Problemi sa procesorom

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Posjedujem racunar sa relativno dobrim perfomansama,sto se vidi na prilozenim slikama.Moj problem se sastoji u sledecem:
Kada poslije podizanja sistema ocitam zauzece procesora ono iznosi oko 65%,a I temperatura raste,sto se takodje vidi na slikama.Napominjem da ni jedna aplikacija nije pokrenuta.
Muka me natjerala pa sam nekoliko puta preinstalirao sistem i nista ne vrijedi.
U servisu odradjena provjera i ciscenje napajanja,azuriranje biosa,ali nista ne vrijedi.
Napomena : Poslije nekoliko palenja i gasenja racunara sve postane normalno sto se vidi na slikama 9 i 10. Sta da uradim?

Treba da znas da posle podizanja racunara svi programi pohrle da se ucitaju u memoriju sto pre i onda dodje do zagusenja.
..ja licno nista ne radim u prva dva minuta, dok se ne ucitaju programi tipa antivirus, firewall, antikeylogger, u sustini to je sasvim normalno.
Ono sto nije normalno je sto poznati nenormalni covek po imenu Bil Gejtc radi je to da vara ljude kako moraju da stalno nadogradjuju sistem, a u stvari im on ugradjuje nadgledne programe preko apdejta.

Znaci mora se blokirati automatski apdejt windowsa kako vam pedofili i sektasi ne bi ugradjivali dodatne sekvence svog koda. ..to se postize znaci blokiranjem apdejta, eventualno progranima ..."Destroy_Windows_10_Spying", i tako dalje.

Inace je situacija u globalu proizvoljna i zasniva se na dosadasnjem poznavanju materije samog korisnika,
..biti naivan ili ne biti, pitanje je sad.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Kad upalim komp ne diram nista od 5 do 10 min.dokse sam OS ne sredi.Obavezno pre bilo kakvog rada idem na desniklik,pa refresh i to 2 puta,pa tek onda krecem sa radom i nema nikakvog kocenja niti bilo kakvog problema.Sve zavisi koliko imate aktivnih procesa,treba sacekati da se svi ucitaju i odrade svoje.Tu je i AV i Malwarebytes Anti-Malware,koje sam namestio da se podizu,kad i Win.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Malo preterano ovo 5 minuta,
obicno je siguran znak da je sve ucitano kad u
Task Manageru, ..System Idle Process, ..bude na 99 posto.

Moguce je da si ti Jole instalirao svasta, pa ti komp jedva dise.
..ja sam ranije pricao kako se programi testiraju preko Sandboxie,
..ali dobro, ti imas PrivaZera pa ce da cistis malo :D
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Malo preterano ovo 5 minuta,
obicno je siguran znak da je sve ucitano kad u
Task Manageru, ..System Idle Process, ..bude na 99 posto.

Moguce je da si ti Jole instalirao svasta, pa ti komp jedva dise.
..ja sam ranije pricao kako se programi testiraju preko Sandboxie,
..ali dobro, ti imas PrivaZera pa ce da cistis malo :D
Malwarebytes Anti-Malware ume malo duze da skenira komp,ali ne sigurno vise od 3 min.,ali ja to pustim daprodje malo vise vremena,jer kad sednem zelim da radim bez nekog kocenja ili problema.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2010
Poruka
14
Ljudi,ne vrijedi nista.Poslusao sam sve vase prijedloge ,ali bez uspjeha.Jedino rjesenje je da poslije dizanja sistema sacekam 5-6 minuta pa onda nastavim sa radom. Rado bih poslusao jos vasih prijedloga.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ja imam gomilu resenja, samo ne verujem da moze da me pratis. Medjutim posto ja sad ne znam koji operativni sistem koristis tacno, mada i sumnjam da bi mi to saznanje ista znacilo, moguce je da imas neku neoptimizovanu verziju.
Moze da probas redom za test, XP, zatim Win7, zatim Osmicu i vidis stanje. Ako ti to prikazuje samo kod te tvoje verzije onda nesto nije u redu sa tvojom kopijom Win-a. Medjutim posto @jolemisa kaze da on saceka deset minuta i pojede kokice za to vreme libim se da vam kazem, ali obadvojica ste dumovani.

Sad ja necu tacno da otkrivam sta ovo znaci, ali nije nista zlatno u to budite sigurni.
Mogu samo reci da sam nailazio posle sveze instalirane verzije wina na racunaru na gomilu rutovanih trojanaca, da vam pamet stane i to takozvani original Win. Na srecu ni jedan od vas dvojice nije naftas, biznismen itd, ..pa sacekajte tih deset minuta uz kokice ili pripirevku isto vam se hfata ..hasta la vista baby ...

Salim se otvori Event viewer pa pogledaj ima li neki problematicni servis, ja sam morao da ugasim gomilu.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Procesi obavezno moraju da se prate i ako ima nesto sto je nepotrebno,obavezno iskljuciti.Kada se ima dosta instaliranih programa treba da se namesti sta je prioritetno da se podize sa OS-om,a ostale podesiti da se ukljcuju samo kad ih pokrenes.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2010
Poruka
14
Sve sto ste predlozili sam uradio ,ali nista nije uspjelo.Hvala na predlozima.Odustajem od pokusaja da rijesim ovaj problem i zatvaram temu.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa ne moz da zatvoris temu tek tako i da problem pobedi. Ti verovatno imas neki hardwerski problem(delovi u racunaru+kablovi). Nesto brajko koci protok informacija tokom ucitavanja sistema. Moj ti je savet da obidjes nekoliko sarvisa gde su malo stariji ljudi i da im izlozis svoj problem takoreci na-uvce.
Znaci nikako gde su ovi mladi, posto su oni debili ...nego ovo malo stariji i da gledas da u tom trenu nema drugih musterija.
Ako ova moja preporuka ne pomogne bojim se da je jedino resenje aplikacija koja kiluje Windows spijuniranje, posto je neces verovati Bil Gejts postao bolji od svojih jarana masona u cijem sranju moras se sloziti ne oskudevamo u poznatom svemiru.

Resenje..
Likvidirati sve aplikacije iz startupa koje nisu antivirus,
Proveriti kablove na racunar(otvaranje i pretezivanje kablova),
Izvrsiti dijagnostiku sistema.
Preskenirati hard drajv sa nekoliko antivirusa,
Koristiti Antykeylogger, da bi se detektovali nekontrolisani programi i td.

Veruj mi iako mislis da je tvoj slucaj kao kobakagi poseban i neresiv, ..gresis.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Možda je bios problem > recimo ssd podesavanja vs hard disc ..
ili nesto slicno sa podesavanjem radne memorije ?
različiti os sa slicnim kernelom preinstalirani u biosu mogu da prave problem
 
Natrag
Top