u školu kako osnovnu tako i srednju,ja se u potpunosti slažem da se u školama uvede obavezno nošenje školske uniforme,jel u buduće deca će još malo gola ići u školu,što stvarno ne priliči naročito ovde mislim na devojčice koje već u osnovnoj školi počinji da se oblače kako nije prikladno.
 
Član
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
488
po mom misljenju ne bi trebalo da ih unesu mada bi i dosta koristile mada deci se nikad ne bi svidele
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Gledajući današnju decu kako se oblače kada idu u školu kako osnovnu tako i srednju,ja se u potpunosti slažem da se u školama uvede obavezno nošenje školske uniforme,jel u buduće deca će još malo gola ići u školu,što stvarno ne priliči naročito ovde mislim na devojčice koje već u osnovnoj školi počinji da se oblače kako nije prikladno.
tu si skroz u pravu....ali ja imam osećaj da to učenici nikako ne bi prihvatili, jer bi se tu ipak izgubilo neko prepoznavanje lika. U suštini ja sam za :)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
I ja sam za. Ja sam nosila školsku kecelju i u moje vreme bile su one najružnije plave koje niko nije voleo da nosi, ali smo ih nosili jer je tako moralo.
Ali, mislim da bi trebalo, upravo iz razloga koji je Ana navela, deca će uskoro ići gola u školu, što je stvarno strašno. Devojčice koje se trude da izgledaju kao novokomponovane pevačice sa televizije, što je i ružno i neprikladno.
Mi smo ih, svojevremeno, nosili jer nam roditelji nisu zarađivali isto i nismo svi imali skupu garderobu, pa su nam kecelje nametali da nosimo da bismo izgledali malo sličnije, da se te razlike ne bi mnogo videle. Mada se to, naravno, oduvek znalo i kecelje su slabo pokrivale takve stvari. Ali, bilo je takvo vreme.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Osnovni razlog zbog koga se školska uniforma nekada nosila je da se postigne jednakost učenika (bar u odevanju)! Jer, ispod plave uniforme, ne vidi se se markirana garderoba, "modne kreacije", kojekakav šund, ali i siromaštvo roditelja! Čak su i "baletanke" bile u tu svrhu! Kako bi današnji razmaženi tatini sinovi i princeze nosile patike od 15-ak hiljada dinara, "utrkivali" se ko ima bolje i lepše?
Da se nešto pitam, dao bih glas da se ponovo uvedu...
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Nije to uopšte loša ideja. Da ste vi vidili grozota kojih sam se ja nagledao u školi. Kako se ova moderna djeca oblače i takva dolaze u školu to je nenormalno i to još u osnovnoj. Odjeća djevojaka u 3,4 razredu srednje ne pokriva ni 20% tjela, takav se izlazi u grad a ne dolazi se takav u školu. Ali odo ja u širinu da skratimo ja sam ZA.
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Ja sam za modifikovanu uniformu.Da pojasnim - obične pamučne majice sa logom škole po meni bi bile sasvim prihvatljive. Ne bih volela one američke fazone sa kariranim suknjicama i plavim džemperima...
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Maloprije sam na vijestima čuo da je u jednoj školi pokrenuta inicijativa da se opet uvedu školske uniforme.

Neko će misliti da je to nazadno i degradirajuće, ali po meni je to dobra ideja.

Interesuje me vaše mišljenje kao roditelja i budućih roditelja, a ne kao učenika.

Ma to klinci se naložili na Rebelde pro****vanja i sad glume ludilo...a posle 2 dana nošenja molili bi boga da se zapale uniforme...
Nije to stvar vraćanja u istoriju ili degradirajućeg stava učenika nego ,jednostavno ako su ih ukinuli verovatno je bilo sa razlogom...
Ko će to da pere...zamislite mršavu decu u cipelama i pantalonama...da ne pominjem džempere i kravate...Kako god izgledala ta oprema mora imati neke od ovih elemenata...inače se ne bi zvala uniforma...
Iskreno nisam za to...da je meni neko dao to da obučem ,zahvalio bi se i našao neku normalnu školu...
Bolje za te pare što bi se bacile na tu glupu odeću kupe sredtva za praksu...Nama je školstvo očajno osmišljeno a još bednije realizirano...Škola služi za bubanje napamet i dobijanje dobrih ocena kako bi mama i tata bili srećni...Da ne pišem sad šta bih ja sa tom školom...

Školski propisi postoje (zabranjena odeća koja je iznad kolena,zabranjena odeća koja otkriva ramena i duboki dekolte,preuska garderoba i slično...) ,a to što se oni ne poštuju je stvar prvenstveno direktora škole pa dežurnih nastavnika,roditelja i učenika...
Škola u koju sam ja išao je bilo raznih smerova mašinstva,ekonomije i elektro struke. Profesori su uvek opominjali nas sa prizemlja (mašinci i elektro) a ekonomskoj niko ništa nije smeo da kaže...Nismo smeli da dolazimo u bermudama do odmah ispod kolena a devojke iz ekonomske nose minjake do pupka a neke su dolazile samo u tangama i biciklističkama...Kao prvo ružno je za sve pare,kao drugo kako može takva da izadje ispred table kod profesora...posle jadne ljude zovu pedofilima (realno ima ih dosta ali nisu svi) i ako ništa drugo zbog same sebe...kako je nije sramota da dodje u školu kao stažista Plavog mosta...
 
Natrag
Top