Selo gori a baba se ceslja...

Član
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
488
Da li gledate ovu seriju? Sta mislite o njoj ?
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
297
S obzirom da mi je u toj seriji glumi Baba.. Gledao sam samo te epizode i nista vise..???:monkey:
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Ne, ne gledam i ne razumem toliko oduševljenje serijom ali ga poštujem i prihvatam.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
2
Serija je dobra...

Mada sam gledao samo nekoliko / sporo ide skidanje / meni se svidja. Pre svega, ja je gledam zato sto ocarava lepotu zemlje pak i realnost u ljudima.

Mozda je to pogled od preko bare (kako bi se reklo), jer gde sam ja retko je naci nesto nase - tako gledajuci ovu seriju, potsecam se na ljude i dogadjaje kada sam tamo ziveo. Ta secanja radjaju nostalgiju za rodnom grudom.
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Meni je to užas. Imamo gomilu serija o selu i seljacima, svuda se slavi dobroćudni, pomalo naivni seljak, domaćin, njegova sudbina, lepota sela,... U isto vreme, u ovoj zemlji ne postoji gora uvreda nego kad nekome kažete da je seljak, svi od sela beže kao đavo od krsta, deca iz grada se smeju deci sa sela kad ova dođu u srednju školu, ljudi sa sela prodaju imanja ne bi li došli u Bg ili neki drugi veći grad, makar radili i za 150 evra noćnu smenu u trafici. Zato je po meni sve to jedna velika iluzija, laž, u najmanju ruku neiskreno. Sem toga, naše televizije nikada nisu prestale da povlađuju opštem ukusu, tj. da ga na taj način oblikuju, a ja ne podnosim to ukalupljivanje. Mislim, nemam ništa protiv toga sve dok je to daleko od mene, ali mislim da bi bilo zdravije da mediji postanu odgovorniji i da počnu da nam plasiraju program koji će zaista podići stepen kulture u državi, a da se babe koje se češljaju, rođaci sa sela, seljaci, bolji životi, srećni ljudi, bele lađe, porodična blaga i ostali premeste tamo gde im je mesto, u istoriju. Ovako, ovo sve je samo utočište od razmišljanja.
 
Natrag
Top