Седам ствари које Господ мрзи

Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
Mnoge stvari ne stimaju ni u tvojoj veri, ozbiljno ne stimaju. A ti svoju veru nikada proverio nisi.
Ja moju jesam.
Ako ćemo o procentu istine i neistine kod vas ima: 60-80% neistine, a kod nas 10-20%, mada i za tih dvadesetak nije sigurno.
Ako ste tako 100% dobri , zasto vas sve vise napustaju ,nemas objasnjenja , nema problema ostani gde jesi , samo pazi kada je crveno slovo nemoj pisati ovde po netu i to je posao , dobices jedan greh vise , slavi idalje ikone i svece :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ako ste tako 100% dobri , zasto vas sve vise napustaju ,nemas objasnjenja , nema problema ostani gde jesi , samo pazi kada je crveno slovo nemoj pisati ovde po netu i to je posao , dobices jedan greh vise , slavi idalje ikone i svece :)
Samo ti budi neozbiljan .
To neće dokazati tvoju ispravnost.
Kao ni brojne promašaje Jehovinih Svedoka: 1925,1935,1975... Kada ste tvrdili da će biti kraj sveta, pa se ništa nije desilo.
Pa su vas svake te godine, kada se ništa nije desilo napustilo polovina članova, to je po statistici vašoj.
Šta ćeš s tim?
Ko je pogrešio, jel Jehova pogrešio pa izrekao lažnu godinu svojim prorocima u Bruklinu?
 
Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
Samo ti budi neozbiljan .
To neće dokazati tvoju ispravnost.
Kao ni brojne promašaje Jehovinih Svedoka: 1925,1935,1975... Kada ste tvrdili da će biti kraj sveta, pa se ništa nije desilo.
Pa su vas svake te godine, kada se ništa nije desilo napustilo polovina članova, to je po statistici vašoj.
Šta ćeš s tim?
Ko je pogrešio, jel Jehova pogrešio pa izrekao lažnu godinu svojim prorocima u Bruklinu?
ma ti ces uvek se na to vaditi, vec si posta i pticama na grani dosadan sa tim , pa to svak moze pogresiti , i proceniti , ako je Isus kazao da o tom casu niko ne zna , mi mozemo samo nagadjati , Pa i Apostoli su bili dvoumljeni u ne znanju , pa su pitali Isusa, svi smo mi jos uvek nesavrseni .
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
ma ti ces uvek se na to vaditi, vec si posta i pticama na grani dosadan sa tim , pa to svak moze pogresiti , i proceniti , ako je Isus kazao da o tom casu niko ne zna , mi mozemo samo nagadjati , Pa i Apostoli su bili dvoumljeni u ne znanju , pa su pitali Isusa, svi smo mi jos uvek nesavrseni .
Da ljudi mogu pogrešiti.
Ali 'prorok " ne može nikada pogrešiti.!
Vaša kula stražara je tvrdila da je Pastor Russell "prorok" i da su oni "proročka organizacija. "
Zato se njihove reči moraju uzeti kao Božanske i nepogrešive.
Jer da su samo nagadjali, niko ih ne bi napustio. Ali su tvrdili da su "prorok '".
I to su precizno izjavili rečima, citiram :"to nisu naši datumi nego Božanski "
"Prorok je telo ljudi i žena tj. njegova skupština "
Ako zelis, za sve što pričam imam i materijalne dokaze.
 
Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
Da ljudi mogu pogrešiti.
Ali 'prorok " ne može nikada pogrešiti.!
Vaša kula stražara je tvrdila da je Pastor Russell "prorok" i da su oni "proročka organizacija. "
Zato se njihove reči moraju uzeti kao Božanske i nepogrešive.
Jer da su samo nagadjali, niko ih ne bi napustio. Ali su tvrdili da su "prorok '".
I to su precizno izjavili rečima, citiram :"to nisu naši datumi nego Božanski "
"Prorok je telo ljudi i žena tj. njegova skupština "
Ako zelis, za sve što pričam imam i materijalne dokaze.
Ne treba dokazi , ko je danas nepogresiv kazi mi , zar Isus nije kazao nije vase znati sve , pa iako su Apostoli bili proroci i oni su gresili cesto , i sta je to cudno_Osim toga Jehova pravu svetlost istine daje svojim prorocima u pravo vreme da sja .

U Mudrim izrekama 4:18 stoji: “Pravednička je staza kao sjajna svjetlost koja sve jače svijetli, dok ne bude potpuni dan.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ne treba dokazi , ko je danas nepogresiv kazi mi , zar Isus nije kazao nije vase znati sve , pa iako su Apostoli bili proroci i oni su gresili cesto , i sta je to cudno_Osim toga Jehova pravu svetlost istine daje svojim prorocima u pravo vreme da sja .

U Mudrim izrekama 4:18 stoji: “Pravednička je staza kao sjajna svjetlost koja sve jače svijetli, dok ne bude potpuni dan.

Kazes ko jenepogresiv?
Pa zaista je cudno da vasa organizacija u to vreme uzdize aposolutisticki autoritet i ''nepogresivost kule strazare'' time sto tvrdi da su ''prorocka organizacija'' i da je njihov Pastor Russell ''Prorok'' a onda iznosi brojne promasaje: 1935,1925,1918,1975... itd..
Pa ti kazes, pa dobro ''promasili su, kao sto su i apostoli promasili''.
Ali apostoli su promasili pre nego sto su primili duha.
A ''prorokom '' se nisu nazivali.
A sta Bozja rec kaze za onog koji sebe naziva ''Prorokom''?

„Ali prorok koji bi se usudio govoriti šta u ime moje što mu ja ne zapovijedim da govori, ili
koji bi govorio u ime drugih bogova, takvi prorok da se pogubi. Ako li rečeš u srcu svojem: kako ću
poznati riječ koju nije Gospod rekao? Što bi prorok rekao u ime Gospodnje, pa se ne zbude i ne
navrši se, to je riječ koju nije rekao Gospod; nego je iz oholosti rekao onaj prorok, ne boj ga se”


Vasa organizacija, se pokazala kao ''lazni Prorok'' , i to mnogo puta, a ti to ne mozes osporiti sve i da hoces!
 
Natrag
Top