Promašaji Adventne crkve

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Protestantizam pa prema tome i Adventizam koji se iz njega izrodio kao nastavljac prvobitnog apostolskog Hriscanstva i crkva poslednjeg vremena - nije nastao u Americi, kako se plasira u javnosti, vec je protestantizam kao pojava nastao u Evropi.



Sto se tice Jehovinih svedoka - oni nemaju veze sa Adventistima.

Pustimo protestantizam nego ASD su potekli iz....Amerike. Drugo da JS nemaju ništa sa adventistima je laž jer su JS ogranak koji se izdvojio od adventista dakle imaju veze a najupečatljivija veza je da je amer i jednim i drugim i prorok i šef i Bog i batina ..zar ne ?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Protivnici protestantizma i Adventizma kao jednog njegovog dela koji zele da dokažu da je sve sto dolazi iz Amerike "loše"
pa time i religija koju navodno kreira globalistička Amerika.

Pogledaj neke knjige iz pera pravoslavlja - videćeš da su prepune ovakvih tvrdnji.

Ti si tvrdio da netko plasira kako je Protestantizam nastao u Americi, zbog toga sam te pitao, tko to plasira. Većina ljudi zna da Luther nije Amerikanac. A što se tiče ovoga da iz Amerike dolaze loše religijske prakse, ja se potpuno slažem, pogotovo iz protestantskih fundamentalističkih zajednica. Ne samo da je to loše, nego je to smeće.

Tako je, a kao što sam već napomenuo - Hristova crkva jeste protestantska, ali to ne znaci da su sve protestantske crkve Hristove, već su neke tokom istorije imale manje svetlosti istine, dok su neke imale više i sve su one činile odvojene grupe Hrišćana koje su delovale nezavisno.

A jesu li Albigenzi imali "više svjetlosti"? Jelena ih je posebno simpatizirala, a tipičan su primjer kako je sveti Ivan opisao antikriste. Albigenzi su tvrdili da je Isus došao u "prividnom tijelu" i da je "prividno trpio", točnije, nije uopće ni trpio. Eto, Jelena je takve svrstala u one, kako ti reče, koji su imali "više svjetla".

Recimo jedan primer sa Luterom koga si pomenuo.
Luter nije imao određeni stav po pitanju dana Bogosluženja i odmora.
Za razliku od toga - Luterov saradnik Melankton je postovao Subotu.
Luter je čak jednom izjavio "Kada bi poslušali Melanktona to bi nas vratilo svetkovanju Subote"
Ipak, to nije bila prepreka da obostrano sarađuju na reformaciji.


Ovo je smiješno. Protestanti, uglavnom anabaptisti, koji su uveli subotu, bili su oni koji su se dosjetili i poželili biti "novi Lutheri". Dakle, riječ je o najobičnijem ljudskom hiru koji je posljedica "duha neposluha". Zašto je nastalo pedesetak tisuća protestantskih denominacija? Svih tih pedesetak tisuća isto Sveto Pismo čitaju, na istog Duha se pozivaju a jedni druge otpadnicima zovu.

Dakle, Bog je u istoriji u specifičnim okolnostima stalnih progonstava imao svoj narod na ovoj zemlji, od kojih su neki imali više a neki manje svetlosti po pitanju određenih tačaka vere, ali svi su se uglavnom pridržavali onog osnovnog principa protestantizma "SOLA SCRIPTURA - samo pismo"


Držite se vi čega god hoćete, ali s principom "Sola Scriptura" vi niste apostolska Crkva, i nemate se uopće pravo pozivati na apostole i apostolsku praksu. Prva Crkva, još za života apostola, uopće se nije držala principa "Sola Scriptura". A i kako bi mogla? Crkva je rođena na dan Pedesetnice (silazak Duha Svetoga), i u tom trenutku apostoli su imali samo Stari zavjet i to grčku verziju - Septuagintu. Dakle, vi protestanti i dan danas u svom Starom zavjetu nemate knjige koje su imali apostoli u svom Starom zavjetu. Drugo, na dan silaska Duha Svetoga Bog nije apostolima poslao tiskane Biblije i razaslao ih da ljudima dijele te Biblije. Prvi novozavjetni spisi počet će se pisati tek nekoliko desetljeća nakon rođenja Crkve, a najmlađi novozavjetni spis nastaje koncem 1. stoljeća. A sve to uobličit će se u Bibliju kakvu danas imamo tek koncem 4. stoljeća. O kakvom principu "Sola Scriptura" još u vrijeme apostola se uopće može govoriti? Ovakvo nešto izjavljuju ljudi koji nemaju veze s prilikama u kojima je kršćanstvo nastalo i razvijalo se. A evo ti zgodnog primjera iz Biblije kakva je praksa bila u apostolsko vrijeme:

2 Tim 2,1-2: Ti se dakle, dijete moje, jačaj milošću u Kristu Isusu i što si od mene po mnogim svjedocima čuo, to predaj vjernim ljudima koji će biti podobni i druge poučiti.

Pogledaj što sveti Pavao piše Timoteju i kako se Radosna vijest predavala, prenosila i čuvala. U samo jednoj Pavlovoj rečenici sadržane su četiri generacije, i način kako se prenosi Božja riječ. Pavao je predstavnik prve generacije, Timotej, druga generacija koja usmeno prima Radosnu vijest, opet usmeno vjernim ljudima (treća generacija) i četvrta generacija su oni koje će "ovi vjerni" podučiti. Gdje je ovdje "Sola Scriptura"? Da su apostoli prakticirali princip Sola Scriptura i tako naučili druge, doživjeli bi i oni stotine ili tisuće "crkava".

Podizanjem Adventizma kao crkve poslednjeg vremena - Bog je ovoj crkvi otkrio punu svetlost čime su oživele zaboravljene istine.
U tom smislu Adventisti jesu odeljeni od ostalih protestantskih crkava, jer sve protestantske crkve imaju polovicnu istinu, a jedino Adventistička crkva ima puninu Božanske istine koju joj je otkrio sam Bog.


Ovo si samo mogao pročitati u knjigama Ellen White ili sanjati. Osloniti se na knjige Ellen White, znači vjerovati da je Bog 22.10.1844. odbacio sav pokvareni svijet. A osloniti se na snove, Biblijom je čak zabranjeno. Iskreno, kada bi mene netko natjerao da se oslonim na jedno od ovo dvoje, ja bih ipak odabrao snove.

Katolička crkva je nastala od Rimske crkve koja je u drugom veku doživela otpad od prvobitne Hrišćanske apostolske crkve - napravivši kompromis sa mnogobožačkim Rimom, sto se može pročitati u komentaru sa druge teme klikom na donji link:

http://serbianforum.org/threads/istorija-hriscanske-crkve-kratak-osvrt.427184/page-3#post-1220851


Crkva je katolička od dana silaska Duha Svetoga. Znaš li ti uopće što znači "katolička"?

Dakle, Rimokatolička crkva nije Hrišćanska - već mnogobožačka, a to se uočava iz samih elemenata koji postoje u ovoj crkvi koji imaju mnogobožačko poreklo i obeležja.

Tko kaže? Hislop, Weigall, Rivera, Deschner, Veith, Miroljub, Lavić, tripo, kainos i ti?

Ne, nego upravo blizina kraja i Hristovog dolaska čini da Bog otkriva pojedinosti vezane za njegov dolazak - kako bi se narod pripremio za ovaj ključni događaj u istoriji čovečanstva.

Bog stalno ljudima otkriva pojedinosti, ali Bog ne laže, Bog nije Lažov. Onaj tko je tvojim duhovnim precima otkrivao bio je Lažov. Otkrio im je da će Isus 22.10.1844. doći na Zemlju, i slagao im. Kako ti samo na pamet pada laži Bogu pripisivati. Nemoj mi samo po stoti put, molim te, ponavljati kako Jelena i pioniri nisu najbolje razumijeli. Ne zna Bog i nema Bog odabrati nekoga tko razumije, pa odabrao farmera i djevojčicu koju je mlatnulo kamenom u glavu. Farmer je bar priznao da to nije imalo nikakve veze s Bogom. Laodikeja, daj bar ti pamet u glavu.

Žalosno je za jednog čoveka kada sam izmisli u svom umu jednu laž i potom ceo život potroši na tome ubeđujući sebe i druge da je laž koju je izmislio istina.

Ti možeš ovu laž izgovarati koliko god puta želiš, ona ostaje samo laž i ništa drugo, laž na koju sam ja više puta odgovorio.


Evo ti pa odgovori još jednom:

„Neki su se činili istinski obraćeni, kako bi zaveli Božji narod, ali kad bi se mogla vidjeti njihova srca pokazala bi se crna kao i uvijek. Moj anđeo pratitelj pozvao me je da pogledam muke duše griješnika, kako je to bilo. Pogledala sam, ali nisam to mogla vidjeti, jer je vrijeme za njihovo spasenje bilo prošlo." (Ellen White, Present Truth Kolovoz 1849.)

"Uzbuđenja i lažne reformacije ne mogu nas danas pokolebati, jer znamo da je gospodar kuće ustao 1844. i zatvorio vrata prvog stana nebeskog Šatora, i sada mi dakako očekujemo da će oni ići sa svojim ovcama tražiti Gospodina, ali ga neće naći; on se sam povukao (iza zavjese) od njih. Gospodin mi je pokazao da je snaga koja je s njima puka ljudska moć, a ne Božja." (Ellen White)

"Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama." (Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)

"Od završetka našeg rada za svijet, listopada 1844." (Joseph Bates, A Word to the Little Flock", 1847. god.)

"Mi razumijemo da je on (Krist) bio posrednik za sve na svijetu, služeći u Svetinji (Hebrejima 9,26), u Šatoru nazvanom Svetište, od dana Pedesetnice (31. godine) do određenog vremena, kraja 2300 dana, odnosno godina - jeseni 1844. godine. U tom vremenskom trenutku dakle, zatvorena su vrata za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet." (Joseph Bates, The Review and Herald, 19. 1851. god.)

"Od uzašašća do zatvaranja vrata, u listopadu 1844., Isus je stajao raširenih ruku punih ljubavi i milosti; spreman primiti, i zastupati u parnici svakog griješnika koji bi došao pred Boga po njegu. Na deseti dan sedmoga mjeseca 1844., On je prešao u Svetinju nad svetinjama, gdje je odonda milosrdni veliki svećenik nad domom Božjim. ... Ja mislim da se slijedeće proročanstvo ispunilo listopada 1844. (James White, A Word to the Little Flock", 1847. god.)

"Mislim da ćemo jasno vidjeti kako ne postoji ni jedno drugo vrijeme za zatvaranje vrata, osim u jesen 1844. god. .... Kad smo došli do te točke vremena sve naše suosjećanje, odgovornost i molitve za grešnike su prestale, i naš jednodušni osjećaj i svjedočanstvo bilo je da je naš rad za svijet bio zauvijek završen. ..... Razlog da su žive grane osjećale da je njihov posao obavljen, bilo je to što je 2300 dana ispunjeno, te je došlo vrijeme da Isus zatvori vrata Svetinje i pređe u Svetinju nad svetinjama, primiti kraljevstvo i očistiti svetište. ... Isus je još uvijek milosrdan prema svojim svetima i uvijek će biti, i On je još uvijek njihov zagovornik i Veliki svećenik. Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844. god. Lažna crkva koja je odbacila istinu također je odbačena, kažnjena sljepoćom, i sada sa svojim ovcama i govedima idu tražiti Gospodina, kao da je još uvijek zagovornik griješnika. Ali, kaže prorok (Hs 5,6-7): 'Ali ga naći neće - povukao se od njih! Jahvu su iznevjerili: rodili su kopilad.' (James White, Present Truth, 1850. god.)

Vidiš što je pisala Ellen White. I ne samo ona, pisali su, kao što svi mogu vidjeti, i muž joj James White i Joseph Bates. Dakle, nije čak u pitanju ni njezin sporadičan gaf, nego sustavno naučavanje. I sve su naučavali punih sedam godina, sve do 1851. Kako možeš po stoti put reći da lažem, a ja samo citiram ono što su oni sami napisali i sami objavili? Zar ti nije nimalo neugodno mene kriviti zbog onoga što su tvoji "duhovni preci" pisali i naučavali?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti si tvrdio da netko plasira kako je Protestantizam nastao u Americi, zbog toga sam te pitao, tko to plasira. Većina ljudi zna da Luther nije Amerikanac. A što se tiče ovoga da iz Amerike dolaze loše religijske prakse, ja se potpuno slažem, pogotovo iz protestantskih fundamentalističkih zajednica. Ne samo da je to loše, nego je to smeće.

Istorija pokazuje drugačije činjenice - da se Evropa tokom cele istorije kupala u krvi koju su prolili oni koje ti nazivas Hristovom crkvom.

Ako je po tebi biblija smeće - onda je slobodno baci u đubre, to je tvoja slobodna volja.

A jesu li Albigenzi imali "više svjetlosti"? Jelena ih je posebno simpatizirala, a tipičan su primjer kako je sveti Ivan opisao antikriste. Albigenzi su tvrdili da je Isus došao u "prividnom tijelu" i da je "prividno trpio", točnije, nije uopće ni trpio. Eto, Jelena je takve svrstala u one, kako ti reče, koji su imali "više svjetla".

Nazareni, Valdenžani, Hzgenoti... svi u zavisnosti sa svetlošću koju su imali u tom trenutku.

Ovo je smiješno. Protestanti, uglavnom anabaptisti, koji su uveli subotu, bili su oni koji su se dosjetili i poželili biti "novi Lutheri". Dakle, riječ je o najobičnijem ljudskom hiru koji je posljedica "duha neposluha". Zašto je nastalo pedesetak tisuća protestantskih denominacija? Svih tih pedesetak tisuća isto Sveto Pismo čitaju, na istog Duha se pozivaju a jedni druge otpadnicima zovu.

Brojnost protestantskih zajednica u svetu ne ukida istinu koja je jednom data u svetoj Božjoj reči.

Sve protestantske zajednice imaju ponešto istine sa puno pogrešnih učenja.
Postoji samo jedna koja ima potpuno učenje biblije i koju Bog priznaje kao svoju.

Subota nije ljudski hir - vec jasna Božja zapovest zapisana u dekalogu - deset zapovesti.

Držite se vi čega god hoćete, ali s principom "Sola Scriptura" vi niste apostolska Crkva, i nemate se uopće pravo pozivati na apostole i apostolsku praksu. Prva Crkva, još za života apostola, uopće se nije držala principa "Sola Scriptura". A i kako bi mogla? Crkva je rođena na dan Pedesetnice (silazak Duha Svetoga), i u tom trenutku apostoli su imali samo Stari zavjet i to grčku verziju - Septuagintu. Dakle, vi protestanti i dan danas u svom Starom zavjetu nemate knjige koje su imali apostoli u svom Starom zavjetu. Drugo, na dan silaska Duha Svetoga Bog nije apostolima poslao tiskane Biblije i razaslao ih da ljudima dijele te Biblije. Prvi novozavjetni spisi počet će se pisati tek nekoliko desetljeća nakon rođenja Crkve, a najmlađi novozavjetni spis nastaje koncem 1. stoljeća. A sve to uobličit će se u Bibliju kakvu danas imamo tek koncem 4. stoljeća. O kakvom principu "Sola Scriptura" još u vrijeme apostola se uopće može govoriti? Ovakvo nešto izjavljuju ljudi koji nemaju veze s prilikama u kojima je kršćanstvo nastalo i razvijalo se. A evo ti zgodnog primjera iz Biblije kakva je praksa bila u apostolsko vrijeme:

2 Tim 2,1-2: Ti se dakle, dijete moje, jačaj milošću u Kristu Isusu i što si od mene po mnogim svjedocima čuo, to predaj vjernim ljudima koji će biti podobni i druge poučiti.

Pogledaj što sveti Pavao piše Timoteju i kako se Radosna vijest predavala, prenosila i čuvala. U samo jednoj Pavlovoj rečenici sadržane su četiri generacije, i način kako se prenosi Božja riječ. Pavao je predstavnik prve generacije, Timotej, druga generacija koja usmeno prima Radosnu vijest, opet usmeno vjernim ljudima (treća generacija) i četvrta generacija su oni koje će "ovi vjerni" podučiti. Gdje je ovdje "Sola Scriptura"? Da su apostoli prakticirali princip Sola Scriptura i tako naučili druge, doživjeli bi i oni stotine ili tisuće "crkava".

"SOLA SCRIPURA" znaci samo pismo ili rec Božja, bez obzira na ovo što si ti naveo.

Isus je rekao "POSVETI IH ISTINOM SVOJOM - REČ JE TVOJA ISTINA"

Ti bi sada rekao da je ova Isusova izjava nerazumna jer u to vreme je postojao samo stari zavet.
To je tvoj propust jer sve gledaš ljudskim očima.

Drugo, Sola Scriptura je bila parola reformacije koja je ukazivala na pismo kao jedini autoritet i merilo istine - naspram dogmi crkve koje je propagirao Rim.

Ovo si samo mogao pročitati u knjigama Ellen White ili sanjati. Osloniti se na knjige Ellen White, znači vjerovati da je Bog 22.10.1844. odbacio sav pokvareni svijet. A osloniti se na snove, Biblijom je čak zabranjeno. Iskreno, kada bi mene netko natjerao da se oslonim na jedno od ovo dvoje, ja bih ipak odabrao snove.
Crkva je katolička od dana silaska Duha Svetoga. Znaš li ti uopće što znači "katolička"?

Ako je crkva ona koju danas poznajemo kao katolička, to znači da je još u to vreme centar Hrišćanske crkve iz Jerusalima prenesen u Rim a Petar ovlastio papu da bude njegov naslednik na prestolu - vođa svih Hrišćana.
Dokaz za tako nešto ne postoji u bibliji, tako da je u vezi toga jasno čije su to nezakonite radnje onih koje Bog nije ovlastio za to.

Drugo, ako je Rimokatolička crkva Božja, to znači da je Bog podigao inkviziciju unutar Rimokatoličke crkve i da je on odgovoran za progonstvo i ubistva ljudi, žena i dece, onih koji nisu prihvatali dogme Rimske crkve.
To značida je on lagao da je ljubav i da se jevađelje u novom zavetu prenosi ljubavlju i da kada je Isus otišao na nebo Bog se promenio i postao okrutni tiranin.

Treće, ako biblija uči jedno a Rim ima diametralno različito učenje od biblijskog, to znači da se Bog promenio i porekao ono što je izrekao u svojoj reči i kroz crkvene autoritete uveo različite dogme preuzevši ih iz mnogoboštva.

Četvrto, to znači da je Bog počeo da se bavi politikom i svetovnim poslovima, jer je naveo crkvu da postane ne samo verska - već i politička organizacija koja se meša u svetovne poslove i traži ne samo versku - već i političku moć.

itd..itd..

Bog stalno ljudima otkriva pojedinosti, ali Bog ne laže, Bog nije Lažov. Onaj tko je tvojim duhovnim precima otkrivao bio je Lažov. Otkrio im je da će Isus 22.10.1844. doći na Zemlju, i slagao im. Kako ti samo na pamet pada laži Bogu pripisivati. Nemoj mi samo po stoti put, molim te, ponavljati kako Jelena i pioniri nisu najbolje razumijeli. Ne zna Bog i nema Bog odabrati nekoga tko razumije, pa odabrao farmera i djevojčicu koju je mlatnulo kamenom u glavu. Farmer je bar priznao da to nije imalo nikakve veze s Bogom. Laodikeja, daj bar ti pamet u glavu.

Nije lepo koristiti se lažima da bi dokazao da neko tvrdi da Bog laže.
Ja nikada nisam izjavio da je Bog lagao, već da je iskušao svoj narod da li mu služi iz ljubavi ili iz nekih drugih sebičnih interesa i zato je u početku prikrio pravo značenje proročkog lanca iz Danila 8 i 9 poglavlje.

Ovakva praksa je zapisana u bibliji - gde Bog daje određeno otkrivenje da bi iskušao svoj narod.

Evo ti pa odgovori još jednom:

Vidiš što je pisala Ellen White. I ne samo ona, pisali su, kao što svi mogu vidjeti, i muž joj James White i Joseph Bates. Dakle, nije čak u pitanju ni njezin sporadičan gaf, nego sustavno naučavanje. I sve su naučavali punih sedam godina, sve do 1851. Kako možeš po stoti put reći da lažem, a ja samo citiram ono što su oni sami napisali i sami objavili? Zar ti nije nimalo neugodno mene kriviti zbog onoga što su tvoji "duhovni preci" pisali i naučavali?

Naravno, ja sam na to već odgovorio.
Tu se radi o grupi onih koji su odbacili svetlost o očišćenju Svetinje i ostali izvan vrata Svetinje nad Svetinjama kada je Isus ušao sa onima koji su ovu svetlost prihvatili.
Oni su odbacili ovu svetlost i time i samoga Boga i jedina mogućnost da budu spaseni je bila - da prihvate Isusovu prvosvešteničku službu u Svetinji nad Svetinjama kako bi on posredovao za njih, skinuo prljave haljine greha i obukao ih u svoju pravdu.

Pustimo protestantizam nego ASD su potekli iz....Amerike. Drugo da JS nemaju ništa sa adventistima je laž jer su JS ogranak koji se izdvojio od adventista dakle imaju veze a najupečatljivija veza je da je amer i jednim i drugim i prorok i šef i Bog i batina ..zar ne ?

Adventisti su potekli iz Protestantizma koji je prenesen iz Evrope, što znači da je Evropski.
I sama Amerika je Evropska tvorevina, stvorena od Evropljana koji su naselili novi kontinent.

Što se tiče tvrdnje da su Jehovini svedoci ogranak koji se odelio od Adventista - logično je da uvek mora nešto da se doda da bi laž postala istinitija.

Dakle, Adventisti nemaju veze sa Jehovinim svedocima, osim što je Rasel - osnivač Jehovinih svedoka obilazio različite crkve tražeći istinu, pa je tako došao i u Adventističku crkvu i potom napustio i odlučio da svoju sopstvenu organizaciju.

-------------------------------------------------------------------------

PROROČANSTVO O 1260 GODINA . Radiša Antić


 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Istorija pokazuje drugačije činjenice - da se Evropa tokom cele istorije kupala u krvi koju su prolili oni koje ti nazivas Hristovom crkvom.


Američki avioni u žargonu se zovu "cvijećesadnici". Tako "protestantska Amerika" već pola stoljeća sadi cvijeće po čitavom svijetu. Najpoznatiji cvijet izrastao je u Japanu - "gljivasti cvijet".

Ako je po tebi biblija smeće - onda je slobodno baci u đubre, to je tvoja slobodna volja.


Moja isprika. Ja sam mislio da je Kristova Crkva iznjedrila Bibliju, a sada od tebe saznajem da su Adventisti sedmog dana, Jehovini svjedoci, Mormoni i sliči iznjedrili Bibliju i šire je po svijetu.

Brojnost protestantskih zajednica u svetu ne ukida istinu koja je jednom data u svetoj Božjoj reči.

Sve protestantske zajednice imaju ponešto istine sa puno pogrešnih učenja.
Postoji samo jedna koja ima potpuno učenje biblije i koju Bog priznaje kao svoju.


Istinu ima i može imati samo Crkva koja je stara dvije tisuće godina. Kako bi istinu mogla imati crkva koju su osnovali ljudi prije stoljeće i pol?

Subota nije ljudski hir - vec jasna Božja zapovest zapisana u dekalogu - deset zapovesti.


Naravno da subota nije ljudski hir, ali je za kršćane sjena, tako kaže sveti Pavao u Bibliji.

"SOLA SCRIPURA" znaci samo pismo ili rec Božja, bez obzira na ovo što si ti naveo.

Isus je rekao "POSVETI IH ISTINOM SVOJOM - REČ JE TVOJA ISTINA"

Ti bi sada rekao da je ova Isusova izjava nerazumna jer u to vreme je postojao samo stari zavet.
To je tvoj propust jer sve gledaš ljudskim očima.


U pravu si, ja sve gledam svojim ljudskim očima, i sve razumijevam svojim ljudskim razumom. To kako ti gledaš mene tjera pitati se zar ti nemaš ni oči ni razum. Sveto Pismo (Biblija) je samo jedan zapisani dio Tradicije Crkve. Bez Tradicije Crkve ne bi bilo ni Biblije. Nije Tradicija Crkve nastala iz Biblije, nego je Biblija nastala iz Tradicije Crkve. Pogledaj kako sveti Luka počinje svoje Evanđelje:

Lk 1,1-4: Kad već mnogi poduzeše sastaviti izvješće o događajima koji se ispuniše među nama - kako nam to predadoše oni koji od početka bijahu očevici i sluge Riječi - pošto sam sve, od početka, pomno ispitao, naumih i ja tebi, vrli Teofile, sve po redu napisati da se tako osvjedočiš o pouzdanosti svega u čemu si poučen.

Evo vidiš. Nisu Isus i apostoli imali i nosili sa sobom diktafone, a onda to poslije preslušavali i zapisivali. Pogledaj kako je sveti Luka došao do onoga što nam piše u svom Evanđelju. "Kako predadoše očevici i sluge Riječi", piše Luka. I onda to Luka još "pomno ispituje", i tek tada zapisuje Božju riječ. Sinonim za Tradiciju je Predaja, riječ koja ima korijen upravo u riječi koju Luka koristi - kako nam predadoše. Pozivati se na Bibliju i nijekati Tradiciju (Predaju) Crkve, isto je kao kada bismo postojanjem djeteta negirali plodnost djetetovih roditelja.

Drugo, Sola Scriptura je bila parola reformacije koja je ukazivala na pismo kao jedini autoritet i merilo istine - naspram dogmi crkve koje je propagirao Rim.


Po plodovima ćete ih prepoznati, čitamo u Svetom Pismu. A plodovi su pedesetak tisuća denominacija. Naravno da su plodovi i rezultat ovako nakaradni, kada je i princip nakaradan. Vidjeli smo, Sola Scriptura niti je bila niti je mogla biti apostolski princip. Kad nije apostolski nije ni crkveni, a onda nije ni biblijski. A što je po apostolskom i biblijskom principu mjerilo istine? Evo ovo:

1 Tim 3,15: a okasnim li, da znaš kako se treba vladati u kući Božjoj, koja je Crkva Boga živoga, stup i uporište istine.

Ako je crkva ona koju danas poznajemo kao katolička, to znači da je još u to vreme centar Hrišćanske crkve iz Jerusalima prenesen u Rim a Petar ovlastio papu da bude njegov naslednik na prestolu - vođa svih Hrišćana.
Dokaz za tako nešto ne postoji u bibliji, tako da je u vezi toga jasno čije su to nezakonite radnje onih koje Bog nije ovlastio za to.


Katolička Crkva znači "jedna sveopća". Ti to ne razumiješ pa nemojmo trošiti vrijeme na to.

Drugo, ako je Rimokatolička crkva Božja, to znači da je Bog podigao inkviziciju unutar Rimokatoličke crkve i da je on odgovoran za progonstvo i ubistva ljudi, žena i dece, onih koji nisu prihvatali dogme Rimske crkve.
To značida je on lagao da je ljubav i da se jevađelje u novom zavetu prenosi ljubavlju i da kada je Isus otišao na nebo Bog se promenio i postao okrutni tiranin.


To uopće ne znači to. Kako bi Bog mogao biti kriv? Za sve loše što je učinjeno u Crkvi krivi su ljudi koji su to učinili. Kristova Crkva ima svoje dvije dimenzije, nebesku i zemaljsku. Glava Crkve, Krist, Crkvu činu nebeskom, a svi koji joj pripadaju na Zemlji čine njenu zemaljsku dimenziju. Pripadnici Kristove Crkve nisu bezgrešni ljudi, jer Krist nije umro na križu da ljude učini bezgrešnima, nego da ih otkupi od grijeha. Krist se u jednom trenutku obraća svetom Petru riječima, "Nosi se od mene, sotono!", a nakon toga Petru ostavlja da "pase njegovo stado". Hoćemo li iz ovoga zaključiti da je Isus svoju Crkvu ostavio sotoni da je vodi?

Treće, ako biblija uči jedno a Rim ima diametralno različito učenje od biblijskog, to znači da se Bog promenio i porekao ono što je izrekao u svojoj reči i kroz crkvene autoritete uveo različite dogme preuzevši ih iz mnogoboštva.


Ovdje govoriš o dvije stvari, a o nijednoj od njih pojma nemaš. Govoriš o onome što naučava Katolička Crkva, a ja sam se uvjerio da o tome pojma nemaš. Zatim, govoriš o onome što Biblija uči, a svi su se mogli uvjeriti da to nisi saznao iz Biblije nego iz spisa Ellen White. Dakle, želiš li o ovome diskutirati, prouči nauk Katoličke Crkve i počni konačno čitati Bibliju.

Oni su odbacili ovu svetlost i time i samoga Boga i jedina mogućnost da budu spaseni je bila - da prihvate Isusovu prvosvešteničku službu u Svetinji nad Svetinjama kako bi on posredovao za njih, skinuo prljave haljine greha i obukao ih u svoju pravdu.

Evo još jednom:

"Uzbuđenja i lažne reformacije ne mogu nas danas pokolebati, jer znamo da je gospodar kuće ustao 1844. i zatvorio vrata prvog stana nebeskog Šatora, i sada mi dakako očekujemo da će oni ići sa svojim ovcama tražiti Gospodina, ali ga neće naći; on se sam povukao (iza zavjese) od njih. Gospodin mi je pokazao da je snaga koja je s njima puka ljudska moć, a ne Božja." (Ellen White)

"Mi razumijemo da je on (Krist) bio posrednik za sve na svijetu, služeći u Svetinji (Hebrejima 9,26), u Šatoru nazvanom Svetište, od dana Pedesetnice (31. godine) do određenog vremena, kraja 2300 dana, odnosno godina - jeseni 1844. godine. U tom vremenskom trenutku dakle, zatvorena su vrata za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet." (Joseph Bates, The Review and Herald, 19. 1851. god.)

"Od uzašašća do zatvaranja vrata, u listopadu 1844., Isus je stajao raširenih ruku punih ljubavi i milosti; spreman primiti, i zastupati u parnici svakog griješnika koji bi došao pred Boga po njegu. Na deseti dan sedmoga mjeseca 1844., On je prešao u Svetinju nad svetinjama, gdje je odonda milosrdni veliki svećenik nad domom Božjim. ... Ja mislim da se slijedeće proročanstvo ispunilo listopada 1844. (James White, A Word to the Little Flock", 1847. god.)

Pogledaj, svih troje (Ellen White, Joseph Bates i James White) tvrde potpuno isto. U listopadu 1844. zatvorena su vrata za grešnike, a grešnici su svi koji nisu prihvatili vijest prvog anđela. Na koncu, čak je potpuno nebitno na koga se odnosi. Evo, pitam ja tebe: Je li Bog 22.10.1844. "zatvorio vrata i nekoga odbacio"?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Američki avioni u žargonu se zovu "cvijećesadnici". Tako "protestantska Amerika" već pola stoljeća sadi cvijeće po čitavom svijetu. Najpoznatiji cvijet izrastao je u Japanu - "gljivasti cvijet".

Mešaš pojmove.

Hristova crkva nema veze sa ikakvim avionima ako sam dobro shvatio na šta si mislio.

Upravo je suprotno od onoga što ti tvrdiš - da Amerika u savezu sa Rimokatolicizmom, UN i EU - stvara ratove da bi zavladali svetom po dobro poznatom principu "ZAVADI PA VLADAJ"
Dakle, Rimokatolicizam koristi stara sredstva koja je koristio i sredinom drugog veka prilikom svog otpada da bi uspostavio portpunu dominaciju nad svetom, a to su svetovne vlasti.

Moja isprika. Ja sam mislio da je Kristova Crkva iznjedrila Bibliju, a sada od tebe saznajem da su Adventisti sedmog dana, Jehovini svjedoci, Mormoni i sliči iznjedrili Bibliju i šire je po svijetu.

Greška.
Protestanti su ostali verni Hristovoj i apostolskoj nauci, reči Božjoj koja je jedanput predana svetima.
Rimska crkva je polovinom 2 veka ovu reč odbacila i napravila kompromis sa mnogobožačkom filozofijom i pomešala je sa Hrišćanskim elementima.

Dakle, Božja crkva danas objavljuje jevanđelje o spasenju verom u Hrista i njegovu žrtvu koju je prineo na krstu za ljudske grehe.
Rimokatolička crkva propagira ljudske dogme a ne reč Božju.

Istinu ima i može imati samo Crkva koja je stara dvije tisuće godina. Kako bi istinu mogla imati crkva koju su osnovali ljudi prije stoljeće i pol?

Nije Rimokatolička crkva "crkva" stara 2000 godina.
Rimska crkva je bila samo jedna lokalna crkva koja u vreme apostola nije imala nikakav primat u odnosu na ostale crkve koje su osnovali apostoli širom tada poznatog sveta.
Hrišćanski centar je u to vreme bio u Jerusalimu a ne u Rimu.
Ova lokalna Rimska crkva je samoinicijativno preuzela primat uz pomoć Rimskih svetovnih vlasti - odvojivši se od ostalog dela apostolskog Hrišćanstva i time što je odbacila čistotu Hristove nauke i prihvativši mnogobožačke filozofije.

Dakle, nije Rimokatolička crkva Hrišćanska, ona se odvojila od Hrišćanske crkve i krenula nezavisnim putem u odnosu na pravu Hrišćansku crkvu koja nije napustila put kojim su išli apostoli i taj pravac jasno zacrtali.

Naravno da subota nije ljudski hir, ali je za kršćane sjena, tako kaže sveti Pavao u Bibliji.

Nigde apostol Pavle ne kaže da je Subota sen, već on to kaže za žrtveni sistem, odnosno žrtve koje su se prinosile u vreme kakvog praznika, Subota i praznika mladog meseca.
Ove žrtve su sen - predslika Hristovog tela.

U pravu si, ja sve gledam svojim ljudskim očima, i sve razumijevam svojim ljudskim razumom. To kako ti gledaš mene tjera pitati se zar ti nemaš ni oči ni razum. Sveto Pismo (Biblija) je samo jedan zapisani dio Tradicije Crkve. Bez Tradicije Crkve ne bi bilo ni Biblije. Nije Tradicija Crkve nastala iz Biblije, nego je Biblija nastala iz Tradicije Crkve. Pogledaj kako sveti Luka počinje svoje Evanđelje:

Lk 1,1-4: Kad već mnogi poduzeše sastaviti izvješće o događajima koji se ispuniše među nama - kako nam to predadoše oni koji od početka bijahu očevici i sluge Riječi - pošto sam sve, od početka, pomno ispitao, naumih i ja tebi, vrli Teofile, sve po redu napisati da se tako osvjedočiš o pouzdanosti svega u čemu si poučen.

Evo vidiš. Nisu Isus i apostoli imali i nosili sa sobom diktafone, a onda to poslije preslušavali i zapisivali. Pogledaj kako je sveti Luka došao do onoga što nam piše u svom Evanđelju. "Kako predadoše očevici i sluge Riječi", piše Luka. I onda to Luka još "pomno ispituje", i tek tada zapisuje Božju riječ. Sinonim za Tradiciju je Predaja, riječ koja ima korijen upravo u riječi koju Luka koristi - kako nam predadoše. Pozivati se na Bibliju i nijekati Tradiciju (Predaju) Crkve, isto je kao kada bismo postojanjem djeteta negirali plodnost djetetovih roditelja.

Po plodovima ćete ih prepoznati, čitamo u Svetom Pismu. A plodovi su pedesetak tisuća denominacija. Naravno da su plodovi i rezultat ovako nakaradni, kada je i princip nakaradan. Vidjeli smo, Sola Scriptura niti je bila niti je mogla biti apostolski princip. Kad nije apostolski nije ni crkveni, a onda nije ni biblijski. A što je po apostolskom i biblijskom principu mjerilo istine? Evo ovo:

1 Tim 3,15: a okasnim li, da znaš kako se treba vladati u kući Božjoj, koja je Crkva Boga živoga, stup i uporište istine.

Katolička Crkva znači "jedna sveopća". Ti to ne razumiješ pa nemojmo trošiti vrijeme na to.

Tako nešto u bibliji ne postoji i to je samo izgovor da bi se sačuvala dogma crkve.
Sve što je Bog želeo reći u ono vreme sadržano je u bibliji i ona je konačna reč Božja i njom treba meriti sve drugo.

Osim toga - radicija koja je u suprotnosti sa biblijom nije biblijska, a to se jasno uočava u tradicijama tradicionalnih crkava i često su kontraverzne, pune paradksa, kontradiktornosti, protivrečnosti..itd.
Tako se recimo dešava da se u tradiciju ubraja cela kulturna baština jedne nacije - običaji, folklor, narodni melos, sportsko kulturne manifestacije..itd..itd.

To uopće ne znači to. Kako bi Bog mogao biti kriv? Za sve loše što je učinjeno u Crkvi krivi su ljudi koji su to učinili. Kristova Crkva ima svoje dvije dimenzije, nebesku i zemaljsku. Glava Crkve, Krist, Crkvu činu nebeskom, a svi koji joj pripadaju na Zemlji čine njenu zemaljsku dimenziju. Pripadnici Kristove Crkve nisu bezgrešni ljudi, jer Krist nije umro na križu da ljude učini bezgrešnima, nego da ih otkupi od grijeha. Krist se u jednom trenutku obraća svetom Petru riječima, "Nosi se od mene, sotono!", a nakon toga Petru ostavlja da "pase njegovo stado". Hoćemo li iz ovoga zaključiti da je Isus svoju Crkvu ostavio sotoni da je vodi?

Ti si onda kontradiktoran, jer kažeš da je Rimokatolička crkva "Božja" a sada želiš da se opravdaš tvrdnjom kako ona nema veze sa Bogom već u njoj je za sve odgovoran ljudski faktor.

Tu moj Stvarnoslap nema ni Boga ni njegovog vodstva, jer crkva koju vodi Bog i koja je pod njegovom upravom - čini dela Božja i njom ne vladaju ljudske stihije.
U suprotnom ona nije Božja.

Ovdje govoriš o dvije stvari, a o nijednoj od njih pojma nemaš. Govoriš o onome što naučava Katolička Crkva, a ja sam se uvjerio da o tome pojma nemaš. Zatim, govoriš o onome što Biblija uči, a svi su se mogli uvjeriti da to nisi saznao iz Biblije nego iz spisa Ellen White. Dakle, želiš li o ovome diskutirati, prouči nauk Katoličke Crkve i počni konačno čitati Bibliju.

Prijatelju, ovo je tvoje mišljenje i upravo si dobro napisao ove reči ali su one upućene tebi, jer se vidi da si slab u proučavanju biblije, a ne poznaješ ni poreklo onoga u šta veruješ i šta podržavaš.

Ja imam dovoljno predznanja jer 20 godina proučavam bibliju i stvari o kojima je reč.
Napisao sam i knjigu na tu temu koja je u pripremi pod radnim nazivom "Crkveni običaji i ulenja i njihovo mnogobožačko i okultno poreklo"
Znanje nije u ovome presudno jer pronicljiv čovek koji ima površno znanje na prvi pogled uočava o čemu se tu radi, ali znanje je dobro jer utvrđuje čoveka u istini.

Evo još jednom:

Odgovoreno.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja imam dovoljno predznanja jer 20 godina proučavam bibliju i stvari o kojima je reč.

I svih 20 godina tumačiš je "jedinim nepogrešivim tumačem biblijskih principa", spisima Ellen White.

P.S. Jednako kao o Bibliji i onome što u njoj piše, nemaš pojma ni o povijesti. Za mene je daljnja diskusija besmislena i nepotrebna.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I svih 20 godina tumačiš je "jedinim nepogrešivim tumačem biblijskih principa", spisima Ellen White.

Greska, ja bibliju tumacim biblijom - u kontekstu uporednim tekstovima.
sve pto je pisala - Ellen White je pisala na osnovu biblije i otkrivenja koja se ne suprote biblijskom otkrivenju.
Prema tome, tu nema razlike, s time da ja cinim ono sto sam naveo u prvoj tvrdnji.

P.S. Jednako kao o Bibliji i onome što u njoj piše, nemaš pojma ni o povijesti. Za mene je daljnja diskusija besmislena i nepotrebna.

Nerazumno je da se neko hvali neznanjem da ne zna i to pokazuje kao znanje onome koji zna da zna a ono sto ne zna priznaje.

Jednom recju - neka sud pripadne Bogu jer je on jedini sudija.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Da li se u tajnoj večeri onaj hleb beskvasni pretvorio u meso odnosno telo Isusovo?
 
Natrag
Top