Root (iskustva, utisci, misljenja...) Anketa..

Član
Učlanjen(a)
04.10.2012
Poruka
35
Ovaj POST sam napravio da vidim dobre i lose strane ROOT-a....
Sta mislite koje su najpotrebnije ROOT aplikacije?
Da li se nekom desilo da mu se tel. pokvario zbog ROOT-a?
Kakva vi imate iskustva sa root-om?
Sta poslje rutovanja?
 
Učlanjen(a)
29.04.2014
Poruka
5
1)Najpre ROOT Checker (da se proveri da li je uspesno rutovan telefon), zatim Superuser (koja bi trebalo automatski da se dobije nakon uspesnog root-ovanja) koja daje odobrenje aplikacijama koje zahtevaju root, APP2Link za manipulisanje aplikacijama, uklanjanje sistemskih aplikacija, premestanje na sd karticu i mnostva drugih opcija, i root browser (mada meni potpuno isto koristi i dual file manager, koji ne zahteva root, ali drzim i jednu i drugu aplikaciju)... Ima ih jos dosta, ali ovo su po meni neke kljucne.

2) Ne samo da mi se nikakvo zlo nije desilo sa telefonom, vec on neuporedivo bolje radi nego pre rutovanja (tacnije posto sam ubacio Cyanogenmod 7.2, moj HTC Desire S je potpuno nova masina ;)) A da, jedna stvar koja me je jako nervirala dok sam bio na fabrickom ROM-u pre rootovanja, desavalo se s'vremena na vreme da se telefon ugasi sam od sebe, i onda ga upalite i izadje obavestenje "HTC has just recovered from an abnormall reset, do you want to tell HTC about this problem, YES or NO". Dakle radi normalno, i onda krene da se gasi iz cista mira, zaredja tako par puta (puna baterija naravno) i onda opet normalno. Sa CM7 mi se to nikad nije desilo (koristim ga oko 3 nedelje, racunam da bi se vec do sada barem jednom ugasio sam od sebe, ali nadam se da nece :) )

3)Mnogo brze funkcionisanje telefona, bez ijednog jedinog baga, ekonomija baterije bolja za najmanje 50% (ali i vise) nakon odradjene kalibracije (koju dozvoljava iskljucivo root pristup), telefon bukvalno leti kroz menije, i otvara aplikacije momentalno. A najlepse od svega sto kad ubacite neki CUSTOM ROM, bukvalno sami kreirate svoj telefon od pocetka...

4)Nakon root-a obavezno ubaciti CUSTOM ROM (Cyanogen za svaku preporuku, samo treba videti koja verzija je odgovarajuca za vas telefon, konkretno za HTC Desire S poslednja stabilna (STABLE) verzija je CM 7.2))

ROOT I CYANOGEN - PUN POGODAK...
PREPORODICE VAS ANDROID SMART - PHONE, tako da i ako ste hteli recimo da kupujete novi telefon, mozda cete ipak odloziti kupovinu za jos neko vreme. (Ovo zvuci kao reklama sa tv-a za neki proizvod, TOP SHOP i to :D, ali ne kosta nista... ;) ) Jedino treba voditi racuna o garanciji, posto se sa root-om gubi garancija (meni telefon vec vise od pola godine nije u garanciji). Mada sad i kad bih kupio nov telefon, posle mesec dana bih ga verovatno root-ovao i ubacio Cyanogen.


Ja sam bio na ivici da menjam HTC, i rekoh cisto iz zezanja, ajd da odradim root i ubacim CUSTOM ROM, i sad mi trenutno ne pada napamet za jos neko vreme...

POZDRAV
MILOS :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Ako koristiš telefon samo za telefoniranje i poruke onda nemaš potrebe za root-om, u svakom drugom slučaju možeš imati samo koristi, ja imam dva telefona i tablet, sve je root-ovano. Kingo root mi se pokazao kao jedan od najboljih programa za root.
 
Član
Učlanjen(a)
21.08.2011
Poruka
7
I prosli telefon koji je bio polovan sam rootovao,i ovaj sadansnji Galaxy Trend Plus sam uzeo bukvalno koliko je izasao,i cim je postalo moguce da se Rootuje,odmah sam mu uradio Root. Za sada nemam potrebu za neki kuvan ROM,mada ih bas i nema za ovaj fon,ali je po meni Root za Android definitivno Must have!
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
319
I prosli telefon koji je bio polovan sam rootovao,i ovaj sadansnji Galaxy Trend Plus sam uzeo bukvalno koliko je izasao,i cim je postalo moguce da se Rootuje,odmah sam mu uradio Root. Za sada nemam potrebu za neki kuvan ROM,mada ih bas i nema za ovaj fon,ali je po meni Root za Android definitivno Must have!
Imam isti fon ... pa me interesuje, sa kojim si ga programom root-ovao ... i tako to. Moze li kratak tutorijal ?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.555
Може и са mobogenie:

mobo.png
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Imam mobogenie i nisam mu nikad vidio tu opciju, on meni uglavnom služi za prebacivanje podataka, kontakat i ostalog ali za root to mi je malo sumnjivo...
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.555
Imam mobogenie i nisam mu nikad vidio tu opciju, on meni uglavnom služi za prebacivanje podataka, kontakat i ostalog ali za root to mi je malo sumnjivo...
Да је сумњиво не би окачио као опцију. У преводу, пробао сам на пар телефона и све је ок!
 
Natrag
Top