Sastavi za osnovnu i srednju školu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
27.02.2010
Poruka
1
ljudi jel moze neko da mi pomogne imam sutra pismeni zadatak iz srpskog treba mi sastav na temu ljubav prema majci ili nestasluci u mom odelenju:D
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
hitno mi treba tema Ceznem da ti kazem najdublje reci.moj mail milicakulizic@yahoo.com. hvala unapred.......


Rabindranat Tagore je napisao jednu od najlepših pesama u istoriji ljubavne poezije na tu temu, a ti ne znaš šta da pišeš...

Čeznem da ti kazem najdublje reči koje ti imam reći; ali se ne usuđujem, strahujući da bi mi se mogla nasmejati.
Zato se smejem sam sebi i odajem tajnu svoju u šali.
Olako uzimam svoj bol, strahujući da bi to mogla ti učiniti.

Čeznem da ti kažem najvernije reči koje ti imam reći; ali se ne usuđujem, strahujući da bi mogla posumnjati u njih.
Zato ih oblačim u neistinu, i govorim suprotno onome što mislim.
Ostavljam bol svoj da izgleda glup, strahujući da bi to mogla ti učiniti.

Čeznem da upotrebim najdragocenije reči što imam za te; ali se ne usuđujem, strahujući da mi se neće vratiti istom merom.
Zato ti dajem ružna imena i hvalim se svojom surovošću.
Zadajem ti bol, bojeći se da nećeš nikada saznati šta je bol.

Čeznem da sedim nemo pored tebe, jer bi mi inače srce iskočilo na usta.
Zato brbljam i ćaskam olako, i zatrpavam svoje srce rečima.
Grubo uzimam svoj bol, strahujući da bi to mogla ti učiniti.

Čeznem da te ostavim zauvek, ali se ne usuđujem, strahujući da bi mogla otkriti moj kukavičluk.
Zato ponosno dižem glavu i dolazim veseo u tvoje društvo.
Neprekidne strele iz tvojih očiju čine da je moj bol večito svež

Šta tu ima nejasno? Zar ovako nešto ne može da te nadahne da pišeš?
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
174
ČEZNEM DA TI KAŽEM NAJDUBLJE REČI

Ponekad duboko u meni probudi se tuga prošlosti... Nebu sam darovala dušu, za tebe... Jer jedino ti umeš da vratiš sjaj uveloj travi i glas nemom čoveku. Boli me tišina sumraka i teško prolećno sunce kad oživi šapat večnih uspomena.
Hm... Ostajem kući... Ne znam zašto... Mogla sam izaći... Ali eto meni je izgleda lepše kući... Ne znam ni šta da pišem... Od tada nisam ni spavala kako treba... Razmišljala sam - Šta ako više nikog ne budem volela kao što sam njega? Mogućnosti da se to desi nisu prevelike, ali šta ako se desi? Ovo mi se ne sviđa...
Nikada više neću pustiti suzu zbog njega. Kažu da niko nije vredan mojih suza i držaću se toga da ne bih dozvolila da me obuzme plima tužnih osećanja. Ti nisi tu, a tako trebaš mi… Teško mi je da to priznam, ali je ipak tako.
Ne volim kada dođe noć kao što je ova…Kada ostanem sama i više ne moram da glumim pred drugima, kada ne moram najbolje da izgledam baš kad se najgore osećam - to je nešto najgore što može da se nekome dogodi. Volela bih da ti kažem koliko te volim, koliko mi značiš. Čuješ li? Oslušni samo malo, molim te! Čuješ li koliko negde daleko jedno srce kuca i zove te… Čeznem da ti kažem šta još osećam, čeznem da me samo jednom poslušaš, zar tražim previše? Želim da plačem, a suze mi na lice ne naviru, onda poželim da se smejem, a osmeh nije čuo za mene... Poželim da patim, ali ne mogu jer je to baš ono što sad osećam... Poželim život, ali ti nisi tu, a moj život si ti... I tako želim jednu želju za drugom sve dok ne shvatim da si svaka moja želja, moja bol, moj osmeh, moja patnja, moja suza...
U meni se bore razum i srce, vode tešku bitku, bitku u kojoj će samo jedna strana biti pobednik. Mene plaši ona druga, da li ću ja to moći da podnesem… U oba slučaja, biće mi teško… Niko to ne može videti, to je duboko u meni… Mrzim noći kao što je ova, mrzim te zbog toga što još čeznem za tobom, još te vidim kraj sebe, vidim nas i izgleda tako stvarno. Zbog toga počinjem da mrzim i sebe – zbog toga što čeznem da ti kažem:“Nemoj da ideš, dođi, Trebaš mi, Volim te!“
ZATO NOĆAS PREKIDAM SVE. NI JEDNU SUZU VIŠE NEĆU PUSTITI ZBOG TEBE, DOSTA IH JE BILO, NISI IH VREDAN. IZBRISAĆU TE IZ SVOG ŽIVOTA, ZABORAVIĆU I ONO NAŠE LETO, KUNEM SE. VIŠE NE ŽELIM DA ZNAM NI GDE SI, NI S KIM SI. BOLEĆE, ZNAM, ALI PREBOLEĆU – MORAM DA PREBOLIM! I ZNAJ, DOĆI ĆE DAN KADA ĆEŠ SHVATITI ŠTA SI IZGUBIO I POŽELEĆEŠ DA SE VRATIŠ. KAJAĆEŠ SE, ALI BIĆE KASNO, TADA ĆE TE ZABOLETI MOJA BOL, SVAKA MOJA SUZA I SVAKA NEPROSPAVANA NOĆ…
Ako ikada saznaš koliko sam misli poklonila tebi, znaćeš i koliko sam te volela. Ove noći se opraštam od tebe i upućujem ti još jednom sve svoje misli. Sve ono lepo staviću u najlepši dnevnik uspomena. Jer za ljubav, kao i za bol, uvek je potrebno dvoje
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Jeste, i sad neka gomila vas poskida ovo, i sutra svi dobijete kečeve. Pa nisu profesori ni glupi ni naivni, naći će se svuda bar dva ista rada, aman deco, razmišljajte malo. :acute:
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Mene je oduševila potražnja za temu: Ljubav prema majci! Dakle, ne verujem! Da nisi u stanju da sročiš desetak rečenica o vlastitoj mjaci? Tccc....
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Jeste, i sad neka gomila vas poskida ovo, i sutra svi dobijete kečeve. Pa nisu profesori ni glupi ni naivni, naći će se svuda bar dva ista rada, aman deco, razmišljajte malo. :acute:
Ha-ha, al' bi bilo smejurije... Jer niko ne garantuje da među članovima foruma nema profesora srpskog jezika i književnosti, a ovo bi im valjda bila "omiljena" tema! :blum3: Kako bi se posle "oprali", kakve bi sve smešne situacije tu nastale...wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
9
ima li ovde nesto sto mi treba a ako ima kako ja to da nadem .Meni treba hitno sastav iz srpskog na temu Recima slikam jedan predeo ili nesto slicno pa cu ja to da izmenim ,moye bar uvod . Hvala .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top