ПСАЛМИ

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Псами су у Цркви одувек имали велико учешће. Како у Старом завету, када појањем Давид славише Господа, тако и у Новом завету када су први хришћани читали и појали псалме. Псалми се певају црквеним појањем, а могу и хорским и соло певањем. Имају изузетан допринос у продуховљењу човека, богопонизног јачају, бунтовника гневе, па умирују. Тужног теше, поноситог скромним чине.

42. Кад сам Давид говори у псалтиру: Рече Господ Господу мом: седи мени с десне стране, (Лука 20)


20. Јер се пише у књизи псалтиру: Да буде двор његов пуст, и да не буде никога ко би живео у њему, и: Владичанство његово да прими други. (Дела 1)


19. Говорећи међу собом у псалмима и појању и песмама духовним, певајући и припевајући у срцима својим Господу; (Ефесцима 5)

16. Реч Христова се богато усели међу вас, у свакој премудрости учећи и саветујући сами себе са псалмима и појањем и песмама духовним, у благодати певајући у срцима својим Господу. (Колошанима 3)



 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Псами су у Цркви одувек имали велико учешће. Како у Старом завету, када појањем Давид славише Господа, тако и у Новом завету када су први хришћани читали и појали псалме. Псалми се певају црквеним појањем, а могу и хорским и соло певањем. Имају изузетан допринос у продуховљењу човека, богопонизног јачају, бунтовника гневе, па умирују. Тужног теше, поноситог скромним чине.

42. Кад сам Давид говори у псалтиру: Рече Господ Господу мом: седи мени с десне стране, (Лука 20)


20. Јер се пише у књизи псалтиру: Да буде двор његов пуст, и да не буде никога ко би живео у њему, и: Владичанство његово да прими други. (Дела 1)


19. Говорећи међу собом у псалмима и појању и песмама духовним, певајући и припевајући у срцима својим Господу; (Ефесцима 5)

16. Реч Христова се богато усели међу вас, у свакој премудрости учећи и саветујући сами себе са псалмима и појањем и песмама духовним, у благодати певајући у срцима својим Господу. (Колошанима 3)




Bratko sve si reko uzeo si mi rec iz usta,da dodam:
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
psalam je svečana pjesma
u čast Boga i Krista
slavimo i uzvisujemo Gospoda i Sina Njegova instrumentima i glasom
pjesma je nerazdvojni dio Bogoslužja
danas kršćani prije početka subote, u petak malo prije zalaska sunca pjevaju Bogu i Kistu u čast, pozivaju Oca i Sina da budu zajedno sa njima u sveti dan subotnji
psalam jača kršćanina, osnaužuje u duhu i vjeri
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Psalmi su divna molitva i samo čitanje ili slušanje psalama potiče dušu da slavi Boga.
Imam zbirku odabranih psalama koje redovito čitam.
Što se tiče Davidovih psalama...gledala sam film o njemu i pažnju mi e privukao prizor kad se on sprema za rat i u bojnoj opremi recitira stihove:

"
Jahve, hridino moja, utvrdo moja spase moj; Bože moj, pećino moja kojoj se utječem.. Ali ti, o Jahve, daleko mi ne budi; snago moja, pohiti mi u pomoć!...itd.

Tada mi je bilo jasnije koliko je molitva prožimala njegov život.

Može jedan video s biblijskim tekstom o kralju Davidu, Judith, Samsonu i Abšalonu?
:)
Svatko na svoj način slavi Boga.



 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top