Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako je. Uzmimo rec Bozju i licnu molitvu kao prioritet svih prioriteta.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako Srbi doživljavaju vjeru. Kada je pao komunizam onda se vratili vjeri. Do tada su zazirali od PC. Dakle vjera po modi. Došla opet moda da se ide u crkvu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Kako Srbi doživljavaju vjeru. Kada je pao komunizam onda se vratili vjeri. Do tada su zazirali od PC. Dakle vjera po modi. Došla opet moda da se ide u crkvu.

Ma kako da ne, pod komunistima bili proganjani i po zatvorima oni pravi vernici koji su ostali verni...
Pravoslavna crkva nije nacionalna, pa ti je i komentar kao uvek bezvezan..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ma kako da ne, pod komunistima bili proganjani i po zatvorima oni pravi vernici koji su ostali verni...

Proganjani ali ne zbog Hrista, nego zato što je PC podržavala nacionaliste (monarhiste).

Pravoslavna crkva nije nacionalna,

Dao sam dokaz da jeste nacionalna.

pa ti je i komentar kao uvek bezvezan..

Možeš li da dokažeš da PC nije nacionalna.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Proganjani ali ne zbog Hrista, nego zato što je PC podržavala nacionaliste (monarhiste).

Kazes ne zbog Hrista?
Kakve to veze ima sta je neko uvrteo sebi u glavu od fasista i komunista?
Proganjana je bila i hapsili su svestenike i vernike, a ti dokazi da su ti hapseni i zlostavljani izdali Hrista i crkvu?
Mozes li dokazati?

Njima je svakako bilo svejedno sta neprijatelj o njima misli, oni su po svom shvatanju stradali za Hrista i njegovu crkvu i tako su razmisljali!

Ti ovde navodis, kako su pravoslavni izdali veru i onda se vratili veri, kao trend pomodarstva, a pravis se blesav i ne spominjes one koji su stradali za svoju veru i nisu pristali da izdaju crkvu ni Hrista!
Moze li ovo biti licemernije!?

Dao sam dokaz da jeste nacionalna.

Nisi dao nista!
Nasa crkva uci protiv nacionalizma i ti nemas nikakvih dokaza, sem ponavljanja istog "tra la la..."

Možeš li da dokažeš da PC nije nacionalna.

Dokazali smo odavno.
I Nelsim ti je dokazao, mislim da je rekao da on i nije srpske nacionalnosti a Pravoslavac je i nas brat.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kazes ne zbog Hrista?
Kakve to veze ima sta je neko uvrteo sebi u glavu od fasista i komunista?

komunisti zvanično nisu religijski sistem. Nisu oni bili glupi pa da ne znaju šta je PC (religijsko-politička organizacija) ako su komuisti mrzili religiju onda bi mrzili svaku na isti način. Ali samo su se na PC okomili jer su znali da je prijetnja njihovoj ideologiji i vlasti. Pošto znaju da se PC miješa u politiku. Dakle znali su da PC ima i politički uticaj u komunizmu nije bilo opozicione stranke, ali je bila stranka PC koja podržava nacionaliste njihove protivnike. Dakle sukob PC i komunista je pravi ideološko-politički.

Nasa crkva uci protiv nacionalizma

A odlikuje nacionaliste.

Dokazali smo odavno.

Da niste Crkva Božja.

I Nelsim ti je dokazao,

znam.

mislim da je rekao da on i nije srpske nacionalnosti a Pravoslavac je i nas brat.

To nije dokaz da niste nacionalna crkva. Vi podržavate nacionalističke pokrete. Nije dovoljno samo primiti nekog ko nije Srbin.

Jer vi propagirate nacionalizam i podržavate nacionaliste.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Pa ti si stvarno nemoguc.
Stradali su i drugi od komunizma a ne samo pravoslavci. I Jehovini svedoci i adventisti i ostali su bili po zatvorima zbog komunista i odbijanja da sluze vojsku i pravoslavci su odbijali sluzenje vojske.
Sasvim je sve jedno da li su ih smatrali opozicijom sistemu ili ne. Oni koji su tako stradali u svim crkvama verovali su da zbog Hrista stradaju a ne zbog neke politicke ideologije!
I sad ti kazes da to nije tako!

Pa ako su pravoslavci stradali kao "politicki protivnici" zasto ste onda vi stradali - adventisti?
Da niste mozda i vi bili njihovi "politički protivnici"? Crkva osim Hrista nema ni jednu drugu ideologiju niti vodi politiku.

Pojedinci se bave politikom i kod vas i kod nas, a ono sto sinod kaze to je ucenje, a to je "anti nacionalizam".
Sta tebi vise treba?

Ti be citas postove, nego samo preletis pogledom i nastavljas svoje.
Niti razmislis, niti bilo sta..
Stvarno zalosno!

Poenta tvog posta je bila da su "pravoslavci izdali svoju veru i da su se nakon pada komunizma vratili veri zbog pomodarstva".
Ja sam ti pokazao da to nije tako, vec su pravi pravoslavci ostali verni i "stradali do kraja".
A ovi sto su se vratili su licemeri, kao sto i ima licemera svuda, i kod vas!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa ti si stvarno nemoguc.

Dokaz da ne možeš da oboriš ono što sam dao.

Stradali su i drugi od komunizma a ne samo pravoslavci.

pa zlo n bira. I kako to dkazuje da ste vi stradali za Hrista.

I Jehovini svedoci i adventisti i ostali su bili po zatvorima zbog komunista i odbijanja da sluze vojsku i pravoslavci su odbijali sluzenje vojske.

Ide se u vojsku, ali ne u rat.

Sasvim je sve jedno da li su ih smatrali opozicijom sistemu ili ne.

To je velika razlika, jer to je dokaz da se PC miješala u državne poslove, PC je bukvalno političko-religijska stranka.

Oni koji su tako stradali u svim crkvama verovali su da zbog Hrista stradaju a ne zbog neke politicke ideologije!

A da li su svi stradali? Moć manipulacije je velika. Vi niste za Hrista, ngo za kralja, krst, ideologiju, Srbiju.

I sad ti kazes da to nije tako!

Naravno da nije.

Pa ako su pravoslavci stradali kao "politicki protivnici" zasto ste onda vi stradali - adventisti?

Pa za Hrista, jer HAC nije nikakva prijetnja komunist. poretku.

Da niste mozda i vi bili njihovi "politički protivnici"?

Pa nisu, jer HAC se ne bavi politikom.

Crkva osim Hrista nema ni jednu drugu ideologiju niti vodi politiku.

Ima i to četničku-desničarsku. KOju aktivno vodi već 100 godina. A i prije sa ustancima podršci Karađorđu i raznim ustanicima.

Pojedinci se bave politikom i kod vas i kod nas,

KOd nas je to svega nekoliko ljudi. Za ovog Bena sam nedavno čuo i to što je kandidat za pred. USA. Kod vas se cijeli vrh bavi politikom.
Opet ne razlikuješ otpad prdviđen za Crkvu Božju i Vavilonski. Iako je otpad otpad, nije ista crkva. otpad jeste.

a ono sto sinod kaze to je ucenje, a to je "anti nacionalizam".

A onda odlikuju nacionaliste, drže parastos četnicima. Koji su prije svega nacionalisti.

Ti be citas postove, nego samo preletis pogledom i nastavljas svoje.
Niti razmislis, niti bilo sta..

Dokaži.

Poenta tvog posta je bila da su "pravoslavci izdali svoju veru i da su se nakon pada komunizma vratili veri zbog pomodarstva".

Odlično si zaključio. Pravi pomodari. Pa zar se nisu odrekli vjere. Odmah su mnogi prestali ići u crkvu i uzeli knjižice.

Ja sam ti pokazao da to nije tako,

Nisi. Jer su crkve za vrijeme komunizma bil skoro prazne, a sada su dosta pune. Ja živim u BIH gdje se najbolje vidi razlika. Katolici su od vas manji licemjeri, oni su i za vrijeme komunizma išli u crkvu. KOd mene je Sveti Jure bio pun. I zato su katolici uvijek više štete nanijeli pravosloavcima. Iako je njihova religija lažna, oni su bili privrženi svojoj vjeri. zato je Bog dozvolio njima da nas disciplinuju (mislim na nas kao Srbe).

A ovi sto su se vratili su licemeri,

A takvih je 90%. E vidiš ja sam išao u PC 81. godine kao dijete i u crkvi je bilo 15 ljudi. Majka me vodila koja je išla od 68. tada je počela.

kao sto i ima licemera svuda, i kod vas!

Ali jedno je ispuniti tipologiju crkve Božje, a jedno vavilonske. Otpad je prdviđen i za Crkvu Božju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Dokaz da ne možeš da oboriš ono što sam dao.
Sve sam oborio jednim postom.

pa zlo n bira. I kako to dkazuje da ste vi stradali za Hrista.

Tako su verovali oni koji su stradali.
Znaci da jesu, a ti otidji tim nesrecnim ljudima i kazi da ''oni nisu stradali za Hrista''!
Sta mislis da ce ti odgovoriti?

Ide se u vojsku, ali ne u rat.

Vasi nisu sluzili vojsku zbog savesti(pojedini) nisu ni pravoslavni i zato su bili po zatvorima.
A to je zbog Hrista!

Citas li ti uopste adventisticku literaturu?
Vidi se da ti nista ne znas ni iz njihove istorije.

To je velika razlika, jer to je dokaz da se PC miješala u državne poslove, PC je bukvalno političko-religijska stranka.

Nije nikakva razlika, jer i vas i nas su smatrali opozicijom sistemu.
Komunisti su umisljali svasta i sumnjali u svakoga.
I ti meni sad tvrdis da eto bas u vezi Pravoslavne crkve su bili u pravu.

A da li su svi stradali? Moć manipulacije je velika. Vi niste za Hrista, ngo za kralja, krst, ideologiju, Srbiju.

T iznas za cega smo mi?
I ti znas sta mi verujemo.
I ti znas ko je za sta stradao?
Nemas ti pojma!

Idi reci pravoslavcima koji su za Hrista stradali ''da nisu''.
Sramota!

Pa za Hrista, jer HAC nije nikakva prijetnja komunist. poretku.

A pravoslavna crkva jeste bila pretnja komunistickom poretku?
Jeste u glavama i fiksaciji komunista.
I vi ste bili pretnja komunistickom poretku u njihovim glavama i fiksacijama.
Zato su vas i progonili, i u vase crkve slali obavestajce!
Citas li ti adv. istoriju?(znam da ne citas i ne znas).
Sad ja mogu kazati tebi: ''Dakle, niste stradali za Hrista. Samo mislite tako!'' , to ti radis nama!
Sramota!

Pa nisu, jer HAC se ne bavi politikom.

Jeste ne bavi se politikom, samo se Ben Carson kandiduje za predsednika Amerike, u drzavi koju vi nazivate ''zver''.
Naveo sam ti citavu listu politicara adventista. I ti ne vidis!?
Tebi treba hitna pomoc.

KOd nas je to svega nekoliko ljudi. Za ovog Bena sam nedavno čuo i to što je kandidat za pred. USA. Kod vas se cijeli vrh bavi politikom.
Opet ne razlikuješ otpad prdviđen za Crkvu Božju i Vavilonski. Iako je otpad otpad, nije ista crkva. otpad jeste.

U cemu je razlika sto je kod vas nekoliko ljudi a kod nas malo vise?
Bolje je manje zlo zar ne? Ti si odabrao 'manje zlo''?
Ne cudi me sto nisi to ranije cuo, ti zapravo nista ni ne znas o adventistima.

A onda odlikuju nacionaliste, drže parastos četnicima. Koji su prije svega nacionalisti.

I vasi kite crkvu zastavama, i primaju politicare da im drze politicke govore u crkvi!
Pa?


Vidi se po tvojim kratkim postovima.
Samo preleces i zatrpavas forum lazima!
To ti je cilj. Nista ti ne znas i ne citas, jer te ne zanima!

Odlično si zaključio. Pravi pomodari. Pa zar se nisu odrekli vjere. Odmah su mnogi prestali ići u crkvu i uzeli knjižice.

Vere se nisu odrekli pravi vernici.
Osudio si sve vernike zajedno, i stradalnike i celu crkvu.
Ti Pravoslavnu crkvu mrzis!
Ti stradalnike u oci gledas i kazes im ''NISTE VI STRADALI ZA HRISTA''!
Sramota!

Nisi. Jer su crkve za vrijeme komunizma bil skoro prazne, a sada su dosta pune. Ja živim u BIH gdje se najbolje vidi razlika. Katolici su od vas manji licemjeri, oni su i za vrijeme komunizma išli u crkvu. KOd mene je Sveti Jure bio pun. I zato su katolici uvijek više štete nanijeli pravosloavcima. Iako je njihova religija lažna, oni su bili privrženi svojoj vjeri. zato je Bog dozvolio njima da nas disciplinuju (mislim na nas kao Srbe).

Ala ti je logika.
Jesam dokazao sam da su verni ostali verni, a licemera ima i bice ih uvek, u vecoj ili manjoj meri..
Ti pravis celu crkvu licemernom, zbog pojedinaca, to je podlo.

A takvih je 90%. E vidiš ja sam išao u PC 81. godine kao dijete i u crkvi je bilo 15 ljudi. Majka me vodila koja je išla od 68. tada je počela.

I sta hoces s tim reci?
Da je cela crkva danas licemerna?
Pa svaka ti cast, a vasi su 90% pravednici!

Logika ti je predivna!
Isus je rekao da je malo onih koji se spasavaju, nije to milionski broj pravednika.
A ti idi u crkvu u kojoj su 90% pravednici!
Nisam znao da su Adventisti Sveci.

Ali jedno je ispuniti tipologiju crkve Božje, a jedno vavilonske. Otpad je prdviđen i za Crkvu Božju.

Receno je da crkva nece pasti, i da je ni vrata paklena nece nadvladati a vi kazete da je ona pala, i da treba osnivati druge.
Hristova crkva je i gresna i sveta, ali receno je da nece nestati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top