Rafael Nadal

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Real Madrid odlikuje Nadala

Real Madrid odlikuje Nadala


Novosti online |

Upravni odbor Real Madrida odlučio je da Del Boskeu, Nadalu i Domingu uruči zlatne značke za njihov doprinos, rad i posvećenost „kraljevskom klubu“ - istakao je predsednik Madriđana Florentino Perez




Prvi čovek Reala iz Madrida Florentino Perez obelodanio je nameru da drugom teniseru sveta Rafaelu Nadalu preda zlatnu značku „kraljevskog kluba“.
Pored Nadala, koji je počasni član Reala, značku će dobiti i selektor fudbalske reprezentacije Španije Visente del Boske i operski pevač Plasido Domingo.
- Upravni odbor Real Madrida odlučio je da Del Boskeu, Nadalu i Domingu uruči zlatne značke za njihov doprinos, rad i posvećenost „kraljevskom klubu“. Potrudićemo se da ovu ceremoniju upriličimo u što kraćem roku – istakao je prvi čovek Madriđana Florentino Perez.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nadal: Nivo tenisa nije ništa veći nego prethodne sezone

Španac se ne slaže sa Marejem


Nadal: Nivo tenisa nije ništa veći nego prethodne sezone


Blic


Španski teniser Rafael Nadal veruje da igre Novaka Đokovića i ostalih igrača, nisu podigle nivo tenisa ove sezone, u odnosu na prethodne dve godine.

174164_610x_f.jpg


Nadal je istakao kako se ne slaže sa svojim kolegom Endijem Marejem, koji je izjavio da je Novak Đoković ove sezone podigao lestvicu na viši nivo.

„Mislim da nivo tenisa nije veći nego 2010. ili 2009. godine, već mi se čini da je isti. Što se tiče mene i Rožera je nešto gore u određenim trenucima. Ako ne napredujete konstantno, smanjujete svoje šanse za uspeh. Ne treba zaboraviti da je ovo meni sedma godina kako se nalazim među dva najbolja igrača“, poručio je nekadašnji broj jedan na ATP listi.

On je priznao da je prethodne sezone lakše izlazio na kraj sa protivnicima.

„Mislim da je Rafa iz 2010. godine u poređenju sa Rafom iz ove godine, imao nešto specijalno, pogotovo u teškim situacijama“, rekao je Nadal pred prvi meč na Mastersu u Šangaju, koji igra u sredu protiv Giljerma Garsija-Lopeza.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nadal neće u Britaniju zbog poreza

Nadal neće u Britaniju zbog poreza


Izvor: Beta

Šangaj -- Španski teniser Rafael Nadal da neće nastupati na turniru u Kvinsu sledeće godine zbog strogih poreskih zakona u Velikoj Britaniji.

17837891494e9787b518fef467320381_640x360.jpg



Nadal je rekao da može da "izgubi novac" kada igra turnire u Britaniji zbog poreskih zakona.
"Poreski režim u Velikoj Britaniji komplikuje stvari jer kada idete da igrate u Kvinsu problem nije da pobedite, problem je to što mogu da izgubim novac jer odem tamo da igram jednu nedelju a oni uzmu novac od mojih sponzora. To je puno", rekao je drugi teniser sveta.
"Igraću na Vimbldonu, igraću na Finalu ATP tura. To je puno nedelja, puno poreza. Postaje sve komplikovanije da se igra u Britaniji", kazao je Nadal.

On je najavio da će umesto u Kvinsu nastupati na turniru u nemačkom Haleu koji se igra na travnatoj podlozi iste nedelje kada i turnir u Britaniji.

Strani sportisti su u Britaniji oporezovani za novac koji dobijaju od osvojenih nagrada i naknada za nastup, ali i na prihode koje ostvaruju od sponzorskih ugovora.

Zakon koji se takođe odnosi na muzičare i glumce uveden je kada su britanske poreske vlasti dobile slučaj protiv tenisera Andrea Agasija 2006.

Agasi je morao da plati porez na prihode koje je dobio od svojih sponzora, kompanija Najk i Hed, čije je proizvode reklamirao na Vimbldonu i drugim takmičenjima u Britaniji.

Olimpijski šampion u sprintu i najbrži čovek svih vremena Jusein Bolt zbog tog zakona ne nastupa u Britaniji.
 
Dałe
Učlanjen(a)
04.10.2011
Poruka
3.295
Nadal: Ne smem da budem opsednut Đokovićem

Nadal: Ne smem da budem opsednut Đokovićem


Tanjug|

25226.jpg


LONDON - Španski teniser Rafael Nadal izjavio je danas da ne sme da dozvoli da bude opsednut prvim igračem sveta Novakom Đokovićem, ukoliko želi da se vrati na mesto broj jedan.

Nadal je priznao da treba da prođe najmanje nekoliko meseci dok ne bude bio u prilici da napadne prvo mesto srpskog tenisera.

Oduvek sma radio na tome da budem najbolji na svetu. To iskustvo sam proživeo i iskreno, nije mi tako važno da budem prvi.", rekao je Nadal za španski Radio Nasional.

Bivši prvi teniser sveta naglasio je da u favorite za osvajanje završnog Mastersa u Londonu ubraja pored Đokovića, i Britanca Endija Mareja i Švajcarca Rodžera Frederera.

"Marej je u velikoj formi, Federer je osvojio dva poslednja turnira, a Đoković je pun samopouzdanja", objasnio je Nadal prednosti svojih najvećih rivala.

Završni Masters turnir u Londonu igra se od 20. do 27. novembra.

U grupi A, koju predvodi Đoković, igraće još Čeh Tomaš Berdih, Endi Marej i Španac David Ferer, a Nadal je na čelu grupe B u kojoj su Rodžer Federer, Amerikanac Mardi Fiš i Francuz Žo Vilfred Conga.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Rafa prodao akcije Maljorke

[h=1]Rafa prodao akcije Maljorke
[/h] Izvor. B92, Tanjug

Drugi teniser sveta Rafael Nadal i njegov stric Migel Anhel Nadal prodali su svojih 10 posto akcija u španskom fudbalskom prvoligašu Maljorki.

8804872664edd145ca0757575538806_orig.jpg
Akcije je kupio nemački biznismen Uc Klasen i tako povećao udeo u klubu sa ostrva u Balearima na 20 procenata.
Nadal, navijač madridskog Reala i stanovnik mediteranskog ostrva, pridružio se 2010. godine konzorcijumu koji je investirao u prezaduženi FK Maljorka.
Njegov stric Migel Anhel, bivši defanzivac Barselone i reprezentacije Španije, postavljen je tada za pomoćnika prvog trenera Mihaela Laudrupa, ali kada je Danac podneo ostavku otvoreno je kritikovao vodjenje klupske politike.

Maljorku sada trenira Hoakin Kaparos, a klub, koji je pod finansijskom upravom, trenutno zauzima 14. mesto na tabeli prvenstva Španije.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nadal pauzira posle Ozi opena

[h=1]Nadal pauzira posle Ozi opena
[/h] Izvor. B92 | AK

Drugi reket sveta Španac Rafael Nadal najavio je višenedeljni odmor posle prvog Gren slema sezone na Australijen openu u Melburnu u januaru 2012. godine.


13079977854ef87ea780c39457371535_orig.jpg
Nadal i dalje ima problema sa povredom ramena, koje testira na egzibicionom turniru u Abu Dabiju gde će nastupiti u polufinalu protiv zemljaka Davida Ferera.
"Posle Australijen opena uzeću nekoliko nedelja odmora, a u februaru ću se vratiti trenažnom procesu", potvrdio je odluku o pauzi Nadal.
"Imao sam problem sa povredom ramena i pre ATP turnira u Londonu. Nakon toga sam se osećao bolje, ali u decembru se opet pojavio isti problem, pa sam slabije trenirao", istakao je Nadal.

Prvi Gren slam turnir u novoj sezoni počinje 16. januara, a titulu u Melburnu braniće Novak Đoković. On u podne igra prvo polufinale Abu Dabija protiv Rodžera Federera.



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Rafael Nadal utajio porez?

[h=1]Rafael Nadal utajio porez?
[/h] Izvor. B92 | AK

Poreske vlasti u Baskiji pokrenule su istragu povodom sumnji da je Rafael Nadal u toj španskoj pokrajini utajio porez, preneli su španski mediji.


2595078024f2b03099fab5441173962_orig.jpg

Beta
Drugorangirani teniser sveta osnovao je između 2005. i 2009. godine nekoliko firmi u Baskiiji, ali se sumnja da je utajio prihode, s obzirom da su u pokrajini na severu Španije u to vreme važile poreske olakšice, koje su podsticale razvoj privrede i preduzetništva.
Tvrdi se da su Nadalove kompanije u četvorogodišnjem periodu navodno platile porez u iznosu od 11.06 miliona evra, što je mnogo manje od navodno prijavljenih 47,37 miliona evra prihoda.

Nadalov agent Karlos Kosta izdao je tim povodom saopštenje u kojem demantuje bilo kakve insinuacije da su kompanije i sam teniser izbegavali zakonske obaveze.

"Rafa je od početka karijere insistirao da mu rezidencija ostane u rodnom gradu, čime je potvrdio posvećenost Španiji, i na terenu i van njega", rekao je Kosta.

Nadal je rođen u Manakoru na ostrvu Maljorka, na Balearima, gde je zadržao rezidenciju, odbijajući da plaća porez u nekoj od zemalja sa povoljnijim poreskim uslovima kao većina vrhunskih tenisera.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nadal: “Prljava kampanja Francuza”

[h=1]Nadal: “Prljava kampanja Francuza”
[/h] Izvor. B92, Reuters | JT

Drugi reket sveta Rafael Nadal istakao je da je ljut zbog prljave kampanje Francuza koji žele da diskredituju španske sportiste.

11436285714f34f260524b9200482619_orig.jpg

Beta
Francuska TV stanica Kanal+ objavila je pre nekoliko dana skeč u kojem je u glavnoj ulozi Nadal, a kojim se implicira da je uspeh Španaca u tome što koriste nedozvoljene supstance.
Španska teniska federacija (RFET) već je najavila tužbu zbog neprihvatljivih insinuacija, dok je Nadal rekao da su ti napadi na njega i njegove sunarodnike tužni.
Smešno je što je jednog dana sve u redu, ali ako se to ponavlja iznova, onda to nije u redu i smatram da je to prevršilo svaku meru. Ne mislim da je to samo jedan medij, već je to generalno prljava kampanja koju vode naši susedi”, rekao je Nadal, “Zaista je tužno videti takvu kampanju protiv nečega što je postignuto vrednim radom. Ovde uopšte nije pitanje nekih pilula, špriceva ili nečeg sličnog, uveravam vas”.

U pomenutom videu ismejava se Nadal i indirektno optužuje za doping, a odjavljuje se sa porukom: “Španski sportisti ne pobeđuju slučajno!”.

Kanal+ je emitovao još nekoliko skečeva u kojima optužuje španske sportiste za doping, uključujući jedan sa Albertom Kontadorom, koji je u ponedeljak suspendovan na dve godine pošto je bio pozitivan na klenbuterol na putu do pobede na trci “Tur d’Frans” 2010. godine.

Mislim da je ovo pitanje koje ne bi trebalo da komentarišemo pojedinačno, već kolektivno. Ovde su institucije te koje treba da nas brane, jer ne smatram da je ovo kampanja protiv mene ili nekog drugog individualca, već generalno protiv Španije”, naglasio je Nadal.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Antidoping agencija probudila Nadala!

Antidoping agencija probudila Nadala!


Blic

Predstavnici Antidoping agencije posetili su najboljeg španskog tenisera Rafaela Nadala, što je on prokomentarisao kao očekivanu posetu, posle, kako je rekao, opšte kampanje koja se vodi protiv sportista iz nejgove zemlje.

173215_610x_f.jpg


Zanimljivo da je poseta Antidoping agencije Rafaelu Nadalu usledila samo nekoliko dana pošto je eminentna francuski TV stanica Kanal plus emitovala parodijski snimak u kom ismeva španske sportiste i aludira na korišćenje nedozvoljnih supstanci.

“8:30 ujutru!!! Upravo završio doping kontrolu... Očekivano iznenađenje posle svega. Ali drago mi je da je tako“, napisao je Nadal na Tviteru i potom posalo poruku podrške igračima igračima koji predstavljaju “furiju“ u Dejvis kupu.

Jasno je da je Španac i dalje besan zbog pomenutog snimka, a u petak je pozvao i nadležne institucije da zaštite sportiste iz njegove zemlje.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nadal na 'Bernabeu' u čast Reala

[h=1]Nadal na 'Bernabeu' u čast Reala
[/h] Izvor. B92


Najbolji španski teniser Rafael Nadal igraće humanitarni meč u čast proslave 110 godina od osnivanja njegovog omiljenog fudbalskog kluba Real Madrida.

14782134114f4fe5d608325028220248_orig.jpg
Protivnik drugoplasiranom igraču na svetskoj rang listi biće naknadno određen, a meč će se igrati 14. jula 2012. godine na Realovom stadionu "Santjago Bernabeu".
Sav prihod biće za finansiranje humanitarnih akcija fondacija Real Madrida i Rafaela Nadala.
Fudbalski klub Real Madrid osnovan je 6. marta 1902. godine i jedan je od najtrofejnijih na svetu.
 
Natrag
Top