Šabat-šalom

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@laodikeja
imaš li ti kolega nešto za reći o subotnjem miru
kako se svetkuje subota, dočekuje, šta činiti subotom da se ne oskvrne
možeš li nam ti pokazati gdje pozivaš ljude na šabat-šalom
gdje ti ljudima želiš subotnji mir i blagostanje
moliš za njihovo subotnje blagostanje
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
@laodikeja
imaš li ti kolega nešto za reći o subotnjem miru
kako se svetkuje subota, dočekuje, šta činiti subotom da se ne oskvrne
možeš li nam ti pokazati gdje pozivaš ljude na šabat-šalom
gdje ti ljudima želiš subotnji mir i blagostanje
moliš za njihovo subotnje blagostanje

Laodikeja najverovatnije ide u kafe subotom,ili pise na forumu!

Ovako kaze Gospod gospod! Jezikelj 20.

5 I reci im: Ovako veli Gospod Gospod: Kog dana izabrah Izrailja i podigoh ruku svoju semenu doma Jakovljevog, i pokazah im se u zemlji misirskoj, i podigoh im ruku svoju govoreći: Ja sam Gospod Bog vaš;



6 Onog dana podigoh im ruku svoju da ću ih odvesti iz zemlje misirske u zemlju koju sam pronašao za njih, gde teče mleko i med, koja je dika svim zemljama.



7 I rekoh im: Odbacite svaki gadove ispred svojih očiju, i nemojte se skvrniti o gadne bogove misirske, ja sam Gospod Bog vaš.



8 Ali se odvrgoše od mene, i ne hteše me poslušati, nijedan ih ne odbaci gadova ispred očiju svojih, i gadnih bogova misirskih ne ostaviše; zato rekoh da ću izliti jarost svoju na njih da izvršim gnev svoj na njima usred zemlje misirske.


9 Ali imena svog radi, da se ne oskvrni pred onim narodima među kojima behu, pred kojima im se pokazah, učinih da ih izvedem iz zemlje misirske.(Imena svog radi drugih naroda!? nije hteo to uraditi zasto?)



10 I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih u pustinju.


11 I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.(Odnosi se na jevreje videcemo dalje u stihovima)



12 I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem.(subote je dao ZASTO?da su znak izmedu Gospoda i njih a ne naroda sveta)



13 Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji; ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.(Odnosi se samo na jevreje, jer kaze iz njih koji ko vrsi zakone!!!)



14 Ali učinih, imena svog radi, da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.


15 I ja im još podigoh ruku svoju u pustinji da ih neću odvesti u zemlju koju im dadoh, gde teče mleko i med, koja je dika svim zemljama;



16 Jer odbaciše moje zakone i po uredbama mojim ne hodiše, i subote moje oskvrniše, jer srce njihovo iđaše za gadnim bogovima njihovim.(odnosi se samo na jevreje jer Gospod govori u proslom vremenu)



17 Ali ih požali oko moje, te ih ne istrebih, i ne zatrh ih u pustinji.(Odnosi se samo na jevreje a ne na narode)



18 Nego rekoh sinovima njihovim u pustinji: Ne idite po uredbama otaca svojih i ne držite njihove zakone, i ne skvrnite se gadnim bogovima njihovim.(Odnosi se samo na jevreje)


19 Ja sam Gospod Bog vaš, po mojim uredbama hodite, i moje zakone držite i izvršujte;(Odnosi se samo na jevreje jer Gospod nije stvarao zavet sa svim narodima samo u vreme noja do Avraama odnosno mojsija)



20 I subote moje svetkujte da su znak između mene i vas, da znate da sam ja Gospod Bog vaš.(Odnosi se samo na jevreje)



21 Ali se odvrgoše od mene i sinovi, ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje ne držaše da ih izvršuju, koje ko vrši živi kroz njih; subote moje oskvrniše; zato rekoh da ću izliti jarost svoju na njih i navršiti gnev svoj na njima u pustinji.



22 Ali povratih ruku svoju i učinih imena svog radi da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.(Odnosi se samo na jevreje)



23 I ja im još podigoh ruku svoju u pustinji da ću ih rasejati po narodima i razasuti po zemljama.(Odnosi se samo na jevreje kad bog ugasi SZ-et i nacini novi za sve ljude to jest kroz Hrista)



24 Jer zakone moje ne izvršavaše i uredbe moje odbaciše i subote moje oskvrniše, i oči im gledahu za gadnim bogovima otaca njihovih.(Odnosi se samo na jevreje)



25 Zato im i ja dadoh uredbe ne dobre i zakone kroz koje neće živeti.(Odnosi se samo na jevreje)A vi sebi okaciste jaram oko vrata osudu kroz zakon!dali sad shvatate da se zakonom nisu ni jevreji spasli a necete ni vi nadam se da cete bar tri puta procitati ove citate.A moze i celu glavu Jezikelja 20!

Jeli sad razumes? pogotovo stih 25?

Neka sad kaze nesto laodikeja,ti spedy.




Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Faku, ti ne razmisljas kada citas bibliju i kada nesto iznosis, po tebi Bog je u starom zavetu zeleo da spasi samo Jevrejski narod, a ne i sve druge ljude, jer u tekstovima koje si prilozio, jasno se vidi da krsenje zapovesti i Subote donosi smrt.

Dakle, Bog je dao zapovesti Jevrejima da bi oni drzali i bili saseni, a posto nije dat za sve druge narode to znaci da Bog namerno planski nije zeleo da spasi i druge narode.
To je bezobzirna osuda Boga koju si nesvesno uputio Bogu.

Ali hvala Gospodu sto je to sto ti govoris samo ljudska filozofija, i sto biblija govori da su zakon i Subota dati svim ljudima.
Bog jeste zakon i Subotu u pisanom obliku dao preko Izrailja, ali to ne znaci da oni pripdaju samo Izrailju, vec je Bog preko ovog naroda zeleo da istinu o Bogu prenese svim drugim ljudima.

"Овако вели Господ: пазите на суд, и творите правду, јер ће скоро доћи спасење моје, и правда ће се моја објавити.
Благо човјеку који тако чини, и сину човјечијему који се држи тога чувајући суботу да је не оскврни, чувајући руку своју да не учини зла.
И нека не говори
туђин који пристане уз Господа: Господ ме је одлучио од свога народа; ( ODVOJIO OD SVOGA NARODA ) и нека не говори ушкопљеник: гле, ја сам сухо дрво.
Јер овако вели Господ за
ушкопљенике: који држе суботе моје и избирају што је мени угодно, и држе завјет мој, Њима ћу дати у дому свом и међу зидовима својим мјесто и име боље него синова и кћери, име вјечно даћу свакоме од њих, које се неће затрти.
А туђинекоји пристану уз Господа да му служе и да љубе име Господње, да му буду слуге, који год држе суботу да је не оскврне и држе завјет мој, Њих ћу довести на свету гору своју и развеселићу их у дому својем молитвеном; жртве њихове паљенице и друге жртве биће угодне на олтару мом, јер ће се дом мој звати дом молитве свијем народима" ( Isaija 56. 1 - 7 )

Tekst ovde jasno kaze da je Jerusalimski hram nacinjen kao dom molitve svim narodima, i da je Subota data svim ljudima, i Jevrejima i TUDJINIMA - OSTALIM NARODIMA, i da su i oni deo Bozjeg naroda - deo spasenih i da nisu odvojeni i izbrisani za vecno spasenje.

Ti ovo mozes prihvatiti ili odbaciti, ovo su biblijske cinjenice, zajedno sa biblijskim tekstovima novog zaveta koje sam postavio, a koji nedvosmisleno potvrdjuju da je Bozji zakon vecan i nepromenjiv za sva vremena, i jedan od glavnih uslova spasenja i merilo po kome ce se suditi ljudima na Bozjem sudu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@laodikeja
vidje li ti moj post redni broj 21
ako vidje zašto ne napisa nešto
ako li ne vidje, pogledaj kolega
pa kad stigneš, hajde nešto u ljubavi Kristovoj
 
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
Ako mi nadjes taj citat da je Bog naredio svetu da postuje subotu kao jevrejima do mojsija ja cu pojesti bibliju bez slaga!!a takodje u NZ-tu Da je Hrist licno naredio,apostoli da se izvrsavaju 10 zapovedi,jer kad bi to bilo tako onda Hrist uzalud umre ne zaboravi da su Hrista i apostole pobili upravo zbog tog jevrejskog zakona.


Ti jednostavno ne priznas NZ-et kao ni Laodikeja,Mika jer da priznate vi bi vrlo dobro razumeli ovaj citat:Slavni početak našeg života s Bogom. Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca, pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati. (Galatima 2,15.16)Ovaj stih je sasvim dovoljan da normalan covek moze odmah da shvati da se zakonom niko nece spasiti!pitanje zasto ljude namerno gurate u pogibiju!?


Pozdrav.



Pozdrav

Prijatelju, pre nego što pojedeš Bibliju, hajde da je malo proučavamo zajedno. Vidi, apostol Pavle u Rimljani 3:20 piše

[SUP]20[/SUP] Jer se delima zakona ni jedno telo neće opravdati pred Njim; jer kroz zakon dolazi poznanje greha.
Dakle, zasto? Jer kroz Zakon dolazi poznanje greha. Aha, Zakon nam ne sluzi da bismo se spasli vec nam samo ukazuje na nase grehe.

Drugi stih Rimljanima 3:24

24 I opravdaće se za badava blagodaću Njegovom, otkupom Isusa Hrista.

Stih 20 nam govori kako se ne spasavamo a stih 24 kaze kako se spasavano – blagodaću. A stih 28 spaja ovo dvoje i jos nešto dodaje:

[SUP]28[/SUP] Mislimo dakle da će se čovek opravdati verom bez dela zakona.


Tako je ovde, pored blagodati iz 24 stiha, dodata jos i vera. Dakle spaseni smo blagodaću kroz veru , i to bez naše poslušnosti . Pavle to vrlo jasno iznosi.
To su elementi našeg spasenja.
Da li veruješ ovo ?

I ako iko može da nadmaši apostola Pavla po njegovom autoritetu, ko bi to mogao biti ? Pa sam Gospod Isus Hristos. A ovo je u mojoj bibliji zapisano crvenim slovima:
Matej 16:27


“[SUP]27[/SUP] Jer će doći Sin čovečiji u slavi Oca svog s anđelima svojim, i tada će se vratiti svakome po delima njegovim.”

Ne spominje se nikakva blagodat, ne spominje se ni vera, ne spominje se ni dar spasenja, Isus kaže kad dođe u slavi Oca svoga daću vam platu pa vašim delima.

Kako ti se ovo svidja? Bolje je bilo što Pavle kaže. Jer svako voli da misli da zavisimo od Božije ljubavi i blagodati koju nam On nudi. A kad dođemo do zavisnosti od naše dobrote, nismo baš mnogo srećni. Više se osećamo mizerno.

Ali idemo dalje..ovo nije kraj. Sećaš se onog mladića koji je pitao Isusa kako da se spasem?


U Matju 19 : 16
I gle, neko pristupivši reče Mu: Učitelju blagi! Kakvo ću dobro da učinim da imam život večni?”

A to je čežnja srca svakog ljudskog bića.


[SUP]17[/SUP] A On reče mu: Što me zoveš blagim? Niko nije blag osim jednog Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovesti. !


Šta kaže ? Drži samo 9 zapovesti a četvrtu nemoj! – jel tako kaže? Vidiš…Pavle je rekao da nam ništa ne treba da radimo da bi dobili život večni jer smo spaseni blagodaću, a sam Gospod kaže drži zapovesti.


Jakov u njegovoj poslanici 2:24 kaze:

[SUP]24[/SUP] Vidite li, dakle, da se delima pravda čovek, a ne samom verom?”


Znaći poslušnošću, delima, držanjem Zakona … a ne samom verom.



Pozdrav i svako dobro ti želim.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Faku, ti ne razmisljas kada citas bibliju i kada nesto iznosis, po tebi Bog je u starom zavetu zeleo da spasi samo Jevrejski narod, a ne i sve druge ljude, jer u tekstovima koje si prilozio, jasno se vidi da krsenje zapovesti i Subote donosi smrt.

Dakle, Bog je dao zapovesti Jevrejima da bi oni drzali i bili saseni, a posto nije dat za sve druge narode to znaci da Bog namerno planski nije zeleo da spasi i druge narode.
To je bezobzirna osuda Boga koju si nesvesno uputio Bogu.

Ali hvala Gospodu sto je to sto ti govoris samo ljudska filozofija, i sto biblija govori da su zakon i Subota dati svim ljudima.
Bog jeste zakon i Subotu u pisanom obliku dao preko Izrailja, ali to ne znaci da oni pripdaju samo Izrailju, vec je Bog preko ovog naroda zeleo da istinu o Bogu prenese svim drugim ljudima.

"Овако вели Господ: пазите на суд, и творите правду, јер ће скоро доћи спасење моје, и правда ће се моја објавити.
Благо човјеку који тако чини, и сину човјечијему који се држи тога чувајући суботу да је не оскврни, чувајући руку своју да не учини зла.
И нека не говори
туђин који пристане уз Господа: Господ ме је одлучио од свога народа; ( ODVOJIO OD SVOGA NARODA ) и нека не говори ушкопљеник: гле, ја сам сухо дрво.
Јер овако вели Господ за
ушкопљенике: који држе суботе моје и избирају што је мени угодно, и држе завјет мој, Њима ћу дати у дому свом и међу зидовима својим мјесто и име боље него синова и кћери, име вјечно даћу свакоме од њих, које се неће затрти.
А туђинекоји пристану уз Господа да му служе и да љубе име Господње, да му буду слуге, који год држе суботу да је не оскврне и држе завјет мој, Њих ћу довести на свету гору своју и развеселићу их у дому својем молитвеном; жртве њихове паљенице и друге жртве биће угодне на олтару мом, јер ће се дом мој звати дом молитве свијем народима" ( Isaija 56. 1 - 7 )

Tekst ovde jasno kaze da je Jerusalimski hram nacinjen kao dom molitve svim narodima, i da je Subota data svim ljudima, i Jevrejima i TUDJINIMA - OSTALIM NARODIMA, i da su i oni deo Bozjeg naroda - deo spasenih i da nisu odvojeni i izbrisani za vecno spasenje.

Ti ovo mozes prihvatiti ili odbaciti, ovo su biblijske cinjenice, zajedno sa biblijskim tekstovima novog zaveta koje sam postavio, a koji nedvosmisleno potvrdjuju da je Bozji zakon vecan i nepromenjiv za sva vremena, i jedan od glavnih uslova spasenja i merilo po kome ce se suditi ljudima na Bozjem sudu.

Nebih se slozi s tobom Laodikeja jer ako uzmemo samo ovaj stih:14 Ali ne učinih, imena svog radi, da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.

Znaci da Bog nije imao nameru da unisti druge narode a da ostavi samo jevreje.Jer zasto onda nije zeleo da skrnavi svoje ime pred tim narodima ako je imao plan da ih unisti?

Drugo Faky je samo naveo citate iz Jezikelja 20-et,a on ih sam nije pisao u bibliji.Ja koliko vidim ovo su citati proroka Jezikelja a ne Fakiyevi:
24 Jer zakone moje ne izvršavaše i uredbe moje odbaciše i subote moje oskvrniše, i oči im gledahu za gadnim bogovima otaca njihovih.(Odnosi se samo na jevreje)



25 Zato im i ja dadoh uredbe ne dobre i zakone kroz koje neće živeti.

I svi ostali citati su u redu jer ih je sam Jezikelj pisao pod nadahnucem Bozjim.

Sta tu nije jasno da bi ti optuzivao Faky?tvoja sposobnost izvrtanja postova,citata je za pohvalu to znaju svi koji su bili s tobom u kostac,Sarrdy,Adrian,Wanhelsing,Ja,Faky,Infomus i drugi svi oni dobro znaju koji si ti izvrtac tekstova majstor si nema sta,ah zaboravih odnedavno i Mrskavas zar ti stvarno mislis da smo mi idioti?Pa cak i Spedy ti ukazuje na izvrtanje textova.Zato ja i ne zelim bas mnogo da diskutujem s tobom.

Sto se tice subote daj mi pokazi citat gde to Jaxve kaze:Tebi izrailju i narodu celog sveta dajem subotu da svetkujete?nigde do u 5Mojs 5 gde kaze i pamti da si bio rob u misiriji i Zato ti dajem zakon njima ne celom svetu,pokazi mi te citate da je Jaxve dao dekalog celom svetu?

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Prijatelju, pre nego što pojedeš Bibliju, hajde da je malo proučavamo zajedno. Vidi, apostol Pavle u Rimljani 3:20 piše

[SUP]20[/SUP] Jer se delima zakona ni jedno telo neće opravdati pred Njim; jer kroz zakon dolazi poznanje greha.
Dakle, zasto? Jer kroz Zakon dolazi poznanje greha. Aha, Zakon nam ne sluzi da bismo se spasli vec nam samo ukazuje na nase grehe.

Drugi stih Rimljanima 3:24

24 I opravdaće se za badava blagodaću Njegovom, otkupom Isusa Hrista.

Stih 20 nam govori kako se ne spasavamo a stih 24 kaze kako se spasavano – blagodaću. A stih 28 spaja ovo dvoje i jos nešto dodaje:

[SUP]28[/SUP] Mislimo dakle da će se čovek opravdati verom bez dela zakona.


Tako je ovde, pored blagodati iz 24 stiha, dodata jos i vera. Dakle spaseni smo blagodaću kroz veru , i to bez naše poslušnosti . Pavle to vrlo jasno iznosi.
To su elementi našeg spasenja.
Da li veruješ ovo ?

I ako iko može da nadmaši apostola Pavla po njegovom autoritetu, ko bi to mogao biti ? Pa sam Gospod Isus Hristos. A ovo je u mojoj bibliji zapisano crvenim slovima:
Matej 16:27


“[SUP]27[/SUP] Jer će doći Sin čovečiji u slavi Oca svog s anđelima svojim, i tada će se vratiti svakome po delima njegovim.”

Ne spominje se nikakva blagodat, ne spominje se ni vera, ne spominje se ni dar spasenja, Isus kaže kad dođe u slavi Oca svoga daću vam platu pa vašim delima.

Kako ti se ovo svidja? Bolje je bilo što Pavle kaže. Jer svako voli da misli da zavisimo od Božije ljubavi i blagodati koju nam On nudi. A kad dođemo do zavisnosti od naše dobrote, nismo baš mnogo srećni. Više se osećamo mizerno.

Ali idemo dalje..ovo nije kraj. Sećaš se onog mladića koji je pitao Isusa kako da se spasem?


U Matju 19 : 16
I gle, neko pristupivši reče Mu: Učitelju blagi! Kakvo ću dobro da učinim da imam život večni?”

A to je čežnja srca svakog ljudskog bića.


[SUP]17[/SUP] A On reče mu: Što me zoveš blagim? Niko nije blag osim jednog Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovesti. !


Šta kaže ? Drži samo 9 zapovesti a četvrtu nemoj! – jel tako kaže? Vidiš…Pavle je rekao da nam ništa ne treba da radimo da bi dobili život večni jer smo spaseni blagodaću, a sam Gospod kaže drži zapovesti.


Jakov u njegovoj poslanici 2:24 kaze:

[SUP]24[/SUP] Vidite li, dakle, da se delima pravda čovek, a ne samom verom?”


Znaći poslušnošću, delima, držanjem Zakona … a ne samom verom.



Pozdrav i svako dobro ti želim.
Ja mislim da je to cisto tvoje neko misljenje,tumacenje,jer da se spasava zakonom farisejii sadukeji bi prvi bili spaseni u vreme Hrista,hram nebi bio razrusen,jevreji nebi bili razbacani po svetu,a sve se upravo desilo po jezikelju.

Kad je Hrist misceljavao nikad nije rekao zakon te je iscelio,a vera tvoja te je iscelila jeli tako?vera u koga?

Lepo kaze citat!


Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca,( vidis oni koji su rodjeni jevreji ne izdrzase jaram zakona a neznabosci tim bolje nece) pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona,!? pa onda zasto poturas fakiju tamo neke citate koji veze nemaju s ovim citatom? nego samo verom Isusa Hrista(Lepo kaze nego samo verom u Isusa Hrista), i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom,(Kojki to oni verovase da se opravdaju Samo verom u Isusa Hrista?) a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati.(Jasno pise da se ni delima,ni zakonom nece ni jedno telo spasiti)

A spasice se jedino verom u Isusa Hrista,
Isus kaze:zaista,zaista vam kazem koji mene uzveruje imace zivot vecni,nove vam zapovesti dajem poznate su koje su to zapovesti.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Postovanje Bonjanxy,

Nisi to dobro raszumeo.

U cetbvrtoj zapovesti upravo pise Subota SABAT.
Bog je to objasnio da je to sedmi dan od stvaranja, a to je subota,

Сећај се дана од одмора да га светкујеш.
Шест дана ради, и свршуј све послове своје.

А седми је дан одмор (
Stvarnost prevodi sa Subota) Господу Богу твом; тада немој радити ниједан посао, ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живинче твоје, ни странац који је међу вратима твојим.
Јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, море и шта је год у њима; а у седми дан почину; зато је благословио Господ дан од одмора (Subotni)и посветио га" ( 2 mojsijeva 20. 9 - 11 )


Vidis da tu ne misli se da odvojis jedan dan u sedmici nego u svom zakonu Dekalogu Bog je to precizirao.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
Ja mislim da je to cisto tvoje neko misljenje,tumacenje,jer da se spasava zakonom farisejii sadukeji bi prvi bili spaseni u vreme Hrista,hram nebi bio razrusen,jevreji nebi bili razbacani po svetu,a sve se upravo desilo po jezikelju.

Kad je Hrist misceljavao nikad nije rekao zakon te je iscelio,a vera tvoja te je iscelila jeli tako?vera u koga?

Lepo kaze citat!


Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca,( vidis oni koji su rodjeni jevreji ne izdrzase jaram zakona a neznabosci tim bolje nece) pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona,!? pa onda zasto poturas fakiju tamo neke citate koji veze nemaju s ovim citatom? nego samo verom Isusa Hrista(Lepo kaze nego samo verom u Isusa Hrista), i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom,(Kojki to oni verovase da se opravdaju Samo verom u Isusa Hrista?) a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati.(Jasno pise da se ni delima,ni zakonom nece ni jedno telo spasiti)

A spasice se jedino verom u Isusa Hrista,
Isus kaze:zaista,zaista vam kazem koji mene uzveruje imace zivot vecni,nove vam zapovesti dajem poznate su koje su to zapovesti.

Pozdrav od Gere.
Gero brate,
ništa što sam citirao nije moje već izvađeno iz Biblije. I baš da bih ti dokazao da ne pišem šta ja mislim, već šta piše Biblija, citirao sam.

Naravno, ti ne moraš to da veruješ jer te niko na to ne može, niti treba, naterati. Svako se spasava za sebe , svako ima razum, slobodnu volju da veruje kako hoće ili pak da ne veruje, da tumači Bibliju kako želi i tako dalje i tako bliže.

Imao sam drugara koji nije hteo da prihvati Dekalog a razlog mu je bio - " sve dok ne verujem u njega, slobodan sam da grešim i da živim na način kako ja hoću. Ovako mi je lepše... "

Ima tu logike, to ti je kao znakovi na putu - ukloniš saobraćani znak na kome piše da je ograničenje brzine 70 km a ti bi da voziš stotku. I nisi kriv jer si sklonio znak. Ali to ne znači da ograničenje brzine ne postoji...

No, da ne dužimo. Dekalog postoji pa ko hoće da ga poštuje, poštovaće a ko neće, ne treba da se tera. Svako ima pravo da koristi svoje pravo da ne bude u pravu.
Pa ko ziv, ko ... kako ko hoće.

Prijatno i pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
gdje su naši kolege, braća- mika32, laodikeja
koji tvrde da su u ljubavi Kristovoj
gdje su te vaše rijeći od srca prema šabatu
???
 
Natrag
Top