Seks na prvom sastanku

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
U većini slučajeva žene oklevaju da pristanu na seks na prvom sastanku. One žele da uživaju u dugom, što dužem udvaranju, a muškarci bi odmah da pređu na konkretno. Pitanje intimnih odnosa na prvom sastanku i danas je veoma diskutabilno. Ako se devojci mladić mnogo sviđa, ona je u poznatoj dilemi: "Šta ako on pomisli da sam laka ženska?".

Naše bake su delile savete da devojka treba da zna da zadrži muškarca, da ga pusti da je dugo osvaja, jer oni baš to žele - da budu osvajači, a ne da sve lako dobiju na "tacni". Mnoge majke i danas upućuju takve savete. Ipak, sve više devojaka se ponaša slobodnije na prvom sastanku.

"Otvorena sam i ne smatram da mladić treba prvi da priđe devojci. Ako mi se neko dopadne, sama stupam u akciju i ne smatram da je to pogrešno", napisala je Maja na internet-forumu, a prenosi "Politika". Nju podržavaju neki momci, mada se mnogima takav pristup ne sviđa.

Emancipacija žena kao da kod muškaraca stvara osećaj bespomoćnosti. Jer, nije ni "jačem" polu svejedno kako će proći prvi sastanak. Oni su takođe napeti i brinu kakav će utisak ostaviti.

"U suštini, muškarac je taj koji pokušava da privoli ženu sebi, a ona vrši odabir. Trudimo se da ne napravimo grešku. Hoćemo da izgledamo savršeni, i zato obično u glavi razrađujemo ’scenario’ kako će to da izgleda. Razmišljamo i koliko je druga strana zainteresovana za ozbiljniju vezu. Prikupljamo informacije i sve vreme razmišljamo o tome da li je sve farsa samo zbog odlaska u krevet ili tu ima i nešto dublje", bio je iskren Nemanja.

Muški tip osvajanja je usmeren u jednom pravcu, i to sami priznaju: "Bitno je da tokom prvog sastanka obratiš pažnju da, bez obzira na to šta pričao, ne nagovestiš želju za brzim seksom. Naprotiv, čak i da devojka skrene razgovor na tu temu - okreni priču. Time ćeš joj pokazati da si drugačiji, da ne misliš samo na krevet. Igraj njenu igru. Cilj na prvom sastanku je da je navedeš da u jednom trenutku ona zamisli sebe kako je sa tobom u krevetu", savetovao je Nemanja pripadnike svog pola na popularnom forumu.

Sve što ne moraš danas ostavi za sutra

Žene se danas uglavnom slažu da seks na prvom sastanku nije više apsolutno isključen i praktikuju ga samo u izuzetnim slučajevima: "Seks na prvom sastanku može da se desi ako je neki mnooogo dobar frajer. Ipak, ako ima izgleda da se desi i drugi sastanak, onda se rukovodim onom krilaticom – sve što ne moraš danas, ostavi za sutra", napisala je Jasmina.

I, na kraju, kad je zaista pravo vreme za odlazak u krevet s nekim ko vam se sviđa?

Ima žena koje seks stavljaju ispred ozbiljnih obaveza i dubljeg emocionalnog vezivanja. Za njih, dobri odnosi su pokazatelj vredi li se truditi oko neke osobe. Ovo zvuči kao tipično muško razmišljanje, ali istina je da nemali broj žena razmišlja upravo na ovaj način.

Odgovor na pitanje kada treba reći "da" zavisi od osobe do osobe, ali neka pravila ipak postoje. Postoje momenti koje treba prepoznati i kad se dileme u vezi sa tim pitanjem same razrešavaju. Čvrsta pravila naravno da ne postoje, ali osećanja mogu da pomognu u odluci.

Žene, uglavnom, ne vole da se vezuju ni za muškarca koji u svakoj luci, odnosno gradu, ima po jednu ženu. Ovu dilemu bi bilo najbolje rešiti direktnim pitanjem ako iole postoji sumnja, ali odgovor partnera treba realno i pravilno proceniti.

Nekim damama je bitno da njihov partner ima smisla za humor i, tek kad osete bliskost i mogućnost da se smeju zajedničkim šalama, one pristaju na seksualno zbližavanje.

I na kraju, "lepšoj" polovini je važno da oseća da je partner razume i da postoji neka bliskost u njihovom odnosu. Momenat kada njihov partner bude u stanju da završi započetu rečenicu umesto njih žene doživljavaju kao signal.

Mondo
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Pa sve zavisi da li je obostrana želja ili nadmoć jednog partnera nad drugim Pre sam voleo seks na prvom sastanku,a sada,pamet u glavu,a ne u gaće.Posle seksanja nema kajanja. :acute:
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Slagala bih kad bih rekla da to nikada nisam uradila. Ali, takve "veze" na kraju u verovatno 80% slučajeva, ako ne i češće, završe na tome da ostanu samo "šeme" za povremeni seks, i ništa više od toga.
Ako i bude veze, ona obično ne potraje dugo.
Tako da, ako Vam se neko sviđa, i ako mislite da od toga može da bude i nešto više, moj savet je da malo sačekate.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
Ali, takve "veze" na kraju u verovatno 80% slučajeva, ako ne i češće, završe na tome da ostanu samo "šeme" za povremeni seks, i ništa više od toga.
Ako i bude veze, ona obično ne potraje dugo.
zar nije neko reko zivite i pustite druge da zive . nekad je i te kako potreban taj seks za jedno vece ( seks na prvom sastanku ) jer ako nista drugo sasvim je drugaciji ( sto bih ja reko PUNI ZIVOTA ) od onog kada se drzite za ruku godinu dana da bi na kraju to izgledalo kao komedija sa primesama trilera i na kraju drame .... ne znam, to je moje misljenje ...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
zar nije neko reko zivite i pustite druge da zive . nekad je i te kako potreban taj seks za jedno vece ( seks na prvom sastanku ) jer ako nista drugo sasvim je drugaciji ( sto bih ja reko PUNI ZIVOTA ) od onog kada se drzite za ruku godinu dana da bi na kraju to izgledalo kao komedija sa primesama trilera i na kraju drame .... ne znam, to je moje misljenje ...

Naravno... sasvim je ok, ako je samo to u pitanju, ako osim seksa ne želiš ništa više. Ne mora čak ni da se završi na tom jednom susretu, može da ih bude i više.
Ali, ako pričamo o "vezi", tu već stvari stoje malo drukčije.
 
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
7
A kako mozemo znati vec na prvom sastanku da hocemo vezu? Meni je OK seks na prvom sastanku isto koliko mi je OK da ga ne bude odmah...To valjda treba da zavisi od trenutne hemije izmedju ljudi...
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
A kako mozemo znati vec na prvom sastanku da hocemo vezu? Meni je OK seks na prvom sastanku isto koliko mi je OK da ga ne bude odmah...To valjda treba da zavisi od trenutne hemije izmedju ljudi...
slazem se, hemija je cudna. a veza, ... znao sam neke osobe koje su " hodale par meseca" da bi utvrdili da nisu jedno za drugo posle seksa
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Iako postoje razne ambicije i želje mislim da se seks teko dešava na prvom sastanku. Slažem se da je presudan utisak koji se želi ostaviti pa se zbog često ko zna postupa više-manje rezervisano. U stvari ona(j) ko zaista šta želi vrlo brzo će se potruditi da usmeri komunikciju koji njemu (njoj) odgovara, što će uticati na razmišljanja u daljem funkcionisanju veze. To će naravno važiti ukoliko neko zaista želi vezu na duže staze. Seks mu makar na počeku veze neće biti primarni cilj. To je logično i po meni ispravno, ako dođeš do zaključka da je u pitanju osoba s kojom se može ostvariti takva vrsta povezanosti i iz koje će sam po sebi proisteći prvi seks kada za to dođe vreme. Prema tome suština je da sama priroda povezanosti dve osobe stvara atmosferu koja će bitno uticati na opuštenost i potpuno zadovoljstvo prilikom prvog seksualnog odnosa. U suprotnom ako iz seksualnog odnosa tek treba da proistekne poveznost onda je taj put mnogo nezvesniji ili bolje rečeno rizičniji.
Međutim česta razmišljanja u pogledu budućnosti veze uopšte nisu definisana niti postoji namera da se definišu. Seks se shvata kao najnormalnija potreba i čim se pojavi prilika iskoristiće se makar se radilo io prvom sastanku. Jednostavno se javljaju takve životne faze kada se oseća potreba prepuštanja situaciji i prostom zadovoljavanju seksualnog nagona. Tu više nema reči o ljubavnom činu mada nije isključeno da se takva veza razvije i potraje, makar neko vreme
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
ljubav je navika a sta god mi neko pricao o tome a pritom nema vise od 35 godina onda mislim da nezna o cemu prica.
zaljubljenost, e to je vec nesto sto moze da traje koliko i jedan zivot coveka
seks ... e narode tu mislim ( da ne napisem "znam") ili ima hemije ili je samo tuc..e ili ti jos jedna recka ( da li decka ili devojke nebitno )
 
Natrag
Top