Realtek A899 driver ili sta vec?

Član
Učlanjen(a)
23.08.2009
Poruka
2
Nisam sigurna da je ovo pitanje za maticnu ploci ili za audio temu... Ali evo postavicu je ovde...

Imam MSI plocu i na njoj integrisanu zvucnu kartu Realtek A899 i stalno neke probleme imam. Znam da je ovo krs od ploce, ali koliko je bilo para toliko je bilo i muzike. Jos mi je pod garancijom, a shvatila sam da je to bila prevara od jedne jake beogradske firme koju sad necu pominjati, a trebalo bi!
No, da se vratim problemu.. Nisam nista cackala, ne volim da se igram sa tim racunarom i instaliram razne gluposti, jer mi on sluzi samo i iskljucivo za posao.

U jednom momentu je nestalo zvuka. Ne secam se da sam ista pre toga instalirala ili cackala. Deinstalirala sam driver iz Device manager i od tada kad instaliram bilo koji sledeci, cak i najnoviji za windows 7 sa Realtek sajta, uopste ne reaguje, ne vidi zvucnike. Inace je namesteno u setovanju da registruje kad se ukljucuje bilo zvucnici, bilo mic. I od tada nemam setovanja za zvucnike, jer ih ne prepoznaje...

Windows 7 uredno instalira osnovni driver, u kome prodje i onaj famozni UAA driver i kao sve slozi kako treba, ali zvuka nigde...
Znaci vidi zvucnu kartu, ali ne registruje nista vise... Probala sam i sa slusalicama i sa drugim zvucnicima (posto sam osnovne povezala kablom preko muzickog stuba) i nista.

Pa pomagajte ako ista znate.. Sve drivere koje sam nasla na netu, instalirala sam...
Ali ja mnogo toga ne znam, pa cu vas poslusati koji god savet da imate

Hvala unapred
Jelena
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Jesi li probala restore sistema:All programs,Accessories,System Tools,System Restore odabereš datum kad je bilo uredu , imaš za čekirati kvadratić da ti pokaže više datuma .Klikneš na onaj kad je bilo uredu OK i sačekaš restart kompa.
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
56
skini program pc wizard ili aida64, identifikuj model ploce, idi na oficijalni sajt i skini drajvere

to ti je najbolje resenje jer programi koji automatski skidaju drajvere, kao sto je driver genius cesto brljaju i skinu pogresne drajvere, pogotovo za brend racunare
 
Član
Učlanjen(a)
23.08.2009
Poruka
2
Sve probala! Nista.. A restore point mi ne da bas mnogo ranije, mozda 5-6 sati pre, kad sam vec debelo radila sa driverima :(. Znaci sa restore pointom nista ne dobijam, tako da nisam ni vracala...
Driver Geinus nista nije uradio! Samo je registrovao verziju drivera koji je vec bio instaliran i ocenio ga kao OK.
Cak sam instalirala i driver sa CD koji mi je dosao uz plocu i nista... a update sistema nije registrovao da mu treba novija verzija.
I ne radi.
Slazete li se da mi ostaje samo reinstal sistema, ako to ne uspe, onda pravac servis jer je definitivno crkla?
Hvala vam svima na sugestijama
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Nisam sigurna da je ovo pitanje za maticnu ploci ili za audio temu... Ali evo postavicu je ovde...

Imam MSI plocu i na njoj integrisanu zvucnu kartu Realtek A899 i stalno neke probleme imam. Znam da je ovo krs od ploce, ali koliko je bilo para toliko je bilo i muzike. Jos mi je pod garancijom, a shvatila sam da je to bila prevara od jedne jake beogradske firme koju sad necu pominjati, a trebalo bi!
No, da se vratim problemu.. Nisam nista cackala, ne volim da se igram sa tim racunarom i instaliram razne gluposti, jer mi on sluzi samo i iskljucivo za posao.

U jednom momentu je nestalo zvuka. Ne secam se da sam ista pre toga instalirala ili cackala. Deinstalirala sam driver iz Device manager i od tada kad instaliram bilo koji sledeci, cak i najnoviji za windows 7 sa Realtek sajta, uopste ne reaguje, ne vidi zvucnike. Inace je namesteno u setovanju da registruje kad se ukljucuje bilo zvucnici, bilo mic. I od tada nemam setovanja za zvucnike, jer ih ne prepoznaje...

Windows 7 uredno instalira osnovni driver, u kome prodje i onaj famozni UAA driver i kao sve slozi kako treba, ali zvuka nigde...
Znaci vidi zvucnu kartu, ali ne registruje nista vise... Probala sam i sa slusalicama i sa drugim zvucnicima (posto sam osnovne povezala kablom preko muzickog stuba) i nista.

Pa pomagajte ako ista znate.. Sve drivere koje sam nasla na netu, instalirala sam...
Ali ja mnogo toga ne znam, pa cu vas poslusati koji god savet da imate

Hvala unapred
Jelena

Skini program aida64 da bi videla koju plocu imas zatim skini drajver za nju skini program driver sveeper i instaliraj ga!
Deinstaliraj drajver normalno zatim udji u safe mode restartovati racunar i pritiskom na f6 ili na f8 se ulazi u safe mod
otvori driver sveeper i i sa njim ocisti ostatke od drajvera posle deinstaliranja zatim restartuj racunar PAZNJA ne dirati nista drugo u programu mozes da zeznes sistem!
Posle instalacije drajvera desni klikni na zvucnik kod sata otvori opciju playback devices
i tu proveri sta je obelezeno
trebalo bi da ti bude cekirano Speakers realtec high definition audio
To bi trebalo da izgleda ovako!

Capture.jpg

Ako nije cekiraj tu opciju zatim set as default aply i ok!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top