Rječoborstva i sukobi među kršćanima!

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Hrišćanin ne može biti u zajedništvu i družiti se sa onima koji krše Božje zapovesti, pa i zapovest o Suboti ( jer je držanje ove - kao i svih drugih zapovesti uslov spasenja ).

Dajte se vi bezgrešni, vi kojima je Bog sve otkrio, vi koji točno znate značenje svake Božje riječi, konačno otkačite od Isusa. Što će vama Isus? Isus pripada nama grešnicima i bolesnicima. Zar sam Isus ne reče da je došao zbog bolesnih i grešnih?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dve zapovesti koje je Isus dao - podrazumevaju držanje svih ostalih zapovesti dekaloga, jer ako čovek ljubi Gospoda on će upravo biti poslušan Božjim zapovestima koje nalažu ljubav iskazanu prema Bogu i bližnjem, jer upravo je dekalog - deset zapovesti podeljen na dve vrste zahteva, na ljubav prema Bogu - prvih četiri zapovesti, i ljubav prema bližnjem - opstalih šest.
To je suština ovog teksta.


"И упита један од њих законик кушајући га и говорећи: Учитељу! која је заповијест највећа у закону?
А Исус рече му: љуби Господа Бога својега свијем срцем својијем, и свом душом својом, и свом мисли својоj.
Ово је прва и највећа заповијест.
А друга је као и ова: љуби ближњега својега као самога себе.
О овима двјема заповијестима виси сав закон и пророци"
( Matej 22. 35 - 40 )

"I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu: još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.
A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće"
( Jevandjelje po Mateju 19. 16-26 ).
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Dajte se vi bezgrešni, vi kojima je Bog sve otkrio, vi koji točno znate značenje svake Božje riječi, konačno otkačite od Isusa. Što će vama Isus? Isus pripada nama grešnicima i bolesnicima. Zar sam Isus ne reče da je došao zbog bolesnih i grešnih?
Zamisli samo Boga,kako je sretan ako netko SUBOTOM NE RADI!To mu donosi veliku cast I korist,,hihihi
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zamisli samo Boga,kako je sretan ako netko SUBOTOM NE RADI!To mu donosi veliku cast I korist,,hihihi

Apsolutno.
To je dan koji podseća na stvaranje i ukazuje na Boga kao tvorca.
Jedan autor kaže "da su ljudi od početka pravilno poštovali Subotu - nikada ne bi zaboravili da je Bog stvoritelj"

Taj dan je izvor posebnih blagoslova koje vernik rasterećen svih ovozemaljskih poslova - dobija razmišljajući o Bogu i njegovim delima, slaveći ga u crkvi u pesmi i proučavanju biblije i zajednici sa braćom.

Ko je ovo iskusio u ličnom životu - poznaje sam značaj Subotnjeg dana.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Apsolutno.
To je dan koji podseća na stvaranje i ukazuje na Boga kao tvorca.

Koko onda za Boga Stvoritelja znaju svi kršćani koji ne svetkuju židovsku subotu?

Jedan autor kaže "da su ljudi od početka pravilno poštovali Subotu - nikada ne bi zaboravili da je Bog stvoritelj"

Jelenini štosevi.

Taj dan je izvor posebnih blagoslova koje vernik rasterećen svih ovozemaljskih poslova - dobija razmišljajući o Bogu i njegovim delima, slaveći ga u crkvi u pesmi i proučavanju biblije i zajednici sa braćom.

Ko je ovo iskusio u ličnom životu - poznaje sam značaj Subotnjeg dana.

Zato se vi adventisti i zovete "adventisti sedmog dana" - "čekatelji subote". Vi niste "Isusovi adventisti", vi ne čekate Isusa. Zato je posve normalno da nastaju "rječoborstva" kada netko pokazuje da mu je više stalo do subote nego do Boga. Ni čovjek nije stvoren radi subote, a kamoli Bog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tebi nije stalo do Boga, jer više slušaš ljude i ljudske filozofije i samoga sebe - nego njega i njegovu reč.

Sve što drugima pripisuješ i što ćeš u budućnosti pripisati - u stvari se oodnosi na tebe samoga i ja se od toga ograđujem.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sve što drugima pripisuješ i što ćeš u budućnosti pripisati - u stvari se oodnosi na tebe samoga i ja se od toga ograđujem.

Nemaš se ti zbog čega od mene ograđivati, sve što sam ja napisao i što ću napisati isključivo je moje i nema nikakve veze s tobom. Kad ti je već do ograđivanja, bolje bi bilo da se ogradiš od farmera i mornara koji su računali datum Isusova dolaska na Zemlju. Bolje bi bilo da se ogradiš od onih koji su učili da je Bog odbacio sav pokvareni svijet. Bolje bi bilo da se ogradiš od plagijatora i onih koji još i danas novce "mlate" na plagijatima. Kada bi se od svega ovoga ogradio ni rječoborstvo ne bi izazivao.
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Nemaš se ti zbog čega od mene ograđivati, sve što sam ja napisao i što ću napisati isključivo je moje i nema nikakve veze s tobom. Kad ti je već do ograđivanja, bolje bi bilo da se ogradiš od farmera i mornara koji su računali datum Isusova dolaska na Zemlju. Bolje bi bilo da se ogradiš od onih koji su učili da je Bog odbacio sav pokvareni svijet. Bolje bi bilo da se ogradiš od plagijatora i onih koji još i danas novce "mlate" na plagijatima. Kada bi se od svega ovoga ogradio ni rječoborstvo ne bi izazivao.
Mene je sram kad pročitam nešto o onom Smithu(začetnik Mormona) Elen White(jedna od utemeljitelja Adventista),Rusella(Jehovnih Svjedoka),sram me mog Protestantizma (ako su I oni Protestanti).Ili ovih "modernih Protestanata kao Keneth Hagin,Benni Hinn,Keneth Copland!Uhh
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Evo bilo bi lepo ovde na ovoj temi malo da odlozimo oruzje, i da se odmorimo.
Pa da prodiskutujemo o nekim lepsim stvarima, duhovnijim..
Ja sam prvi, ima li koga jos?

Bilo je sličnih tema i pokušaja i prije, ali bez mnogo uspjeha. Ne znam koji je razlog tome. Smatram da ni jedan kršćanin koji Boga zove svojim Ocem i moli Očenaš ne može drugog vrijeđati ni napadati, niti mu silom nametati svoja uvjerenja. To zapravo i ne može, jer nitko nikoga neće moći uvjeriti u suprotno, pa čak ni kad bude prijetio subotom i drugim sličnim "odgojnim" mjerama koje su tobože potrebne za vječno spasenje. Ne i ne! Na kraju života bit ćemo suđeni po ljubavi.
Da li si me ljubio i da li si ljubio Mene u ljudima? To će biti pitanje koje će nam Bog postaviti. Ako netko misli da nije tako, neka pročita 25 poglavlje Evanđelja po Mateju. U tom smislu bilo bi zanimljivo čuti što npr. Laodikeja i Taramana, misle o Isusovoj zapovijedi ljubavi, i što o riječima: "Ne sudite da vam se ne sudi." ili "Tko se uzvisuje taj će se poniziti.." i slično tome.
Bojim se da to nećemo čuti. Lakše je prijetiti subotom i izmišljati optužbe na Papu i Katoličku Crkvu, ogovarati Pravoslavnu ili proglasiti protestante otpadnicima jer sudjeluju u ekumenskom pokretu.
Mislim da bi svaki kršćanin, u svakoj prilici, pa tako i kad je na forumu, trebao imati na umu prisutnost Božju. Bog me gleda i Njegov pogled je ljubav, Njegov pogled liječi i snaži, čisti nas i rasvjetljuje. Stoga i vrijeme koje provedemo na forumu ne može biti izuzeto od Božje blizine i nastojanja da nam bude na korist duše. Međutim, iskustvo pokazuje da to nije tako.
Laodikeja po peti i deseti put ponavlja jedno te isto, Taramana je kao ratnik koji si je uzeo za pravo da ispravlja sve, od pravoslavnog vladike preko adventista pa sve do Pape. Sva ta negativnost ne može koristiti niti jednoj duši, stoga smatram da je bolje izbjegavati rasprave u kojima je vidljivo da nema Duha Božjega, a ni dobre volje za razgovorom s bratom koji je pripadnik druge vjeroispovjesti. Kažem bratom, jer braća smo, dokle god budemo izgovarali molitvu koju nas je sam Gospodin Isus naučio "Oče naš"...
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Eto,to je ono što me drži u Ekumeni,ljudi koji su zdrava duha i uma.Kao ti!
Kako reče moj prijatelj svećenik Katolički(bio mi je professor ka Katoličkoj Bogosloviji koju sam 2 godine studirao za nastavnika vjeronauka kao Protestant)"Ja vjerujem u CRKVU u crkvi",,misli na onaj manji broj ISTINSKIH vjernika u Katoličkoj Crkvi( I reče mi:"To me drži da sam još uvjek,svećenik!"
 
Natrag
Top