Pronalazenje Rar passworda

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Downloadovali smo rar folder u racunar i prilikom njegovog vadjenja iz rara zatrazen nam je password koji mi nemamo.....Sta dalje???
O toj temi i nacinu na koji mozemo pronaci rar paswor ako ga nemamo a potreban je za otvaranje datoteke iz Winrara pisali smo ranije i naveli vise nacina ....

http://serbianforum.org/tutorijali/30439-pronalazenje-pasworda-za-rar-datoteke.html

Medjutim postoji po meni jos jedan odlican program za pronalazenje rar passworda...

passwarekitpng.png


Pokusacu objasniti nacin na koji mozete putem ovog alata pronaci rar pasword.Alat se nalazi na adresi....

:download:

Kod:
http://dfiles.eu/files/ua1miwity

Posto wownloadovali alat sada mozemo dalje ici u njegovu instalaciju.....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
INSTALACIJA

Posto downloadovali ovaj alat sada ga mozemo i instalirati.Kliknite duplim klikom misa na instalacioni ffajl programa 10-1-1986-kit-forensic.msi....broj 1 a zatim u novootvorenom prozoru programa kliknite misem na Next.....broj 2

29635344.jpg


Cekirajte misem da prihvatate uslove licence a zatim kliknite na Next.....broj 3

70770855.jpg


Takodje posto vam je program ponudio lokaciju u kom delu racunara ce biti instaliran vi kliknite misem na Next......broj 4

GxXCn9.jpg


U novootvorenom prozoru zatrazice vam da upisete serijski broj programa.Otvorite folder koji downloadovali i videcete u njemu notepad teks fajl u kome se nalazi serijski broj koji cete upisati u prazno polje programa (Serial nomber)...broj 5, te posto upisali serijski broj kliknite misem na Next.....broj 6

86735607.jpg


U novootvorenom prozoru kliknite misem na Install....broj 7

91204080.jpg


Posto vam se pojavila ikona programa u novom prozoru kliknite misem na Finish......broj 8

85512414.jpg


Posto instalirali i registrovali uspesno program sada mozemo ici dalje.......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
RAROVANJE FAJLA SA SIFROM

Sam postupak rarovanja fajla i postavljanja sifre objasnjen je ovde......

http://serbianforum.org/tutorijali/29901-zipovanje-i-rarovanje-fajlova.html

Medjutim radi eksperimentalne probe ovog alata i za potrebe tutorijala necu se na tom delu osvrtati mnogo.....Jednostavno notepad teksualni fajl(po imenu hhh) stavicu u Winrar i pri tom mu upisati winrar sifru 1234.....

100ov.jpg


Posto ga izrarovao i postavio sifru 1234 cisto radi probe pokusao otvoriti ovaj fajl pri cemu mi je naravno zatrazio upisivanje sifre.......

101gp.jpg


Posto uspesno izrarovao notefad fajl sa rar sifrom sada mozemo ici dalje da pokusamo da nam program otkrije koji je rar pasword za ovu datoteku......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
PRONALAZENJE RAR PASWORDA

Duplim klikom misa startujte ikonu programa.......broj 1 a zatim u novootvorenom prozoru programa kliknite misem na Recover File Password....broj 2 a onda u novom prozoru posto vam se otvori pronadjite u racunaru rarovani folder kome zelite otkriti rar password (u mom slucaju folder po imenu hhh),obelezite ga misem i kliknite na dugme Open.....broj 3

103pzj.jpg


Zatim u novootvorenom prozoru programa kliknite misem na Run Wizard....broj 4

104ze.jpg


U novom prozoru programa cekirajte misem Other .....broj 5 a zatim kliknite misem na dugme Next...broj 6

105et.jpg


Posto vam se otvori novi prozor programa cekirajte English.....broj 7 a zatim stavite otprilike broj karaktera koliko smatrate da treba imati password i koliko ce kombinacija sam program vrteti za pronalazenje rar pasworda....Ja sam stavio od prilike od 4 do 9 karaktera....broj 8 (sto vise karaktera stavite da pretrazuje program naravno duze ce i potrajati pronalazenje rar pasworda)....Posto ovo obavili kliknite misem na dugme Next...broj 9

106ww.jpg


U delu programa Part of the password kliknite misem na No....broj 10,a zatim takodje kliknite misem na Next....broj 11

107fg.jpg


U novootvorenom prozoru u delu The password can use (sta zelite da program pretrazuje) ,cekirajte misem Letters (slova) ,Numbers (brojeve) i eventualno mozete i Symbols(simbole)....broj 12 a zatim takodje cekirajte misem All lowercase.....broj 13 i kada sve ovo iscekirali kliknite misem na dugme Finish....broj 14

108bc.jpg


Istog momenta pocece pretrazivanje i otkrivanje rar passworda za zeljeni folder...Da vas ne zbuni kada vam napise ko meni da ce pretrazivanje potrajati 22510 godina jer to jednostavno nije tacno sto se mozete uveriti po satu koga sam obelezio....Pretraga zapoceta u 18 casova i 11 minuta.....

109fb.jpg


Posle 6-7 minuta (18 i 18 program je zavrsio konpletnu pretragu i ponudio mi za zadanu datoteku password 1234......

110wlb.jpg


Inace odmah da se razumemo duzina pretrage i otkrivanja rar pasworda svakako zavisi od tezine rar passworda,njegovog broja karaktera kao i od brzine vaseg racunara.....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
PROVERA PRONADJENOG RAR PASWORDA

Posto mi je program pronasao za otvaranje rar fajla password 1234 preostaje da ga isprobam dali je tacan....Startovao sam rar folder duplim klikom misa i naravno posto mi je odmah zatrazio upisivanje rar passvorda upisao sam 1234 i kliknuo misem na dugme OK......

111qgc.jpg


Posto je naravno rar password ispravan uspeo sam da raspakujem rar datoteku.....

112pt.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.......

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!969&authkey=AJDuD9AOhBHx11I" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ne funkcioniše kada se arhiva sastoji iz više delova već samo kada je jedan u pitanju...kao što je slučaj sa navedenim u primerom :dont-know:
 
Natrag
Top