SF Vip plejer

Mozda pomogne autoru
takodjer imam problem s verzijom 1.2.1.5
stavio sam verziju 1.2.0.6 i sve radi
Zadnja verzija ima problem pisanja u file Accounts.iptv
on je 0 bajta i prazna je
stara verzija je bez problema napravila file od 141bayt i upisla acount
nova verzija takodjer moze upisat u Config.json postavke gdje ce snimat iz setingsa(RECORD) al ako u setingsu promijenios putanju gdje ce se nalazit config opet izbaci error jer ocito to opet mora zapisat u Account.iptv
probao sa mdodjeljivat admin privilegije al nije pomoglo.

Posto nova verzija ima problem s pisanjem npr logoe uopce nemoze prikazat kao ni epg

eto pa mozda dokucite zasto nova verzija ima problem s pisanje u account.iptv file



edit: nakon par pokusaja evo rad ii nova verzija
iz stare verzije je dovoljno taj account.iptv presnimit preko novog iptv-a koji je prazan
ja sam sve namjestio u staroj verziji i prebacio i config i acount u folder gdje je novi program i sad radi i nova verzija i ne baca error

drugi nacin je u taj prazan account.iptv je dovoljno upisat sliejdece :
[

]

i toje to

ili diretnu putanju do vase liste na kompu:

[
{
"Name": "lista1",
"Address": "C:\\programi\\SFVIP-Player-x64\\lista1.m3u",
"Mac": "",
"Username": "",
"Password": ""
}
]


EPG nigdje nisam nasao gdje se pali ili gdje da upism koji seerver da koristi
logo i dalje ne prikazuje a ista lista u kodiu uredo ima i epg i logo
 
Poslednja izmena:
Mozda pomogne autoru
takodjer imam problem s verzijom 1.2.1.5
stavio sam verziju 1.2.0.6 i sve radi
Zadnja verzija ima problem pisanja u file Accounts.iptv
on je 0 bajta i prazna je
stara verzija je bez problema napravila file od 141bayt i upisla acount
nova verzija takodjer moze upisat u Config.json postavke gdje ce snimat iz setingsa(RECORD) al ako u setingsu promijenios putanju gdje ce se nalazit config opet izbaci error jer ocito to opet mora zapisat u Account.iptv
probao sa mdodjeljivat admin privilegije al nije pomoglo.

Posto nova verzija ima problem s pisanjem npr logoe uopce nemoze prikazat kao ni epg

eto pa mozda dokucite zasto nova verzija ima problem s pisanje u account.iptv file



edit: nakon par pokusaja evo rad ii nova verzija
iz stare verzije je dovoljno taj account.iptv presnimit preko novog iptv-a koji je prazan
ja sam sve namjestio u staroj verziji i prebacio i config i acount u folder gdje je novi program i sad radi i nova verzija i ne baca error

drugi nacin je u taj prazan account.iptv je dovoljno upisat sliejdece :
[

]

i toje to

ili diretnu putanju do vase liste na kompu:

[
{
"Name": "lista1",
"Address": "C:\\programi\\SFVIP-Player-x64\\lista1.m3u",
"Mac": "",
"Username": "",
"Password": ""
}
]


EPG nigdje nisam nasao gdje se pali ili gdje da upism koji seerver da koristi
logo i dalje ne prikazuje a ista lista u kodiu uredo ima i epg i logo
ispravljena greska
 

Prilozi

  • Update_x64.zip
    466,1 KB · Pregleda: 99
  • Update_x86.zip
    466,1 KB · Pregleda: 45
Sve radi sad .
Ako moze samo pojasnjenje .
Dal program ima EPG? u postavkama je upaljen OSD i upaljen je logo al logo ne pokazuje a EPG ni neznam gdje bi upalio a vidim na prvoj stranici da epg postoji.

Napominjem da lista ima epg i logo u kodiu i SSIPTV-u

thx
Za kodi u ovisnosti od adona moze i vlastiti epg, alat kojim se konvertuje m3u lista je ovaj:
Kod:
https://epg.serbianforum.org/Alati/M3UEditor/
Za SSIPTV ne mogu da ti kazem jer ga ne koristim. Znam da forkplayer ima vlastiti epg i prikazuje kod m3u listi.
SF Vip plejer ucita (epg, logo) bez razlike dali je lista preko mac-a ili preko panela na u&p samo ako je vlasnik tog panela ili portala nakitio jelku :) sa epg ili logo.
 
Da se nadovezem, da bi se uopce ucitali epg i logo treba na kraju linka koristiti: &type=m3u_plus umjesto standardnog &type=m3u
 
nista sa d tu meni nije jasno
Imam listu . lista uredno pokazuje epg u kodiu i u ssiptv . i nemam jednu nego 5-6 listi i sve uredno imaju epg u kodiu al et ou ovom SF plaxyeriu niejdna lista ne pokazuje niti logo niti epg.

znaci pita mza SF player i EPG ne za kodi jer kodi ima epg sto sam napisao i prvi put.

kao se dobije epg u ovom playeru? gdje se upisuje link do servera ili se niti ne upisuje? i cemu se epg zovee osd u setingdu? zna se sto je OSD . to nije EPG nego On Screen Display.
 
Milijardu puta receno...

Ne mozes u SFVIP player da ubacujes sam EPG, nema opcije da se ubacuje EPG adresa.

U SFVIP player dobijas EPG samo tako ako odredjeni server koji ubacujes poseduje EPG.

Dakle, primera radi neki serveri imaju EPG podrsku i onda ces imati i EPG u SFVIP ali neki nemaju tako da neces imati EPG.

Zavisi od serevera koje ubacujes.

Isto vazi i za logo.
 
nista sa d tu meni nije jasno
Imam listu . lista uredno pokazuje epg u kodiu i u ssiptv . i nemam jednu nego 5-6 listi i sve uredno imaju epg u kodiu al et ou ovom SF plaxyeriu niejdna lista ne pokazuje niti logo niti epg.

znaci pita mza SF player i EPG ne za kodi jer kodi ima epg sto sam napisao i prvi put.

kao se dobije epg u ovom playeru? gdje se upisuje link do servera ili se niti ne upisuje? i cemu se epg zovee osd u setingdu? zna se sto je OSD . to nije EPG nego On Screen Display.
Sto puta je napisano, ako je gazda panela postavio logo i epg imat ces ga u sf plejeru ako nije neces.
U nekim plejerima ima mogucnost dodavanja epg-a s tim sto se nazivi kanala moraju poklapati sa tagovima u epg listi.
Znaci u tom slucaju vlasnik servera nemora da ima epg na panelu ali ces ga ti imati zato sto si ga napravio sam
Iz tog razloga verovatno imas epg na kodiju a u sf plejeru ne.
 
Natrag
Top