Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Da nisam odgovorio na ništa, itd..

:) Pa ti si humor.

Jel mi pricamo "o tebi" o "meni" ili???

Evo celog posta opet:
(tu se vidi da sam na svaku tvoju primedbu odgovorio, i ti sad odbijas odgovoriti jer si toboze "uvredjen")

Mire Mire, sve si spreman svesno da porekneš, i ako su to sve činjenice.

Zar zaista verujes da ja svesno nesto poricem?

Rekoh, da si ti prorok, i da poznajes srce(a nisi), znao bi da ja nista ne poricem, vec sam krajnje iskren covek.

Stvarno je bez veze da me navodis kao neiskrenog, pogotovo jer si se u moju iskrenost osvedocio vise puta, sto na forumu, sto u nasim privatnim razgovorima.

Pavle govori o pokoravanju vlastima, a ne traženje pomoći od vlasti.

Pa ti ne poznajes Bibliju!?

Pavle je trazio "zastitu za sebe kao rimskog gradajnina", a isto tako je branio i "stav Hriscana", svojim nastupom, od onoga za sta su ih optuzivali kao "neprijatelje vlasti"..

Pavle je izjavio: "Prizivam se na cara!“ (Dela 25:11) - znajuci dobro svoja prava, kao rimskog gradjanina!


Dakle ipak jeste zahtevao zastitu od vlasti!

ali matram da to nije greh - tražiti pomoć vlasti... Crkva se obratila vlastima i policiji..

Vidis kako i ti znas? Kako si kontradiktoran sam sebi?

Tvoja crkva trazi zastitu od vlasti shvatajuci ispravno bibliju, a ti namerno tvrdis drugacije da bi meni isao nasuprot.

Grešiš Mire, crkva je bila glavni faktor u istoriji, koja je vodila nacionalnu i svetsku politiku.

Pravoslavna crkva nema nikakve veze sa svetskom politikom, niti je na nju uticala.
Uticala je na prilike u svojim zemljama, i stitila avoje interese kod vladara!

Pogledajmo samo mračni srednji vek, gde su ubijani oni koji se nisu slagali sa zvaničnim stavom Rima, i crkva je koristila svetovne vlasti u progonstvu, i verskim ratovima protiv neistomišljenika.

Kao prvo, ja ovde ne pricam o Rimu, to je njihov greh, i na to trebaju oni da ti odgovore. I opet je greska to sto kazes da je crkva vladala, nije cak ni Rimska crkva vladala vec je "uticala na vlast".

Evo samo jednog primera, gde se crkva nije ogradila

Nema zasto moja crkva da se ogradi jer nije ona vladala. Nisu svestenici carevi!

neki od tih careva su bili i monarsi i sveštena lica,

Lazes!

Oni su bili obicni carevi, koji su se nakon zavrsene kraljevske sluzbe zamonasili!!!

Dakle nisu vladali kao svestena lica!!!

Ti nemas pojma o istoriji a hoces druge da ucis!?

i podizali manastire, služili u njima, bili monasi, a njihove žene monahinje, itd..

:) Monah ne moze da se bavi vlascu niti stvarima ovoga sveta, i ne moze odlaziti van manastira!!!

Znaci da nije mogao sedeti neki monah na prestolu!!

Jesi ti dobro???
Zasto lazes ljude???

Evo šta kaže Srpski knez Lazar pred Kosovsku bitku, pa sam zaključi - da li je ovo biblijski princip:

Izvini molim te, sta god je on rekao kao svetovni vladar u svojstvu cara, nema nikakvog znacaja, jer on tu govori kao vladar a ne kao svestenik!

Zato čovekov princip treba da bude "za sve pitati Gospoda, njemu se predati, i tražiti od njega da on vodi i narod i naciju, pa alternativni putevi neće biti potrebni"

Tebi je masosnska alternativa adventizam(jer su ti oni ponudili zamenu za originalnu crkvu - "falsifikat"), meni ne treba alternativa, ja se Hrista necu odreci ni njegove crkve!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mučno je to i čitati, sve te lažne optužbe, i ironisanja.

Slava Bogu!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema tu Mire I od istine, i nema govora o nekakvom pogađanju istine, već mi je žao da neko može tako da se ponaša, i da pored očiju ne vidi ono što je kao sunce čisto, i pored te zaslepljenosti da optužuje druge za laž, i da pripisuje lažno svašta na tuđ račun.
Zato sam i napomenuo da je i mučno čitati.

Ti izvrći što god želiš, to je tvoja slobodna volja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Nema tu Mire I od istine, i nema govora o nekakvom pogađanju istine, već mi je žao da neko može tako da se ponaša, i da pored očiju ne vidi ono što je kao sunce čisto, i pored te zaslepljenosti da optužuje druge za laž, i da pripisuje lažno svašta na tuđ račun.
Zato sam i napomenuo da je i mučno čitati.

Ti izvrći što god želiš, to je tvoja slobodna volja.
Prestani s tim "rekla kazala", i ako imas odgovor daj ga, ako ne , bolje cuti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
_1391959451.jpg

Da li ovo dolikuje Hristovim sledbenicima? Vidi Matej 26:51-52


Popovi blagosiljao škorpione prije pokolja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
_1391959451.jpg

Da li ovo dolikuje Hristovim sledbenicima? Vidi Matej 26:51-52


Popovi blagosiljao škorpione prije pokolja.

Ne predstavlja jedan pop sa puskom celu crkvu. Ovo je vise nego podmuklo postavljati, i to vise govori o tebi, nego o tom svesteniku!

Inace tu istu sliku stalno postavljas, pa bas cudno da nemas jos koju!

Dzabe ti sve, jer kad nemas zvanican stav crkve, gde ona blagosilja ubijanje i rat, nemas nista!
Pokvaren si, a kazes drugima da su oni..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top