Sistem mi se zamrzne- Pomoc....!

Član
Učlanjen(a)
17.10.2009
Poruka
203
Pocelo je pre odprilike 3-4 meseca, prvi put i igri, zatim na desktopu dok radim nekoliko operacija u isto vreme sada i kad pokusam da prebacim nesto sa cd-a dok igram cs i td. Koristim Windows 7 Ultimat. Vec sam jednom podigao sistem i nista, radio je normalno mesec dva i opet isto. Da napomenem radio je na win 7 vec godinu dana bez problema.
Kad se zamrzne desava se sledece, prvo se blokira program ili igra mis radi jos par sekundi onda se i on blokira tastatura ne reaguje mogu samo restart. Onda moram da restartuje par puta da se pokrene sistem. Pomozite
 
Član
Učlanjen(a)
10.02.2011
Poruka
79
Mislim da nije problem do softvera, nego do hardvera. Daj malo više podataka o tom. Koliko RAM-a imaš i ostalo? Ako ti je stari hardver pa si stavio na njega Win 7, možda nemaš dovoljno jak hardver da može radit s njim...
 
Član
Učlanjen(a)
17.10.2009
Poruka
203
Nvidia 9500 GT, 3GB ram, AMD Athlon X2 Dual Core 4200+ 2.20GHz.
Ja licno sumnjam na Hard, ali neznam sta bi moglo da mu se desi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.02.2011
Poruka
79
Da, hardver ti je dobar... Ne znam kad si zadnji put čistio kućište, tj. ventilator, pogledaj malo da nema prašine, da ti se možda nešto ne pregrije pa se ugasi, iako u takvim slučajevima kompjuter uglavnom samo sporije radi (ne gasi se i to sve što objašnjavaš). Al eto čisto da eliminiraš hardver. Možeš instalirat Everest ili neki slični program da ti kontrolira temperaturu procesora i ostalog...
Jesi siguran da nemaš nekih virusa i slično? Kažeš da radi par mjeseci pa onda to počne... možda pokupiš nešto na internetu.
 
Član
Učlanjen(a)
17.10.2009
Poruka
203
Neverovatno ali iskljucio sam dvd i, da ga ne ureknem, sad radi ceo dan bez problema.
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
3
Moze biti da ti je DVD uredu,ali da isti iz nekog razloga pocne da funkcionise u PIO modu umesto u DMA.Razlog moze biti drajver za maticnu plocu eksperimentisi sa razlicitim verzijama drajvera pa vidi kako radi opticki uredjaj.Mozes sve to idrugacije u Device Manager-u ndji ide granu na kojoj je optika i jednostavno je deinstaliraj,nakon cega restartuj racunar.Prilikom podizanaj os-a isti ce naci novi uredjaj i dvd bi trebalo da funkcionise normalno.
 
Natrag
Top