Real Madrid C.F. ~ Los Galácticos

Ronaldo: Ponosan sam, sad se okrećemo Bajernu

Ronaldo: Ponosan sam, sad se okrećemo Bajernu


Agencije |




Najbolji fudbaler madridskog Reala Kristijano Ronaldo, strelac odlučujućeg pogotka za pobedu protiv Barselone na Kamp nou od 2:1, izjavio je da je ponosan zbog velikog trijumfa i dodao da je sledeći cilj plasman u finale Lige šampiona.

237368_mdf17624_f.jpg


"Ponosan sam na pobedu protiv Barselone na Kamp nou. Odigrali smo veliku utakmicu i koristim priliku da se zahvalim saigračima. Bili su fantastični i potpuno zasluženo slavimo", rekao je Ronaldo, posebno apostrofirajući rekordnih 109 golova.

Real sada ima praktično nedostižnu prednost u borbi za šampionsku titulu od sedam bodova, četiri kola pre kraja prvenstva Španije.

Portugalac je takođe ušao u istoriju, jer je stigao do 42. prvenstvenog pogotka, što nikome pre njega nije uspelo.


"Pozivam navijače da nas podrže i da u sredu protiv Bajerna izborimo plasman u finale Lige šampiona", poručio je Ronaldo, strelac 54 gola ove sezone računajući sva takmičenja.



 
Raul podržao Murinja: Žoze radi odličan posao u Realu

Raul podržao Murinja: Žoze radi odličan posao u Realu


Beta / N.T. |




Legendarni fudbaler Real Madrida Raul Gonzales rekao je da trener tima iz španske prestonice, Žoze Murinjo, odlično radi svoj posao, iako je dugogodišnji kapiten "kraljevića" napustio klub kada je na kormilo došao portugalski strateg.

233192_mdf94428_f.jpg


"Murinjo je do sada radio veoma dobro, činio je stvari kako je on mislio da treba. Napravio je kompetitivan tim koji je dve godine zaredom igrao polufinale Lige šampiona, posle mnogo godina tokom kojih klub nije mogao da dođe tako daleko", rekao je Raul novinarima u Madridu.

Real je posle penala ispao od minhenskog Bajerna u polufinalu Lige šampiona.

"Ja sam u karijeri takođe imao loša iskustva sa penalima, ali i dalje uživam u ovom sportu", istakao je fudbaler nemačkog Šalkea, koji će na leto napustiti bundesligaša u kom je doživeo drugu mladost.

On se potom osrvnuo na dešavanja u "kraljevskom klubu":

"Pored osvajanja kupa, još mnogo stvari je dobro odrađeno. Real u nedelju može da postane šampion Španije i igrači moraju naći svoju snagu i da daju sve od sebe da osvoje titulu", dodao je legendarni špic.

Raul je pohvalio i trenera Barselone Pepa Gvardiolu, koji u narednom periodu treba da donese odluku da li će ostati u katalonskom klubu i sledeće sezone.

"Fudbalu je potreban Gvardiola i on će doneti najbolju odluku", kratko je prokomentarisao Raul.

Raul je 16 godina nastupao za prvi tim madridskog Reala za koji je odigrao 741 utakmicu i postigao 323 gola. On je za reprezentaciju Španije odigrao 102 utakmice i bio strelac 44 puta.
 
Marka: Murinjo želi Ivanovića!

Marka: Murinjo želi Ivanovića!


Blic




Sjajne partije defanzivca Čelsija Branislava Ivanovića smestile su ga na radar Žozeu Murinju, koji je prema pisanju španske "Marke, postavio srpskog fudbalera za prioritet u sledećem prelaznom roku.

225197_bane-celsi-201-afp-giuseppe-cacace_f.jpg


Murinjo želi da pojača odbranu "kraljevskog" kluba Ivanovićem, koji je u dresu Čelsija gotovo pa jedini igrao na visokom nivou tokom cele sezone.

Portugalcu se kod srpskog defanzivca sviđa što može da igra u sredini odbrane, kao i po desnom boku, a dodatni adut je i sjajno kretanje kod prekida, što ga čini konstantnom pretnjom po protivnički gol.

Jedini problem Murinju predstavlja obeštećenje od 25 miliona evra koje je potrebno da bi ubedio "plavce" da se odreknu Ivanovića, a pitanje je da li je Florentino Perez spreman da toliko odreši kesu nakon što je u prošlom prelaznom roku potrošio 30 miliona na Fabija Koentraoa.

Branislav Ivanović je ove sezone sa Čelsijem osvojio FA kup i 19. maja će igrati finale Lige šampiona protiv Bajerna.


 
Murinjo spreman da pusti Kaku?

[h=1]Murinjo spreman da pusti Kaku?
[/h]
Kada su igrači Reala u pitanju, najbliži odlasku iz kluba jeste Brazilac Kaka, ako je suditi prema izjavama njegovog trenera Žozea Murinja. "Posebni" je istakao da neće stajati na putu igraču koji sebe ne vidi kao deo Reala.


kaka71087020111213105720.jpg

Kaka je prethodnih nedelja najavljivan kao pojačanje Pari Sen Žermena i priče o tome da će napustiti Madrid na kraju sezone polako postaju sve učestalije.

Murinjo je sa novinarima razgovarao o završetku sezone i mogućim promenama koje će se desiti na leto kada je sastav Reala u pitanju. Jedna od glavnih tema bila je ona vezana za Kakin odlazak iz Madrida.

"Ne mogu ni za sebe da garantujem da ću naredne sezone biti na ovom mestu. Zahvalan sam svim igračima na onome što su tokom sezone učinili za klub ali ako neko misli da će mu biti bolje u drugom klubu onda će takva opcija biti razmotrena" rekao je Portigalac novinarima.

Kaka je u više navrata pokazivao svoje nezadovoljstvo zbog činjenice da nije u prvom planu Žozea Murinja i ostaje da se vidi hoće li iskusni plejmejker promentiti sredinu tokom predstojećeg prelaznog roka.

sportske. net

 
Murinjo: "Iguain može da ide, ali za 150 miliona!"

Murinjo: "Iguain može da ide, ali za 150 miliona!"


Sportske.net



Portugalac je poslao jasnu poruku svim zainteresovanim klubovima da se neće lako odreći svog napadača koji se ovih dana umnogome dovodi u vezu sa odlaskom iz kraljevskog kluba.

6163a28583479020120507134655.jpg


Osim Čelsija, Mančester Sitija i mnogih drugih klubova koji su u poslednje vreme pokazivali interesovanje za argentinskog fudbalera, ovih dana se pojavila informacija da je francuski PSŽ ozbiljno zainteresovan za Gonzala Iguaina.

Ipak, dok se sprema za poslednji meč u sezoni protiv Majorke, Žoze Murinjo ponavlja da nema nameru da proda svog napadača.

“Neki ljudi izgleda zaboravljaju da klubovi imaju vlasništvo nad igračima.”

“Iguain ne ide nigde. Niti u Engleski, niti u Nemačku, ni bilo gde drugde, osim ako neko za njega ne plati 150 miliona eura.”, jasan je Murinjo.
 
Kasiljas i Ramos u centru Madrida sa peharom Primere

Kasiljas i Ramos u centru Madrida sa peharom Primere


Blic


Više od sto hiljada ljudi u centru Madrida dočekalo je fudbalere Reala koji su ovogodišnji šampioni zemlje.

243320_mdf59709_f.jpg


Uoči izlaska na terasu pred ogroman broj navijača, golman Iker Kasiljas i defanzivac Serhio Ramos obratili su se predstavnicima medija, koji su iskoristili trenutak i da ovekoveče dvojicu igrača sa peharom u ruci.


Kasiljas i Ramos su obećali da će i sledeće sezone jurišati na sve trofeje, kao i da će uprava gledati da ne promeni igrački kadar.
 
Ovako Real slavi - pogledajte kako je Kaljehon uzjahao Murinja!

Ovako Real slavi - pogledajte kako je Kaljehon uzjahao Murinja!


Blic




U Madridu se ovih dana samo slavi. Posle osvajanja Lige Evrope i izlaska na ulice desetina hiljada navijača Atletika, red je došao na simpatizere Reala.

243289_untitled_f.jpg


Ekipa je osvojila Primeru, a na proslavi titule na stadionu, igrači su se šalili na svoj i tuđ račun.


Tako je posle pobede nad Majorkom od 4:1 Hoze Kaljehon uzeo mikrofon u ruke i rekao svima da mora da uradi jednu stvar pre nego što se spusti zavesa na ovu sezonu.

Zatim je u masi pronašao trenera Žozea Murinja, doveo ga u centar zbivanja a onda i uzjahao!

Portugalac je prihvatio šalu znajući da Kaljehon aludira na identičan način proslave Murinja sa njim iz novembra prošle godine, nakon meča sa Valensijom.
 
Benzema: Odbio sam Junajted

[h=1]Benzema: Odbio sam Junajted
[/h] Izvor. B92, Tanjug | JT



Napadač Reala Karim Benzema rekao je da je odbio da pređe u Mančester Junajted, uprkos naporima Aleksa Fergusona da ga dovede na “Old Traford”.

7408999104fd47a3ad878d962415956_orig.jpg

Beta

“Srećan sam u Realu i nikada nisam pomišljao da napustim Madrid. Znam da Junajted pokušava da me dovede u poslednje tri-četiri godine. Kada sam igrao za Lion, veliki broj engleskih klubova je želelo da me vidi u svom timu”, rekao je Benzema.
Benzema je dodao da u ovom trenutku ne razmišlja da napusti ‘kraljevski klub’.

“Svakog leta ista stvar. Priča se gde ću nastaviti karijeru. Priželjkivao sam da dođem u Španiju i nikada nisam zažalio zbog toga. Mlad sam, ugovor mi ističe 2015. i osetio sam kako je osvojiti Primeru, ali želim da sa klubom postignem nove uspehe”, rekao je francuski napadač.

Benzema kaže da Francuska neće imati lak posao na Evropskom prvenstvu u konkurenciji Engleske, Švedske i Ukrajine, ali i da je primarni cilj ‘trikolora’ da prođu u nokaut fazu.

“Ne smemo da izgubimo bodove protiv Engleske, koja je uvek jedan od favorita na Evropskom prvenstvu, bez obzira na teškoće. Mnogo se govori o odsustvu Vejna Runija, ali mislim da prvi protivnik ima dovoljno alternativa u napadu i da će biti velika pretnja našoj odbrani”, istakao je Benzema.

Golgeter madridskog Reala misli da reprezentacija Francuske može da bude iznenađenje šampionata.

“Priznajem da postoje reprezentacije poput Španije, Holandije i Nemačke, za koje mnogi veruju da su bolje, ali greška bi bila potceniti nas. Najbolji način da dokažemo koliko vredimo je da pobedimo Englesku. Tako bi svima poslali poruku da nismo samo učesnici, već ozbiljni kandidati na šampionatu”, zaključio je Benzema.
 
Karte za trening Reala 311 evra, u cenu uračunato rukovanje sa CR7

Karte za trening Reala 311 evra, u cenu uračunato rukovanje sa CR7 i Kasiljasom!


Tanjug |




Fudbalski navijači često su spremni da plate ogromne svote novca kako bi gledali svoj tim, ali ljubitelji madridskog Reala otišli su korak dalje pošto plaćaju ulaznice za gledanje treninga tog kluba u Los Anđelesu.

230667_ronaldo-butina01-reuter-vincent-west_f.jpg


Dolazak kraljevskog kluba izazvao je pravi medijski i navijački "cirkus" u kalifornijskoj metropoli.


Ekipa Reala će 4. avgusta trenirati na terenima univerziteta UCLA, a ulaznice za VIP ložu koštaju čak 311 evra.


Za ovu cenu, kupac će imati mesto pod krovom na stadionu, priliku da upozna igrače nakon treninga i slika se sa Ikerom Kasiljasom, Kristijanom Ronaldom i ostalim zvezdama Reala.

Pored toga, svi vlasnici VIP karata moći će da doručkuju u loži na stadionu gde će trenirati madridski klub.


Navijači Reala u Los Anđelesu koji sebi ne mogu da priušte VIP tretman za običnu ulaznicu za trening moraće da izdvoje 69 evra
 
za gledanje treninga 69 evra je mnogo al za slikanje i to i nije(ko ima pare) imaš uspomenu za ceo život,ja bi dao 311 evra da se slikam samo sa murinjom :p
 
Natrag
Top