Quasar Kodi/XBMC Addon (Torrent streaming) - Pulsar fork

Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Jaooo hebemti tvdb sad moram celu biblioteku sa serijama da brišem i ponovo da ubacujem :gl_wacko:
 
Član
Učlanjen(a)
16.02.2012
Poruka
48
Kako u quasar-u dodati torrent sa privatnog trackera, znači onaj mali fajlić koji je potreban da ga skinete na komp ili bilo gdje
 
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
345
Kako u quasar-u dodati torrent sa privatnog trackera, znači onaj mali fajlić koji je potreban da ga skinete na komp ili bilo gdje

Imas opciju u Quasaru da dodas url torrenta ili da skines sam torent file. Ja bih ti preporucio da bolje koristis url torrenta. Lakse je, a pre svega i brze. Nadjes torrent, desnim klikom na download torrent ili na magnet link nadjes opciju copy link address pa ubacis url u Quasar (Ctrl+V).

QCJJCbY.png
wpGpx0V.png


Edit: Mozes pokusati i sa "Play to Kodi" extenzijom za google chrome.
Kod:
https://chrome.google.com/webstore/detail/play-to-kodi/fncjhcjfnnooidlkijollckpakkebden

Vidi ovde kako to funkcionise preko torrentera:


U podesavanju play to kodi extenzije gde on podesava kodi hosts sto je pod obavezno (URL je u stvari tvoja IP adresa koju mozes videti u opciji System->System info u Kodi-ju, port je 8080, ne treba username i pass). U opciji Others ti mozes da podesis koji addon zelis da ti otvara torrente (Quasar, Torrenter,XBMCtorrent, KMediaTorrent). Lako je samo prati uputstvo u videu. Ovo je mozda i najlaksi nacin.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Nemoj privatne torente preko Quasara još da koristiš! Dok ne ubace uključivanje/isključivanje DHT opciju. DHT mora da ti bude isključen kad koristiš privatne trakere inače mogu da te banuju zbog toga, pogotovo ako je u pitanju neki privatni traker koji je strog sa pravilima a gotovo svi poznatiji i popularniji su takvi.

Još samo im je to ostalo da ubace pa će onda biti testirani provajderi za privatne trakere. Neće se dugo čekati na to ali treba imati malo strpljenja. ;)
 
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Našli su način kako da se traže pakovanja sa sezonama za serije. Ubačena je sad pretraga sezona, tako što se prosto ide desnim klikom na sezonu neke serije i potom na choose stream i provajderi umesto da traže pojedinačnu epizodu onda traže čitavu sezonu. Tako je omogućeno gledanje epizoda serija iz bolje sidovanih paketa, naročito korisno ako su u pitanju starije serije ili sezone.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
Da li alocira prostor na disku za citavu sezonu ili samo za epizodu koju gledas? Na PC to nije problem, ali na Rpi jeste.
 
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
1.827
Ej ljudi gledam film preko quasar-a 10 min i prekinem on nastavlja da mi skida film. Kako to resiti?
 
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Da li alocira prostor na disku za citavu sezonu ili samo za epizodu koju gledas? Na PC to nije problem, ali na Rpi jeste.
Ja mislim da traži prostor za celu sezonu, tako je i na PC-u. Isto je recimo kad krenete da skidate neki film i prekinete posle minut. Recimo da film ima 5 GB, vi ste skinuli 100 MB ali kad vidite koliko vam ostalo prostora na HDD računače sa minusom od celih 5 GB koliko je film.

Ej ljudi gledam film preko quasar-a 10 min i prekinem on nastavlja da mi skida film. Kako to resiti?
Imaš 2 načina. Prvi je da odeš u konfiguraciju addona i da tamo gde piše handling background torrents to isključiš, drugi je da kad prekineš film tako, odeš u Quasar addon i gde piše torrents tu se nalazi taj fajl što je krenuo da se skida, ideš desnim klikom na njega i biraš da ga izbrišeš.

To što je ubačeno da skida u pozadini torent to je da bi nastavili da seedate torrent preko Quasara. To će trebati za one koji koriste privatne trakere pa kad krenu da se prave provajderi za privatne trakere:) Ni ja nisam znao iz prve zašto to služi, ali kad sam pročitao na forumu video sam da je ogromna stvar napravljena za addon time.
 
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
1.827
Duplo brze mi skida torrents addon nego quasar, quasar mi skida 1/2 brzine interneta dok torrents skida od 90-100% . Koristim ruhunti i kickass provadere u quasar-u
 
Natrag
Top