Promijena kriterijuma Božje Crkve i izgovori za zablude

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Promijenili kriterijume iz Biblije i onda dokazuju kako su upravu, kao i u nauci.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Promijenili kriterijume iz Biblije i onda dokazuju kako su upravu, kao i u nauci.

Tvrdi da ucimo nesto sto ne ucimo, pa onda pobija ono sto ne ucimo!

Menja kriterijume kako mu se svidja, pa onda izjavljuje kako mi to radimo!

Formalno drzao zakon (i dalje formalno drzi) , pa nama nabacuje da smo mi formalisti.

Napada i provocira da izazove negativnu reakciju, pa onda tvrdi kako smo mi 'pokvareni', a on je svetac...

Ne cita postove, hvata druge u reci, jel se samo reci hvata a ne smisla, tipicno za formaliste..

Pun je ponosa i inata...

Sve za sta nas optuzuje to je on sam, a ipak ga nije sramota...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tvrdi da ucimo nesto sto ne ucimo, pa onda pobija ono sto ne ucimo!

Menja kriterijume kako mu se svidja, pa onda izjavljuje kako mi to radimo!

To trebaš i da dokažeš, ja jesam.

Formalno drzao zakon (i dalje formalno drzi) , pa nama nabacuje da smo mi formalisti.

To sam ti već objasnio, neću ponavljati dva puta.

Napada i provocira da izazove negativnu reakciju, pa onda tvrdi kako smo mi 'pokvareni', a on je svetac...

Pa tvoje vrijeđanje je bilo najgore, dakle uslovna ljubav. Kao carinici.

Ne cita postove, hvata druge u reci, jel se samo reci hvata a ne smisla, tipicno za formaliste..

Pun je ponosa i inata...

Sve za sta nas optuzuje to je on sam, a ipak ga nije sramota...

Lijepo sebe opisuješ.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ove kriterijume se pomijenili.

1.Ne treba se držati Zakon (ali samo nemojte držati subotu, zapovijest o idolima).
2. Jedite svinjetinu.
3. Idite u rat.
4. Prizivajte mrtve (svece).
5. Isus je u hostiji.
6. Stari zavjet je prevaziđen.
7. Pušite i pijte.

Dakle promijenili su sve kriterijume Božje crkve da bi sebi umirili savjest kako su na pravom putu.

Samo vjeruj i bićeš spasen, a nemoj držati zakon.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ove kriterijume se pomijenili.

1.Ne treba se držati Zakon (ali samo nemojte držati subotu, zapovijest o idolima).
2. Jedite svinjetinu.
3. Idite u rat.
4. Prizivajte mrtve (svece).
5. Isus je u hostiji.
6. Stari zavjet je prevaziđen.
7. Pušite i pijte.

Dakle promijenili su sve kriterijume Božje crkve da bi sebi umirili savjest kako su na pravom putu.

Samo vjeruj i bićeš spasen, a nemoj držati zakon.
Jao leba ti, kazi mi jel se smeju tebi ljudi na tom fejsu gde pises?
:roll::roll::roll:

Moracu da otvorim fb, samo da dodjem da te citam!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jao leba ti, kazi mi jel se smeju tebi ljudi na tom fejsu gde pises?
:roll::roll::roll:

Moracu da otvorim fb, samo da dodjem da te citam!

Kiseo ti je osmijeh, to što tebi nije Zakon Božji razuman i što nisi shvatio smisao je za žaljenje. I da se smiješ nekome ko je iznio biblijske činjenice, dakle rugaš se Bibliji i Bogu.

Bolje ti je sviraj gitaru i druži se sa narodom (curama).
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
to što tebi nije Zakon Božji razuman i što nisi shvatio smisao je za žaljenje.

Bas zato sto sam kao ti pogresno razumeo zakon jer su me Adventisti ubedili u lazi, zato ti se i suprotstavljam.

A ti si za zaljenje, jel ne vidis da sam ja savrseno razumeo teologiju adv. crkve i isto kao i ti svim silama to branio i praktikovao. Nije mi bilo tesko niti sam bio formalista kako tvrdis polazeci od sebe. Zapravo ti si formalista jos uvek, i jos se sa tim boris.

I da se smiješ nekome ko je iznio biblijske činjenice, dakle rugaš se Bibliji i Bogu.

Ti ponavljas uklopljene seme kao papagaj! Nista ti biblijsko nisi izneo!

Bolje ti je sviraj gitaru i druži se sa narodom (curama).

Vidis kako si bezobrazan?

Ja sam svirao gitaru u vasoj crkvi i to sa magistrima muzike iz australije i skolovanim muzicarima, ja se nisam bavio muzikom po kafanama i sl.

Bavio sam se duhovnom muzikom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, u koje su te to laži uverili Adventisti?

Možda misliš u to - da su te učili "DA TREBAŠ BITI MORALAN, I DA NE ČINIŠ NIŠTA ŠTO DESET ZAPOVESTI ZABRANJUJU"

Kaži ti nama, šta Hrišćanin ne treba da drži iz deset zapovesti ( osim subote protiv koje si ogorčeni protivnik ).

Dakle, koje od devet zapovesti smatraš da ne trebamo držati, pa da vidimo koliko su te Adventisti prevarili, i poveli krivim putem.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A ti si za zaljenje, jel ne vidis da sam ja savrseno razumeo teologiju adv. crkve

Da si savršeno razumio advent. ne bi je napustio, nego si je fromalno prihvatao.

Vidis kako si bezobrazan?

Ja sam svirao gitaru u vasoj crkvi i to sa magistrima muzike iz australije i skolovanim muzicarima, ja se nisam bavio muzikom po kafanama i sl.

Još gore jer si napustio istinu.

Nije mi bilo tesko niti sam bio formalista kako tvrdis polazeci od sebe. Zapravo ti si formalista jos uvek, i jos se sa tim boris.

Samim tim što si napustio tu nauku znači da si je formalno prihvatao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno, formalno je prihvatio pojedine istine, ali nije doziveo zivo iskustvo sa Bogom, jer ga nije trazio, i zato je napustio istinu jer je sotona ukrao to seme iz srca koje je bar formalno bilo posejano, i iz tog razloga nije rodilo roda, jer nije bilo ni kise ( Svetoga Duha ), da zalije to seme zivom vodom kako bi donelo roda.
Jednostavno, nije sebe predao Bogu.

Takvi uglavnom napuste istinu, jer ta istina nije izvrsila nikakav stvarni uticaj na njih, jer nisu spoznali sta je prava priroda posvecenja i promene koju Bog cini u coveku, vec deklarativno formalno prime istinu, krste se, budu prisutni u crkvi subotom i drugim danima, mozda cak dobiju i neku sluzbu unutar crkve, ali nikada ne dozivljavaju duboko unutarnje iskustvo obracenja.

Takvi se kat tad razocaraju i odstupe, i postanu cak i ogorceni protivnici.

Moj stav je sledeci.
Da covek koji dozivi duboko duhovno iskustvo sa Bogom, taj covek ne moze nikada da se od istine odvoji, ili da dozivi takav duhovni pad da postane neprijatelj istine.
Takav moze pasti u greh, moze cak i otici od crkve, ali u takvom coveku uvek gori onaj plamicak vere i istine koji je Bog zapalio, sa mogucnoscu da se svakog trenutka raspali.
 
Natrag
Top