programi za reklamu

Član
Učlanjen(a)
21.01.2010
Poruka
29
zna li mozda neko da mi objasni koji se programi mogu koristiti za pravljenje reklama, i koja im je cena i gde se mogu nabaviti.
pozdrav iso.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Ako mislis na ove animirane reklame kao na forumu,mozes ih uraditi u Adobe PhotoShop-u,Adobe Flash-u koji se placaju ili u Gimp-u koji je besplatan.
 
Član
Učlanjen(a)
21.01.2010
Poruka
29
mislim na tv reklamu, ali moze i web reklame, koji je najbolji program za to, i ima li tutorijala za to, prvenstveno tv reklame.
poz
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
mislim da moze adobe premier al nisam siguran, ne radim to, meni je samo bilo bitno da te upitam koja je reklama u pitanju, sada kad se zna neko drugi ti moze pomoci u vezi toga ;)
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
14
Mozes da montiras video sa Adobe Premiere ili sa Sony Vegas a tu su i jos neki, Edius npr. E, samo sto je montaza videa samo jedna faza u izradi reklame. Ne padaj na umisljenu zvaku da postoji neki program u kojem ti malo klikces a on napravi nesto kreativno tipa odaberes preset "TV reklama", definises parametre i dobijes reklamu. Reklama je, iako kratka forma, zahtevna stvar i sastoji se iz mnogo elemenata. Za svaki od njih ti treba znanje, iskustvo, ideja, oprema, racunar, program i trziste.

Probaj i videces ubrzo sa cime se covek sve susrece u tom poslu. Ideja, scenario, lokacija, glumac, kamera, stativ, rasveta, rezija, animator za po neku animaciju, spiker, studio ili soba sa sredjenom akustikom, mikrofon, mikrofonski pretpojacavac, zvucna karta (konverter), monitorski zvucnici, racunar, program(i), majstor tona, kompozitor muzike, montazer...podrazumeva se da to sve treba da bude kvalitetno, dakle skupa oprema i ljudi koji znaju posao. Jedan covek nema dovoljno umnog kapaciteta da to sve kvalitetno i na vreme uradi sam.

Racunar moze svasta ali jedan covek ne moze. Zamisli da neku jaku igricu radi samo jedan covek. Cak i da je talentovan za 10 zanimanja, radio bi je toliko dugo da bi na kraju zastarela.

"Imam i ja Word na racunaru, ali me to ne cini piscem..." Tako, ako neko ima program u kojem se moze snimati zvuk i raditi muzika, to ga ne cini kompozitorom, kao sto ga ni Photoshop ili Corel ne cine grafickim dizajnerom. Treba znanja (teorija) i iskustva.

Naravno, samo napred, radi reklame ako to volis, sta te briga kakve ce biti. Naucices vremenom ;)
 
Član
Učlanjen(a)
21.01.2010
Poruka
29
Hvala na svemu, nego ja samo sam postavio pitanje, znam das je to pre zahtevan posao, nasravno umeca i vestine treba, hvala na savetima.
 
Natrag
Top