Psihologija savremene proizvodnje - crtica

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nedavno sam slučajno bio svjedokom rasprave između bračnog para, a povod toj raspravi na neki način korenspondira sa uvodom u ovu temu, pa pomislih da ga vrijedi ovdje prepričati, jer pored svoje pshološke dimenzije ima i komično finale.
Taj moj prijatelj opsjednut je kupovinom. On kupuje i što mu treba i što mu ne treba i često zbog toga ima rasprave sa svojom ženom, koja je, inače, racionalna i pametna osoba i kada mu, recimo, argumentima dokaže da je napravio glupost nekom kupovinom, Miloš (izmišljeno ime) se brani na sve moguće načine..., i mada i sam uviđa da je žena u pravu, nikada to neće priznati, nego će tražiti nemoguće izgovore.
Elem, nedavno se na tržištu pojavila portabl šivaća mašina, vrlo lijepo dizajnirana i vrlo minijaturna... i to je za Miloša bio izazvov kome nije mogao odoljeti! Odmah ju je kupio. Povod za raspravu koju sam pomenuo na početku je bio, upravo kupovina te šivaće mašine. Kada ga je žena "satjerala u ćošak" svojim argumentima, dokazujući mu da je samo badava bacio 100 €, Miloševa odbrana se svela na to, da mašina radi i na struju i na baterije. Na ženino pitanje kakve veze ima to što radi i na struju i na baterije, Miloš je odgovorio (parafraziram) - "Zamili situaciju da negdje putujemo i na nekoj pustoj planini nam se pokvari auto, a ja, bez obzira što nema struje, izvadim mašinu i šijem!?":roll:
 
Natrag
Top