Savez Jugoslovena

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dobra i plemenita ideja. Zaista ima mnogo onih, na prostorima svih država nekadašnje Jugoslavije, koji su rođeni, odrasli, školovali se i formirali kao ljudi u toj Jugoslaviji, i što je najvažnije, koji se i sada više osjećaju jugoslovenima nego pripadnicima postojećih nacija. Razumno je i u skladu sa međunarodnim pravom - Poveljom UN i evropskom dekleracijom o ljudskim pravima, dati ima pravo da se organizuju i da se izjašnjavaju kao jugosloveni.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Kakve veze osnivanje ove bizarne organizacije ima veze sa istorijom. Ako se neko u sadašnjem trenutku oseća Jugoslovenom i ako takva lica nedavno osnuju vlastitu organizaciju, znači organizaciju nacionalne manjine to onda ne pripada temi istorije već politike ili temi slobodnih diskusija(koja postoji na ovom forumu) ili aktuelnostima.
Usput , nemam ništa protiv osnivanja ove organizacije, naprotiv - podržavam ih u samoorganizovanju i borbi za vlastita prava.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Na prvi pogled i nema ovo veze sa istorijom. Međutim, ko zna, može ovo da bude značajan istorijski događaj. Ja nikako ovu organizaciju ne bih nazvao nacionalnom manjinom i mislim da se uopšte ne radi o tome. Uostalom, vrijeme će pokazati šta će od toga biti.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Bilo da je udruženje nacionalne manjina ili partija ponovnog ujedinjenja jugoslovenskih naroda ona pripada sadašnjem trenutku i iz današnje perspektive nema veze sa istorijom, a da li će biti istorija za 50 - 100 godina to ne možemo znati.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Bilo da je udruženje nacionalnih manjina ili partija ponovnog ujedinjenja jugoslovenskih naroda ona pripada sadašnjem trenutku i iz današnje perspektive nema veze sa istorijom, a da li će biti istorija za 50 - 100 godina to ne možemo znati.
A zamisli kada bi stvarno nešto bilo od toga, - kada bi to za neko dogledno istorijsko vrijeme postala velika istorijska činjenica, Serbianforum bi se proslavio!!! Pretekli bi CIA-u za čitavih 50 gtodina!:blum3:
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Blago njima ,jos jedan povratak na pocetak ludila.Jos od Strosmajera,Dositeja ,Kralja Aleksandra(cuvajte mi Jugoslaviju) i drugih.Mi smo takav mentalitet da ne mozemo zajedno biti iz ljubavi nego samo pod pretnjom,a posle svega sto se desilo kome treba novo ujedinjenje i Jugoslovenstvo kada bi za 20-50 godina se opet pokrvili (razlicita vera,kulturoloski,materijalno a bogami i Istorijski)bili bi ko dve macke u dzaku.Evropa se ujedinila pa i kod njih ima ogromnih problema (500 miliona stanovnika,sijaset razlicitih jezika,vlada,zakona) i kod njih je pitanje koliko ce izdrzati zemlje 12 -torice(osnivaca EU)pritisak bednog Istoka.Smatram da je Jugoslovenstvo sada na ovim prostorima u topija jer se niko vise nevraca na staro(posle onoga silnog zla).
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ideja jugoslovenstva nikada neće prestati da postoji i uvijek će biti ljudi kojima će ona biti intersantna i intrigantna. Da, iskustva su vrlo loša, ali zar i u Evropi nije bilo još gore? Danas je, međutim, Evropa ujedinjena sa svom silom različitosti - jezika, kultura, religija..., a na nekadašnjem prostoru Jugoslavije govorio se skoro jedan jezik (uz neznatne nijanse), što je najvažnije za nesmetanu komunikaciu među ljudima. Postoje tu i mnoge druge prednosti jedinstveno organizovanog društva, a prije svega ekonomske, i kada u nekom budućem vremenu, neke nove generacije ljudi, neopterećenih istorijom i prošlišću, to shvate, uopšte se ne može isključiti mogućnost da se neki vid Jugoslavije opet pojavi.
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Gresis ,4 jahaca apokalipse su prosla nasim zemljama.Jad ,beda i smrt tesko se zaboravljaju.Na staro ipak nema povratka jer su sve to puste zelje.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Tebi i meni je to sad nezamislivo, jer smo opterećini tim jahačima apokalipse koje pominješ. No, mi sada ne znamo kako će neke buduće generacije o tome razmišljati, zar ne? Ako su Njemačka i Francuska mogle zaboraviti ono što se dešavalo među njma, pa tek Francuska i Engleska, zašto se to isto ne bi moglo desiti i na ovim prostorima?
 
Natrag
Top