Redovna ili civilna vojska

Član
Učlanjen(a)
30.11.2009
Poruka
194
Sramota je kakva nam je drzava da vise nemamo ni vojni rok kako treba,ljudi samo bacaju pare praveci ispracaje,a sin im je vise kuci nego u vojsci.Ja sam za redovnu vojsku koja bi trebala da traje kao i pre 2 godine a moze i godinu dana.
Mnogo je to zestoka izjava ,iako se slazem sa tobom da vojska treba da se sluzi,ja sam je sluzio 12 meseci,mislim da je 2 godine mnogo.iz vise razloga koje ne bih iznosio ovde
 
Član
Učlanjen(a)
20.02.2010
Poruka
69
Jeste malo zestoka,ali nisam mislila bukvalno dve godine,godinu dana je normalna duzina vojne sluzbe,ma koliko ti je bilo tesko u vojsci makar si nesto naucio i mozes reci da si bio u vojsci.Sta da kaze onaj koji je sluzio civilnu?
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Kasno se uključih , zanimljiva tema.
Što se mene tiče ovu našu vojsku treba ukinuti, a da kojim slučajem treba sad ponovo da idem u vojsku , nema teorije da bih išao - napravio bi se bolestan ,ako treba lud(a tu i ne treba puno da se pravim yes3) u krajnjem slučaju odgrizao bih bolničaru uvo. No na nesreću, kad je trebalo da ne idem, nisam imao ovu pamet pa sam odslužio, tako da znam kako to izgleda . A izgleda grozno , uzaludno gubljenje vremena, jedno zatupljivanje a još traje 15 meseci .Kad samo pomislim šta sam sve mogao naučiti za to vreme- strani jezik, neki zanat, ma bilo šta, a ja čistio lišće i da ne pričam šta sam sve radio.
A ako već vojska mora da postoji, pa neka je profesionalizuju i neka uvedu dobrovoljno služenje, uvek će kod nas biti jakih ponosnih ljudi koji vole da idu u vojsku. Istina vole i da pobegnu kad je gusto, ali to je jedna druga priča.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.07.2009
Poruka
28
Ukinuti vojsku pod obavezno a pare trošiti na zdravstvo i kulturu
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
A ako već vojska mora da postoji, pa neka je profesionalizuju i neka uvedu dobrovoljno služenje, uvek će kod nas biti jakih ponosnih ljudi koji vole da idu u vojsku. Istina vole i da pobegnu kad je gusto, ali to je jedna druga priča.

Idiotski komentar koji mnoge vredja i puno govori o onome koji je ovaj komentar i napisao.

Ukinuti vojsku pod obavezno a pare trošiti na zdravstvo i kulturu

Da je ovo normalna planeta, pa da sve drzave ukinu vojsku, to bi bilo najbolje, ali u ovakvim okolnostima to je puka utopija.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ukinuti vojsku pod obavezno a pare trošiti na zdravstvo i kulturu
Daj da ukinemo i ograde, kapije, žice, ulazna vrata, lance i katance, ključeve i mali milion drugih stvari, ljudi su u principu dobri, pošteni, pitomi i dobronamerni, pa šta će nam sve to??? Pa da kupimo brdo karamela, da se deca nauživaju i slade do mile volje...
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
354
To što nije...

Ima stara narodna :)

To što nije Titi za vojnika
neću majko da mi bude dika...

a čak i pre toga - ko nije služio vojni rok značilo je da je škart roba te da nije preporučivo da se shodno prirodnoj selekciji - razmnožava kako ne bi pravilo druge škartove...

Naravno, u ovo vreme razumem samo one sa užasno jakim zdravstvenim razlozima ili nekim sociološkim (tipa - oboleo roditelj i sl. a ne to što je nekom frka dal' će riba da ga vara dok je tamo jer je to u stvari SUPER - jer kome treba riba koja će da ga ostavi dok im on čuva i brani otadžbinu - ja takvu ribu nikad ne bi udostojila ičega a ponajmanje patriote) ...

E, sad - ovi u civilnoj bi mi išli samo na rad sa hendikepiranima, obolelima, na obradu njiva, polja, pošumljavanje, i pravljenje nasipa u slučaju poplava... sve to tako u tom pravcu a ne kao šatro neka adminnistracija ili u Crveni krst pa da tamo zajedno prodaju robu za sirotinju a kintu trpaju u svoj džep - taleći se i td. ...

Ma more - mene za vojnog ministra pa ćete da vidite :)
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Idiotski komentar koji mnoge vredja i puno govori o onome koji je ovaj komentar i napisao.
Ja sam video a i učestvovao ,kada su mnogi jaki ponosni momci bežali glavom bez obzira , pišali su u gaće od straha,drhtali i bacali puške , i niko ih nije mogao zaustaviti. Žao mi je ako sam te razočarao ali to je bolna istina i nisam video nikakvo junaštvo - samo kukavičluk. A opet mislim, ljudi su , normalno je da se plaše za svoj život. A to kyrčenje, ovako na "papiru" to čitam i slušam ceo život a kada dođe gusto onda su noge brže od svega.
Ja ne mogu da verujem da i dalje postoje ljudi koji misle da ova naša vojska može nešto da sačuva.Pa koliko god ratova da je vodila, svuda je poražena , šta god je ona čuvala to je izgubila od Slovenije do Kosova. Kako su samo pobegli sa Kosova , a sve junak do junaka ili možda neko misli da nije tako?Možda smo dobili rat na Kosovu?
Ima stara narodna :)

To što nije Titi za vojnika
neću majko da mi bude dika...

a čak i pre toga - ko nije služio vojni rok značilo je da je škart roba te da nije preporučivo da se shodno prirodnoj selekciji - razmnožava kako ne bi pravilo druge škartove...

Kakav ti je to argument , kakav je nekada bio običaj znači i danas treba da se primenjuje( da ne pričam da je u Srbiji bilo toliko glupih običaja ) . Taj militaristički duh , koji je i Tito koristio ,naneo nam je toliko zla kao ni jedan neprijatelj .Bolje bi bilo da smo kroz istoriju koristili neko drugo sredstvo a ne vojsku, sigurno ne bi došli u ovakvu situaciju u kakvoj smo danas.
Ova eugenička izjava , o prirodnoj selekciji, spada u asortiman fašističkog govora i stvarno je poražavajuća .U današnje vreme ljude sa različitim telesnim (ili mentalnim) manama nazivati škartovima dokaz je duboko ukorenjene primitivne svesti, civilizacija takve nije ni dotakla.
Pošto naknadno pročitah da si ženskog roda, a vidim da si veliki zagovornik služenje, a što ti ne bi služila malo , ne moraš da pucaš i nosiš oružje, ali mogla bi da pereš umornim ratnicima čarape i gaće, da guliš krompir ,da čistiš i pereš podove,prostireš veš ... ih naučila bi ti mnogo toga u toj vojsci.
Ukinuti vojsku pod obavezno a pare trošiti na zdravstvo i kulturu
To bi bilo idealno ali vojska je potrebna,iz više razloga,pre svega odbrana (jer ne može se dopusti svakoj bandi da hara i vrši prepade), pa zaštita i spasavanje od elementarnih nepogoda i TT opasnost (mada za ovo mogu da se obrazuju jedinice Civilne zaštite). Međutim ulogu vojske u društvu treba svesti na minimum, jer ona je kod nas uvek bila baštinik konzervativizma, nosilac otpora od bilo kakvih promena, čuvar "tradicionalnih ili ideoloških vrednosti", jedan parazit koji nam je naneo mnogo zla ali bez koga se ne može.
Da se vratim na temu. Iskreno, ovo civilno služenje vojnog roka je za mene idiotizam, stvarno ne vidim svrhu toga.Mnogo je lakše profesionaloizovati i uvesti dobrovoljno služenje vojske. Ako neko misli da u vojsci ima šta da se nauči ,( ili ne može da se oženi bez odsluženja) taj nek ide u vojsku a onaj ko misli da je to zamlaćivanje i gubljenje vremena , on nek ne ide. I problem je rešen , nema nikakve potrebe za mržnjom i ogovaranjem. Ja bih svakako odabrao ovo drugo, ali vidim da bi mnogi odabrali prvo , i to mi je drago.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top