Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
imam jedan neobican problem,naime odnedavno prilikom otvaranja "Racunar" dvoklik na ikonicu na desktopu a isto se desava kada tu ulazim iz "start"menija pokaze ko na slici:
xqmiz7_th.jpg

i tako stoji dok ne restartujem komp,posle restartuvanja sve pokaze normalno (neko vreme) pa onda opet isto,skenirao sam komp sa NOD32,anti malvare,trojan remover, Power suite,driver cheker... i nisam mogao da resim problem zamolio bih nekog ko zna da mi pomogne imam win 7 Ultimate op. sistem reinstalirao sam ga pre desetak dana zbog slicnog problema medjutim tada mi je normalno otvarao "Racunar" ali nisam mogao da otvorim ni jednu od particija,pa sam reinstalirao op.sistem par dana je radio dobro medjutim sada imam ovaj problem koji sam naveowacko2
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
jebiga, ne vidi se sta pise na slici, premalen je format, sledeci put napravi screenshot pa upload-uj, nemoj slikati telefonom ili aparatom :D
 
Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
jebiga, ne vidi se sta pise na slici, premalen je format, sledeci put napravi screenshot pa upload-uj, nemoj slikati telefonom ili aparatom :D
na slici ne pise nista samo je belo u sredini je onaj kruzic koji kao nesto radi,a tu treba da budu particije :lokalni disk C,lokalni diskD,lokalni diskE,DVD RW jedinica F,DVD RW jedinica G i virtuelni DVD (prva stranica "My Computer"),nemogu da odradim nikakve radnje jer mi se ne vide ove stavke a dole pokazuje da ima 6 stavki (koliko ih i ima) ali ih ovamo ne prikazuje tako da nemogu da radim nista,dok na internet ulazim bez problema, kada se to desi probacu da napravim screen shoot ali ne znam da li ce moci
 
Član
Učlanjen(a)
20.02.2010
Poruka
164
Pa probaj sa isključenim antivirusom, antimalware i slično, šta god da imaš...

P.S. Svi novi antivirusi, ili paketi IS, su veoooma glomazni i traće mnogo clock-a procesora i memorije. Iz mog iskustva, zadnjih par meseci posećujem SF forum i neke online časopise. Nijedan virus, i slično, nije primećen par meseci unazad. I kao zaključak, isključujem KIS. Nikakvih problema nemam. Povremeno, jednom u dva dana, uključim skeniranje i to je to. Mnogo mi lakše radi mašina... Jesam li u pravu, reći će bolji poznavaoci...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
zavisi od antivirusa koji koristis, najbolja zastita ti je alati sa hirenovih cd-ova. ne trebas iskljucivati antivirus jer mozes lako pokupiti virus, ako mislis da poboljsas rad procesora onda iskljuci sve nepotrebne procese
 
Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
kako mogu da znam koji su procesi potrebni a koji nepotrbni???inace primetio sam da se ovo desava (obicno)kada moji klinci igraju WoW,pa kad izadju iz igrice i ja pokusam a udjem u My komputer nemoze da mi ucita particije,inace imam 3gb RAM-a, za antivirus koristim NOD 32 ss v 4.0.
nesto sam cackao po kontrolnoj tabli i naisao na podatak da su ukljucena dva Firevala i da mogu a budu u suprotnosti pa sam iskljucio Windos Fireval,videcemo kako ce od sada da se ponasa.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
lako, ides na google i gledas jedan po jedan, sta koji proces gasi, sistemske ne diras naravno, ili ovako, napisi nam ovdje koje sve procese imas pa cu ti reci koje da pogasis
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Pa probaj sa isključenim antivirusom, antimalware i slično, šta god da imaš...

P.S. Svi novi antivirusi, ili paketi IS, su veoooma glomazni i traće mnogo clock-a procesora i memorije. Iz mog iskustva, zadnjih par meseci posećujem SF forum i neke online časopise. Nijedan virus, i slično, nije primećen par meseci unazad. I kao zaključak, isključujem KIS. Nikakvih problema nemam. Povremeno, jednom u dva dana, uključim skeniranje i to je to. Mnogo mi lakše radi mašina... Jesam li u pravu, reći će bolji poznavaoci...

nisi u pravu antivirus nikada nasmijes iskljucivati. jedino na svoj rizika kad skidas neke krekove seriale i slicno pa ti neda da otvoris nego odmah baca u karantin. a kasperski inace usporava sistem , narocito ako je malo slabija masina. posjecujes forum i sajtove koji su bezopasni i jos nista nisi i necs pokupiti . zaroni malo u dubine neta na malo ozbiljnije wareze i neke sajtove da nenavodim sada pa onda napisi da nisi imao nikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
lako, ides na google i gledas jedan po jedan, sta koji proces gasi, sistemske ne diras naravno, ili ovako, napisi nam ovdje koje sve procese imas pa cu ti reci koje da pogasis
ne znam kako to da idem na google,ali ako idem na Ctrl+alt+delete onda mi otvori karticu na kojoj izmedju ostalog prikazuj neke procese ima ih puno na nekima je naznaceno korisnicko ime kao SYSTEM,na nekima gile (to sam ja),na nekima NETWORK SERVICE,na nekima LOCAL SERVICE jbg ne znam kako da napravi screen shoot,koje bi trebalo da pogasim????
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
kazem ti, ako ti nije tesko, izlistaj nam sve procese ili ako hoces sam, pa prepises u google proces kako se zove npr svchost.exe i onda ti pise sve, moras znati eng naravno :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top