Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Захвалан на обавештењу.
Нисам успео до данас да добијем одговор на питање ЗАШТО СЕ САМО ПРАВОСЛАВНИМА ЈАВЉА ОГАЊ?

Чуо сам онај рутински одговор ЈЕР СМО ЈЕДИНА ПРАВА ВЕРА небих се сложио из више практичних разлога:
1.Сви Хришћани је моле ИСТОМ БОГУ.
2.Сви прихватају Исуса за свог Спаситеља.
3.Сви прихватају Христово васкрсење.

Други рутински одговор је био ИМАМО ВИШЕ ЉУБАВИ небих баш рекао тако смело јер многа самоубиства-братоубиства-свађе-врачања-клетве...итд.не потврђују ту констатацију.

Не тражим одговор који се мени свиђа већ који је истинит и реалан,ако би стигао такав одговор био бих веома захвалан,иначе верујем да је огањ од Бога.

Mole se svi istom Bogu, ali postoji razlika u tumacenju Trojstva izmedju pravoslavnih i katolika, a tek o protestantima ne bih ni pricao.. Takodje po drugim pitanjima vere se razilaze..
Zar stvarno mislis da to ne moze biti dokaz istinitog i cistog ucenja?
Ja mislim da ipak moze.

Drugo treba utvrditi od kad se oganj poceo spustati, veliki raskol je nastao 1054. godine, i od tad se ni jednom katolickom poglavaru nije spustio oganj(koliko sam ja cuo), mozda upravo Bog time zeli ukazati da je pravoslavna crkva ona koja jedina ima njegovu naklonost...

Ne znam koji su ti jos argumenti, ali meni ovi nisu dovoljni da bi ja rekao da to nije podrska pravoslavnoj crkvi...
Mozes li malo detaljnije, vec si pisao o tome, a zaboravio sam sta si sve rekao..
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
Захвалан на обавештењу.
Нисам успео до данас да добијем одговор на питање ЗАШТО СЕ САМО ПРАВОСЛАВНИМА ЈАВЉА ОГАЊ?

Чуо сам онај рутински одговор ЈЕР СМО ЈЕДИНА ПРАВА ВЕРА небих се сложио из више практичних разлога:
1.Сви Хришћани је моле ИСТОМ БОГУ.
2.Сви прихватају Исуса за свог Спаситеља.
3.Сви прихватају Христово васкрсење.

Други рутински одговор је био ИМАМО ВИШЕ ЉУБАВИ небих баш рекао тако смело јер многа самоубиства-братоубиства-свађе-врачања-клетве...итд.не потврђују ту констатацију.

Не тражим одговор који се мени свиђа већ који је истинит и реалан,ако би стигао такав одговор био бих веома захвалан,иначе верујем да је огањ од Бога.


На погрешну страну тражите одговоре! Благодатни огањ не долази од човека већ од Бога, постом и молитвом припремајте се до тренутка када ће вас Бог удостојити да вам подари одговор на то питање.
Богу Божије , цару царево , оно што долази од људи - одговор тражите од људи , оно што долази од Бога - Богу се молите да вам открије ту тајну !
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Mole se svi istom Bogu, ali postoji razlika u tumacenju Trojstva izmedju pravoslavnih i katolika, a tek o protestantima ne bih ni pricao.. Takodje po drugim pitanjima vere se razilaze..
Zar stvarno mislis da to ne moze biti dokaz istinitog i cistog ucenja?
Ja mislim da ipak moze.

Drugo treba utvrditi od kad se oganj poceo spustati, veliki raskol je nastao 1054. godine, i od tad se ni jednom katolickom poglavaru nije spustio oganj(koliko sam ja cuo), mozda upravo Bog time zeli ukazati da je pravoslavna crkva ona koja jedina ima njegovu naklonost...

Ne znam koji su ti jos argumenti, ali meni ovi nisu dovoljni da bi ja rekao da to nije podrska pravoslavnoj crkvi...
Mozes li malo detaljnije, vec si pisao o tome, a zaboravio sam sta si sve rekao..

U temi o blagodatnom ognju sam naveo argumente.
Ne delim tvoje mišljenje po pitanju da je u pitanju jedina ispravna vera jer okosnica vere je JEDAN BOG,JEDNO KRŠTENJE,RADOSNA VEST a to SVI imaju.
Drugo,do šizme su istočna i zapadna bile JEDNA crkva a oko 8 vekova pre toga je oganj silazio i ako bi rekli da je toj crkvi oganj silazio onda bi se tu i sadašnja zapadna računala i time bila i ona jedina ispravna.

Bilo je i odgovora da Pravoslavi imaju više ljubavi ali to je pristrasan odgovor.
Čekam i dalje možda neko dobije odgovor i podeli ga sa nama.
Molio sam za odgovorali ga nisam dobio,možda se nekome drugom posreći.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ne znam..
A sta je sa datumom?
Ne slavimo svi uvek istog dana uskrs,oni koji su molili za blagodatni oganj iz zapadnih crkava, jesu molili istog dana kad i pravoslavni???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je skretanje pogleda sa sustine jevandjelja, i to je osnovni cilj sotone - da zarobi svet u kandjama neznanja i formalizma, da se ceo zivot bav nebitnim stvarima, kako bi ih u ljudima uspavao i odagnao misao o licnoj duhovnoj pripremi za Hristov drugi dolazak u slavi, i uslovima koje treba ispuniti da bi covek krenuo putem licnog posvecenja i zajednice sa Bogom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Slavili su do 1054 zajedno zar ne?
Slave i Kopti istog zar ne?
Datum je pokretan kod Hrišćana.

Jesu, al je bila jedna crkva, i svima je silazio oganj, zar ne? A od 1054. samo pravoslavnima..
Zasto?

Ja tu vidim nesto drugo, potvrdu ispravnosti vere..
Jer da je tako kako ti pricas, ljubav, iskrenost, srce, molitva ili nesto drugo.. Onda bi i njima sisao, ali silazi samo pravoslavnima...

Katolicka crkva nije imala pravo ekskomunicirati istocnu, jer nije vlast bila na zapadu, nego je celom crkvom vldao istok i Patrijarh istocne, to ti je i Nelsim student Bogoslovije ovde potvrdio..

Zato ja mislim, da je oganj koji silazi jednima a drugima ne, znak ispravnosti i potvrda prave crkve..
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
Само је једна Вера права-Вера Православна - силазак Благодатног огња, Јурусалим, Велика субота 2016.


 
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
Jesu, al je bila jedna crkva, i svima je silazio oganj, zar ne? A od 1054. samo pravoslavnima..
Zasto?

Ja tu vidim nesto drugo, potvrdu ispravnosti vere..
Jer da je tako kako ti pricas, ljubav, iskrenost, srce, molitva ili nesto drugo.. Onda bi i njima sisao, ali silazi samo pravoslavnima...

Katolicka crkva nije imala pravo ekskomunicirati istocnu, jer nije vlast bila na zapadu, nego je celom crkvom vldao istok i Patrijarh istocne, to ti je i Nelsim student Bogoslovije ovde potvrdio..

Zato ja mislim, da je oganj koji silazi jednima a drugima ne, znak ispravnosti i potvrda prave crkve..

MIRE, da li silazi oganj ili ne, to ne dokazuje ispravnost nijedne crkve.
Pre nekoliko godina jevresjske vlasti u Jerusalimu zelele su da se uvere da li je to zaista oganj koji dolazi od Boga.
Verovatno znas sta su ustanovili: Kaludjer je zapalio vatru upaljacem.
Eto vidis kakav ti je to dokaz pravom ucernja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postoje dokazi da se oganj nije spustaoo svaki put - svake godine natprirodnim putem, tako da je sam svestenik tajno palio vatru u jednoj prostoriji i iznosio je okuoljenima.

Licno mi je cudno da poneki ovaj oganj uporedjuju sa ognjenim jezicima koji su sisli na apostole na pedesetnici.

Ovo se nikako ne moze uporediti, a osnovna razlika je u tome - sto je na pedesetnici sisao Duh Sveti i ispunio apostole silom novorodjenja, i oni su postali novi ljudi krsteni Duhom, i spremni za objavi jevandjelja.

Ja - kao ni citav svet takve manifestacije danas ne vidimo.
Ljudi jednostavno dodju na jednu teatralnu predstavu, i odu i nastave da zive u grehu kao i do tada.

To je jedan od kljucnih dokaza da ova pojava nije od Boga, jer ne donosi rodove koji su se dogodili na pedesetnici.

Osim toga, nigde u bibliji u delima apostolskim se vise nije ponovilo takvo silazenje ognjenih jezika prilikom krstenja Duhom Svetim - na one koji bi prihvatili Hrista
To je bio slucaj samo sa apostolima.

Odgovor na pitanje "zasto se ovaj oganj spusta iz ruku Pravoslavnog sveštenika" je taj - da ovo upravo predstavlja poziv Pravoslavnima - ali i svim ostalim da se ujedine sa Rimom, a pozato je da je vaseljenska patrijarsija kao centar svih Pravoslavnih Hriscana vec u Ekumenizmu, i da je novi papa Franja u nekoliko navrata uputio svim Pravoslavnim crkvama koje to jos nisu, ali i svima drugim crkvama - poziv na ujedinjenje sa Rimom.

Ako Bog podrzava teatralizam bez neke odredjene duhovne svrhe, i koji nema duhovni znacaj za njegov narod i obracenje svih ljudi i postizanje spremnosti za Hristov dolazak u slavi kroz posvecenje i izgradnju karaktera, i ako podrzava Ekumensko ujedinjenje svih crkava, religija, i okultnih kultova - onda se Bog biblije promenio i cini nesto radi ciste forme i teatralizma, praveci sam kompromise koje je u bibliji osudjivao.

Hvala Bogu sto nije tako i sto se on ne menja.

Sve ostalo u vezi ovog ognja sam opsirnjie obrazlozio u temi na forumu "Jerusalimski oganj"

Evo jednog zanimljivog objasnjenja.

KAKO FUNKCIONISE BLAGODATNI OGANJ


SAMOZAPALJIVI BELI FOSFOR

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top