Proroštva sestre Vajt(Elen Vajt)

Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Božje strpljenje ima svoje granice

“Prije nego što se Sin čovječji pojavi na nebeskim oblacima sva će se priroda uskomešati. Munje s neba, stopljene s vatrom koja će izbijati iz zemlje, učinit će da će planine gorjeti poput užarene peći izbacujući bujice lave koja će prekriti sela i gradove. Rastopljeni komadi stijena, kad dođu u dodir s vodom, aktivirat će elemente skrivene u zemljinoj utrobi i učinit će da voda proključa, izbacujući stijenje i zemlju. Doći će do strašnih potresa i mnogi će životi biti uništeni. Ipak, kao što je u vrijeme sveopćeg potopa Noa bio sačuvan u lađi koju je Bog pripremio za njega, tako će i u tim danima uništenja i propasti Bog biti utočište svojim vjernim slugama.

Bog ima veliko strpljenje jer ne želi da itko propadne, no Njegovo strpljenje ima svoje granice. Kad se ta granica prijeđe, drugog vremena milosti više neće biti. Njegov će se gnjev raspaliti i donijeti konačno uništenje.” – Biblijski komentari, sv.7, str. 946.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Mnogi imaju krivu predodžbu o Bogu

"Povijest se ponavlja. Današnji svijet ima svoje Ahabe i Jezabele. Sadašnje doba je doba idolopoklonstva kao i u vrijeme Ilije. Možda se ne vide žrtvenici, možda nema slika na kojima bi se zaustavio pogled, pa ipak tisuće ljudi ide za bogovima ovog svijeta - za bogatstvom, slavom, zadovoljstvima i dopadljivim bajkama koje dopuštaju ljudima da slijede želje svog nepreporođenog srca. Mnogi imaju krivu predodžbu o Bogu i Njegovim osobinama, i služe isto tako predano lažnom bogu kao i štovatelji Baala. Čak i mnogi koji tvrde da su kršćani udružili su se sa silama koje su posve suprotne Bogu i Njegovoj istini. Tako su navedeni da se odvrate od božanskog i slave ljudsko."

- Proroci i kraljevi, str. 177, 178.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Smrtonosna uspavanost

“Smrtonosna uspavanost svijeta umrtvila vam je osjetila. Grijeh vam se više ne čini odvratnim jer vas je sotona zaslijepio. Božje kazne uskoro će se izliti na Zemlju. Božji anđeli opominju: “Pobjegni da spasiš život!” Ali čuju se drugi glasovi koji govore: “Ne uzbuđujte se! Nema razloga za posebnu zabrinutost. Bezbrižni u Sionu viču: “Mir i sigurnost!”, dok Nebo kaže da naglo uništenje samo što nije snašlo prijestupnike.”

– Svjedočanstva, sv. 5, str. 233.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Nevjerstvo je postalo gotovo moda

"Danas je potreban glas oštrog ukora, jer su teški grijesi odvojili ljude od Boga. Nevjerstvo je postalo gotovo moda. "Nećemo da ovaj zavlada nad nama", govore mnogi. Luka 19:14. Blage propovijedi koje često čujemo ne ostavljaju trajan dojam; truba ne daje jasan zvuk. Jasne i prodorne istine Božje riječi ne prolaze ravno do srca ljudi."

- Proroci i kraljevi, str. 140.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ellen White nije Vava ili Ljubisa Trgovcevic.
Proroci nisu samo proricali, vec objavljivali rec Bozju, i pozivali narod na pokajanje.
A ja sam svojevremeno postavio neka njena prorocanstva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ellen White nije Vava ili Ljubisa Trgovcevic.
Proroci nisu samo proricali, vec objavljivali rec Bozju, i pozivali narod na pokajanje.
A ja sam svojevremeno postavio neka njena prorocanstva.

Da, postavio si, koja se nisu ispunila, nego nesto pokusavate iskonstruisati istrgnutim citatima, o cemu ona nije ni govorila.. Ni jedno jedino ispunjeno prorocanstvo!

Sta ti znaci rec ''prorok'' ako ''ne prorice''???
 
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
“Ljudi ce nastaviti da podižu skupe gradevine u koje ce se ulagati teški milioni i cija ce arhitektonska rešenja i cvrstina privlaciti narocitu pažnju, ali Gospod mi je pokazao da ce, uprkos neuobicajenim raskošnim ulaganjima i cvrstini, te gradevine doživeti sudbinu jerusalimskog hrama.” (MS 35, 1906)
 
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
“Videla sam gradevine u kojima su postavljeni najskuplji protivpožarni uredaji da bi se osigurale od uništenja. Ali, kao što su nekada Sodom i Gomor nestali u plamenu Božje osvete, tako ce se i te ponosne zgrade pretvoriti u pepeo… Ti laskavi spomenici podignuti u cast covekove velicine, bice oboreni u prah cak i pre nego što poslednje veliko uništenje bude zadesilo svet.” (3SM 418 1901)
 
Natrag
Top