Proroštva sestre Vajt(Elen Vajt)

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Kada nešto tvrdiš - lepo bi bilo da priložiš dokaze, u ovom slučaju njene citate.

Ako toga nema, sve što pišeš . pišeš uzalud, jer ja sam te kao Adventista odavno provalio - da sve što iznosiš su čiste izmišljotine, proistekle iz tvoje mržnje prema Adventistima..

Ovim si potvrdio moje mišljenjeda ti nisi pročitao sve kuvaricine jelovnike i da pričaš napamet o hrani.Lakić se predstavio kao glumac i neznalicaa vi ostali?
Pitam SVE JELENAŠE jel ima neko među vama da je pročitao gde veštica kaže da onaj koji jede meso da je na putu odpadništva,davidimo kako stojimo po ovom pitanju ili ste vi samo glumci koji ni neznaju šta je liderka učila?
SLUŠAM:
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja jesam procitao, ali ti nisi, ili svesno iznosis neistine, jer ona to ne govori na taj nacin, niti zabranjuje jedenje mesa..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ja jesam procitao, ali ti nisi, ili svesno iznosis neistine, jer ona to ne govori na taj nacin, niti zabranjuje jedenje mesa..

Jel...?
Vid njega.....lagiš ponovo i to u oči.
Tako si naivan da je to neverovatno....
Prvo kažeš dasi pročitao obojica znamo da NISI jer se nebi usudio toliko lagati kao recimo ona tvoj tvrdnjada ne zovete Jelenine plagijateDuhom proroštva pa ti se Adv. smejali pitajući se šta jesa tobom pa sam te morao braniti da si sa odelenja pobegao i lažno se predstavljaš kako nebi pomislili da među njima ima takvih bez limita lažova.

Ti da si pročitao ti bi znao da ja znam koliki si ti lažov i valjda bi te savest bar malo proganjala ali pošto ti NISI PROČITAO a sramota te reći da si glumac koji nezna ni Adv. učenje a kamo li šta je sve veštica pisala tako pokušavaš eskivirati prozivku ali od mene se ne može pobeći zato će se i ova tvoja laž otkriti kao i dosadašnje da ljudi ovde na forumu vide kakvih sve ovde spodoba ima i koliko loše glume neke vernike a zapravo su šarlatani i lažovi.


Sad knjige u šake i kad neiđeš na izjavu tad reci da si lažov koji će u buduće pokajati se i priznati kad nešto nezna dato nezna i to ću poštovati i drugačije ću ti se obrćati a ovako dok god pišeš lažibićeš proganjan kao lažov.
Dakle čakam da čujem oddrugih Jelenša jesu li oni pročitali ili su i oni glumci poput tebe,hajmo dećki nemojte se stideti guknite slušam:
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne lazem ja nego ti, kao i uvek, i izvrces sve sto se da izvrnuti.

Evo o cemu govori Ellen White

Jedenje mesa sada je veoma opasno

(1905) M.H. 313.
661. Meso nikada nije bilo najbolja hrana: međutim, njegova upotreba sada je dvostruko nepogodna, zato što se bolesti životinja brzo šire.

(1902) 7T, 124.
662. Životinje su sve bolesnije i neće dugo potrajati pa će i mnogi drugi, pored adventista sedmoga dana, napustiti mesnu hranu. Treba pripremati zdravu hranu koja održava život, tako da ljudi i žene nemaju potrebe da jedu meso.

MS 133. 1902.
663. Kada će oni koji znaju istinu, zauzeti svoj stav i stati na stranu pravih načela za sada i za večnost? Kada će postati verni načelima zdravstvene reforme? Kada će naučiti da je opasno upotrebljavati mesnu hranu? Dobila sam nalog da kažem da ako je ikada bilo bezbedno jesti meso, sada to više nije.

Union Conference Record, July 28. 1899.
664. Svetlost, koja mi je data, ukazuje na to da neće dugo potrajati pa ćemo morati da se odreknemo svake hrane životinjskog porekla. Čak ćemo i mleko morati da napustimo. Bolesti se brzo gomilaju. Božje prokletstvo je nad Zemljom, zato što je čovek doneo prokletstvo na nju. Navike i život ljudi doveli su Zemlju u takvo stanje da ljudska porodica treba da živi od neke druge hrane, a ne od hrane životinjskog porekla. Nama uopšte nije potrebna mesna hrana. Bog nam može dati nešto drugo.

(1870) 2T, 404.405.
665. Kada biste mogli da upoznate prirodu mesa koje jedete, kada biste pre klanja mogli videti žive životinje čije meso upotrebljavate, tada biste sa odvratnošću odbacili mesnu hranu. Same životinje čije meso jedete -često su tako obolele da bi, ako ih ostave i same uginule; međutim, dok je dah životni u njima one se kolju i iznose na tržište. Vi nesvesno, neposredno u svoje telo unosite sokove i otrove najgore vrste.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Lakiću šta si stao...gde su citati oni ozbiljniji o hrani ili ih nemaš ili pokušvaš od mene sakriti nogice?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
On jednostavno nije pročitao ni pola knjiga veštice zato daje samo ono što njemu štima.
Sad će on za par godina čim isčita sve i ako nešto ostane ispod šeširića i bar malo savesti izvinuće se za konstantno laganje,ali mene ovde zanima šta zna Adventista u pripremi kao i nekoliko ostalih da časkom preslišamo jesu li glumci i ko od njih nije glumac,pre će bitida će ćutati kako se nebi obrukali.

Ponoviću pitanje jer ovaj kao kokoška zatrpava prostor:
JELI VEŠTICA SA KRISTALNIM ZUBIMA KOJA UČI O KRAJU SVETA NAPISALA KAKO ONI ŠTO JEDU MESO SU NA PUTU ODPADNIŠTVA?Ida li je rekla kako oni što jedu meso će napustiti Božji narod (ona pod tim ,,Božji narod,, misli na masone koji znaju datum dolaska) ?

Da vas čujem Jelenaši:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Iskreno zahvaljujem Antoniji na komentaru, jer ako na forumu ima nekog razumnijeg u diskusijama - to je ona.
A što se tiče zatrpavanja - već smo videli ko zatrpava svaku temu pisanjem o Adventistima i Ellen White.
To sigurno nisam ja, jer ja Adventiste i Ellen White i ne pominjem.

Dakle - tema je "proroštva sestre Vajt" pa je dobro da se iznose citati Ellen White, a ne patetično ispoljavanje mržnje prema nekome, pa bila to i ona.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Dakle - tema je "proroštva sestre Vajt" pa je dobro da se iznose citati Ellen White, a ne patetično ispoljavanje mržnje prema nekome, pa bila to i ona.

Apslolutno. Ko želi da iznosi stav Elen Vajt po pitanju jedenje mesa neka otvori takvu temu, recimo "Elen Vajt o jedenju i nejedenju mesa". Otvoritie tu temu pa tamo o tome detaljno pišite. Ovde samo cititi proroštva Elen Vajt.
Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa i citati Ellen White o jedenju mesa su njeni citati, i nije stvar u tome - da li se iznosi takva vrsta citata, već je u pitanju patetična rasprava pojedinaca, koji pokreću pitanje o svakom citatu, kako bi se ono što on sadrži osporilo, ili njegov autor diskreditovao.

O jedenju mesa čini mi se već postoji tema, tako da se može diskutovati na njoj, ili otvoriti temu - recimo pod naslovom "citati Ellen White o jedenju mesa"

Pozdrav!
 
Natrag
Top